Pages:
Author

Topic: “Milli Kripto Para” Furyasına Bir Ülke Daha Katılıyor - page 5. (Read 551 times)

jr. member
Activity: 140
Merit: 4
W12 – Blockchain protocol
Milli kripto para furyası bana çok mantıklı gelmiyor dünyaya açılmadıkları sürece bankaların internet şubesi gibi geliyor ha belki dünyaya ihracat yapan bir ülke olsa tüm dünyada ki dolar gerçeği gibi çok önemli olabilir
full member
Activity: 630
Merit: 101
Milli yerli sıfatı koyduklarmı hele bir de pazarlamacı falan varsa reklamlarını yapan üstün körü eften püften laflar ile bir iş yapıyorlarmış havası vermeye çalışıyorlar. Direk tokatçı izlenimi veriyor bana.
member
Activity: 88
Merit: 12
hocam yaptın milli para, yobitte aldı listeledi,
geldi biride pumpladı, ardından birde dumpladı,
e ee sonra ?

ağlayacak mıyız burada, bizi önce havaya atıp zıplattılar sonra yere düşmeden tekrar hoplattılar diye ?.

yaa inanın böyle gereksiz bir milli duruş olamaz, bu teknoloji için milli söylemi saçmalık.
dünya vatandaşı olmak lazım, fakat bireysel devlet destekli çalışmalar ile kripto dünyası anlaşılmalıdır.
bunun içinde üniversiteler avel avel tv kanlarında prof gezdirip, siyaset dizayn edeceğine, çalışmalıdır.

milli milli diyorsanız da illa, bu sisteme zarar vereceği kesindir.
ama illa yapılacaksa, yapılması gereken istanbul menkul kıymetler gibi örneğin
exchange kurarsın wawes platform benzeri ve yerli ülkendeki icoları o sistemden çıkarıp, kendi paranı da wawes gibi dünyada işleme sunarsın.

yarın öbür günde başka devletin exchangi ile aranda bir değer endeksi oluşur.
binancenin bnb sini satıp, kucoin almak gibi yani.

ama tüm bu çabanın, kime ne faydası var ?

teknolojiyi etherdelta gibi merkezsiz sistemler ile ileri seviyeye taşımaya çalışıyorken insanlar, havuz kurmaya çalışarak, devletin içinde sanal para ağı yaratmak yine gereksiz gibi duruyor .
şu an bir çok çalışma var özel borsalara ihtiyaç kalmadan direk cüzdanınızla kolay takas yapmanız için.

ben ondan özel borsa coinlerinden beklentinin, ters tepeceğinide düşünüyorum ..

chavezin filan söylemi bir umuttur yaşamak söylemi gibi kalıyor.
umutlarla yaşıyorsak eğer, çok sey kaybetmişiz hayatta diyen yok ama kimse bunu tartma gereğini duymuyor. .
her şey çok güzel olacak diye deli deli geziyor.

devam yavrum o zaman yapıştır coniii,, sevdiğimi aldım hahahay Smiley
bugün yine çok eğleniyoruz maşallah .

RTE
full member
Activity: 294
Merit: 103
Milli kriptop para dünyasına inanın daha bir çok ülke göreceğiz ama sadece bitaz zamanla 2020li yıllarda bu süreçlerin nasıl daha hızlı olduğunu devletlerin baskı yerine neler yapacağını göreceğiz.
sr. member
Activity: 504
Merit: 250
Kabak tadı vermeye başladı diyen arkadaşa yüzde yüz katılıyorum. Şu örnekten de anlaşıldığı üzere artık birçok ülke milli kripto para adı altında bir şey ortaya çıkarıp onu bir amaç için kullanacak. Dolar kullanılmaya devam edilecekse bu hareketi yapmak tam olarak ne gibi bir özgürlük sağlayacak? Para toplamanın bir versiyonu olarak kullanılıyor sanki, en azından maksat sağlık anlamında düzeltmeler yapmakmış, o da bir şey ne diyelim!
newbie
Activity: 238
Merit: 0
Ülkeler hızla kripto para dünyasına girmeye başladı .Öncü birlik olarak ada ülkeleri başı çekiyor.2018 ortasından itibaren bu diğer ülkelerede  hızla yayılacaktır. Şimdilik bir çok ülke kripto paralar ile ilgili çalışmalar yapıyor. Yeni digital ekonomi geliyor.
jr. member
Activity: 406
Merit: 1
Kripto paraların en önemli özelliklerinden biri olan merkezsiz olma özelliği , gerek çıkan merkezli coinler,  gerekse ülkelerin kendi kripto paralarını oluşturmaları kripto paralar ve digital ekonomi hayatımıza regüle edilip giriyor.Ülkeler denesin görsünler bakalım.
full member
Activity: 182
Merit: 100
“Decentralized Transportation Economy”
Dünyada yeni bir trend başlıyor bu konuda. İyi mi olacak kötü mü olacak zaman gösterecek. En azından bu ülkelerde bu kripto paralar günlük kullanım olarak kullanılmaya başlanacak ve diğer kripto paraların yaygınlaşmasına destek olmuş olacaklar.
member
Activity: 322
Merit: 12
Ulkelerin bir sekilde bu teknolojiye ayak uydurmasi bence guzel bir gelisme.
jr. member
Activity: 126
Merit: 2
Bu takım adımlar ülkelerin gelişme düzeyini yakalamaya çalışması olayı bence. Hali hazırda ortada yeni bir sitem var. Ve yakın gelecekte kullanılması büyük ihtimal. Ülkeler temeli yakalayıp gelişme döneminde sağlıklı bir ekonomiyi hedefliyorlar. Bu durumda erken davranan ve gelişen kazanıyor. Bizimde böyle şeyler yapmamız ve destek olup geliştirmemiz yakın gelecekte katkı yapacaktır.
newbie
Activity: 224
“Kendi paramızı basmak ve dolara ilaveten bu parayı kullanmak ülkemiz için tarihi bir dönüm noktası. Bu, ulusal özgürlük yolunda atacağımız adımlardan bir diğeri.” küçücük ülke ama yönetenler vizyonlu..
jr. member
Activity: 252
Merit: 3
Milli kripto para olayina sicak bakmiyorum acikcasi. Cunku kripto paranin olayi merkezsiz olmasi. Ama bakiyoruz bir merkeze bagli kripto paralar cikarilmaya calisiliyor.
full member
Activity: 350
Merit: 100
EndChain - Complete Logistical Solution
Hoba Çok iyi bir haber denebilinir özellikte bu kara günlerin üzerine iyi gelir . Bir gün ama bir gün bizde yapacağız ve dünyaya hakim olacağz desem yalan olur ama yapsak yeter .
full member
Activity: 1302
Merit: 115
Pepemo.vip
Zaten bir gün tüm dünya kripto paraları kabul etmeye başlarsa başlangıç kısmını bu küçük ülkeler oluşturacak.
Bir nevi pilot uygulama denilebilir, eminim birçok gelişmiş ülke buradaki gelişmeleri takip edecektir.
newbie
Activity: 98
Gelecek yavaş yavaş şekilleniyor.Bahsedilen adalarda markete grip coinler ile yiyecek alabileceksiniz.Merkezi olmayan kripto paraları kendimce desteklemişimdir ama Milletlerin kendileri için çıkardığı kripto paralar bu konuda düşündürüyor. Milletler kendi kripto paralarını üretince şimdiki güncel basılı paralardan farkı ne olacak ? Kripto paranın en güzel yanı merkezi bir sistemi olmamasıydı.
member
Activity: 196
Merit: 10
One Token to Move Anything Anywhere
İyi iyi gerçekten bütün dünya kendi parasına geçtiğinde muhtemelen bizde geçeriz arkadaşları tebrik ediyorum umuyorum en kısa süre sonrada bizde bir şeyler yaparız.
full member
Activity: 434
Merit: 112
Adamların yaptığı birazda kripto para çıkartmak değil de paralarını sanal olarak da kullanmak. Bunlar bana çok cazip gelmiyor. Her ülke kendi milli parasını çıkartıyor halkı zaten 100 tane çıkartmış falan filan ortalık gereksiz kripto paralar ile doluyor
newbie
Activity: 112
bu biraz sanki ilk zamanlarda matbaanın girişine tepki gösteren dönemin insanlarına benziyor.. atı alan üsküdarı geçiyor, sonra biz bakakalıyoruz gibi...
yeniliklerden bu kadar korkmamak lazım
sr. member
Activity: 628
Merit: 251
Bu milli kriptoparacılar aynı bizimkiler gibi milli ve yerli tank xd muhabbeti yapıyor galiba.. ya kardeşim kriptoparanın millisi mi olur? kriptoparaların amacı herhangi bir merkeze bağlı olmamak zaten.. çok saçma.
member
Activity: 392
Merit: 10
Şimdilik marshall adalarından gelen öncesinde venezuela ve diğer bir kaç ülkeden gelen milli kripto para projesine olumlu bakmamız lazım. Piyasanın büyümesinde bunlara ihtiyacımız var . Tabiki bu kripto paraların en büyük özelliğinin merkezsiz olması lakin piyasaya baktığımızda da merkezli bir çok şirket coini de var .
Pages:
Jump to: