Pages:
Author

Topic: Meka Beton Santralleri Halka Arz (MEKAG) - page 2. (Read 442 times)

hero member
Activity: 1246
Merit: 883
Eloncoin.org - Mars, here we come!
October 06, 2023, 04:12:33 PM
Bu hisse senedi de HATSN gibi yürüyebilir. Hem az lot düştü hem de iş yapabilecek bir şirket.
6 lot da bana geldi 150 Türk lirası. Artık halka arzlara katılım iyice yükseldiği için düşen lot sayısı pek fazla olmadığı gibi düşen türk lirası olarak pay da düşük oluyor. Bu tarz hisselerin yaklaşık 3-4 hafta tavan gitmesi lazım ki kayda değer bir miktar kâr bıraksın. Diğer türlü 7-10 gün gitse zaten 2x yapıyor. 150 kağıt alıp çıkılır yani.
Hocam lot sayısı oldukça borsadan satış yöntemiyle satıldığı için kurumsallara blok hisse satışı olmuyor bu sebeple küçük yatırımcı az hisse olduğunu bildiği için arzdan gelen 6 lot hisseyi satmayı düşünmüyor bazıları ilk günden satıyor anlamak güç ilk gün neden satarsın ki, ilk gün satsa kazancı 15 lira olacak ama bunu yapan var nerden biliyorsun derseniz satışlar genelde arzdan alınan miktarlarda oluyor. Bu hisseninde Tarkim kadar tavan yapacağını düşünüyorum aynı Tarkimde olduğu gibi fazla tavan yaptıkça bu hisseyede çeşitli yasaklar getirirler.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
October 06, 2023, 02:24:23 PM
Bu hisse senedi de HATSN gibi yürüyebilir. Hem az lot düştü hem de iş yapabilecek bir şirket.
6 lot da bana geldi 150 Türk lirası. Artık halka arzlara katılım iyice yükseldiği için düşen lot sayısı pek fazla olmadığı gibi düşen türk lirası olarak pay da düşük oluyor. Bu tarz hisselerin yaklaşık 3-4 hafta tavan gitmesi lazım ki kayda değer bir miktar kâr bıraksın. Diğer türlü 7-10 gün gitse zaten 2x yapıyor. 150 kağıt alıp çıkılır yani.
hero member
October 06, 2023, 12:35:16 PM
Meka Beton Santralleri Halka Arz sonuçları geldi 5-6 lot dağıtım olmuş bana 6 lot olarak geldi, daha öncede dediğim gibi 5-6 lottan fazla gelmez diyordum nokta atışı tahmin yapmış oldum. İlk gün işlem başlar başlamaz emir girmiştim sanırım küsuratlı dağıtım sonucu ilk emir gönderenlere 6 lot diğerlerine 5 lot düşmüştür. Hafta içinde işleme başlar diye düşünüyorum.
hero member
October 05, 2023, 12:08:36 PM
normal borsadan alınır gibi alınıyormuş bu gardaş. sabah banka üzerinden halka arz kısmında çıkmayınca bende jeton düştü. bu da ne demek oluyor peki dostlar? en kötü x2 adet alacağız yani 200 liralık alabiliriz. ahaha çay olmuş 30 tl anasını satayım. 1 haftada ancak starbucks'un leş kahvelerinden alabiliriz.

edit: bu tür alımları sanırım midas üzerinden de yapabiliyoruz.
Borsadan satış yöntemi ile halka arza katılacağımızı belirtmiştim Smiley (2. mesaj)

10.40 gibi alım emrimi gönderdim ne olur ne olmaz diye 19 adet alımı aracı kurumdan gönderdim herhangi bir sorun yaşamadım. Alım esnasında hata alanların sayısı çok olursa birde az hisse verecekler diye katılım az olursa belki 6 lot üzerinde dağıtım olur diye düşünüyorum, normal şartlarda en fazla 5 lot ancak verilir. Yaklaşık olarak 10 tavan üzerine çıkacağını düşündüğüm hisse.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
October 05, 2023, 11:19:00 AM
normal borsadan alınır gibi alınıyormuş bu gardaş. sabah banka üzerinden halka arz kısmında çıkmayınca bende jeton düştü. bu da ne demek oluyor peki dostlar? en kötü x2 adet alacağız yani 200 liralık alabiliriz. ahaha çay olmuş 30 tl anasını satayım. 1 haftada ancak starbucks'un leş kahvelerinden alabiliriz.

edit: bu tür alımları sanırım midas üzerinden de yapabiliyoruz.
legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
October 05, 2023, 10:53:08 AM
Ben bugün alım girmeyi  unuttum yarına gireceğim artık, umarım bir sıkıntı çıkmaz, geçenlerde Garantinin halka arz sekmesinde çıkmıştı.
Garanti Bankasının arayüzü baya iyi geliyor bana, tavsiye ederim eğer memnun olmayanlar falan varsa.
300 Liralık gireceğim ben ne gelirse artık, 2-3 gün kitli kalsa da batmayız bu paralarla.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
October 05, 2023, 06:46:50 AM
12:30 Civarında sorun çözülmüş telefona o kadar alışmışız ki pcden girmek aklımın ucuna bile gelmedi pcde hemen yanımda ha. ben risk almıyorum +1 hisse verse yeter hesabı 1000 tl lik başvuruyorum ne gelirse hesabı.

Son 2 gündür bistte'de güzel bir düzeltme oldu kaç gündür bu bir yerden döner dedim ama kendim bile beklemedim. ufak bir kardan zararımız oldu.
sr. member
Activity: 630
Merit: 463
October 05, 2023, 04:58:07 AM
Lanet olası deniz bankasından katılım sağlayacağım ancak uygulama çöküp duruyor birkaç arkadaşımdada benzer bir durum var alım miktarını giriyorsunuz tamam derken uygulama gidiyor.  Sorunu nasıl çözeceğiz bilmiyoruzda. 600 liralık gireceğim ne gelirse artık. Bu hisseye katılım öncekilerden daha fazla olacaktır.

Hocam internet bankacılığı üzerinden alabilirsiniz eğer isterseniz. Uygulamada bazen sıkıntılar olabiliyor Denizbank kullanmıyorum ama genel olarak internet bankacılığı daha mantıklı geliyor  bana. İnternet üzerinden çözüyorsunuz sıkıntısız oluyor genellikle. Saat sınırı olduğu için öncekiler kadar az vermeyebilir. Daha fazla dağıtabilir 500-600 liralık lot yeterli olur bence.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
October 05, 2023, 04:08:39 AM
Lanet olası deniz bankasından katılım sağlayacağım ancak uygulama çöküp duruyor birkaç arkadaşımdada benzer bir durum var alım miktarını giriyorsunuz tamam derken uygulama gidiyor.  Sorunu nasıl çözeceğiz bilmiyoruzda. 600 liralık gireceğim ne gelirse artık. Bu hisseye katılım öncekilerden daha fazla olacaktır.
hero member
October 05, 2023, 03:17:43 AM
Perşembe ve cuma günü katılım yapabilirsiniz, bu gün ve yarın 10.30-13.00 saatleride hisse al/sat ekranından normal hisse alır gibi emir gönderecekseniz yani halka arz bölümünden değil 😊 paranız varsa 15-20 adetlik girin belki alamayanlar emir göndermeyi unutanlar olursa belki fazla lot alabiliriz. Benim tahminim dağıtım 5-6 lotu geçmeyecektir. Kısıtlı saat aralığını ihmal etmeyin hemen emir gönderinki fazladan 1 lot bile alabilirsiniz.
legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
October 04, 2023, 06:00:34 PM
Ivır zıvır şirketlerden sonra en azından sağlam bir beton inşaat firması görmek biraz sevindirdi beni. Borsa satış yöntemini ise neden tercih ettiklerini anlamıyorum. Daha az insan fark edip giriyor bunlara. Banka uygulamalarında herkesin görebildiği halka arz seçeneği altında girilmesi bence daha doğru bir hamle oluyor.
Açıkçası borsamızın günde en fazla %10 yükseliş ya da düşüşe izin vermesi bana da çok saçma geliyor. Bence şu aşamada bu sınırın kaldırılması gerekir zamanı gelmiştir.

Şöyle bir artısı var böyle satış olduğunda kurumsallara satış olmuyor ve sadece bireysel yatırımcılar satın alabiliyor, hal böyle olunca yükseliş oranı daha fazla oluyor yani bizim için artı.
Ayrıca bu şekil satış katılım oranı bakımından iyi çünkü herkes bilmediği için fazla lot düşüyor. Bana kalırsa bütün halka arzlar bu şekilde olmalı her iki yöndende.
%10 muhabbeti bir yönden iyi bir yönden kötü. İyi yönü yatırımcının zararını minimize ediyor, kötü yönü yükselecek olan şeyin yükselmesi zaman alıyor.
legendary
Activity: 2394
Merit: 1358
October 04, 2023, 04:00:59 PM
Ivır zıvır şirketlerden sonra en azından sağlam bir beton inşaat firması görmek biraz sevindirdi beni. Borsa satış yöntemini ise neden tercih ettiklerini anlamıyorum. Daha az insan fark edip giriyor bunlara. Banka uygulamalarında herkesin görebildiği halka arz seçeneği altında girilmesi bence daha doğru bir hamle oluyor.
Açıkçası borsamızın günde en fazla %10 yükseliş ya da düşüşe izin vermesi bana da çok saçma geliyor. Bence şu aşamada bu sınırın kaldırılması gerekir zamanı gelmiştir.
hero member
October 04, 2023, 01:22:16 PM
Halka arz lot sayısı yaklaşık 17 milyon lot olduğu için katılacağım Tarkim halka arzına benzer bir yükseliş grafiği olacağını düşünüyorum koleksiyon amaçlı alacağım Smiley Simit sarayı gibi 100 milyon lot gibi dağıtım yapanlarda minimum lot sayısı gireceğim 100-150 lira gibi dağıtım olursa almayı düşünmeyeceğim. Sadece arz miktarı az olanları 1 lot bile verse alıp tutacağım. Giderek çok komik paylar düşüyor 2024 yılıyla beraber seçim yaklaştıkça katılım tekrardan azalır diye düşünüyorum.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
October 04, 2023, 12:02:08 PM
Halka arzı başladı mı?
Banka uygulamasında göremiyorum da.

Daha başlamadı 5-6 Ekim arasında olacak.
Konuda 4-5 ekim yazıyordu da ben mi kaçırdım veya bulamadım dedim.
tarihleri bilmiyorum ama perşembe ve cuma günü satışa katılım olacak demişlerdi. maalesef 100-150 liralık lot ile güne merhaba diyeceğiz, eskisi gibi 1000 liralar artık yok dostlar. yakın bir gelecekte, borsa çakılmazsa, sırf bu düşük tutardan dolayı bazı kişiler halka arza girmeye yanaşmayacak. şimdiden bile benim çevremde halka arzlara girmeyi bırakanlar var. bu insanların normalde portföyü zaten yüksek olduğu için kalabalık yapmasını istemiyorlar. sadece iyi bir firma çıkarsa onu alırız mantığıyla hareket ediyorlar.
legendary
October 04, 2023, 09:31:56 AM
Halka arzı başladı mı?

Konuda 4-5 ekim yazıyordu da ben mi kaçırdım veya bulamadım dedim.
sr. member
Activity: 672
Merit: 254
October 04, 2023, 09:11:00 AM
Halka arzı başladı mı?

legendary
October 04, 2023, 05:44:32 AM
Halka arzı başladı mı?
hero member
October 02, 2023, 06:52:23 AM
büyük ihtimalle buna "caiz" diyecekler ve kelle başına düşen lot sayısı maksimum 4-5 olacak. şansa katılacak kişilerin %75'i almayı unutursa uzun dönemli bakılabilir. bu arkadaşların izahnamesine bakayım dedim de sayfa sayısı çok fazla: https://www.mekaglobal.com/tr/yatirimci-iliskileri/izahname

kontrol ettikten sonra ilerleyen dönemde ekleme yapılıp yapılmayacağı kararlaştırılır.
İzahnameyi uzun uzadıya okumak gerekiyor ancak halka arzlar öyle bir şey oldu ki, bir dönem shit memeler gibi artış sağladıkları için amaçsızca herkes alıp kar etmeye çalışıyorlar. Uzun vadeli düşünülürse kesinlikle yatırım yapmadan önce izahnameyi okumak lazım. Bir şirkete ortak olunacaksa o şirketi tanımak gerekiyor.

Bu arada katılım endeksi uygunluğu da iyice komik bir hal almaya başladı çünkü insanlara uygun deyip bir kaç ay sonra endeksten düşürüyorlar
Hocam güzel tespit yapmışsınız dediğiniz gibi kimse ne olduğu ile ilgilenmiyor yeterki halka arz yapılsın katılalım 3-5 tavan sonra satar diğer halka arza geçeriz 300-500 kar yapıp bir faturamızı ödesek derdindeler. Bu yüzden kimse izahnameye bilançoya karlılığa falan bakmıyor. Katılım fazla dağıtım az oluncada ister istemez 3-5 tavan çok rahat görebiliyor.
hero member
Activity: 882
Merit: 879
October 01, 2023, 07:59:43 PM
Yeni bir halka arzımız oluyor. 5-6 Ekim tarihlerinde satışı olacak diye duymuştum. Ortalama 4 milyon ve üzeri kişi katılım endeksine bağlı olarak olur, katılım uygunluğu olmasaydı 3-3.5 milyon insan başvurusu olurdu. Tarkim kadar uzun tavan gidebilir çünkü dolaşımdaki miktar daha az olacak hacimsel olarak. Herkese 100-150 lira arasında bir dağıtım yapabilir. Halka arza katılacak arkadaşlara başarılar diliyorum.
hero member
Activity: 1036
Merit: 619
October 01, 2023, 01:39:19 PM
büyük ihtimalle buna "caiz" diyecekler ve kelle başına düşen lot sayısı maksimum 4-5 olacak. şansa katılacak kişilerin %75'i almayı unutursa uzun dönemli bakılabilir. bu arkadaşların izahnamesine bakayım dedim de sayfa sayısı çok fazla: https://www.mekaglobal.com/tr/yatirimci-iliskileri/izahname

kontrol ettikten sonra ilerleyen dönemde ekleme yapılıp yapılmayacağı kararlaştırılır.
İzahnameyi uzun uzadıya okumak gerekiyor ancak halka arzlar öyle bir şey oldu ki, bir dönem shit memeler gibi artış sağladıkları için amaçsızca herkes alıp kar etmeye çalışıyorlar. Uzun vadeli düşünülürse kesinlikle yatırım yapmadan önce izahnameyi okumak lazım. Bir şirkete ortak olunacaksa o şirketi tanımak gerekiyor.

Bu arada katılım endeksi uygunluğu da iyice komik bir hal almaya başladı çünkü insanlara uygun deyip bir kaç ay sonra endeksten düşürüyorlar
Pages:
Jump to: