Pages:
Author

Topic: Merit Sistemi - page 37. (Read 790999 times)

sr. member
Activity: 1764
Merit: 345
February 17, 2018, 12:55:11 PM
4 merit daha gelip merit sayım 10'a çıktığı an direk member mi oluyorum yoksa activity dönemini beklemek mi gerekiyor?
Member olmak için 60 activty +  10 merite ihtiyaç var. 10 merite tamamladığın zaman activity döneminin güncellemesini beklemeye gerek kalmadan 10 15 dk içinde güncellenir rankın.

Çok teşekkürler. Kaldı 4 merit o zaman.
sr. member
Activity: 616
Merit: 342
February 17, 2018, 12:48:50 PM
4 merit daha gelip merit sayım 10'a çıktığı an direk member mi oluyorum yoksa activity dönemini beklemek mi gerekiyor?
Member olmak için 60 activty +  10 merite ihtiyaç var. 10 merite tamamladığın zaman activity döneminin güncellemesini beklemeye gerek kalmadan 10 15 dk içinde güncellenir rankın.
sr. member
Activity: 1764
Merit: 345
February 17, 2018, 12:34:44 PM
member
Activity: 238
Merit: 10
February 17, 2018, 10:38:47 AM
Tamam iyidir hoştur kaliteli post atalım ama Kalite görecelidir. Kime göre kalite?

Kendine göre kaliteli. forumda zaten yetenek sizsiniz de ki gibi 3 kişi merit vermiyor. elbet vermek isteyen birisinin dikkatini çeker verir. diye başlayarak yazmaya devam edecektim ki abi 2. mesaj daha bugün üye olmuşsun merit mi derdin.
jr. member
Activity: 95
Merit: 1
February 17, 2018, 10:13:40 AM
Tamam iyidir hoştur kaliteli post atalım ama Kalite görecelidir. Kime göre kalite?
hero member
Activity: 1400
Merit: 569
February 17, 2018, 09:06:17 AM
Sistemin öyle ya da böyle oturduğunu düşünüyorum. Hatta bunun paylaşımlara da direk olarak yansıdığını forumdan fark etmişsinizdir. Buradaki tek sıkıntı, elde bulunan meritlerin çok az olması diye düşünüyorum. Forumda çok aktif, hemen her konuyu okuyan bir üye olarak, insanların bazı kaliteli paylaşımlara merit vermek istese bile elinde olmadığı için veremediğine çok tanık oldum. Bu durum konuyu açanda, umutsuzluk yaratacaktır. Bu da kişilerin daha az foruma katılması anlamına geliyor.

Birçok kişinin ellerindeki meritler bitti sayılır. Herkese belirli bir miktar düzenli olarak verilecek mi? Yoksa bu sistem tamamiyle kaynaklardan gelen meritlerle mi devam edecek orası biraz muğlak gözüküyor. Eğer kaynaklarla devam edecekse, forumda uzun süre geçiren aktif legendary üyeler de kaynak olmaya başlamalı diye düşünüyorum. Tabi kaynak olarak seçilecek kişi çok önemli, gerçekten adil bir kişi olması lazım, yoksa ilk fırsatta el altından satmaya başlayacaktır.

Forum için hayırlısı olsun.
sr. member
Activity: 1667
Merit: 271
February 17, 2018, 08:19:54 AM
ben bazı konularda açıkca merit isteyenleri görüyorum, bir çekiliş veya paylaşacağı bilgi karşılığında merit puanı istiyorlar, onu geçtim satışı bile başladı meritin, ben pek etik bulmuyorum açıkcası.. Ama neyseki yeni kullanıcılar yeterli activity'si olmadığı için isterse 1000 merit bile alsa bir üst rütbeye geçemeyecek anladığım kadarı ile..

Merit alabilmek için, faydalı, bilgilendirici, insanların hoşuna giden kısa olmayan bir yazı yazmak & konu açmak gerekiyor.
Peki merit göndermeye teşvik amaçlı ( eskiden vbulletin forumlarında olurdu teraziye tıklayın paylaşım için + Rep bekliyorum gibi )
yazı yazılabilir.
Yalnız direk merit istemenin bir yasağı, yaptırımı olacakmıdır? olmayacaksa, her mesajımızda bizde merit isteyelim.
ALLAH Rızası için şu mesajıma merit verin  Grin
jr. member
Activity: 238
Merit: 2
February 17, 2018, 06:25:53 AM
Aynen katılıyorum. Yani forumda bulunarak zaten bu sisteme faydamız oluyor otomatik olarak haftalık belli bir miktar merit puanı aynı activity olayı gibi eklenebilir mesela 14 activity +7 merit gibi bir şey olması lazım durmadan  yararlı konu mu bulmaya çalışacağız arkadaş

En iyi fikir 👍
sr. member
Activity: 1302
Merit: 264
February 17, 2018, 04:06:10 AM
Aynen katılıyorum. Yani forumda bulunarak zaten bu sisteme faydamız oluyor otomatik olarak haftalık belli bir miktar merit puanı aynı activity olayı gibi eklenebilir mesela 14 activity +7 merit gibi bir şey olması lazım durmadan  yararlı konu mu bulmaya çalışacağız arkadaş
member
Activity: 336
Merit: 13
February 16, 2018, 07:57:46 PM
Hayır iyi bir şey ama illa faydalı bir konu açmamış kişiler hiç yükselemeyeck mi,??  O biraz haksızlık olmuş diğer üyelere

En azından 1000 activity ve 1000 merit ile legendary olunuyor ise merit olmadan da 1500 aktvıtı ile legendary olabilsinler mesela? 

bu sistemde hicbir mantık yok. herhalde herkesin sürekli su nasil yapilir bu nasil yapilir diye site icerigi gibi yazi girmesini bekliyorlar.  iyi de o zaman forum forum olmaz ki. birileri soru soruyor baslik altinda cevaplar geliyor, merit falan yok zaten vermek istese  çoğu zaman onda da yok.
bu sistem buyuk ihtimal foruma artan ilgi sonrasi ust rutbelilerin lobisiyle imza kazanclari azalmasin diye cikmis olmali.
bana 3 tane geldi bir soruma kisa da olsa cevap veren   veya hic meriti olmayanlara hemen verdim.
ama stoklayan mi dersin, satan mi dersin, sartli veren mi dersin.
gerekirse hep member kalayim hicbir konumun altina merit verir misiniz yazmayacağım. bu ne dilencilik gibi. en azindan senin dedigin gibi olmaliydi.

forumda 1 merit bile almamis binlerce faydali mesaj veya yuzlerce konu varsa ki var bu sistem yanlistir. nokta.
member
Activity: 532
Merit: 18
February 16, 2018, 05:58:05 PM
Bence merit sistemi güzel düşünceyle hazırlanmış bir sistem.Sistem daha yeni olduğu için gelecek haftalarda bu sisteme bazı eklemeler gelebileceğini düşünüyorum.
full member
Activity: 448
Merit: 107
February 16, 2018, 03:51:41 PM
Hayır iyi bir şey ama illa faydalı bir konu açmamış kişiler hiç yükselemeyeck mi,??  O biraz haksızlık olmuş diğer üyelere

En azından 1000 activity ve 1000 merit ile legendary olunuyor ise merit olmadan da 1500 aktvıtı ile legendary olabilsinler mesela? 

İkinci bir seçenek yok illa da merit kazanacaksın.
sr. member
Activity: 1302
Merit: 264
February 16, 2018, 02:35:56 PM

member
Activity: 1106
Merit: 25
February 16, 2018, 02:02:52 PM
ben ekim sonu gibi foruma üye olmuştum ama uzun süredir girmiyordum. merit olayı güzel bence forumu çöplük olmaktan kurtarmış. ayrıca bu anlatım çok başarılı olmuş. eline diline sağlık. tepeden tırnağa okudum ama yerleşmesi biraz aman alacak. merit kazanmak için ciddi ve paylaşım yapmak lazım. umarım elinde çok olanlar da faydalı paylaşım yapanları görür. yoksa uzun süre güdük kalır bizim hesaplar
member
Activity: 322
Merit: 11
February 16, 2018, 10:57:19 AM
peki benim gibi yeniler nasil merit elde ediyor

29 sayfa olmuş her sayfada 20 mesaj var 500 mesajdan en az 50 tanesi nasıl merit kazanılabilir acaba diye konuşulmuştur. onu da geçtim forumda en az 10 tane konu açıldı meritle alakalı. üye olduğun gibi de "ben nasıl merit kazanacağım" diye mesaj atılmaz ya.
merit ne konu ne forum ne iş ne önce bi oku.
legendary
Activity: 1820
Merit: 1123
February 16, 2018, 09:14:36 AM
Post kasmak için gereksiz mesajlar yazmıyorum çoğunlukla. Hatta bilgimin olduğu konuları seçerek yorumluyorum. Arada sırada da yeni konu açıp detaylı bilgi vermeye çalışıyorum. Ama çabalarım görülmüyor sanırım, 2 kişiden merit alabildim ancak şimdiye kadar. Merit kaynağı olan arkadaşlar mesajlarımı biraz inceleseler keşke, belki merit ile ödüllendirilecek güzel şeyler yazmışımdır. Hak etmişsem eğer biraz destek bekliyorum Smiley
Edit: Teşekkür ederim EFS. Sesimin duyulduğunu görmek çok güzel:)
full member
Activity: 700
Merit: 134
February 16, 2018, 02:47:44 AM

Konu boyunca zaten nasıl merit elde edilebilir konuşulmuş, şunu yazacağınıza önce konuyu okuyun burada kimse aynı şeylere defalarca yanıt vermeyi ve görüntü kirliliği olmasını istemiyor.
Üye olur olmaz merit derdine düşmüşsünüz, bi bakın bakalım forum nedir ne değildir ondan sonra merit derdiniz olsun Wink
sr. member
Activity: 616
Merit: 342
February 15, 2018, 10:32:46 PM

daha yeni üye olmuşsun. merite gelinceye kadar öğrenebileceğin o kadar çok şey var ki.
newbie
Activity: 3
Merit: 0
February 15, 2018, 10:05:34 PM
full member
Activity: 448
Merit: 107
February 15, 2018, 09:09:45 PM
Kaliteli oldugunu düşündüğünüz mesajınızı konu dısında bulunan byrallier ın merit konusuna link atın. Kaliteliyse bağış gelir

1 Merit verirler sağolsunlar.
Pages:
Jump to: