Pages:
Author

Topic: Mozna kupic Merit? Czy jak to dziala? - page 2. (Read 574 times)

sud
sr. member
Activity: 826
Merit: 301
@Sylw83

Oceniają to inni użytkownicy forum, którzy mogą dać Ci punkty merit za posta. Co to są dobrej jakości posty, to chyba można sobie odpowiedzieć samemu - posty które dają jakąś wartość np. Tobie albo innym użytkownikom. Jak ktoś Ci szczegółowo i obszernie odpowie na pytanie to jest to dla Ciebie wartościowy post, prawda? Najczęściej widzę dużą ilość meritów za różnego rodzaju tutoriale, opisy i listy projektów/bounty, ciekawe informacje o krypto, analizy techniczne, itp. Najlepiej sobie przejrzyj statystyki systemu merit pod tym linkiem - https://bitcointalk.org/index.php?action=merit;stats - możesz poczytać te posty najlepiej nagradzane.
full member
Activity: 322
Merit: 100
Co to są dobrej jakości posty,może ktoś podać przykład?

Własnie takze przyłanczam sie do pytania oraz dodatkowo kto to ocenia itd.
sud
sr. member
Activity: 826
Merit: 301
@crypto_bit

Zgadzam się że dzięki bounty można łatwiej wejść w krypto, taka ścieżka rozwoju dla świeżaków w tym temacie, dodatkowo motywująca czasem niezłymi zarobkami. Ja jak rok temu zawitałem na forum, to dzięki tym kampaniom wiele się nauczyłem i nie musiałem ryzykować własnym kapitałem przy początkach gry na giełdzie. Fakt, że teraz będzie trudniej, ale z drugiej strony teraz jest dużo więcej alternatyw do sygnaturek na forum. Powstało wiele portali bounty, które nawet nie wymagają konta na bitcointalk, jest też dużo więcej kampanii do wyboru, oprócz standardowych tłumaczeń i Facebook/Twitter - telegram, Steemit, Reddit, Medium. Także ja bym się tak nie skupiał na mericie i rangach bitcointalk, gdybym teraz zaczynał przygodę z krypto.
member
Activity: 963
Merit: 57
Dla mnie to jest troche glupi System z tym Merit.
Niekoniecznie, nie powiem, że odpowiada mi to ale, jest to jakieś rozwiązanie. Forum przerodziło się już praktycznie w miejsce zarobku a dla niektóróych  może nawet i pracy. Spotkałem się z przypadkami, że ktoś robił sobie nowe konta aby wychwalać sobie własny projekt. Merit( a co za tym idzie ranga) w teori ma odróżnić spamerów od innych użytkowników, którzy mają coś sensownego do powiedzenia.  
full member
Activity: 168
Merit: 104
April 30, 2018, 10:10:16 AM
#30
A co tutaj jest korytem, żeby go pilnować? Chodzi o bounty?

łooooo, chyba sud dotknąłeś sedna sprawy. Wiele osób żyje z bounties i teraz ma mocno ograniczoną ścieżkę rozwoju. Starzy wyjadacze i tak nie potrzebują bounty bo mają BTC z dawnych czasów (oczywiście ich podziwiam za to, i tu nie ma sarkazmu). Dla młodzieży z kolei to niezłe źródło dochodu, a przy okazji miękkie wejście w świat kryptowalut dla zupełnie nowych (mniejsza bariera pierwszej inwestycji itd., co też chyba jest dobre).

 
sud
sr. member
Activity: 826
Merit: 301
April 30, 2018, 01:43:24 AM
#29
@tumis

Prędzej czy później jakiś system antyspamowy i tak musiałby być wprowadzony. Ilość powstających kont farmiących activity żeby nabijać rangi już przekraczała granice, a nawet teraz z meritem jest przecież dużo spamu. Nie wiem czy ten system jest najskuteczniejszy, ale na pewno pomaga.

A co tutaj jest korytem, żeby go pilnować? Chodzi o bounty?
member
Activity: 1022
Merit: 69
April 30, 2018, 01:19:44 AM
#28
@sud

Ale Sud tu nie chodzi o teorię spiskową tylko o zwykłą kolej rzeczy. Zwyczajnie jest trudnej na rangę niż wcześniej - aczkolwiek być może proporcjonalnie bardziej wszystkim zależy na tym - stąd ta różnica również

Jednak nie ulega wątpliowości że chęć bycia wyżej zawsze ma jakiś wpływ. Przecież to normalny przejaw  na kartach historii. Jak ktoś ma władzę to chcę ją mieć i żadne teorie spiskowe tu nie wchodzą w grę (nic tutaj nie ma ukrytego) . Myślisz że w TV ( o ile ktoś tu ogląda TV ?Cheesy:D)  widzimy wciąż te same twarze od 20 lat + bo to my tak "wybraliśmy". No proszę Cię - zwyczajnie pilnują koryta i chyba nikt nie wierzy w naprawdę prawdziwą demokracje. To są tylko jej pozory
sud
sr. member
Activity: 826
Merit: 301
April 29, 2018, 04:40:31 PM
#27
@tumis
No nie popadajmy w paranoję z tą teorią spiskową. Merit nie został wymyślony przez weteranów forum po to żeby już nikt nie awansował na Legendara... Możesz sobie zobaczyć statystki kto i ile otrzymał meritu w ostatnim czasie - nadal można zdobywać rangi, tylko trzeba pisać coś wartościowego dla ludzi. Ciekawy pomysł z systemem oceniania opartym na blockchainie, dobrze zrobiony mógłby się sprawdzić.
member
Activity: 1022
Merit: 69
April 29, 2018, 06:07:45 AM
#26
Wiecie co tak sobie pomyślałem i cięzko znaleźć idealne rozwiązanie.

Sam mam kilkaset postów (prawie 1000 )  i jednego merita. No coż życie. Wiadomo, Można dostać merity z "czapy, można się wymieniać i wreszcie - kiedyś to inaczej działało. Wygląda to tochę tak że kto pierwszy ten lepszy.

Tak to już jest kiedy jakaś grupa władzy powstaje to trzeba zrobić coś aby ją już mieć cały czas i jej nie stracić. Tak więc z perspektywy Hero Memberów i Tych legendarów to dlaczego niby miałoby im zależeć aby ktoś był jak oni ??

Oczywiście że tego nie chcą. Owszem na pewno chcą fajnej społeczności ale cały czas chcą mieć większe przwywileje bo dzięki temu mają więcej dla siebie i tego nie zmienisz. Tak więc reasumując . Nie wiem czy to jest dobre złe rozwiązanie. Prawda jest taka że ciężko znaleźć inne które byłoby lepsze (każde ma jakieś wady)

Jak już to myślę że można by zrobić coś na blokchainie :-) Np:

W łancuchu przechowywane są wszystkie działania - akcje - reakcje użytkowników na forum. Każdy użytkownik może ANONIMOWO ocenić i ocena ta nie wyświetla się nikomu.
Później np raz na tydzień system komputerowy zlicza i stosuje odpowiedni algorytm bazujący na proporcjach i zależnościach takich jak:
Ile reakcji dany post wzbudził ?
Ile odpowiedzi na godzinę/dzień?
Jaka jest zaanagażowanie w wątku
Ile oceń zostało przyznanych w temacie autorowi ile innym , jaki jest współczynnik między zależnośćią tych osób (czy się znają czy nie , jakie mają rangi - np najlepiej wówczas gdy NIGDY wcześniej się NIE NAGRADZALI (aby uniknąć "kolesiostwa) oraz pomiędzy takim userom którzy mają odpowiedni STAŻ i brak multikont (łącznie z proxy, vpn i wiele innych patentów - KYC ;- hah)

itp itd.

Ewentualnie dopiero na samym końcu czynnik ludzki (zaufane osoby którę mogłby czasem na coś reagować / poprawiać / zmieniać) .

Można by zrobić taki system tylko trzeba by to dobrze przemysleć ;-
full member
Activity: 168
Merit: 104
April 28, 2018, 05:40:40 PM
#25
Czesto widze jak ludzie quotuja posty, dyskutuja ale nikt nie daje sobie meritow. Tyko w niektorych subforach gzie meritsources sa bardziej aktywni widac jeszcze jakis ruch w meritach.

Chyba nie o to chodzilo.

Trudno jest ocenić obiektywnie jakość postu, czasem post może być bardzo techniczny i na wysokim poziomie w swojej dziedzinie, ale zupełnie nieprzydatny większości userom. Z drugiej strony krótki post na jakiś banalny temat może bardzo się przydać użytkownikom. Ciężko ocenić to wąskiej grupie meritsouces, bo powinna zadecydować społeczność... ale ale, community się nie chce tego robić, takie życie. Ostatecznie merity pewnie dostają głównie (nie mówię, że tylko ale przeważnie) ludzie bliscy moderatorom, bo to naturalna konsekwencja wprowadzenia tego systemu. Naturalnie za każdy merit od modów osobiście bardzo dziękuję, ale to już chyba nowa epoka w rozwoju BTT. I chyba nie najlepsza.
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
April 28, 2018, 02:30:34 PM
#24
...
Jeśli macie jakieś bardzo dobre posty to możecie mi je przesyłać raz na jakiś czas i nie wykluczam, że nagrodzę je punktem, albo paroma Wink
...jestes 'merit source' na Polskiej sekcji, jesli nie - to nie wiesz czy ktos jest?
... lista merit sources z info kto ile może rozdawać jest tajna.
...jesli aktualnie nie ma zadnego 'source' aktywnego na Polskiej sekcji to mozna by kogos zachecic zeby aplikowal.

Paweł7777 co ty na to żebyś to ty zaaplikował jako merit source?

Masz odpowiedzią rangę, dobry trust i to chyba powinno wystarczyć. Nie przeglądałem jeszcze twoich postów ale jeżeli ich jakość jest też dobra to nie powinno być problemów żebyś został "sourcem". Oczywiście jak chcesz i masz na to czas.

A może ktoś inny zna odpowiednią osobę i chciałby ją zaproponować?
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
March 26, 2018, 06:49:52 PM
#23
...
Nie ma nad czym się tu zastanawiać, bo trzymanie tych punktów nic Ci nie daje, a jak nie rozdasz to mogą zniknąć i tak. Rozdaj te 6 i tyle.
...

Problem w tym ze nikt (kto nie jest 'source') nie chce sie "wystrzelac" z punktow. Rozdasz szybko wszystkie na jako-takie posty, to nie bedziesz mogl nagrodzic tych naprawde dobrych i pomocnych.

Nawet jesli otrzymujesz tyle samo punktow co rozdajesz to rez szybko zostaniesz z zerem (0.5 sMerit za 1 Merit). Nie dziwie sie tym ktorzy chca miec zawsze jakas mala rezerwe.

No ale nawet jak czekasz żeby nagrodzić tylko wartościowe posty, to prędzej czy później zostaniesz z 0 punktów. Przynajmniej jeśli chodzi o zwykłego użytkownika, który po prostu siedzi na forum żeby podyskutować i pisze normalne posty, to raczej małe szanse żeby dostał jakikolwiek merit. Ja nie widzę opcji aby w takim systemie się nie wyzerować, chyba że można otrzymać punkty z jakiegoś innego źródła.

 i to jest wlasnie duzy problem bo w tym momencie nie ma rownych szans zeby zdobyc wyzsza range. Wczesniej wystarczylo byc aktywnym, nawet tylko na wlasnym subforum, brac udzial w dyskusjach (postowac) zeby z czasem osiagnac najwyzsza range. I to bylo logiczne poniewaz bitcointalk jest to forum wielojezyczne i jezeli maja obowiazywac rowne prawa dla wszystkich takze i szanse na wyzsza range powinny byc takie same. Teraz juz nie wystarczy po prostu byc i pisac posty od czasu do czasu. Koniec. Teraz jezeli nie masz duzo znajomych tu na forum, nie jestes pisarzem, nie mowisz perfekt po Angielsku, nie piszesz super postow lub nie masz niesamowitej wiedzy o krypto to mozesz zapomniec zeby doczekac sie rangi Member w przeciagu kilku lat.

Sam widze po sobie ze z poczatku rozdalem kilkanascie meritow w pare dni ale kiedy zobaczylem ze wydaje je  3 razy szybciej niz dostaje, przestalem byc chojny. Czesto widze jak ludzie quotuja posty, dyskutuja ale nikt nie daje sobie meritow. Tyko w niektorych subforach gzie meritsources sa bardziej aktywni widac jeszcze jakis ruch w meritach.

Chyba nie o to chodzilo.
newbie
Activity: 22
Merit: 0
March 24, 2018, 03:55:34 PM
#22
Dla mnie to jest troche glupi System z tym Merit.
sud
sr. member
Activity: 826
Merit: 301
March 13, 2018, 05:33:07 AM
#21
Znalazłem ciekawe wykresy w temacie Where the Merit Pours?. Zobaczcie jak to się kręci u naszych wschodnich sąsiadów - rozdają swoim kamratom punkciki, dostają punkciki i tak to się kręci. Grin Fakt, że na naszym subforum ogólnie jest niewielki ruch, może stąd takie wyniki.



member
Activity: 104
Merit: 12
March 09, 2018, 07:13:28 AM
#20
...
Nie ma nad czym się tu zastanawiać, bo trzymanie tych punktów nic Ci nie daje, a jak nie rozdasz to mogą zniknąć i tak. Rozdaj te 6 i tyle.
...

Problem w tym ze nikt (kto nie jest 'source') nie chce sie "wystrzelac" z punktow. Rozdasz szybko wszystkie na jako-takie posty, to nie bedziesz mogl nagrodzic tych naprawde dobrych i pomocnych.

Nawet jesli otrzymujesz tyle samo punktow co rozdajesz to rez szybko zostaniesz z zerem (0.5 sMerit za 1 Merit). Nie dziwie sie tym ktorzy chca miec zawsze jakas mala rezerwe.

Dokładnie o to mi chodzi Smiley Rozumiem, że trzymanie meritów nic mi nie daje, ale własnie chodzi o to, żeby nagrodzić kogoś, kto faktycznie mi pomógł, doradził.
sud
sr. member
Activity: 826
Merit: 301
March 08, 2018, 01:32:37 AM
#19
...
Nie ma nad czym się tu zastanawiać, bo trzymanie tych punktów nic Ci nie daje, a jak nie rozdasz to mogą zniknąć i tak. Rozdaj te 6 i tyle.
...

Problem w tym ze nikt (kto nie jest 'source') nie chce sie "wystrzelac" z punktow. Rozdasz szybko wszystkie na jako-takie posty, to nie bedziesz mogl nagrodzic tych naprawde dobrych i pomocnych.

Nawet jesli otrzymujesz tyle samo punktow co rozdajesz to rez szybko zostaniesz z zerem (0.5 sMerit za 1 Merit). Nie dziwie sie tym ktorzy chca miec zawsze jakas mala rezerwe.

No ale nawet jak czekasz żeby nagrodzić tylko wartościowe posty, to prędzej czy później zostaniesz z 0 punktów. Przynajmniej jeśli chodzi o zwykłego użytkownika, który po prostu siedzi na forum żeby podyskutować i pisze normalne posty, to raczej małe szanse żeby dostał jakikolwiek merit. Ja nie widzę opcji aby w takim systemie się nie wyzerować, chyba że można otrzymać punkty z jakiegoś innego źródła.
legendary
Activity: 2408
Merit: 1555
March 07, 2018, 07:22:09 PM
#18
...
Nie ma nad czym się tu zastanawiać, bo trzymanie tych punktów nic Ci nie daje, a jak nie rozdasz to mogą zniknąć i tak. Rozdaj te 6 i tyle.
...

Problem w tym ze nikt (kto nie jest 'source') nie chce sie "wystrzelac" z punktow. Rozdasz szybko wszystkie na jako-takie posty, to nie bedziesz mogl nagrodzic tych naprawde dobrych i pomocnych.

Nawet jesli otrzymujesz tyle samo punktow co rozdajesz to rez szybko zostaniesz z zerem (0.5 sMerit za 1 Merit). Nie dziwie sie tym ktorzy chca miec zawsze jakas mala rezerwe.
jr. member
Activity: 54
Merit: 2
March 07, 2018, 02:56:02 PM
#17
Quote
Nie ma nad czym się tu zastanawiać, bo trzymanie tych punktów nic Ci nie daje, a jak nie rozdasz to mogą zniknąć i tak. Rozdaj te 6 i tyle.

Chodzi o to żeby nie tylko za posty na Bitcoin Forum można było zdobyć, ale również i na polskim lokalu (jeśli prawidłowo rozumiem as_Mieszko)
sud
sr. member
Activity: 826
Merit: 301
March 07, 2018, 09:11:34 AM
#16
Proponuję dawać merit na zasadzie lajków z facebooka - jeśli ktoś napisał coś dla was ciekawego, podał przydatnego linka albo wrzucił tłumaczenie interesującego was projektu na Alternatywnych to dajcie za to 1 merit. Bo z tego co widzę, na razie mało kto jest skłonny dawać te punkciki, a trzeba się wspierać w naszej lokalnej społeczności Grin

Wiesz, ja osobiście bardzo chętnie rozdawałabym merity, gdybym je miała..... W chwili obecnej mogę rozdać tylko 6 meritów, więc dwa razy zastanawiam się nad tym czy warto. Może gdyby zwykli użytkownicy, tacy jak ja, mieli ich więcej do rozdania, to system działał by lepiej?
Nie wiem...

Nie ma nad czym się tu zastanawiać, bo trzymanie tych punktów nic Ci nie daje, a jak nie rozdasz to mogą zniknąć i tak. Rozdaj te 6 i tyle.

Quote
There is no point in hoarding sMerit; keeping it yourself does not benefit you, and we reserve the right to decay unused sMerit in the future.
member
Activity: 104
Merit: 12
March 07, 2018, 07:20:15 AM
#15
...
Jeśli macie jakieś bardzo dobre posty to możecie mi je przesyłać raz na jakiś czas i nie wykluczam, że nagrodzę je punktem, albo paroma Wink

Zgaduje ze jestes 'merit source' na Polskiej sekcji, jesli nie - to nie wiesz czy ktos jest?

Mam własny sMerit. Więcej nie powiem, lista merit sources z info kto ile może rozdawać jest tajna.

OK. Nie pytam o szczegoly. Po prostu jesli aktualnie nie ma zadnego 'source' aktywnego na Polskiej sekcji to mozna by kogos zachecic zeby aplikowal.

To prawda. Zgadzam się z tym, że przydałby się source w polskiej sekcji. Ale myślicie, że nikt się jeszcze nie zgłosił?
Pages:
Jump to: