Pages:
Author

Topic: Merit Sistemi - page 18. (Read 780386 times)

member
Activity: 235
Merit: 40
June 13, 2018, 04:02:34 PM
normal şartlarda içerik kalitesini artıran bir sistem olmalı ama pratikte herkes kazanç kapısı olarak görüyor sanırım. Steemit'teki upvote olayına dönüşecek bu gidişle, merit verecekler atılan mesajları göremeyecek çok fazla içerik olacak vs.
jr. member
Activity: 168
Merit: 1
June 13, 2018, 11:18:53 AM
Bı sistemde bir değişikliğe falan gitmeyi düşünüyorlar mi acaba , memnun olan birkaç kişi harici kimse yok gibi bişey, o kadar bu merit sistemi tartışıldı lakin hiçbir açıklama yok, sistem çok kötü orası kesin
jr. member
Activity: 51
June 12, 2018, 04:25:57 PM
meritleri dağıtmazsanız, kaliteli içeriklere paylaştırmazsanız bu güzel sistem bu foruma bi fayda sağlamaz.
mesela ben haftada 2 mesaj atıyorum ki abanmamış olayım. ama kazandığım bir merit var sadece. onuda ''efs'' soru sorduğum bir başlık için vermişti. bu meritler dağıtılmalı. herşey para değil. gözüme çarpıyor sol tarafta 100 aktivite 0 merit. yahu arkadaş 100 mesajın hepsinde saçmalamış olamaz. lütfen biraz destekleyici ve paylaşımcı olalım.
full member
Activity: 411
Merit: 134
June 12, 2018, 07:57:39 AM
1 Merit = 40tl ye satıyorlardı geçen başlık açmışlardı.İş o noktaya vardır artık maalesef.
member
Activity: 220
Merit: 10
June 12, 2018, 03:33:25 AM
forumda uzun zamandfır tr kısmında merit paylaşımı görmedim adamlar aldı ceplerinde saklıyor kardeşim saklamanın anlamı yokki neden saklıyorsun sen paylaş ki başkasıda para kazansın.
jr. member
Activity: 84
June 11, 2018, 09:40:57 AM
Galiba biz jr member da kaldık parayla meritmi satın alsak ne yapsak ya
newbie
Activity: 3
Merit: 0
June 10, 2018, 09:33:31 AM
Kimse kimseye destek sunmaz bence. Bu merit sistemi ancak eski üyelerin işine yarayacaktır.
jr. member
Activity: 182
June 09, 2018, 03:21:20 AM
Merit sistemi bizim gibileri etkiliyecek gibi ama anlamadığım neden güzel konular ve yorumlar yaptığım halde merit alamadığım.. biraz kast sistemimi var burda sayın moderatörüm? SadSadSad
full member
Activity: 322
Merit: 158
Türkçe/English/Deutsch/Earthling----@Marshal---
June 09, 2018, 02:53:18 AM
merit nedir kaça ayrılır..nasıl alınır alınıyorsa kim veriyor..

1. sayfa da moderatör açıklıyor zaten her şeyi okumadan mı yorum atıyorsun ?

Birde şu başlığı şikayet etsin herkes ben ettim de yanlış mı ettim EFS mi henüz görmedi anlamadım

https://bitcointalksearch.org/topic/m.39529509

Merit kaynakları için merit satışı ve ticareti yapmak yasak. Sistemi suistimal edenlere karşı yaptırım uygulanabilir.
Alınan ve verilen Merit puanları açık olarak görülebildiği için sistemle oynamaya çalışanlara karşı önlem alabiliriz.
newbie
Activity: 126
Merit: 0
June 08, 2018, 01:17:30 PM
merit nedir kaça ayrılır..nasıl alınır alınıyorsa kim veriyor..
full member
Activity: 616
Merit: 118
June 08, 2018, 04:57:49 AM
jr member rahatlıkla bountlere katılabiliyor tek farkı az gelir elde etmesi ee bırakında  bir dönem için az gelir elde edin ne olacak allah aşkına zamanla öğrendikçe bu meritlerde zamanla gelecektir.
jr. member
Activity: 378
Merit: 2
June 07, 2018, 05:02:53 PM
Merit sistemi Bu şekilde değilde farklı şekillerde uygulansaydı güzel olabilirdi...Ama şu an ki uygulamada merit sahibi olanlar telegram üzerinden gurup kurup bu guruplarda döngü oluşturuluyor...Misal Ahmet Mehmete merit veriyor Mehmet Osmana Osman Hüseyine bu şekilde döngü oluşturuluyor....Bu guruplara meriti olmayan hesaplar kabul edilmiyor 20 30 dolar arası merit başına fiyat sunuluyor....Guruba girmek isterseniz en az 10 merit ile girebiliyorsunuz  Cheesy Embarrassed

Ama sorarsan Forum  Cheesy

Yenilerin işi zor değil imkansız.....

merkeziyetsiz olan her şey denetimsiz, düzensiz olmak durumunda kalmamalı. bu halde bile multi accountlar ile merit kasıp, o accountu satmaya çalışan adamlarla dolu forum. ve iyi niyeti suistimal etmekten başka bir şey yapmıyorlar.

sorduğumuzda "eski hesabımdı kullanmıyorum" demiş adam ama iki gün önce "kendinizi tanıtın" başlığına "yeni geldim" edebiyatı yapıp, hayali kişilikle kendisini tanıtıyor. böyle bir insanın merkeziyetsizlik adabına, ahlakına uygun davranacağını mı düşünüyoruz? hayır... o halde böylelerine yaptırım uygulayabilmek için merit sistemi şart.

Merhaba sevgili arkadaşım yazdıklarınıza harfiyen katılıyorum haklısınız bir denetim sistemi şart, gerekli...Peki benim gibi hiçbir şeyi suistimal etmeyen ve kurallara uyan vatandaşın suçu ne? Bu yeni kural ile telegram guruplarında karaborsa oluştu.. Ne oldu önüne geçilmiş mi oldu kötü niyetli hesapların? Aksine fırsatçılara gün doğdu, eskiden 10 lira kazanırken şimdi 100 lira kazanır oldu Cheesy Bu sistemde yapılan yanlışlıklar bir kanamaya sebep oldu ve bu kanama yakın zamanda durdurulmaz ise vakanın ölümü ile sonuçlanacaktır...
Kullandığım her platformda sahtecilere ve sahteciliğe karşıyım kesinlikle en sert önlemler alınmalı ama bu önlemler alınırken sap ile saman karıştırılmamalı.Sistem üzerinde iyileştirilmeler şart.
Sevgiler saygılar...
full member
Activity: 420
Merit: 101
June 06, 2018, 02:46:11 PM
Arkadaşlar bu sistemin değişmesi için ne yapılabilir yada düzenlenmesi için, gerçekten herkes şikayetçi çünkü hakeden değil adamı olan alıyor gibi bişey oldu Smiley)

bu saatten sonra değişeceğini sanmıyorum hocam. yöneticiler memnun görünüyor çünkü. belki ilerde bazı düzenlemeler gelebilir ama tamamen kalkması zor gibi görünüyor.
jr. member
Activity: 168
June 06, 2018, 06:10:59 AM
Arkadaşlar bu sistemin değişmesi için ne yapılabilir yada düzenlenmesi için, gerçekten herkes şikayetçi çünkü hakeden değil adamı olan alıyor gibi bişey oldu Smiley)
hero member
Activity: 807
Merit: 522
June 05, 2018, 05:25:59 PM
Low memberlara acıyorum. Yazık lan size ahah  Grin

1 btc karşılığı bu hesap satılır  Grin
jr. member
Activity: 378
Merit: 2
June 05, 2018, 05:18:53 PM
Hindistan'da ki kast sistemi ile Bitcointalk'daki merit sistemi birbirinin kopyası gibi. millet 1 merit alacağım diye kendini paralasın , merit sahipleri de otursun yarım danayı bazlama arasında yuvarlasın.

Cheesy Harika... Meritim olsa hepsini sana yığardım Cheesy çok güzel yorumlamışsın..
full member
Activity: 322
Merit: 158
Türkçe/English/Deutsch/Earthling----@Marshal---
June 04, 2018, 12:16:34 PM
adil bir sistem değil ya benim yükselebilecğeim en büyük rütbe jr member olarak kalıcak şöylede bir durum var. forum sitelerinde havadan para kazanma diye baya reklamı yapılıyordu buranın bende oradan görerek geldim bizim türkler bi sistem gördümü anasını ağlatmadan bırakmayacağı için güzel de bir önlem olmuş açıkcası.

Ben daha bu işin kaymağını yiyen bir türk görmedim arkadaşım hep yabancılara akıyor paralar burada... Ayrıca merak ettiğim husus şu bir içeriğin zengin içerik olduğuna nasıl karar verecek bu üreticiler yani neye göre kime göre ? Göreceli kavramları standart olarak getirmek ne kadar mantıklı ? Sadece topic açanlara mı gelecek bu meritler yorum atanlar hiç mi faydalanamayacak (yorumdan kastım öyle I'm joined / Good Project vs tarzı değil). Ayrıca artık kaç senelik forum yani hemen hemen her konuda topic açılmış durumda zaten açılabilecek içerik konusu minimal seviyede...
jr. member
Activity: 239
June 01, 2018, 01:57:35 PM
Kasımdan beri foruma üyeyim tabi başlarda aktif değildim sadece okurdum sonra merit sistemi çıktı bende artık yazmaya başladım son dönemde özellikle tabi bountyler airdroplar var başlarda sonrasında merit almayı da amaç edinerek yazıyorum ama 130 posttan fazla oldu tek merit yok , merit alabilen arkadaşların nasıl aldıklarını hangi posta merit geldiğini bilgi amaçla paylaşma şansları var mı acaba nerde yanlış yapıyoruz bilmek istiyorum ,saygılar
full member
Activity: 448
Merit: 107
June 01, 2018, 07:22:40 AM
Merit sisteminde bir gelişme var mı? Kalacak mı gidecek mi? Gördüğüm kadarıyla sistem sağlıklı çalışmıyor.
sr. member
Activity: 658
Merit: 280
May 31, 2018, 06:36:27 PM
Arkadaşlar ben başlayalı 20 gün oldu aktivite 28 mesaj 38 5 gündür 28 de duruyo aktivite 3 üncü haftayımı bekliyo acaba 30 olması için beni aydınlatabilirmisiniz bu konuda?

1528230000   6/5/2018 20:20:00 tarihinde güncelleme olacak o zaman Jr. Member olursunuz. 5 Haziran'dan sonra attığınız ilk post ile birlikte güncellenir.

Güncelleme tarihlerine bu link ile ulaşabilirsiniz.
https://bitcointalksearch.org/topic/activity-guncelleme-tarihleri-agt-1769419
Pages:
Jump to: