Pages:
Author

Topic: Netflix Dizi/Film Takibi, Eleştiri, Öneri ve Tartışma Alanı - page 20. (Read 10772 times)

legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
@gospodin Her ne kadar birçok kanunu ve yönetimi sevmesemde bu ülke bir şirket değil.  Kanunlar çerçevesinde varsa bir düzenleme firmalar uymak zorunda uymayacaklarsa kapıyı gösterirsin giderler.

Kusura bakma hocam ben çoluğuma çoçuğuma netflixi gönül rahatlığı ile açıp izletemem. illa bir sahnede ipnelik olmak zorunda mı? Şartmı? Ne katıyor 2 erkeğin veya 2 bayanın bir biri ile ilişkiye girmesi?

Zaten tvlerden birbok izleyemez olduk bırakın netflixde bari ipnelik olmasın.

nedir abi diyorum kurallar? ekranda ibnelik olmaz mı? bilmediğim için soruyorum nedir bunlar? ben televizyonda ulusal kanallarda her saat başı bunları görüyorum. gayet de televizyon showu yapıyor alayı. ha, çıkıp sevişmiyorlar ama sonuçta aynı kişiliğe sahipler. filmlerdeki oyuncuların rol yaptığını da anlayacak kadar zekaya sahibim. mesela neil patrick harris, matt bomer gibi isimler de eş cinsel ama onları izlemekte sıkıntı yok. çünkü filmlerde sikişmiyorlar!

ben genel anlamda netflix'teki çıplaklıktan rahatsız oluyorum. @tom'un dediği gibi "hassas içerik modu" eklesinler. (o zaman da çizgi film dışında bir şey kalmaz Grin)yasak yasak dedikten sonra inanın bunun arkası gelir ve en son olarak kendimizi trt'de buluruz.

not: fazla şiddet içerikli yapım yok ama bana göre en tehlikeli yapımlar bunlar.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
@gospodin Her ne kadar birçok kanunu ve yönetimi sevmesemde bu ülke bir şirket değil.  Kanunlar çerçevesinde varsa bir düzenleme firmalar uymak zorunda uymayacaklarsa kapıyı gösterirsin giderler.

Kusura bakma hocam ben çoluğuma çoçuğuma netflixi gönül rahatlığı ile açıp izletemem. illa bir sahnede ipnelik olmak zorunda mı? Şartmı? Ne katıyor 2 erkeğin veya 2 bayanın bir biri ile ilişkiye girmesi?

tv desen zaten aynı bok aç atvyi 8 sevgilisi olanı 8 yerinden doğramışlar Cheesy Hos bununda tvde olmaması gerek ama bu ülkede ne tam ve doğru ki. Zaten tvlerden birbok izleyemez olduk bırakın netflixde bari ipnelik olmasın.

legendary
Cashback 15%
ipnelik konusunu netflix ne kadar abartsada bu platform resmi çalışan ve insanların para verdiği  yani şecerek ve kabul ederek giriş yaptıkları bir yer.  Her ne kadar internet açık bir platform da olsa ülkelerin kurallarına uymak zorundalar.

abi nedir bu ülkenin kuralları? bülent ersoy her gün televizyonlarda boy gösteriyor, devlet katında en üst kademelerde görüyoruz kendisini. netflix'in yayınlarındaki çıplaklık ve eş cinsellik beni de çok rahatsız ediyor ama bugün eş cinsel, yarın alkol, ertesi gün daha da garip sansürler karşımıza çıkar. umarım gün gelir de herkes trt 1'deki dizilerden başka bir şey izleyemez:)
sr. member
Activity: 364
Merit: 304
Rtuk ile netflix kavgaya tutusmus, acikcasi kimi destekleyecegimi sasirdim, benim bildigim rtuk : radyo, televizyon ust kurulu, netflix'in icerigine karismamali.

Radyo ve Televizyonun üst kurulu sonuçta İnternetin üst kurulu değil daha. Onuda eklerler yakında. Rtük olur Ritük: Radyo İnternet Televizyon Üst Kurulu Cheesy

Keşke internete karışmasalar diyorum bende ama kaçınılmaz bir durum. Sonuçta ülkede yayın yapan bir kanal oda. Netflix'te çocuk modu var. Birde hassas içerik modu ekleseler tam olur. O vakit ortada bir şey kalır mı emin değilim.

Old guard fena film değildi. Fikir çok güzeldi. Senaryoda batırmışlar filmi. Bazı mantık hataları, saçma sahneler vardı. Başrol oyuncusunun performansı olmasa izlenmezdi.

Şu sahne arkası eğitimlere baksanıza: https://www.youtube.com/watch?v=xpo6Lr-1ROA
Canla başla çalışmış dövüş sahnelerinin çoğu gerçek. Senaryonun içi doldurulmuş olsa yıllarca konuşacağımız matrix, hancock gibi bir film olurdu.
https://www.youtube.com/watch?v=ZdzSTyKZr7s
legendary
ipnelik konusunu netflix ne kadar abartsada bu platform resmi çalışan ve insanların para verdiği  yani şecerek ve kabul ederek giriş yaptıkları bir yer.  Her ne kadar internet açık bir platform da olsa ülkelerin kurallarına uymak zorundalar.

hero member
Activity: 1400
Merit: 536
Netflix, Türkiye'deki dizi çekimlerini durdurma kararı almış. Az önce birkaç haber sitesinde gördüm. Eşcinsellik içereren yapımlardan dolayı bir süredir baskı vardı üzerinde... Sanırım platform devam edecek ve bir kesintiye uğramayacak. Sadece yeni çevrilecek olan yerli yapımlar yayınlanmayacak. Resmi hesaptan bir duyuru paylaşılmamış şimdilik. Umarım tamamen ülkede yasaklanmasıyla son bulmaz bu gidişat.
Rtuk ile netflix kavgaya tutusmus, acikcasi kimi destekleyecegimi sasirdim, benim bildigim rtuk : radyo, televizyon ust kurulu, netflix'in icerigine karismamali.
Gerci twitter, youtube yasaklandi bu ulkede, ama netflix televizyonda degil, radyoda degil, internet ortaminda yayin yapiyor, netflix hakli bu duurmda...
legendary
Cashback 15%
bugün ekşi sözlük'te netflix ile rtük'ün birbirine girmesi diye bir başlık vardı. fatih altaylı'nın köşe yazısından bahsediliyor. netflix, yerli bir yapım için cebelleşirken rtük "ula bunda ibne var. kaldırım hemen!" dediği için dizi iptal olmuş. şayet bir daha yerli yapım yapmama gibi bir durum varsa bu ve daha önceki durumlarla alakalı olabilir. ben netflix'in yerinde olsam ülkeden tamamen çekilirdim ama nerede onlar da yürek!!!
legendary
Activity: 1820
Merit: 1123
Netflix, Türkiye'deki dizi çekimlerini durdurma kararı almış. Az önce birkaç haber sitesinde gördüm. Eşcinsellik içereren yapımlardan dolayı bir süredir baskı vardı üzerinde... Sanırım platform devam edecek ve bir kesintiye uğramayacak. Sadece yeni çevrilecek olan yerli yapımlar yayınlanmayacak. Resmi hesaptan bir duyuru paylaşılmamış şimdilik. Umarım tamamen ülkede yasaklanmasıyla son bulmaz bu gidişat.
sr. member
Activity: 1358
Merit: 374
daha çok eski filmler hoşuma gidiyor benim günümüz filmleri sırf film çekilmek için çekilmiş veya içine birkaç güzel serpiştirekde konu nasıl olursa olsun kafasındalar.

uzun zamandır izleyecek birşey bulamıyorum film izlemekten mi sıkıldım hayattan mı soğudum bilmiyorum

Aslına bakarsanız eski çok film var jim carrey filmlerini tavsiye ederim yabancı komedilerde tek geçerim
legendary
daha çok eski filmler hoşuma gidiyor benim günümüz filmleri sırf film çekilmek için çekilmiş veya içine birkaç güzel serpiştirekde konu nasıl olursa olsun kafasındalar.

uzun zamandır izleyecek birşey bulamıyorum film izlemekten mi sıkıldım hayattan mı soğudum bilmiyorum
legendary
Cashback 15%
"The Old Guard" bu filmi nasıl izlediniz yav tv filmlerinden farkı yok boşa vakit harcanan filmlerden biri.

Bizler neden kendimize has orjinal yapımlar yapamıyoruz anlamadım gitti. illa birilerinin kopyası olmak zorunda mı? Exatlon birkaç bölüm izleyeyim dedim yine dayanamadım kapattım.

birkaç post yukarıda film hakkında ufak bir şeyler yazmıştım hocam. charlize theron  için bile sıkılmadan izlersiniz. ha bu spoilere girer mi bilmiyorum ama bizim 2 eş cinsel öpüşürken paralı askerlerin bunları ayırdığı sahne komikti. filme gelecek olursak 20 dakika daha kısa olsa iyi olurdu. ayrıca biraz daha fazla aksiyon sahnesi olsa devam serisini beklerken heyecan bile yapabilirdim.
legendary
"The Old Guard" bu filmi nasıl izlediniz yav tv filmlerinden farkı yok boşa vakit harcanan filmlerden biri.

Bizler neden kendimize has orjinal yapımlar yapamıyoruz anlamadım gitti. illa birilerinin kopyası olmak zorunda mı? Exatlon birkaç bölüm izleyeyim dedim yine dayanamadım kapattım.

legendary
Activity: 1820
Merit: 1123
Exatlon Türkiye Fenomenler...

Survivor falan yıllar vardır izlemiyorum ilk çıktığı zamanlar izliyordum. Bunu görünce açıp izleyeyim falan dedim Netflix'e gelince belki Televizyonlar da yapamadıkları olayları yaparlar falan diye açtım ama 2 bölüm çok zor dayandım. Çok yapmacık geldi bana. Garip garip tipler birde Acun sunmadığı içinmidir nedir bir garipsedim.

Ben de bunun reklamlarını çok gördüm ama hiç izlemedim. Sadece fragmanlar, o kadar yani... Tam olarak bir yarışma mı yoksa herkesin rolünün belli olduğu -dizi kıvamında- bir yapım mı anlayamadım bir türlü! Eğer öyleyse, yapmacık gelmesinin bir sebebi de bu olabilir. Çünkü kurgu olan bir şeye, gerçekmiş havasını/heyecanını vermek çok zordur! Her şeyin önceden ayarlandığı bir yapım olabilir yani bu. Tamamını izleyenler varsa belki daha iyi anlatırlar oradaki durumu.

Not: Şu böcek yemeli, değişik atraksiyonlu sahneleri görünce aklıma "Fear Factor" geldi :)
sr. member
Activity: 1470
Merit: 449
Exatlon Türkiye Fenomenler...

Survivor falan yıllar vardır izlemiyorum ilk çıktığı zamanlar izliyordum. Bunu görünce açıp izleyeyim falan dedim Netflix'e gelince belki Televizyonlar da yapamadıkları olayları yaparlar falan diye açtım ama 2 bölüm çok zor dayandım. Çok yapmacık geldi bana. Garip garip tipler birde Acun sunmadığı içinmidir nedir bir garipsedim.

legendary
Activity: 1218
Merit: 1291
Netflix’te hem turkce hem de ingilizce altyazinin ayni anda acilabilecegi bi chrome eklentisi oldugunu duydum. Gunluk konusma dilinin aktif olarak kullanildigi Friends tarzi bi dizi var midir?
hocam şu postta yazmıştım:  Language Learning with Netflix
firends kadar rahat olmasa da southpark'a da bakabilirsin hocam. netflix'te varsa avatar çizgifilmi de iyidir ki altyazısız rahatlıkla izlersin bu diziyi.

not: diğer eklentilerden imdb puanı ve arama eklentisini aktif olarak kullanıyorum. güvenilir mi? size kalmış.

Bazen forumda iyi mesajlar gozden kacabiliyor. Biraz daha erken farkedebilseydim iyi olurdu. Tesekkur ettim.
hero member
Activity: 1666
Merit: 529
Charlize theron için bile izlenebilir harika bir oyunculuğu var resmen beğeniyorum ayrıca ilerleyen yaşına rağmen hala daha oyunculuk olsun fizik olsun taş çıkartıyor.....
legendary
Cashback 15%

netflix'te bu haftanın gündeminde olan the old guard filmini dün izledim sayın arkadaşlar. filmde aksiyon var mı yok mu tam olarak anlayamadım ama charlize theron için hiç sıkılmadan izleniyor. gerçek hayatta da ölümsüz bir bacımız olsa hayır demezdim bu kadına. merrick firmasının başındaki tip de tam bir orospu çocuğu. nereden bulmuşlar herifi helal olsun valla. çıtırlık film arayanlara tavsiye ederim. sadece gereksiz olarak biraz uzun tutmuşlar filmi.
legendary
Cashback 15%
Netflix’te hem turkce hem de ingilizce altyazinin ayni anda acilabilecegi bi chrome eklentisi oldugunu duydum. Gunluk konusma dilinin aktif olarak kullanildigi Friends tarzi bi dizi var midir?
hocam şu postta yazmıştım:  Language Learning with Netflix
firends kadar rahat olmasa da southpark'a da bakabilirsin hocam. netflix'te varsa avatar çizgifilmi de iyidir ki altyazısız rahatlıkla izlersin bu diziyi.

not: diğer eklentilerden imdb puanı ve arama eklentisini aktif olarak kullanıyorum. güvenilir mi? size kalmış.
hero member
Activity: 1400
Merit: 536
Cem yılmaz ile Netflix TR arasında bir atışma oldu geçen günlerde. Takip edenler olmuştur ama bilmeyenler için yazayım ben Smiley
Karakomik serisi yayınlandıktan sonra Netflix bunun duyurusunu yapmamış sosyal medyada. Bak sen şu terbiyesizliğe! Cem de laf atışmış ortaya, sonra cevap gelmiş, sonra yine laf dalaşı falan. Ortam da kullanıcı yorumlarıyla şenlenmiş... Planlı yapılan ve reklam kokan hareketler mi yoksa doğal seyirde gelişen bir mevzu mu bilemiyorum ama Netflix'in standart bir duyuru yapmasından çok daha etkili olmuş.

Şurada konu toparlanmış: https://onedio.com/haber/netflix-resmi-hesabindan-filmiyle-ilgili-duyuru-yapilmamasina-isyan-eden-cem-yilmaz-sosyal-medyanin-gundeminde-909808

Büyük bir beklentim olmadan ilk filmi izlediğimde beğendim aslında. Yani orta karar bir film olmuş ama yine de izlenesiydi. İki koleksiyon (sezon olarak düşünülebilir) adı altında, 60'ar dakikalık birbirinden bağımsız 4 film çekmişler.
Netflix isi gercekten biliyor malum kitlenin egilimlerini nereye gitmeye meyil edecekelrini onceden hesapliyor,
cem yilmaz ile netflix, hurraaa, pazarlama strateji bolumunden gelecekte baska neler gorecegiz.
legendary
Activity: 1218
Merit: 1291
Pages:
Jump to: