Pages:
Author

Topic: Njemačka banka: Kriptovalute će do 2030. godine zamijeniti fiat novac - page 2. (Read 340 times)

legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
Pa upravo zbog toga što Electrocoin radi s Poštom i njihovog Payceka mislim da su se stvari jako promijenile od kraja 2017. godine. Oni očito smatraju da ljudi žele plaćati kriptom, samo im treba jednostavan način plaćanja. Zbog čega bi inače krenuli s Paycek uslugom? Sumnjam da bi uslugu razvili da bi par ljudi moglo plaćati kriptom.

Zapravo, možda nam baš kolega @dzoni može reći otprilike koliko ljudi koristi Paycek na dnevnoj bazi. Baš me zanima je li to par transakcija ili više.
legendary
Activity: 1722
Merit: 5937
Zašto misliš da se tako nešto ne može dogoditi za 10 godina? Živimo u "brzom vremenu" i promjene se događaju puno brže nego prije 20, 30 godina. OK, ovdje se radi o stvarno drastičnoj promjeni, ali mene ne bi iznenadilo da se tako nešto stvarno i dogodi. Zapravo to vjerojatno najviše i ovisi o bankama...

Ne mislim da se ne moze dogoditi, nego da su sanse jako male. Kad gledam oko sebe, nije se puno promijenilo oko kripta u zadnje 2 godine i onog fomoa, po pitanju adopcije.

Ja sam nekako mislio da ce banke biti prisiljene u buducnosti  poceti koristiti kripto cisto zbog konkurencije i masovne adopcije, a ja to oko sebe bas i nevidim, cak i od onih koji su upuceni u kripto. Za ogromnu vecinu to je i dalje investicija, a ne sredstvo placanja a nekako nisam siguran da ce banke same od sebe to ici isforsirati.

Mozda grijesim jer gledam cisto iz svog kuta, nemam pristupe nekim informacijama koliko se uopce koristi kripto i kako se krece situacija u zadnjih par godina, a mozda se krecem i u krivim krugovima pa ne srecem bas puno ljudi koji placaju ista sa kriptom.

Treba nam vise stvari kao ovo sto radi electrocoin u suradnji sa HP , nadam se da ce se nastaviti siriti ta prica.
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
Zašto misliš da se tako nešto ne može dogoditi za 10 godina? Živimo u "brzom vremenu" i promjene se događaju puno brže nego prije 20, 30 godina. OK, ovdje se radi o stvarno drastičnoj promjeni, ali mene ne bi iznenadilo da se tako nešto stvarno i dogodi. Zapravo to vjerojatno najviše i ovisi o bankama...
legendary
Activity: 1722
Merit: 5937
To mi se vise cini kao neka spekulacija, a ne kao tvrdnja. Bar sudeci po originalnom tekstu. Po meni 10 godina je puno premalo da bi se tako nesto dogodilo. A i ako se ne dogodi, crypto i dalje moze imati svoju svrhu i bez toga,  za mene vec ionako ima svrhu jer ga  koristim za placanje nekih stvari.

legendary
Activity: 3374
Merit: 1824
https://blog.gnosis.pm/smart-wallets-are-here-121d44519cae

realno je da se ide ka tome da novcanici budu pristupacniji prosecnim korisnicima, i da nema mogucnosti da zaboravis key, i ode mast u propast...
iz toga se vidi da ce banke nastaviti da postoje, ali da ce fiat zameniti kripto valute, i to veliki broj njih u startu, pa onda sve manje, ili bar ce sve biti moguce konvertovati u istom smart wallet-u, a on ce drugoj strani slati sta je potrebno...
evo Gnosis vec omogucava da platis transaction fee u sest razlicitih moneta, a ne samo ETH...

U biti banke se prilagođavaju novim okolnostima i uvjetima.
Nisu glupi i shvaćaju da je gotovi novac prošlost,  kao i kartice i pripremaju se za novo,  "crypto " doba 😀
Kao što su Nijemci spomenuli,  i dalje glavni problem ostaje pitanje legitimnosti i pravne zaštite.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
https://blog.gnosis.pm/smart-wallets-are-here-121d44519cae

realno je da se ide ka tome da novcanici budu pristupacniji prosecnim korisnicima, i da nema mogucnosti da zaboravis key, i ode mast u propast...
iz toga se vidi da ce banke nastaviti da postoje, ali da ce fiat zameniti kripto valute, i to veliki broj njih u startu, pa onda sve manje, ili bar ce sve biti moguce konvertovati u istom smart wallet-u, a on ce drugoj strani slati sta je potrebno...
evo Gnosis vec omogucava da platis transaction fee u sest razlicitih moneta, a ne samo ETH...
legendary
Activity: 3374
Merit: 1824
Ovaj naslov sam nedavno vidio i naravno, odmah mi je privukao pažnju  Grin Grin
Cijeli članak možete pročitati ovdje: https://crobitcoin.com/deutsche-bank-kriptovalute-ce-do-2030-godine-zamijeniti-fiat-novac/?utm_source=email&utm_medium=newsletter&utm_campaign=news
Ukratko, jedna vrlo ozbiljna financijska institucija kao što je Deutsche Bank, smatra da će potražnja za kriptovalutama nastaviti rasti do 2030 i u konačnici zamjeniti gotov novac.
Također smatraju da će se značajno povećati broj korisnika blockchain novčanika, te da bi bankovne kartice mogle postepeno nestati iz upotrebe.
UKratko, kripto i blockchain novčanici če po njihovom mišljenju zameniti gotovinu i kartice.
Jako zanimljivo razmišljanje za jednu banku  Grin Grin
Pri tome vide i neke prepreke da se to dogodi a to su legitimitet kriptovaluta, stabilnost cijena, globalni doseg plaćanja, a posebno ovisnost o struji, cyber napadi i digitalni rat.
Što vi mislite o ovom izvještaju?
Pages:
Jump to: