Pages:
Author

Topic: Neden DEX Önemli? Polo'da Şüpheli Hareketler! - page 2. (Read 275 times)

legendary
Activity: 2548
Merit: 1326
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
Polo için Allah taksiratını affetsin demek bence yanlış olmaz, bir zamanlar altın kaplı sarayda yaşayan kralın çöpten yemek arayışını seyrediyoruz.
Dex konusuna gelirsek, şu anki yapıda dexlerin yaygınlaşma şansı yok, çünkü (ne kadar hacimsizlikten ağlasak da) kripto ekosisteminde ciddi para var ve yönetim erki artık uzaktan kollamakla yetinmiyor. Ha olmaz mı, olur ama kafamdaki olabilirlik şeklini açıkçası istemem, ne zaman ki her türlü cüzdan adresi vb. aynı banka hesabı gibi kayıt ve kontrol altında olur, o zaman dexlerin yaygınlaşmasına göz yumarlar, bu durum da kriptoların felsefesine, Satoshi manifestosuna Fatiha okumak anlamına gelir. Kaldı ki, bana göre gidiş tam gaz buraya, bazılarının çok sevindiği devletlerin sabit değerli kripto çalışmaları aslında ekosistemin temeline dinamit yerleştirmekle eş anlamlı.

legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
alex
Daha dün dex muhabbeti yaptık. Aslında dex diye kullandığımız borsaların çoğu red değil. Yarı dex diyelim ben de bunu 2 sene önce mhanbostanci nin soylemsiyle öğrenmiştim. Tabii şu an kullanılan ses sayısı artmış olsa da durum yine de bundan ibaret.
Dexleri herkes kullanamaz hocam. Etherdelta nin ilk zamanlarinda hepimizin gotu çıkıyordu. Hantal yapı, fazla alınan feeler yüzünden çoğu kişi uzak duruyor. Bir de düşük hacim eklenince kimse bulaşmaz oldu. Özellikle de yeni yatırımcı için tam anlamıyla kabus. 10 sene önce olsa eyvallah ama günümüz tüketicisi artık kolayliga çok alıştı. Olaya sadece tüketici olarak bakmamak gerekiyor.

Bizler güzel bir dex yapamaz mıyız? Bu forumdan çıkmaz mı arkadaslar? Herkesin derdi x10 yapam gerisi önemli değil kafasında mi?
sr. member
Activity: 1134
Merit: 342
Şahsen tamamen DEX'lere kaymış bir kripto para ticaretine kısa vadede ütopya olarak bakıyorum. Yakın gelecekte bu tarz bir şeyin gerçekleşmesine olanak tanımıyorum.
Çünkü insanların psikolojik yapısı her zaman karşılarında bir muhatap bulmak ister. Bu nedenle DEX her zaman daha uzak gibi duruyor. Daha dün akşam başka bir başlıkta konu buraya geldi ve tartışıldı. Ama işin geldiği ve geleceği noktayı bugün Polo kendisi duyurdu;

Dün gece (11 Şubat), sebebini bilmedikler ya da açıklamadıkları bir şekilde bir sistem hatası almışlar ve 12 dakikalık veriyi şüpheli bulup geri almışlar. O aradaki kayıtların kaldırıldığını ileri sürüyorlar. Neden ya da nasıl kısmını bilen yok.

Tweet'lerin zaman aralığını ve neler yazıldığını öğrenmek istiyorsanız buradan bakabilirsiniz: https://twitter.com/PoloSupport/status/1227007977254723584

Yorum sizlerin... O eski gözde borsamız Poloniex gün geçtikçe küçülüyor gözümde.
Pages:
Jump to: