Pages:
Author

Topic: MEW, ve niceleri!! Google DNS üzerinden hackleniyor!! - page 2. (Read 804 times)

full member
Activity: 938
Merit: 115
Bir çok tabir benim için çok yabancı. Bu piyasa insanın internet ve bilgisayar teknolojileri konusunda da boş olmamasını gerektiriyor.
Dns yi değiştirmeden foruma giremiyoruz. Değiştiriyoruz, ondan sonrada insanların hesaplarını boşaltıyorlar.
İnşallah bizden birilerinin hesaplarına bir şey olmamıştır.
sr. member
Activity: 728
Merit: 264
Ben de Google DNS'lerini kullanıyorum. Şu sıralar MEW'e şifreyle girmedim gerçi. Sadece cüzdan bilgilerimi görüntülüyorum. Eğer transfer yapacaksam şifreyle giriyorum.
Peki Google DNS dışında ne kullanabiliriz arkadaşlar? Malum Türkiye'den lokal DNS'ler ilgi girdiğimizde pek çok siteye erişim yasağı var.

Ben ubuntuda opendns kullanıyorum sıkıntı yok hız konusunda, kullanılmasını öneririm. 208.67.222.222, 208.67.220.220 Windows OS kullanan arkadaşlara "dnsjumper" diye bi program kullanırdım ben windows kullanırken. Tüm dns ler toplu halde vardı orda karşılaştırmalı test yapıp milisaniye biriminden en hızlı dns i seçip atıyordu. Sizede flash yapmak kalıyordu. Program türkçe ayrıca
jr. member
Activity: 294
Merit: 1
uzun süre google dns kullandım sonra bir arkadaş https://dns.watch/ i önerdi son 4 aydır bu dnsleri kullanyorum hızı gayet iyi bir sıkıntı çıkmadı sizede  öneririm
member
Activity: 406
Merit: 10
benim anlamadığım böyle hizmet veren siteler dns poisoning olarak bilinen en eski saldırı durumuna karşı neden önlem almamışlar merak ettim. google olayı ise bam başka bir şey zaten. böyle bir olaya nasıl imkan sağlar onuda anlamış değilim. burada sadece google dns değil open dns ve diğer dns hizmeti kullanan kişilerinde bir süre private key ile söz konusu cüzdanlara giriş yapmamaları en iyi durum.

Bende çok tedirgin oldum. Bitcointalka da giriş yaptığım için farklı bir dns kullanıyorum. Onunda başına bir şey gelmeyeceğini kimse bilemez.
newbie
Activity: 140
Merit: 0
Cüzdanları boşaltılanlara çok üzüldüm. Ne emekler hayaller gitti. Güvenli diye cüzdanda tutuyorsun onu da boşaltıyorlar.
legendary
Activity: 1554
Merit: 1334
Çare Ledger.
Ledger'ınız olsa dns hack de yeseniz, pc ye virüs de girse hiç bir şey olmazdı. Ledger'dan priv key alan bi yöntem bi hacker yok henüz piyasada.
sr. member
Activity: 532
Merit: 254
işte bu işler böyle. hiç ummadığınız beklemediğiniz bir yerden bir güvenlik açığı bulup boşaltıyorlar cüzdanları. yani bir kullanıcı ne yapabilir ki bu durum karşısında . hiçbirşey. illa ki bir şekilde bir güvenlik açığı bulunuyor. bugün dns üzerinden yaptılar yarın başka bir şey. uyanık olun diyeceğim ama ne uyanıkları hackliyorlar bir bilseniz. başa gelin çekilir ne diyelim.
jr. member
Activity: 101
Merit: 2
benim anlamadığım böyle hizmet veren siteler dns poisoning olarak bilinen en eski saldırı durumuna karşı neden önlem almamışlar merak ettim. google olayı ise bam başka bir şey zaten. böyle bir olaya nasıl imkan sağlar onuda anlamış değilim. burada sadece google dns değil open dns ve diğer dns hizmeti kullanan kişilerinde bir süre private key ile söz konusu cüzdanlara giriş yapmamaları en iyi durum.
member
Activity: 336
Merit: 11
Bugün sabah haberlere bakarken gördüm bu haberi. Gerçekten sıkıntılı bir durum bu, çok dikkatli olmalıyız. Yazık olmasın emeklere.
full member
Activity: 644
Merit: 103
CAT.EX Exchange
Zarara uğrayanların hiçbirinin aklına gelmezdi Dns üzerinden hack yiyecekleri, gerçekten çok kötü bir durum hepsine allah yardım etsin, belki içlerinde tüm yatırımı orada olanlar vardı, öyle şerefsiz emek hırsızları ki nereden saldıracakları belli olmuyor, tam bir güvenlik açığını kapattım diyorsun başka bir taraftan saldırıyorlar.
full member
Activity: 336
Merit: 100
Öncelikle teşekkürler uyarı için, bu birkaç gün cüzdanlardan transfer yapmamak en iyisi.

Kripto ekonomiyi aşırı olumsuz etkiliyor bu durumlar. Çok güvenli olarak gösterilen bi sistem bi dns üzerinden hackleniyorsa gerçekten sorun var demektir.
full member
Activity: 518
Bu düşüşünde sebebi budur anasını saıtıym tam guzel gıderken bırılerı cıkıp yola taş koyuyolar ya Cheesy
full member
Activity: 490
şimdi biz ne yapacağız arkadaşlar birisi türkçe açıklama yapabilir mi çoğumuz türk telekom sağolsun siteye erişimi kısıtladığı için dns değiştirip giriyoruz girmeyelim mi siteye. şimdi gerekli siteye ben en son 2 3 gün önce giriş sağlamıştım kimler tehlike altında bugünlük birşey mi birkaç günü mü kapsıyor
Mew'e giriş yapmayın şifreyle, private keyle ve json file farketmes girmeyin dns kullanıp. Dns ayarlarınızı otomatiğe alın.
member
Activity: 630
Merit: 12
Stock
hackerlar durmuyor her yolu deniyorlar.özellikle bilgisayarda dns kullanmayın en sağlamı vpn kullanın.
member
Activity: 280
Merit: 10
Bu DNS işine bir çözüm bulmak lazım aksi taktirde çok kişinin parası gidecek çok kişinin canı yanacak bence
sr. member
Activity: 883
Merit: 262
tehlike şimdilik sona erdi diyorlar ama alternatif olarak mycrypto.com kullanılabilir.
newbie
Activity: 23
Merit: 0
mew e dns üzerinden girenleri hackliyorlar dikkatli olun privatekeyinizle ve JSON dosyanızla giriş yapmayın(sanırım sadece google dns altındakiler tehlike altında ama diğer DNS ile ilgili sorunlarda olabilir!)... tek bir adresinde an itibariyle 215ETH çekmiş sadece tek adresi bu tabi!!..

https://etherscan.io/address/0x1d50588c0aa11959a5c28831ce3dc5f1d3120d29

en son bu hesaba çekti meblağ 24.300 ethereum!!   ve 1k da başka hesaplarada göndermiş daha !

https://etherscan.io/address/0xb3aaaae47070264f3595c5032ee94b620a583a39

an itibariyle GOOGLE HİSSELER -%5 ÇAKILDI bir çok yerde hack olcak anlaşılan google dns kullananlar dünden bugune giriş yaptıkları yerleri sağlama almaya baksınlar !!! ve google dnsyi kullanmayı bırakın tüm bilgileriniz an itibariyle çalınıyor olabilir.. !!

Şuan tehlike devam ediyor mu ?
sr. member
Activity: 655
Merit: 258
Erc20 tokenler Coinbase, Blockchain gibi cüzdanlarda saklanabilse direkt oraya atarım. Şu aşamada 2FA güvenliği olmadığı için borsalardan daha güvensiz MEW. Borsada coinleri çekerken hacker 2FA'ya takılabilir ama MEW'de bilgisayarına giren ufacık bir virüs, veya bu şekil dans olayı (nasıl oldu anlamadım) bütün paranı alıp götürebilir.
sr. member
Activity: 658
Merit: 288
Hack ve hirsizlik olaylari yeni degil keiptolardan öncede vardi var olmayada devam edecek bunun icin bir sirketi suclamak yalnis.
sr. member
Activity: 630
Merit: 267
Google dns nasıl hacklenir ben orasındayım o zaman google ns adreslerine sızdı bunlar yani google dns i hackleyerek mew cname kaydına kendi sahte sitelerinin ip adresini yazdılar
Pages:
Jump to: