Pages:
Author

Topic: Neki dobar altcoin u zadnje vrijeme? - page 2. (Read 10821 times)

member
Activity: 133
Merit: 11
April 29, 2016, 09:38:10 AM
#68
O boze, da mi je netko reko da cu morati obican sarkazam objasnjavati na forumu....

Ovo je prejako   Grin Grin Grin
legendary
Activity: 2730
Merit: 1192
I don't believe in denial.
April 22, 2016, 10:32:01 AM
#67
Nebi reko da je Vitaliku naprimjer jedini cilj da samo dođe do novca........  
Ne mozes znati ni jedno ni drugo da li je slucaj (osim ako nemas konkretno neki 'dokaz'). Lako je prodati pricu ljudima, narocito onima koji su zeljni novca.

Kako ne? Jako jednostavno; gledaj postignuca. (I sta je jedini konstantni faktor u njegovim postignucima?)

Follow the money...  Grin
legendary
Activity: 2730
Merit: 1192
I don't believe in denial.
April 22, 2016, 10:29:55 AM
#66
Pa sto ne otvoris pod-topic "altcoins" (ovdje u Hrvatskom pod-forumu) i ne premestis svu diskusiju o tome tamo?
Sta treba biti "pod topic"? Jedino sto ja mogu uciniti je da zatrazim sub-forum (kao Trgovina) pod nazivom Altcoins (mislim da je nepotrebno zasada).
Pa upravo to (I ja pokusavam Hrvatski da pisem kao 4-ti [od preko 6] jezik[-a]).

Rekao bih da je potrebno, pa ako nista drugo barem da ne gledam(-o) te rasprave na "nas main page"...

EDIT&PS: rekao bih da mozes zatrazit jos sledeca sub-foruma: Kocke/Lutrije, Mining (Hrvatski), Berze/Mijenjacnice/BTM, Alt Coins (Hrvatski), Off-topic (Hrvatski) i Meetings (Hrvatski).
legendary
Activity: 1358
Merit: 1001
April 22, 2016, 10:23:41 AM
#65
A ne znam baš. Ima i dobrih ljudi koje ne pogoni samo greed.Nebi reko da je Vitaliku naprimjer jedini cilj da samo dođe do novca........ 
legendary
Activity: 2730
Merit: 1192
I don't believe in denial.
April 22, 2016, 10:16:49 AM
#64
Vjerojatno je istina da je možda ne baš 99 posto ali 90 posto altcoina useless [...]

Prije bih rekao da je 99,9% utterly useless (osim za onih par koji su umedjuvremeno dobro napunili dzepove sa njima)...

Ne može nitko rec da Vitalik Buterin sa ethereumom i još par slicnih ljudi nisu skoro pa genijalci i da ima itekako smisla to što rade. [...]

Da, (genijalac je) sto se tice sam sebi zaradit puno novca.
legendary
Activity: 1358
Merit: 1001
April 22, 2016, 10:07:48 AM
#63
Vjerojatno je istina da je možda ne baš 99 posto ali 90 posto altcoina useless,ali to isto znaci da sigurno 10 posto od stotina altcoina ima vrijednih featuresa.Ja bi altcoin scenu opisao kao "u svakom kukolju ima žita" za razliku od poznate "u svakom žitu ima kukolja". Ne može nitko rec da Vitalik Buterin sa ethereumom i još par slicnih ljudi nisu skoro pa genijalci i da ima itekako smisla to što rade.Ja se samo nadam da će se pokazat da je i Lisk "žito" među morem kukolja  Grin
full member
Activity: 209
Merit: 100
April 22, 2016, 09:53:10 AM
#62
...dan danas postoje ljudi koji vjeruju da je zemlja ranva ploča.

Da, u pravu si. Jos je nevjerojatnije da su oni tu oko nas.  Tongue
legendary
Activity: 1260
Merit: 1029
April 22, 2016, 09:41:26 AM
#61
...dan danas postoje ljudi koji vjeruju da je zemlja ranva ploča.
full member
Activity: 209
Merit: 100
April 22, 2016, 09:04:00 AM
#60
Nije ni cudo da sam godinama samo citao komentare na ovom forumu i nisam se upustao u ovakve rasprave.
Koliko sam puta samo ovo cuo. Cheesy Sve i da je to slucaj, velika je razlika ako si samo promatrac i ako aktivno sudjelujes.

Ja ne mislim tako, a da je do sada pretezno prica tako zavrsavala to je istina. Jbg, ljudski faktor.
Onda zasigurno da si puno manje iskusan nego sto ti mislis (bez ikakve uvrede). Nadam se da ti je jasno da je ljudima sa znanjem potrebno nekoliko minuta da postave novi altcoin.

Ja sam uvjeren da ce u bliskoj buducnosti biti vise, ono stvarno uspjesnih alt coinova, koji ce se medjusobno nadopunjavati i biti pomoc BTCu.
Radi cega, da obavljaju funkcije koje Bitcoin vec obavlja? Ako Lightning Network bude uspjesan za Bitcoin, nijedan coin se nece moci porediti (sto se tice recimo brzine transakcije i tako).

Pa dovoljno je viditi datum moje registracije. Da je razlika, ako samo promatras, je.  Wink
Moje iskustvo nije samo moje osobno, dosta sam citao i gledao predavanja o tim temam od ljudi koji nesto prestavljaju u cripto svijetu zadnjih godina. S njima se mozes slozit ili ne, ali vrijedi razmisliti o njima.
Nije BTC svemoguc i ne treba ga opterecivat s svime i svacim. Nije sve u LN i brzini prijenosa.
Dolazi nam IoT i dapps i tu ce alt coini naci svoje mjesto pod suncem.
full member
Activity: 209
Merit: 100
April 22, 2016, 08:33:38 AM
#59
Nitko ne objasnjava "kaj jet o btc ili alt coin". Mi samo tvrdimo da su svi do jednog napravljeni da bi se prodala prica i uzela lova. Ako su dugo u crypto svijetu kao sto tvrdis, onda znas o cem pricamo.

Ja ne mislim tako, a da je do sada pretezno prica tako zavrsavala to je istina. Jbg, ljudski faktor.
Ja sam uvjeren da ce u bliskoj buducnosti biti vise, ono stvarno uspjesnih alt coinova, koji ce se medjusobno nadopunjavati i biti pomoc BTCu.
legendary
Activity: 1260
Merit: 1029
April 22, 2016, 08:26:41 AM
#58
Nitko ne objasnjava "kaj jet o btc ili alt coin". Mi samo tvrdimo da su svi do jednog napravljeni da bi se prodala prica i uzela lova. Ako su dugo u crypto svijetu kao sto tvrdis, onda znas o cem pricamo.
full member
Activity: 209
Merit: 100
April 22, 2016, 08:22:27 AM
#57
O boze, da mi je netko reko da cu morati obican sarkazam objasnjavati na forumu....

Znaci, napisao sam da si ti "novi" a da ovi koje smetaju tvoji komentari su "stari" korisnici kripto valuta, te da ti eto neznas nista o alt coinovima jer si eto novi pa se tek susreces s alt coinovima, a oni koji su ih vidjeli na tisuce znaju tocno kako ide prica o kripto valutama, pa je bolje, da te ignoriraju. Naravno to je sarkazam jer je situacija upravo obrnuta. Svi znamo tko je u kripto valutama "nov" a tko "star". Da pojasnim ukoliko i dalje nije jasno, oni su novi i nemaju nikakvog iskustva ili ga imaju jako malo, a ti si "star" i vidio si na tisuce altova i imas iskustva....

Ajoj, sad sam jos i noob kojemu ce netko objasnjavati kaj je btc i alt coin.
Nije ni cudo da sam godinama samo citao komentare na ovom forumu i nisam se upustao u ovakve rasprave.
Registriro sam se ovdje nakon nekog vremena samo da bi mogo izmjenjivat privat poruke.
Vjerojatno znas da ovdje ima puno trollova, pa prava rasprava o coinu se odvija na vlastitim forumima.
legendary
Activity: 1260
Merit: 1029
April 22, 2016, 08:20:17 AM
#56
...sjecam se Digitalcoin, CGB, MEC, Stablecoin i tih. Sve je to bilo "best altcoin", dok se nije krenulo dalje..

Svi do jednog su upravo takvi.
Pokusati zaraditi sa Altcoinovima je isto kao i pokusati zaraditi na npr. Pokeru. Moze se no treba ti odredjena doza znanja i odredjena doza srece + zaradit ce samo maleni postotak korisnika, dok ce velika vecina popusiti lovu. Ili da skratim jos krace, zarada na altcoinovima je cisto kockanje koje kontrolira netko drugi. "Ovaj coin ce biti buducnost" i sl. izjave odaju da je netko ili a) u dealu sa vlasnikom coina i zeli navuci sto veci broj njubova kako bi povecao sebi zaradu ili b) apsolutni pocetnik koji nezna o cem prica
legendary
Activity: 1260
Merit: 1029
April 22, 2016, 08:08:26 AM
#55
O boze, da mi je netko reko da cu morati obican sarkazam objasnjavati na forumu....

Znaci, napisao sam da si ti "novi" a da ovi koje smetaju tvoji komentari su "stari" korisnici kripto valuta, te da ti eto neznas nista o alt coinovima jer si eto novi pa se tek susreces s alt coinovima, a oni koji su ih vidjeli na tisuce znaju tocno kako ide prica o kripto valutama, pa je bolje, da te ignoriraju. Naravno to je sarkazam jer je situacija upravo obrnuta. Svi znamo tko je u kripto valutama "nov" a tko "star". Da pojasnim ukoliko i dalje nije jasno, oni su novi i nemaju nikakvog iskustva ili ga imaju jako malo, a ti si "star" i vidio si na tisuce altova i imas iskustva....
legendary
Activity: 1260
Merit: 1029
April 22, 2016, 06:58:12 AM
#54
Lol Lauda, procitaj moj post jos jednom, al ovaj puta sa razumjevanjem i u cijelini, nemoj prihvacati recenicu po recenicu kao da ne postoji kontekst
legendary
Activity: 1260
Merit: 1029
April 22, 2016, 06:49:36 AM
#53
Ne slusajte Laudu, kaj on zna o altcoinovima. Tip je jucer poceo pratiti crypto valute i sad kao misli da nesto zna...za razliku od svih ostalih koji ste maltene sa kripto valutama od pocetka i vidjeli ste tisuce i tisuce altoinova koji su svi redom bili "najbolji" i "postali prva crypto valuta" ili ako ne to barem "najbolji altcoin" itd.
legendary
Activity: 2674
Merit: 2965
Terminated.
April 22, 2016, 05:01:59 AM
#52
Ma sve ok, kuzim ja sto ti hoces nama reci.
Samo me je zasmetalo da sam spomeno LISK u jednom postu i da me se naziva, naivcem, dosadnjakovicem i pohlepnom osobom od strane Moderatora.
Onda je bolje da istaknem, da vas nitko nije direktno nazvao nicim. Ja govorim za 99% ljudi koji se bave altcoinima (naravno 1% uvijek ima iznimke). Moderatori su ovdje sto se tice upisa kao normalne osobe (ne moramo mijenjati nacin 'odgovaranja' nakon sto postanemo moderatori).

Na engleskom je napisano preko 620 stranica o LISKu, na njemackom skoro 100, a kod nas dobijes po lampi na sam spomen.
O Dash-u je napisano trenutno 5982 stranica samo u glavnoj temu. I sta sa time? Nista. Kvaliteta je uvijek imala prednost pred kvantitetom.
full member
Activity: 209
Merit: 100
April 22, 2016, 04:51:15 AM
#51
Ma sve ok, kuzim ja sto ti hoces nama reci.
Samo me je zasmetalo da sam spomeno LISK u jednom postu i da me se naziva, naivcem, dosadnjakovicem i pohlepnom osobom od strane Moderatora.
Na engleskom je napisano preko 620 stranica o LISKu, na njemackom skoro 100, a kod nas dobijes po lampi na sam spomen.

Jel to netko predvidio dobar ICO?  Roll Eyes
hero member
Activity: 565
Merit: 503
April 22, 2016, 04:35:11 AM
#50
...Od kud Vam pravo da nas nazivate naivcima?...

Lauda je moderator hrvatske podsekcije tako da može raditi i reći što god hoće, ali definitivno imaš pravo, baš me zanima da li će naši komentari biti obrisani.
full member
Activity: 209
Merit: 100
April 22, 2016, 04:27:47 AM
#49
Lauda mislim da si ti najnegativniji lik kojeg sam upoznao, ono netko napiše da će zaraditi na prodaji altcoina i eto tebe s komentarom "Ne stari totalno ćeš propast".
Nema to veze s negativnoscu, vec s realnoscu. Dosta mi je naivaca i beskorisne speuklacije (useless posts) samo zato sto vas navodi pohlepa. Ista se prica ponavlja od jednog pa do drugog altcoina. A da ne govorim o tome da 99% ljudi koji 'špekulira' ovdje nema ama baš nikakve veze s ekonomijom. Smarate svakog, recimo 'starijeg', clana.

Opusti se malo frende, daj popij nekaj, čemu tolika napetost?
Pijenje ne bih opravdavao u svrhu "opustanja".

Cuj gospon Lauda, nismo se do sad upoznali, al da Vam skrenem paznju na neke stvari.
Od kud Vam pravo da nas nazivate naivcima?
Beskorisne spekulacije za Vas su mozda nama korisne.
Ako ulozim u neki altcoin i ocekujem neku zaradu zasto to nazivate pohlepom?
Nemam neke velike veze s ekonomijom al sam inzenjer i programer i stvari gledam s te strane, a to mi je za crypto vaznije. To je za mene hobby, a ne posao.

Pages:
Jump to: