Pages:
Author

Topic: Meka Beton Santralleri Halka Arz (MEKAG) - page 3. (Read 442 times)

hero member
Activity: 1246
Merit: 883
Eloncoin.org - Mars, here we come!
October 01, 2023, 09:54:12 AM
büyük ihtimalle buna "caiz" diyecekler ve kelle başına düşen lot sayısı maksimum 4-5 olacak. şansa katılacak kişilerin %75'i almayı unutursa uzun dönemli bakılabilir. bu arkadaşların izahnamesine bakayım dedim de sayfa sayısı çok fazla: https://www.mekaglobal.com/tr/yatirimci-iliskileri/izahname

kontrol ettikten sonra ilerleyen dönemde ekleme yapılıp yapılmayacağı kararlaştırılır.
Caiz demeseler bile katılım 2,5-3 milyonun altına düşmez bu sebeple 5-6 lottan fazla düşmez diye düşünüyorum. Caiz denirsede en az 3-4 lot dağıtım olur, ilk arz günü erkenden talep yollamak önemli belki 1 adet fazla alınabilir. 2 haftadır arz gelmiyor bu nedenle halka arza katılmayı unutacaklarını sanmıyorum.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
October 01, 2023, 09:02:25 AM
büyük ihtimalle buna "caiz" diyecekler ve kelle başına düşen lot sayısı maksimum 4-5 olacak. şansa katılacak kişilerin %75'i almayı unutursa uzun dönemli bakılabilir. bu arkadaşların izahnamesine bakayım dedim de sayfa sayısı çok fazla: https://www.mekaglobal.com/tr/yatirimci-iliskileri/izahname

kontrol ettikten sonra ilerleyen dönemde ekleme yapılıp yapılmayacağı kararlaştırılır.
hero member
October 01, 2023, 07:09:53 AM
Halka arz büyüklüğü Tarkim hissesinden daha az bu nedenle benzer bir grafik sergileyeceğini düşünüyorum. Tahmini 5-6 hisse dağıtım olur fiyat olarak çok rahat 100 lirayı bulabilir erken tavan bozarsa ki pek sanmıyorum ama ilave alım yaparım.

Meka Beton hisse sayı 16.9 milyon lot,  arz büyüklüğü 422 milyon TL
Tarkim Bitki hisse sayısı   5 milyon lot,  arz büyüklüğü 537 milyon TL

Hisse sayısı fazla olabilir ama fiyatı daha düşük hedef fiyatım 100 lira Smiley
legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
September 30, 2023, 07:20:27 PM
Halka arzdan alır, tavan bozunca satarım, hisse yatırımcısı değilim ve şuan olmayı düşünmüyorum ne var ne yok sattım, satıyorum.
Hold edip kazandırır mı hisseler bilmem ama kriptodan daha fazlasını kazanacağıma inanıyorum buraya yatıracağım parayla.
Her neyse 10-15 gün tavan gitse yeter çoğu kişi, artık olay buna döndü zaten.

Aslında fikirler değişmek içindir.Ben de hisse yatırımcılığına sizin gibi bakıyordum ancak para nereden gelirse oraya akmalıyız.Son 6 aydır borsada olan hype kriptoparalarda olmadı.Bir çok hisse 3-6-10x’leri gördü.İnanılmaz bir hype var ve bu hype’ı kullanmak gerekiyor.Tavan bozunca satış stratejisi de mantıklı ancak bir miktar borsaya yatırım yapmak olabilecek iyi senaryolardan olabilir.

Öyle de hocam benim gram ilgimi çekmiyor bu piyasa, ben para veripte tahtayı görmek istemiyorum, dünyanın en büyük saçmalığı olarak geliyor bana, ondan dolayı hisse senetleri uzak bana.
Ayrıca günde max %10 yükselebiliyor bu hisseler bu bile bana ters, parası olan parasını katlayabiliyor benim düşüncem bu şekil.
hero member
Activity: 1036
Merit: 619
September 29, 2023, 10:11:06 PM
Güzel bir haber bu. Artık her halka arza katılmaya çalışıyorum. Kâr cebe yakışır ama inanılmaz boyutlarda başvuru olduğu için verdiği para sembolik olarak kalacak. Arzlardan kazançlı çıkan herkes şu an az çok demeden katılıyor arzlara. Mekag arzı 5-6 ekimde olacakmış. Herkese bol kazançlar.
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
September 29, 2023, 08:22:06 PM
Halka arzdan alır, tavan bozunca satarım, hisse yatırımcısı değilim ve şuan olmayı düşünmüyorum ne var ne yok sattım, satıyorum.
Hold edip kazandırır mı hisseler bilmem ama kriptodan daha fazlasını kazanacağıma inanıyorum buraya yatıracağım parayla.

Aslında fikirler değişmek içindir.Ben de hisse yatırımcılığına sizin gibi bakıyordum ancak para nereden gelirse oraya akmalıyız.Son 6 aydır borsada olan hype kriptoparalarda olmadı.Bir çok hisse 3-6-10x’leri gördü.İnanılmaz bir hype var ve bu hype’ı kullanmak gerekiyor.Tavan bozunca satış stratejisi de mantıklı ancak bir miktar borsaya yatırım yapmak olabilecek iyi senaryolardan olabilir.
legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
September 29, 2023, 06:48:25 PM
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
September 29, 2023, 02:56:47 PM
Her şeyimiz betona bağlandı. Yatırımımız bile beton oluyor. Nasıl olsa yapılan binaların büyük bir bölümü yine hırsızlıklardan dolayı çürük olacak. Bunlar yine yenilenmeye çalışılacak. Al sana bir döngü. Yap yık yeniden yap. Asam lar istanbul depreminde her yer yıkılsa da yeniden yapsak düşüncesine kapıldılar. Kentsel dönüşüm dedikleri şey acaip bir sektör oldu. Kısacası beton sektörü inşaat sektörü bu yönetim değişene kadar number one. olmaya devam.Yani yatırım yapılabilir bir kagıt ve şirket.
sr. member
Activity: 630
Merit: 463
September 29, 2023, 02:36:31 PM
Fiyatı ucuz mu bana mı öyle geliyor? Bu kadar çok yüksek olmayan lot sayısına göre bence uyguna arz oluyor. Bir de herkese eşit dağılım yaptıkları için Tarkim benzeri hareketleri bence de gösterebilir. Beton sektörü Türkiye’de daima yükselmeye devam eder çünkü göç alan bir ülkeyiz. Sürekli inşaatlar yapılıyor. Firma analizlerinden sonra uzun vadeli düşünülebilir mi ona bile karar verilebilirdi
legendary
Activity: 2114
Merit: 1042
September 29, 2023, 01:07:36 PM
Bir yerlerde gördüm bu firmayı ama nerede diye sorsanız inanın aklıma gelmiyor bildiğim şey adamlar iyi bir firma diye düşünüyorum ayrıca lot sayısı da az al tut satsan ne olacak ki zaten en azından portföylerde hisse senedi görürsün değil mi  Grin halka arzlara katılmaya devam arkadaşlar az buz kazandırıyor ama en azından ayda bir faturam çıkıyor hiç yoktan  Grin
hero member
September 29, 2023, 12:56:54 PM
SPK tarafından halka arzı geç saatte onaylandı, yeni halka arz bekleyenler tam umudunu kesmişken açıklama geldi🙂
Dağıtılacak hisse sayısı 16,9 milyon çok fazla değil ama en güzel yanı tamamı eşit dağıtım olacak olması böylece kurumsalların elinde abartılı lot olmamış oluyor ve fiyat daha istikrarlı oluyor. Borsadan satış yöntemiyle halka arza katılacağız. Tahmini 4-5 lot ancak dağıtım olur diye düşünüyorum.

4-5 lot olduğu zaman da attığımız taş, ürküttüğümüz kurbağaya değmiyor.Değmediği için katılmak istemiyor insanlar doğal olarak.100 liranın getirisi ne olacak ki mesela?Altı üstü 100 liralık lot.Elbette bilmiyoruz ama yüzde 99 ihtimalle 250 lira üstü dağıtım yapmayacak.Bir kaç halka arzdan birilerinin ağzının yanmasını istiyorum.Birilerinin ağzı yansın ki düzenli yatırım yapanlar az çok kazansın, diğerleri korkak yatırımcı olarak kendi hayırlarına sektörden ciddi zararlar etmeden kaçsınlar.
Normalde az vereceği için bende katılmak istemezdim ama lot arz sayısı Tarkim'in 3 katı ve tamamen eşit dağılacak dolayısıyla az olması ve kurumsalda blok hisse olmayacağı için Tarkim'e benzer bir grafik sergileyeceğini düşünüyorum birde arzı az olan şirketleri koleksiyon mantığı ile tutmak istiyorum Smiley 5 lot verse 125 lira yapar. 250-300 gibi fiyatlanmadan satmamak lazım Smiley
copper member
September 29, 2023, 12:55:14 PM
SPK tarafından halka arzı geç saatte onaylandı, yeni halka arz bekleyenler tam umudunu kesmişken açıklama geldi🙂
Dağıtılacak hisse sayısı 16,9 milyon çok fazla değil ama en güzel yanı tamamı eşit dağıtım olacak olması böylece kurumsalların elinde abartılı lot olmamış oluyor ve fiyat daha istikrarlı oluyor. Borsadan satış yöntemiyle halka arza katılacağız. Tahmini 4-5 lot ancak dağıtım olur diye düşünüyorum.

4-5 lot olduğu zaman da attığımız taş, ürküttüğümüz kurbağaya değmiyor.Değmediği için katılmak istemiyor insanlar doğal olarak.100 liranın getirisi ne olacak ki mesela?Altı üstü 100 liralık lot.Elbette bilmiyoruz ama yüzde 99 ihtimalle 250 lira üstü dağıtım yapmayacak.Bir kaç halka arzdan birilerinin ağzının yanmasını istiyorum.Birilerinin ağzı yansın ki düzenli yatırım yapanlar az çok kazansın, diğerleri korkak yatırımcı olarak kendi hayırlarına sektörden ciddi zararlar etmeden kaçsınlar.
Şuan da ağız yanma süreci olacağını sanmıyorum. Yerel seçimlere kadar bu halka arzlara katılım bu kadar yüksek olmaya devam edecektir diye düşünüyorum. Bundan sonrası ise tabiki muallakta fakat yaklaşık 3-4 ay daha önümüzdeki halka arzlarda talep fazlalığı göreceğiz. En azından yılbaşına kadar bu böyle gider. Yılbaşından sonra memurlara ve bazı sektörlere gelecek zamdan sonra insanlar parasını borsaya sokmaya başlarsa ozaman güzel bir düşüş yaşanır gibi duruyor.

Para geliyorsa birileri avuçlarını kaşıyıp onları almak için çabalayacak elbette.Yatırımın 2 türlüsü mantıklı bana kalırsa.

1- Riskli yatırım, paranızın kaybedebileceğiniz tutarını göze alarak yapacağınız yatırım.
2- Düzenli yatırım, burada da düzenli olarak her ay belirli şekilde yapılan yatırım.

İster çeyrek alın kenara atın, ister hisse senedi, ister bitcoin, ister altcoin bana göre en mantıklı yatırım biçimi uzun vadeli yatırımdır.Bu vade içerisinde gelişmeleri takip ederek kazançlarınızı arttırabilirsiniz.Birinci maddedeki yatırımı da deneme yanılmayla ufak miktarlar ile heves öldürüp sektör hakkında bilgi sahibi olmak için deneyebiliriz.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
September 29, 2023, 12:43:50 PM

Şuan da ağız yanma süreci olacağını sanmıyorum. Yerel seçimlere kadar bu halka arzlara katılım bu kadar yüksek olmaya devam edecektir diye düşünüyorum. Bundan sonrası ise tabiki muallakta fakat yaklaşık 3-4 ay daha önümüzdeki halka arzlarda talep fazlalığı göreceğiz. En azından yılbaşına kadar bu böyle gider. Yılbaşından sonra memurlara ve bazı sektörlere gelecek zamdan sonra insanlar parasını borsaya sokmaya başlarsa ozaman güzel bir düşüş yaşanır gibi duruyor.
copper member
September 29, 2023, 12:06:59 PM

legendary
September 29, 2023, 11:30:59 AM
Meka Beton(MEKAG) Halka Arzı Katılım Endeksine Uygun Mu?

Meka Beton Santralleri İmalat San. ve Tic. A.Ş. (MEKAG) halka arz Katılım Endeksi'ne (XKTUM) uygun olup olmadığı henüz belli olmadı. Meka Beton, halka arzının Katılım Endeksi'ne (XKTUM) uygunluğu onaylı izahname ile birlikte yayınlanması beklenen borsa görüşü ve katılım finans ilkeleri raporu sonrası netlik kazanacaktır.
Meka Beton Halka Arzı Caiz mi?

Meka Beton Santralleri İmalat San. ve Tic. A.Ş. (MEKAG) halka arz Katılım Endeksi'ne (XKTUM) uygun olup olmadığı henüz açıklanmadı. Faiz konusunda hassasiyeti olan yatırımcıların “Meka Beton halka arzı caiz mi?'' sorusunun cevabıda doyasıyla “helal, haram, caiz veya caiz değil” yanıtı ilerleyen günlerde belli olacak.

kaynak: https://parafesor.net/meka-beton-halka-arz-katilim-endeksine-uygun-mu-meka-beton-halka-arz-caiz-mi

buradaki bilgilerin güncellenmesi ile birlikte meka beton'un halka arzından bize düşecek olan lokmanın sayısı değişecek. şayet caiz olmazsa 2 milyon, caiz olursa ise 3,5-4 milyon kişi halka arza katılacaktır. umarım cehennemde yanacaklar derler de bize fazla düşer:)

Hocam çok bir şey değişmeyecek gibi gözüküyor. Toplam lot miktarı 17 milyon. 2 milyona 8-9 lot 4 milyona ise 4-5 lot hakkı tanınacak. Yani 2 milyon katılıma yaklaşık 200-225 arası 4 milyon katılıma ise bunun yarısı. Tabiki 200 TL’yi küçümsediğimden değil fakat lot düşük olunca az lot düşüyor ve 6-7 tavandan sonra satmak istiyorlar. Çünkü hisse yaklaşık 2x yapmış oluyor.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
September 29, 2023, 09:38:37 AM
Meka Beton(MEKAG) Halka Arzı Katılım Endeksine Uygun Mu?

Meka Beton Santralleri İmalat San. ve Tic. A.Ş. (MEKAG) halka arz Katılım Endeksi'ne (XKTUM) uygun olup olmadığı henüz belli olmadı. Meka Beton, halka arzının Katılım Endeksi'ne (XKTUM) uygunluğu onaylı izahname ile birlikte yayınlanması beklenen borsa görüşü ve katılım finans ilkeleri raporu sonrası netlik kazanacaktır.
Meka Beton Halka Arzı Caiz mi?

Meka Beton Santralleri İmalat San. ve Tic. A.Ş. (MEKAG) halka arz Katılım Endeksi'ne (XKTUM) uygun olup olmadığı henüz açıklanmadı. Faiz konusunda hassasiyeti olan yatırımcıların “Meka Beton halka arzı caiz mi?'' sorusunun cevabıda doyasıyla “helal, haram, caiz veya caiz değil” yanıtı ilerleyen günlerde belli olacak.

kaynak: https://parafesor.net/meka-beton-halka-arz-katilim-endeksine-uygun-mu-meka-beton-halka-arz-caiz-mi

buradaki bilgilerin güncellenmesi ile birlikte meka beton'un halka arzından bize düşecek olan lokmanın sayısı değişecek. şayet caiz olmazsa 2 milyon, caiz olursa ise 3,5-4 milyon kişi halka arza katılacaktır. umarım cehennemde yanacaklar derler de bize fazla düşer:)
hero member
September 29, 2023, 09:29:50 AM
Halka arzlar müthiş bir momentum yakaladı bu sene, enflasyon karşısında paramparça olan TL bazlı yatırımlar için bir can simidi oldu,

Enerji, inşaat, gıda, bankacılık gibi sektörler Türkiye'de en dayanıklı sektörler, o yüzden ilk market cap çok abartı olmadığı sürece bunların halka arzını kaçırmamakta fayda var, güzel bir bilgilendirme olmuş.

Burada da fiyat uygun, İzdemir'e benzer bir performans bekliyorum.
Katılım tahmini 4 milyonu geçer 4-5 hisse dağıtım olur, eşit dağıtım olduğu için kimsenin elinde fazla hisse olmayacağı için blok satış gelmez bu nedenle bol bol tavan gideceğini düşünüyorum. Tarkim benzeri olacağını düşünüyorum bu nedenle koleksiyon olarak uzun süreli tutarım. Olmaz ama 3-5 günde tavan bozarsa bunu fırsat bilip ilave alım yaparım. Arzı az olan ve eşit dağıtım olanlardan korkmayın mümkünse uzun süreli tutun.
legendary
September 29, 2023, 07:19:49 AM
Ekim ayında halka arzlarda daha fazla hareketlilik ve canlılık görebiliriz. Bazı beklenilen önde gelen firmaların halka arz olması ile borsada para hareketliliği artacaktır. Yerel seçimlere kadar bu halka arz furyası devam edecek gibi gözüküyor. Bu sayede ne kadar yararlanabiliyorsak yararlanmada fayda olacağını söyleyebiliriz. Dağıtılacak lot toplamı düşük olduğu için 3 milyon katılımcı olursa 130-140 TL’lik bir dağıtım olacak gibi.
legendary
Activity: 2016
Merit: 1598
September 29, 2023, 06:58:40 AM
Halka arzlar müthiş bir momentum yakaladı bu sene, enflasyon karşısında paramparça olan TL bazlı yatırımlar için bir can simidi oldu,

Enerji, inşaat, gıda, bankacılık gibi sektörler Türkiye'de en dayanıklı sektörler, o yüzden ilk market cap çok abartı olmadığı sürece bunların halka arzını kaçırmamakta fayda var, güzel bir bilgilendirme olmuş.

Burada da fiyat uygun, İzdemir'e benzer bir performans bekliyorum.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
September 29, 2023, 01:53:46 AM
Adında beton geçen bir hisse bu topraklarda her zaman kazandırma garantisi vardır iktidar devam ettiği taktirde bu da kazandırır adamlar beton aşkına sahip hangi betonla ilgili hisseye baksam kazançları tavan yapmış.
Birde enflasyonun olayı bu adamların hasıılatlarında nasılda belli para basmaya devam edildikçe nasılda hasılatları artmış ama adamların bürüt karları 3 yılda aynı oranla artmış ek bir kazanç sağlanmamış.
Pages:
Jump to: