Pages:
Author

Topic: MEW, ve niceleri!! Google DNS üzerinden hackleniyor!! - page 4. (Read 803 times)

sr. member
Activity: 402
Merit: 250
Dns üzerinden hacklemek ne kadar mümkün bilemiyorum ama bu iş fake site işine benziyor birazda. Gerçekten insanlarla dalga geçer gibi cüzdanları boşaltmışlar ya. Dikkat etmek lazım
sr. member
Activity: 616
Merit: 259
Etherdeltada olan şey şuydu. Siz doğru adrese giriyorsunuz lakin dns hacklendiği için aynı bilgiler başka bir yerese gidiyordu. Fake siteye falan yönlendirme olmamıştı.
sr. member
Activity: 826
Merit: 296
Dns sunucularını ele geçirip sahte myetherwallete yönlendiriyorlar.Daha önce de etherdelta da aynısı oldu.Myether'e girerken her zaman en üste kilit işareti ve güvenli yazısı olmasına yazının yeşil olmasına dikkat edin.Bende fazla güvenmediğimden genelde borsalara atıyorum fazla birşey bırakmamaya çalışıyorum.2F koruması bir nebze olsun güven veriyor birde mail onayı.Panik halinde işlem yapmaktan kaçınmak gerekir.Paiink olduğunda girdiğin şifreleri sahte hesaba yüklüyorsun.Hırsızlarda anında boşaltıyor.Dikkat etmek lazım.
full member
Activity: 532
Merit: 151
Etherdelta da dns üzerinden başka siteye yönlendirmeyle hacklenmişti ve sonu kötü oldu. Bence bu dump sebebi değil sonuçta adres çubuğunu kontrol etmeden işlem yapmamak gerekirdi , kaybı olan varsa geçmiş olsun
member
Activity: 714
Merit: 82
Google dns 8.8.8.8 , 8.8.4.4. Bilmeyenler ve kullananlar için belirteyim. Bu dns kullamamlar fake new sitesine mi yönlendirilmiş konu tam olarak net değil. Dump yaşatacak bir mebla ve olay değil ayrıca. Saf gibi fake siteye girerseniz öperler güzelce. Ethereum ekibi o hesabı patlatır yakında

ben mewe girdiğim zaman 2-3 kere adresi kontrol ettim. ve token transferi gerçekleştirdim. fake sayfa olsaydı heralde token gitmezdi.

şimdi google chrome geçmişten girdiğim myetherwallet sitesini ziyaret ettim. doğru siteye girmişim.

cüzdanım yerinde duruyor ama yinede korkuyorum bir yandan.

mew'in bir an önce açıklama yapması ve hangi tarihlerde girenlerin risk altında olduğunu belirtmesi gerekir.
newbie
Activity: 210
Merit: 0
yani o kadar güçleri var ama önlem almaya gelince bir şey yapan yok.sektörde tek olursanız, mecburen size geleceklerse ne gerek var tabi ki..
full member
Activity: 798
Merit: 106
👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc
Dns ile nasıl hackleme yapıyorlar. Saçma değil mi kardeşim. Sadece dns ile senin bilgilerine ulaşmaları imkansız. Yaptıkları sahte mew e yönlendirip oradan privatekeyi elegecirmek olabilir.
full member
Activity: 420
Merit: 101
mew e dns üzerinden girenleri hackliyorlar dikkatli olun privatekeyinizle ve JSON dosyanızla giriş yapmayın(sanırım sadece google dns altındakiler tehlike altında ama diğer DNS ile ilgili sorunlarda olabilir!)... tek bir adresinde an itibariyle 215ETH çekmiş sadece tek adresi bu tabi!!..

https://etherscan.io/address/0x1d50588c0aa11959a5c28831ce3dc5f1d3120d29

en son bu hesaba çekti meblağ 24.300 ethereum!!   ve 1k da başka hesaplarada göndermiş daha !

https://etherscan.io/address/0xb3aaaae47070264f3595c5032ee94b620a583a39

an itibariyle GOOGLE HİSSELER -%5 ÇAKILDI bir çok yerde hack olcak anlaşılan google dns kullananlar dünden bugune giriş yaptıkları yerleri sağlama almaya baksınlar !!! ve google dnsyi kullanmayı bırakın tüm bilgileriniz an itibariyle çalınıyor olabilir.. !!

aklıma takıldı bu kadar eth yi mew de mi tutuyormuş bu adam. ledger ya da trezor gibi cihaz neden kullanmazlar. ne bileyim aklım almadı..

ben de şaşırıyorum bu duruma.o kadar ether var neden güvenceye almazsın arkadaş. geçenlerde de ian balina hacklenmişti. yanılmıyorsam onda da yokmuş ledger vs. aşağı yukarı 2 milyon dolar değerinde token çalındı hesabından. evernote kullanıyormuş sanırım şifre private key vs yedeklemek için. niye almazsın ki bi trezor falan.
legendary
Activity: 1820
Merit: 1123
Ben de Google DNS'lerini kullanıyorum. Şu sıralar MEW'e şifreyle girmedim gerçi. Sadece cüzdan bilgilerimi görüntülüyorum. Eğer transfer yapacaksam şifreyle giriyorum.
Peki Google DNS dışında ne kullanabiliriz arkadaşlar? Malum Türkiye'den lokal DNS'ler ilgi girdiğimizde pek çok siteye erişim yasağı var.
full member
Activity: 336
Merit: 111
Google dns 8.8.8.8 , 8.8.4.4. Bilmeyenler ve kullananlar için belirteyim. Bu dns kullamamlar fake new sitesine mi yönlendirilmiş konu tam olarak net değil. Dump yaşatacak bir mebla ve olay değil ayrıca. Saf gibi fake siteye girerseniz öperler güzelce. Ethereum ekibi o hesabı patlatır yakında
full member
Activity: 420
Merit: 101
matemask ile kullanımlarda sıkıntı var mı acaba? en iyisi ledger,trezor falan alıp kullanmak gibi görünüyor.

sorun çözülene kadar giriş yapmamak lazım mewe. bu kadar çok kullanılan bi sistemin sürekli hacklenmesi de ayrı bir olay. yapın bi güncelleme vs güvenliğini sağlayın bu nanenin.
newbie
Activity: 111
Merit: 0
Google DNS derken biraz açar mısınız ağ ayarlarının 8.8.8.8/8.8.4.4 olması dışında bir şey anlamadım?
full member
Activity: 602
Merit: 118
mew e dns üzerinden girenleri hackliyorlar dikkatli olun privatekeyinizle ve JSON dosyanızla giriş yapmayın(sanırım sadece google dns altındakiler tehlike altında ama diğer DNS ile ilgili sorunlarda olabilir!)... tek bir adresinde an itibariyle 215ETH çekmiş sadece tek adresi bu tabi!!..

https://etherscan.io/address/0x1d50588c0aa11959a5c28831ce3dc5f1d3120d29

en son bu hesaba çekti meblağ 24.300 ethereum!!   ve 1k da başka hesaplarada göndermiş daha !

https://etherscan.io/address/0xb3aaaae47070264f3595c5032ee94b620a583a39

an itibariyle GOOGLE HİSSELER -%5 ÇAKILDI bir çok yerde hack olcak anlaşılan google dns kullananlar dünden bugune giriş yaptıkları yerleri sağlama almaya baksınlar !!! ve google dnsyi kullanmayı bırakın tüm bilgileriniz an itibariyle çalınıyor olabilir.. !!

aklıma takıldı bu kadar eth yi mew de mi tutuyormuş bu adam. ledger ya da trezor gibi cihaz neden kullanmazlar. ne bileyim aklım almadı..
sr. member
Merit: 250
Gerekirse işlem yapmadan haberleri takip ederek beklemek lazım panikle korayayım derken yanlış bir işlem de yapılabilir. Private keyleri ve key dosyalarını iyi korumak lazım.
sr. member
Activity: 779
Merit: 253
Buaralar giriş yapmayın arkadaşlar sağlam bişekilde patlatmış yine bu hırsızlar, adamlar türlü türlü yol bulup soyuyor milleti cidden iyice ayyuka çıktı bu olaylar dikkatli olun resmi açıklamadan önce girmeyin derim.
member
21-22 nisanda iki kez private key ile giriş yaptı. risk altında mıyım? dns google dnssi.
full member
Activity: 350
Merit: 100
EndChain - Complete Logistical Solution
En cok güvendigim cüzdana da mı girdiler be dikkatli olmanın zamanı su aralar millet dolandırıcılıkla ve özellikle kripto para dolandırıcılıgıyla kafayı bozmuş durumdu gidişat iyi degil güvenliği arttırmalılar

Ben hiç bir cüzdana güvenmiyorum çünkü hiç biri güvenilir değil mew açık kaynaklı olması beni biraz üzüyordu kötü niyetli insanlar kodları görebiliyor olması. Anlaşılan donanımsal bir cüzdana geçeceğiz.
member
3-4 gün önce private keyle giriş yaptım.

google dns kullanıyorum. böyle saçmalık olabilir mi? nasıl dnsden hackliyorlar.

tokenleri başka cüzdana mı taşımak gerekir bu durumda?
hero member
Activity: 1288
Merit: 645
waves candır.

hackerlar mew i hacklemekten bıktı mew hacklenmekten bıkmadı. etherı pumplayan hackerlar bence Cheesy
jr. member
Activity: 154
Merit: 1
ETH dump yer bence
Pages:
Jump to: