Pages:
Author

Topic: Multivitamin Kullananlardan Tavsiyeler - page 2. (Read 385 times)

legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
April 07, 2019, 08:14:59 AM
hocam solgar vm2000 olarak yazdığınız bu oluyor değil mi? https://urun.n11.com/vitamin-ve-mineraller/solgar-vm-2000-multivitamin-180-tablet-skt-022021-P206560486

fiyat olarak böylesi daha uygun gibi geldi. aylık sigara parası anasını satayım.
legendary
Activity: 1820
Merit: 1123
April 07, 2019, 07:37:45 AM
pharmatondaki ginseng çok az,  sadece  içinde ginseng var diyebilmek için koyuluyor içine,  ginseng etkisini yaşamak istiyorsan,  bazı belli başlı aktarlarda  ginseng kökü satılıyor kurutulmuş,  onu kaynatıp içiyorsun limonlu vs bir karışımla.   o zaman güzel etki ediyor baya farklı bir hissiyatı var.  kafa yapıyor gibi değil. yani vücudu gerçekten rahatlatıyor ve zinde tutuyor.

Aynen katılıyorum hocam. Ginseng 40 mg koymuşlar Pharmaton'a. Varla yok arası bir şey. Sırf adı geçsin diye işte. Benim amacım aslında a,b,c,d,e vitaminlerinin ve demir, bakır, çinko gibi minerallerin yoğun olduğu kaliteli bir vitamin kompleksi bulmaktı. Hem Kronik bazı rahatsızlıklarımı-ağrılarımı gidermek için, hem de zindelik için. O yüzden Solgar'dan çok memnun kaldım.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
April 07, 2019, 03:34:58 AM
sırf enerji versin diye vitamin kullanmak isteyen arkadaşlar pancar suyu için. kokusu ve tadı çok kötüdür ama spor yapanlar için muhteşem bir kaynak.
hero member
Activity: 1078
Merit: 696
April 07, 2019, 12:30:47 AM
pharmatondaki ginseng çok az,  sadece  içinde ginseng var diyebilmek için koyuluyor içine,  ginseng etkisini yaşamak istiyorsan,  bazı belli başlı aktarlarda  ginseng kökü satılıyor kurutulmuş,  onu kaynatıp içiyorsun limonlu vs bir karışımla.   o zaman güzel etki ediyor baya farklı bir hissiyatı var.  kafa yapıyor gibi değil. yani vücudu gerçekten rahatlatıyor ve zinde tutuyor.
legendary
Activity: 1218
Merit: 1291
April 06, 2019, 10:56:49 AM
Bu multivitaminler bazı durumlar dışında hiçbir işe yaramıyor. Bizim aslında mikrolara değil, öncelikli olarak makrolara ihtiyacımız var. Yani yeterli oranda protein, karbonhidrat ve yağ almak multivitaminlerden daha öncelikli.
legendary
Activity: 1820
Merit: 1123
April 06, 2019, 09:32:37 AM
Son 1 senedir 3 farklı markanın ürünlerini kullandım. Bunları kendi açımdan kıyaslamak istedim.

Pharmaton:
30 kapsüllük fiyatı 55-65 TL arasında. Vitamin çeşitliliği normal. Düşük dozda Ginseng de içeriyordu. Gramajlarından emin olamadım. Sanki yazılanla, varolan arasında fark var. Yeterli etkiyi vermedi.
Nature's Supreme: 30 kapsüllük fiyatı 40-50 TL arasında. Vitamin çeşitliliği yüksek. Fakat bunun da gramajlarından emin olamadım. Test raporları abartılmış görünüyor. Yeterli etkiyi vermedi.
Solgar VM2000: 30 kapsüllük fiyatı 90-100 TL arasında. Vitamin çeşitliliği yüksek. Test raporları gerçeği yansıtıyor. Yorgunluk hissini azaltıyor, zindelik veriyor. Ayrıca kronikleşmiş bazı rahatsızlıklarımı iyileştirmeye başladı.

Bu nedenlerden dolayı Solgar ile devam ediyorum birkaç aydır. Fiyatı yüksek olmasına rağmen, yeterli etkiyi veriyor. Kaliteli vitaminleri sadece yorgunluğu önlemek için değil, vücudun daha sağlıklı olması için kullanmak lazım. Yani sadece uyku sorununu ya da yorgunluk hissini geçirip geçirmediğine göre kıyaslamamak lazım. Siz fark etmeseniz bile vücuda olumlu etki yapıyorlar.
Pages:
Jump to: