Pages:
Author

Topic: Merit alması gereken başlıklar hangileri ? - page 18. (Read 26138 times)

legendary
Activity: 1874
Merit: 1394
The Last Cryptocoin Burner
September 01, 2018, 07:01:04 PM
Kimse başkasının mesajının meriti hakettiğini düşünmüyor sanırım Smiley bende zaten merit verecek zor mesaj buluyorum. kopyala yapıştırlar da umarım kısa sürede azalır.
Orjinal mesaj oluşturmak çok zor bir mevzu değil ama kolay yoldan kazanmak için gelen çok kişi var yokuşu gördüler mi yapmam daha iyi diyor, gerçi eskiler gerçekten kolay rütbe atladırlar ve merit sistemi işi çok zorlaştırdı ama birçok kişi forumda pasifleşince merit verilecek mesaj bulmak daha kolay olacaktır.
legendary
Activity: 1874
Merit: 1394
The Last Cryptocoin Burner
Rallier'in açtığı başlıktan ayrı olarak bunu açıyorum çünkü biraz filtreleme yapılması gerekiyor.
Bu başlık altına merit alması gerektiğini düşündüğünüz size ait olmayan başlık ve mesajların linklerini eklemenizi rica ediyorum. Böylelikle merit vermek isteyenler faydalanabilir.

- Kendi mesajınız yada başlığınız olmamalı, beğendiğiniz başkasının mesajı olmalı, meritiniz olsa verirdiniz gibi düşünün, multi hesapların kendi hesabını önermesini merit ban olarak değerlendirebiliriz.Bildiğiniz kendine merit veren şaibeli meritli mesajları da bu konuya eklersek ileride onlara merit vermeyebiliriz.Herkes kendi mesajını öneriyor bu duygusal bir yaklaşımdır halbuki başkası senin mesajını önerirse bu daha nesnel bir yaklaşım olur.
- Mesaj orjinal olmalı ,önerilen kişi yazmalısı, kopyala yapıştır yok , merit isteyenlerin yarısı koin sitesi bulup ordan yapıştırmış utanmıyor da, sen emeğin için merit istiyorsun o web sitesi de emeği için hit istiyor , emeğe saygı göstermeyip saygı bekliyorsun, site senin değilse içeriği kopyalamamalısın, kendi sitense profiline yazmalısın.
- Haber sitesinin linkini koydunuz ordan aldığınız mesajlar olmamalı , bu mesajları foruma atın ama merit istemeyin
- beğenilen mesajları birden fazla kişi önerebilir, az merit verilmişse daha verilmeli denilebilir, aynı mesajı farklı kişiler önermişse merite değer denilebilir.
- "Ben bir arkadaştan duydum bu koin iyiymiş" tarzı mesajlar meriti haketmez, uzun diye çok yazmış diye de merit verilmemeli , çok iyi bir yorumsa 20 karakter bile meriti hakeder, kaliteye odaklanın
- kriptokoinle alakasız mesajlar meriti haketmez, dolar yorumu ülke ekonomisi koinle alakalı değildir, bağımsızdır.
-merit verilecek mesajları bulup listeyenlere de merit verilebilir, eğer doğru bir şekilde irdelenmiş ve 5 ten fazla önerilen başlık merit almışsa öneren kişiye de merit verilmesini öneriyorum  Wink
Pages:
Jump to: