Pages:
Author

Topic: Merit Bağış Alanı - Unofficial - page 24. (Read 35910 times)

legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
June 11, 2018, 02:03:33 AM
Dostum kızmana gerek yok arkadaşta bende eleştiride bulunduk sende güzelce kendini açıkladın olay bitti.Foruma katkı sağladığın için teşekkürler emeğine sağlık.
şimdiye kadar bilinçli kimseyi rencide etmek istemedim, eleştirilere de tabiki açığım bende kendimi izah ederim anlaşılır, benim tepemi attıran nokta "yalan" söylemekle itham etmesi. ne yani 3-5 merit benim için önem mi arz ediyor para değeri bile yok benim için.

bu hesabı parayla bana 50 bin TL e sat diyene bile satmıyorum, sırf insanların bana olan güvenleri için, başkası tarafından suistimal edilmeye müsait diye. satın almak istiyorsan sattığıma dair hem ingilizce hem türkçe bir konu başlığı açarım diyorum bunu da kimse kabul etmiyor sonrasında zaten çünkü hesabın değeri kalmıyor onun "gözünde" bounty kovalamak dışında.

benim için güvenin karşılığı parayla ölçülemez. yalan söylüyorsun ifadesini kullanmasaydı bende bu kadar kendimi kaptırmazdım.
Senin ne kadar iyi niyetli oldugunu bilen biliyor. Bole boşbeleşcileri salla. Merit kaynağı olmamana rağmen localde en çok merit dağıtan büyük ihtimalle 2. kişisin.
Şimdi hesabına 50bin verenler varmış satmıyormuş diyenler olacaktır. Senin globalde de elastic gibi projelerde yer aldıgını bilmezler ondan inanmazlar. Sen doğrularınla devam et.
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
June 10, 2018, 07:56:24 PM
Dostum kızmana gerek yok arkadaşta bende eleştiride bulunduk sende güzelce kendini açıkladın olay bitti.Foruma katkı sağladığın için teşekkürler emeğine sağlık.
şimdiye kadar bilinçli kimseyi rencide etmek istemedim, eleştirilere de tabiki açığım bende kendimi izah ederim anlaşılır, benim tepemi attıran nokta "yalan" söylemekle itham etmesi. ne yani 3-5 merit benim için önem mi arz ediyor para değeri bile yok benim için.

bu hesabı parayla bana 50 bin TL e sat diyene bile satmıyorum, sırf insanların bana olan güvenleri için, başkası tarafından suistimal edilmeye müsait diye. satın almak istiyorsan sattığıma dair hem ingilizce hem türkçe bir konu başlığı açarım diyorum bunu da kimse kabul etmiyor sonrasında zaten çünkü hesabın değeri kalmıyor onun "gözünde" bounty kovalamak dışında.

benim için güvenin karşılığı parayla ölçülemez. yalan söylüyorsun ifadesini kullanmasaydı bende bu kadar kendimi kaptırmazdım.
sr. member
Activity: 812
Merit: 260
June 10, 2018, 07:44:25 PM
legendary
just in case
June 10, 2018, 07:39:10 PM
@skcdaking
özetle diyorsunki "sana dağıtman için verilen meritlerden göndermeyi bırakmışsın."
Total meritleri hesapla konuya gelen:
"Merited by EFS (21), ekiller (15), goraset (10), truncus (10), Matthias9515 (10), dumbdragon (8 ), mhanbostanci (7), Baser (7), twn (5), teramit (5), alpsea (5), Dammitt (5), ophyrim (5), Orhans (5), wolwoo (3), ingiltere (2), cabsav (2), Okuzgozu (2), khasank (2), tlcash (2), frtmr (2), RaltcoinsB (2), yussuf89 (1), chickenfried12 (1), fullypak (1), LGD2Business (1), sonerbo (1), Aqualung89 (1), dannybrown (1), Jordan23 (1), hollandalibaykus (1), Tobi777 (1), AlyattesLydia (1), apimembership (1), Haymac (1), karayaman (1)"

yaklaşık 150-160 arası bir merit yapıyor. 160 kabul et, yarısı 80sMerit yani gönderilebilir merit anlamına geliyor.
ben konu içerisinde sadece ilk 6 sayfada tek tek hesapladım, 100sMerit göndermişim. bakın konu 15 sayfa ve ben sadece 6 sayfasına baktım. sonrasında merit yetersizliğinden azaltarak daha sıkı elemeye başladığımdan azaltmış olabilirim ama göndermeye devam etmedim de değil.

Yani yemek örneğinde senin dediğin örneğe çıkmıyor bunu anlatmaya çalışıyorum.. Sayfalardır -yani ben çoğunlukla- burada emek harcamışım, mahallelinin verdiği yemekten daha çok yemek dağıtmışım senin iddian ise son gelen 30-40 meriti dağıtmamışsın.

ben zaten kendi kesemden yemek dağıtmaya başlamışım ve kesemin yarısı bitmiş boşaltmışım, insanların geri gönderdikleri bana benim kesemin normalde yarısını sadece dolduruyor 150smerit biriktirmek için normalde 300 Merit almanız lazım. Ki ona rağmen gönderim yapmaya da devam etmişim her ne kadar miktarları azaltmak zorunda kalsam da.  (bugün kendine yonttuğun ve gönderdiğimi söylediklerin bile bu hesap kitaba dahil değil)

Konuyu baştan sona incelersen benim merit dağıttığım arkadaşlardan bile konuya katkı olsun diye bana geri verenler olmuş, siz dağıtmaya devam edin hocam diye.

anlatabilmişimdir umarım?

elimdeki "gönderilebilir" merit miktarı da  40-50 olmadan yani 90-100 merit olmadan bir çok mesajı inceleyerek hakkaniyetle gitmeye çalıştığımdan topluca inceler, topluca dağıtırım diyerek bir süre beklettim diye senin beni eleştirme hakkı vermez, he eleştirirsin eleştirmende sıkıntı yok ama hatalı olduğunu farkedersin, özrünü dilersin.

o yüzden ara ara "konuyu takipteyim merit dağıtmaya devam edleim, bende kazanmaya merit toplamaya çalışıyorum yazıyorum" her gönderilen 3-5 merit i kimse kusura bakmasın 2 sayfada 20 mesaj okuyarak hangisine 1 tane göndereceğim diye bende hesaplamak istemiyorum. bu işi sende yapsan hakkaniyetli yapmak istediğinde bu düşünceyle hareket edebilmenin çok doğal olduğunu anlarsın.

eleştirin için teşekkürler, agresif konuştuysam özür dilerim ama başka birşey için özür borçlu değilim. sen yeterince iyi hesaplamadan eleştirdiğin için senin özür dilemen gerektiğinin farkındasındır umarım?

edit: konu içerisinde gönderilen merit miktarı "149" , 160 bile değil 149 smerit de 74 sMerit eder. 149 olduğunu da şuradan görebilirsiniz:
https://bitcointalk.org/index.php?action=merit;stats=toptopicsat

olur da değişirse diye ekran görüntüsüde ekledim
jr. member
Activity: 252
Merit: 5
June 10, 2018, 07:04:53 PM
newbie
Activity: 53
Merit: 0
June 10, 2018, 05:34:29 PM
Sistem çok güzel ama Jr Memberlara kimse itibar etmiyor, asıl en çok ihtiyacı olan bizleriz
legendary
just in case
June 10, 2018, 05:11:53 PM
jr. member
Merit: 5
June 10, 2018, 03:41:44 PM
newbie
Activity: 65
June 10, 2018, 11:40:06 AM
Bir konumda budur meritleri eksik görmezseniz seviniirm
https://bitcointalksearch.org/topic/btcdek-duusu-merak-edenler-okusun-derm-4451484
legendary
just in case
June 10, 2018, 11:00:43 AM
konuyu takipteyim hala, meritler gelsin dağıtacağım bende Smiley

merit sahipleri özellikle hero-legendary arkadaşları merit dağıtımına davet ediyorum

Hocam Son meritinizi gönderdikten sonra sadece bu konuya 29 merit gelmiş aslında şuan meritiniz var kullanmıyorsunuz. Yaptığınız şey gerçekten hiç hoş değil. Buraya insanlar siz meritleri dağıtın diye o kadar merit verdi yanlış hatırlamıyor isem konuyu açtığınızda Legendary de değildiniz.Kendi rankınızı da arada kaynattınız. Neden yalan konuşuyorsunuz gelince vericem diye milleti oyalıyorsunuz. Elinizdeki meritleri bari dağıtın.

https://prnt.sc/jt8ahs

her sayfaya yapıştırıcam bunu cevap gelene kadar

ben mesajını görseydim en başta cevap ben yapıştırırdım merak etme.
sen akıl edip sen yapsaydın?
neyin yalanını konuşmuşum?
geri zekalı mısın?
topla bakayım en son dağıttığım beritten beri gelen merit sayısını 16 ediyor. 16 gelen meritten de "8 sMerit" yani 8 gönderilebilir merit ortaya çıkıyor.
ben burada insanlara yardımcı olmak için tek tek mesajları okurken "8" merit az 20-30 olsun biraz daha biriksin her gün bakmak yerine topluca değerlendirip gönderirim diye düşünmüş olamaz mıyım? sizi cahiller. sizin gibileri forumdan komple kovmak gerek art niyetiniz gözünüzü kör ediyor insanların yaptığı emekleri görmezden geliyorsunuz.

Allah bilir birinini de yan hesabısındır.

benim rankıma gelince, zaten legend olmaya birşey kalmamış idi. gönderenler de hep beni bildiklerinden gönderdi. çok nadir gönderenler arasında beni tanımayan arkadaşlar ve hepsi "hakkın yendi" diyordu. ha hero ha legend, ico larda farkı mı var? Bendeki meriti HERO olduktan sonra sadece bir yan hesap açıp onla çevirerek uğraşsam 250 merit eksiğim kalır idi, onu da 20'er arkadaşlardan toplar idim. ben kendi meritlerimi de burada dağıttım. o yüzden kimsenin hakkını yemeyin, yediremediğiniz gururunuza dokunduramadığınız şeyler için insanların haklarına girmeyin. dürüst davranın.

konuyu takipteyim hala, meritler gelsin dağıtacağım bende Smiley

merit sahipleri özellikle hero-legendary arkadaşları merit dağıtımına davet ediyorum
Mart'ın başından beri kimseye merit göndermemişsiniz o nasıl olucak?  Wink

ağzımı bozduracaksınız ramazan ramazan burada insanlara faydalı bir iş yapmaya gayret ediyorum merit olunca konuda mesajların hepsini okuyup değerlendirmeye çalışıyorum.
yukarıdakileri okuyabilirsin sende belli ki art niyetiniz sizinde gözünüzü kör etmiş  Wink
sr. member
Activity: 658
Merit: 280
June 10, 2018, 06:57:03 AM
Bu konu negatif trust sebebi olur mu acaba zamanla?

Bu konu negatif trust sebebi olmaz içiniz rahat olsun. Amaç faydalı konuları bir araya toplayıp gözden kaçmış olmasını engellemek. Ayrıca EFS'nin de desteklediği bir konu.

member
Merit: 11
June 10, 2018, 06:27:33 AM
https://bitcointalksearch.org/topic/m.39757757

Blockshipping GSCP projesine ilişkin yazmış olduğum yazım. Yazımı beğenirseniz member olma yolunda desteklerinizi beklerim. Smiley
Şimdiden teşekkürler.
sr. member
Activity: 812
Merit: 260
June 10, 2018, 03:05:48 AM
Evet olabilir.Zamanında 2-3 ay önce sanırım bu forumda yavşak biri vardı pitipawn diye milleti iyi kandırmıştı böyle bana merit gönderin size ico pickleri atıcam diyerekten Smiley bende bu her mesajında ana avrat millete küfür eden veleti modlara söylediğimde lauda neredeyse bu mal pitipawn a merit gönderen gerizekalılara bir bir neg trust vermişti hiç unutmam.
newbie
Activity: 53
June 09, 2018, 07:58:06 PM
full member
Activity: 1120
Merit: 200
Turkish Translator
June 09, 2018, 07:49:55 PM
Viarium, iShook, Game Loot Network, KAZE, Zeew, Digital Ticks,  

Payera, Helex, Baltic.Fund, BCharity, Avatara

Ve nicelerini çevirip - ödül kampanyası kapsamında - Türk arkadaşlarıma yardımcı olmak için çalışmalar yaptım.

Layık görürseniz ben de en azından 2 merit daha alıp 'Member' olmak istiyorum.

jr. member
Activity: 49
Merit: 1
June 09, 2018, 07:18:37 PM
Başkasının konusunu paylaşmak yasak mı serbetmi bilmiyorum, okudum ama net cevabını bulamadım. Eğer yasaksa hemen kaldırabilirim. Ben ve benim gibilere oldukça faydalı bir konu. İnşallah sizlerde beğenirsiniz.
Kısaca konu şu: Bounty ve kurallarının tek adreste toplamış arkadaşımız. İngilizce bilmeyenler ve acemiler için oldukça güzel bir kaynak.

Konu sahibi: polatcelil (https://bitcointalksearch.org/user/polatcelil-954490)
https://bitcointalksearch.org/topic/sosyal-medya-bounty-kampanyalar-24-kampanya-detayl-liste-2962611
sr. member
Activity: 1302
Merit: 264
June 08, 2018, 08:07:15 PM
Pek faydalı bir üye değilim ama dileyen atabilir 😃😃😃
member
Activity: 448
Merit: 33
June 08, 2018, 06:30:32 PM
@semihbalkanli @zorbey

Arkadaşlar konu başlığı linklerini paylaşsanız sadece daha iyi olmaz mı ?

Duyurulduğu üzere,

AMACIMIZ

Ne yapacağız?
Eğer yazdığınız kaliteli yorumların gözden kaçtığını düşünüyorsanız, buraya daha önce hangi konuya yazdığınız yorum ise onu alıntılayarak yapıştırın sizlere ben ve bir kaç arkadaşım teşvik amacıyla insiyatifimiz doğrultusunda Merit Bağışı yapacağız.

İlk sayfada böyle yazdığı için alıntı yaparak paylaştım. Eğer sadece link paylaşımı olacaksa elbette kurallara uyarım.

Edit: tekrar inceledim, ilk sayfada özellikle alıntı yapılarak paylaşılması istenmiş.
full member
Activity: 322
Merit: 158
Türkçe/English/Deutsch/Earthling----@Marshal---
June 08, 2018, 06:22:09 PM
@semihbalkanli @zorbey

Arkadaşlar konu başlığı linklerini paylaşsanız sadece daha iyi olmaz mı ?
Pages:
Jump to: