Pages:
Author

Topic: Obratite paznju na Dropil - page 2. (Read 879 times)

member
Activity: 213
Merit: 36
November 03, 2018, 01:27:44 PM
#28
Cena ARBa ima neke veze samo ukoliko hoces da ga drzis da bi zaradio na skoku, ako zelis da ga stavis u bota onda se to sto stavis menja u vrednost dolara i vise nema veze sa ARB-om. Dok god su sredstva u botu ona su vezana za dolar, a kada ih izvuces dobijas ARB tokene u vrednosti koja je na internoj menjacnici u trenutku povlacenja, ne depozita.

Ukoliko zelis da koristis bota cena ARBa u datom trenutku nema veze, jer u stvari sve je vezano za dolar.

Znaci, sto se tice automatskog bota, svaki dan se dobija u proseku nekih 0.7% (posledni put sam prooveravao pre vise od mesec dana, mozda se nesto promenilo) "dividende" u ARB tokenima, koji se mogu prodati za eth i povuci u svoj novcanik ili drzati, po izboru. Takodje je moguc i autoreinvest.

Kada je noviji,  manuelni bot u pitanju, tu se koliko sam ja upoznat, placa nekih 500$ u ARB tokenima jednokratna clanarina. Korisnik dobija bota gde su ukljucene sve vece menjacnice i nekih valjda dvadesetak novcica i bot prikazuje izmedju kojih menjacnica je u tom trenutku moguce izvrsiti arbitrazu. Jednim klikom to se i pokrece, a bot sve sam zavrsava u vremenu od valjda manje od minuta. Jedino sto korisnik treba da uradi je da ubaci u bot APi kljuceve svih menjacnica koje zeli da koristi i da bira koju arbitrazu zeli da koristi. ne znam koliko je to profitabilno ili bezbedno, iskreno nisam ga koristio, ima sigurno na youtube dosta informacija ako nekog zanima.

Da li su scam?

To je vrlo aktuelna polemika  Grin s obzirom an cifre koje isplacuju.

Stavke koje ukazuju da nisu scam bi bile da rade vec 7-8 meseci i nema ni najmanjih prtuzbi na to sto rade, isplacuje se sve sto treba da se isplati. Takodje CEO David Peterson se ne krije, cesto je na YouTube... Takodje Mbot (manuelni) je vrlo lako proverljiv s obzirom da korisnik koristi svoje naloge na menjacnicama koje licno otvara, tako da lako moze da proveri da li su transakcije zaista dogodile.

Sa druge strane imali su jako sumnjiv pocetk i zvali su se XRPConnect  Grin pa su uradili rebrand sa dolaskom novog direktora/vlasnika. Takodje malo je nezgodno sto se trgovine automtskog bota ne mogu videti i proveriti, za razliku od projekta Novchain cije se trgovine mogu uzivo pratiti. CEO Arbitraginga to opravdava time da ne zeli da daje konkurenciji ideje gde su najprofitabilnije arbitrazne mogucnosti.

Odredjeni rizik postoji, ali je i zarada ogromna, 0.7-1% potpuno pasivnog prihoda nema nigde, ako ima zelim da znam Smiley

Svako ko zeli da ulozi, oprezno. Neka uradi dobro istrazivanje pre toga.
full member
Activity: 588
Merit: 103
November 02, 2018, 05:47:28 PM
#27
Za ARB sam samo cuo, ali ga nisam proucavao. Nacuo sam da je scam i to mi ima logike jer je obecana zarada zaista nestvarna. Sa druge strane, to se prica vec mesecima, a oni nikako da pobegnu sa parama, pa mozda i nisu prevara. Proucicu ih malo ovih dana, mada mi se sad ne cini kao pravi trenutak za ulazak u tu pricu jer im je cena drasticno skocila, pa ce mozda imati korekciju.
member
Activity: 322
Merit: 36
November 01, 2018, 05:05:28 PM
#26
Evo sta su, po mom misljenju, najvazniji zakljucci o Dropil projektu nakon ovog buyback-a:
- Developeri ulazu BTC u svoj projekat, sto je ogroman pozitivan signal da nije scam. Ovo mi je mozda i najbitnije u celoj prici.
- Veoma brzo su otkupili trazenih 800M tokena, sto znaci da dosta ljudi zeli da ih proda, iako je cena daleko od idealne. Ovo je negativni deo price.
- S obzirom na kolicinu prodatih tokena i promet na menjacnicama, ocekujem da u narednom periodu bude manji pritisak na prodaju, sto bi moglo dovesti do blagog rasta cene. Verovatno ne odmah i naglo, ali verujem da ce se osetiti. Ovo je isto pozitivan rasplet za projekat i zajednicu.
Imaš li iskustva sa ovim projektom koji pominje Keeshan (Arbitraging)? Ako rade istu stvar, a ARB nudi veće prihode, teško da će Dropilu skakati cena.
full member
Activity: 588
Merit: 103
October 31, 2018, 04:52:55 PM
#25
Kazu da nece menjati cenu, sto je i logicno jer ko bi im prodao sad ako zna da ce uskoro biti visa cena. Tesko ce otkupiti zeljenih 800 M. Mislim da im je jedina nada da na CMC-u padne cena na tih 0.0028 USD, sto i nije nemoguce.

Trebalo im je 4h da otkupe 800M tokena, ni ja nisam očekvao da će to ići tako brzo po cijeni koja je bila malo ispod tržišne. Očito je bilo puno zainteresiranih da izađu van iz Dropila.
Da, bas sam debelo omasio sa vremenom koje im je trebalo da zavrse kupovinu. Neverovatno je da su to izveli za 4 sata.
Evo sta su, po mom misljenju, najvazniji zakljucci o Dropil projektu nakon ovog buyback-a:
- Developeri ulazu BTC u svoj projekat, sto je ogroman pozitivan signal da nije scam. Ovo mi je mozda i najbitnije u celoj prici.
- Veoma brzo su otkupili trazenih 800M tokena, sto znaci da dosta ljudi zeli da ih proda, iako je cena daleko od idealne. Ovo je negativni deo price.
- S obzirom na kolicinu prodatih tokena i promet na menjacnicama, ocekujem da u narednom periodu bude manji pritisak na prodaju, sto bi moglo dovesti do blagog rasta cene. Verovatno ne odmah i naglo, ali verujem da ce se osetiti. Ovo je isto pozitivan rasplet za projekat i zajednicu.
member
Activity: 213
Merit: 36
October 31, 2018, 09:07:39 AM
#24
Neko vreme sam istrazivao ovaj projekat i slicne.

Ispalo je da konkurencija mnogo bolje placa. Mislim konkretno na projekte Arbitraging (ARB) i Novachain. Postoji i crystal token, kazu da je takodje perspektivan, ali njega nisam koristio.

Arbitraging je u pocetku placao oko 1% dnevno, sada je to nesto manje posto obrcu vecu svotu novca pa je teze ostvariti prihod. Mislim da je prosek oko 0.7% dnevno za automatskog bota. Imaju i manuelne koje sam korisnik koristi, ali oni nisu free (500$ sub). Odustajanje i povlacenje novca je moguce svakog dana, znaci nema nikakve obaveze da novac mora da stoji na platformi odredjeno vreme i sl. Prihod ostvaruju na razlici u ceni valuta u trgovini izmedju razlicitih menjacnica, takozvani arbitraging.

Cena mu zbog svega toga trenutno divlja i na putu da udju u top 100 na CMC. Takodje moze lepo da se zaradi trgujuci na internoj menjacnici posto margina nekad ide i do 10% Cheesy

Novachain i dalje placa oko 0.9% do 1% dnevno, ali je projekat manje transparentan, u smislu da se ne zna ko je CEO, za razliku od Arb-a gde je CEO po ceo dan na YouTube, pa cak  i prima korisnike u svoju kucu. Takodje i dalje nisu na CMC, ali im je cena skocila 5-6 puta u poslednje vreme i ocekuje se novi skok zbog uvodjenja nekih novina.

Ako nekog bude zanimalo mogu opsirnije o ovome. Iako postoji odredjeni rizik, zarada je jako dobra, ali je takodje i vezana za dolar, sto moze da bude i pozitivno i negativno zavisno od kretanja kripto valuta na trzistu.
sr. member
Activity: 588
Merit: 256
October 31, 2018, 06:41:02 AM
#23
Kazu da nece menjati cenu, sto je i logicno jer ko bi im prodao sad ako zna da ce uskoro biti visa cena. Tesko ce otkupiti zeljenih 800 M. Mislim da im je jedina nada da na CMC-u padne cena na tih 0.0028 USD, sto i nije nemoguce.

Trebalo im je 4h da otkupe 800M tokena, ni ja nisam očekvao da će to ići tako brzo po cijeni koja je bila malo ispod tržišne. Očito je bilo puno zainteresiranih da izađu van iz Dropila.
full member
Activity: 588
Merit: 103
October 30, 2018, 07:47:24 PM
#22
Kazu da nece menjati cenu, sto je i logicno jer ko bi im prodao sad ako zna da ce uskoro biti visa cena. Tesko ce otkupiti zeljenih 800 M. Mislim da im je jedina nada da na CMC-u padne cena na tih 0.0028 USD, sto i nije nemoguce.
sr. member
Activity: 588
Merit: 256
October 30, 2018, 06:28:11 PM
#21
Definitivno si bolje gađao nego ja cijena je 0,0028 USD, znaći malo ispod cijene na Coinmarketcapu.
Sad me zanima da li će vremenom dizati ponudu za otkup i ako da u kojim intervalima.
full member
Activity: 588
Merit: 103
October 30, 2018, 04:50:31 PM
#20
To je bas optimisticka procena Smiley Buyback jos nije krenuo pa evo da i ja dam svoju procenu, da vidimo ko ce biti blizi Wink Voleo bih da si u pravu, ali mislim da ce ponudjena cena biti tek nesto veca od trenutne trzisne, mozda cak i nesto ispod. Ako stvarno ponude 0.005 USD, ljudi ce otici na menjacnice, kupiti za trenutnih 0.003 i prodati Dropilu uz enormnu zaradu. Da su u Dropilu zeleli toliko da placaju, otisli bi direktno na menjacnicu i pokupili sve sto se nudi.
E, sad, zasto bi neko prodao njima direktno, a ne na menjacnici. Postoje dva razloga:
- nema nikakvih dodatnih troskova (gas, provizija menjacnice...)
- ako neko krene da prodaje vecu kolicinu na menjacnici, oborice cenu samom sebi i zaradice mnogo manje nego ako proda kroz ovaj buyback

Ovo definitivno nije za male igrace, vec za one koji su nakupili dosta i zele da prodaju deo profita, bez muke i pada cene.
sr. member
Activity: 588
Merit: 256
October 30, 2018, 03:40:31 PM
#19
Jedna zanimljiva vijest u vezi Dropila. Odlučili su nazad otkupiti 800 miliona Drop-sa (2,32miliona USD). Jedna Drops trenutno vrijedi 0,0029 USD. Otkup počinje po našem vremenu danas su 23h i traje dok ne otkupe planiranu količinu. Po kojoj će vrijednosti raditi otkup još nisu objavili.
Više o ovoj vijesti ovdje: https://dropil.com/dropil-buyback-sprint/

E sad onaj najzanimljiviji dio vezan uz ovu vijest, ja pretpostavljam da će otkupna vrijednost biti 0,005 USD što je 72% više od trenutne tržišne vrijednosti. Do ove brojke sam došao analizom njihovih prethodnih vijesti gdje su najavili da će zaradu koju napravi njihov bot valorizirati na 0,005 USD ako je u trenutku pripisa dobiti glavnici vrijednost Drop-a niža od 0,005 USD.



 
full member
Activity: 588
Merit: 103
September 05, 2018, 11:52:14 AM
#18
Postoji jedna bitna stvar koju treba razjasniti, mada odmah moram reci da je meni relativno jasno, ali ne bas 100% Grin
Sredstva sa kojima Dex trguje nemaju veze sa vrednoscu Dropa! Sredstva kojima se trguje su ona koja su prikupljena kroz ICO i njihova vrednost se menja samo u zavisnosti od vrednosti kripto valuta kojima se trguje i uspeha bota u trgovanju. To znaci da vrednost Dropa moze narasti i na 1 USD, a da Dex trguje sa istih onim par (desetina) miliona USD. Zato se vrednost Drop uloga konvertuje u USD, profit racuna kao procenat u USD, ali se isplacuje u DROP tokenima.
Na primer, ako ulozite 1000 DROP po ceni od 1 USD/DROP i vrednost nakom 15 dana skoci na 10 USD/Drop, a profit bude 4%, vi cete dobiti Drop u protivvrednosti od 40 USD (to je 4% od pocetnih 1000 USD), odnosno samo 4 Dropa.

Uzgred, ko je nakon procitanog mog prethodnog posta kupio Drop, vec sada, posle samo dva dana ga moze prodati po 25% vecoj ceni. Ne mogu prezaliti sto sam novajlija i nisam imao sta prodati da bih kupio vise Drop tokena. Mada, ko zna zasto je to dobro Cool
sr. member
Activity: 588
Merit: 256
September 05, 2018, 05:29:09 AM
#17
Pratim Dropil kao i Dzeronimo, a i imam uložena neka sredstva u njega, mogu samo reći da se nadam da nije muljaža, jer mi budućnost projekta po onome što ja vidim izgledati obečavajuće. Rekao bih da ima jako dobre izglede za rast x10 u idućih 9 mjeseci više od toga samo ako poraste cijelo tržište. Probat ću kasnije u postu elaborirati ovaj dio za rast od x10.

Najava novog obracuna i KCY verifikacije su uzrokovali pad cena, jer bi "zakljucavanjem" Drop tokena u Dexu po sadasnjoj ceni dovelo do toga da mnogima treba cela godina samo da se vrate na pocetno ulaganje. I onda su vlasnici napravili smekerski potez i objavili da ce presek stanja i ulazak u novi sistem obaviti po ceni od 0,005 USD za jedan Drop token, sto je u tom trenutku bilo oko 80% vise od trzisne cene.

Evo primera. Ukoliko imate 1M tokena, njihova trzisna vrednost pre par dana je bila oko 2800 USD. To znaci da bi onih 5% na svakih 15 dana donosilo Drop tokene u vrednosti od 140 USD. Zahvaljujuci ovom potezu vlasnika Dropila, tih istih 5% za istih 1M Drop tokena ce donosti Dropove u vrednosti od 250 USD.

Malo je reci da su investitori bili odusevljeni, pa je u poslednja dva dana cena tokena porasla za preko 20%, a verujem da ce nastaviti da raste, jer svaka kupovina ispod 0.005 USD predstavlja dobar posao.
Bit ovog što @Dzeronimo opisuje je da ako uđete u Dex dok je cijene Dropila ispod 0,005$ da će vam vlasnici projekta nadoknaditi razliku u zaradi do iznosa od 0,005$ po Dropilu. To je mala gesta ali tržište je pozitivno reagiralo. Po meni to nije ništa ključno i da vas ne dovede u zabludu da se ne može smanjiti vrijednost glavnice zbog pada cijene. U mom slučaju to sad na grafu izgleda jako loše jer sam ušao s Dropilom u vrijednosti 600$ ali kad se komparira s ETHom a ne dolarom pada skoro da i nema.

Ključni su sljedeći podaci: Dex (njihov bot) donosi prosječnu zaradu od 4,4% u 15 dana, ovo je prosjek izračunat za cijeli fond (svi režimi ulaganja) na temelju zadnjih mjesec dana. Tim tempom broj tokena u fonud će se udvostručiti za manje od 9 mjeseci. U fond je trenutno tokena u vrijednosti od 33M$ kako svi tokeni trenutno vrijede 78 M$ lako je uočiti da će ovim tempom za 9 mjeseci u fondu biti 85% svih tokena. To bi po meni trebalo izazvati manjak tokena na tržištu a to će pak izazvati njihov rast.
Treba uočiti da dok Dropil raste potrebno je manje tokena da se pokrije profit Dex-a, tako da bi kontinuirani rast Dropila mogao pokvariti ovu moju računicu. To se najbolje vidi sad kad Dopill raste, pogled na satni prikaz zarade u Dexu baš i nije bajan.
Ali mislim da se nitko neće previše buniti dok vidi rast glavnice. Smiley

Koliko Dropil može rasti?
Ako naraste x10 tržišna vrijednost bi mu bila oko 780M$, što bi bilo oko 20-tog mjesta na CoinMarketCapu sa sadašnjim stanjem tržišta. Pitanje je da li bot može jednako dobro vrtiti cca 700M$ kao i 33M$ koliko sad vrti?
Ako pogledamo brojke:
Vrijednost tržišta je 240000M$, 700M$ je oko 0,3% tržišta što je još uvijek mali udio.
Dnevni volumen trgovanja je 12000M$, 700M$ je oko 5,8% dnevnog trgovanja, što mi se čini već značajni udio u dnevnoj trgovini.
Ja bih iz ove moje priproste analize zaključio da je to gornji limit do kuda Dropil može rasti, svaki danji rast zahtijeva rast cijelog tržišta. S time da je za očekivati da će profitabilnost bota padati s porastom udjela a i za očekivati je da će mu se pojaviti konkurencija.
Sve ovo ne zvuči loše, ali onda sam se zapitao da li je moguće da projekt koji u biti ima samo jednog bota za trgovanje kriptovalutama (sve ostalo je sporedno i sitno) može vrijediti 700M$? Zaključak donesite sami. Uz sve to pojavi li se Dex-u dobra konkurencija Dropil bi se lako mogao strmoglaviti jer će svi požuriti uložiti sredstva u bota koji daje veće prinose.
Moj bi zaključak bio da projekt na prvi pogled izgleda odlično i trenutno stoji odlično na drugi pogled  počinješ uviđati, razmišljati o stvarima koje te spuštaju na zemlju.
full member
Activity: 588
Merit: 103
September 03, 2018, 03:39:55 PM
#16
Evo opet mene sa Dropil projektom. On ce mi obezbediti Lambo ili biti moj epic fail Smiley

Post je poduzi i samo za strpljive Wink Dosta toga se izdesavalo u poslednje vreme. Prvo su izmenili algoritam svom Dex trejding botu koji ih je proslavio i potera ih maler da u prvih par dana rezultati budu dosta losiji od dotadasnjih 4% po ciklusu (15 dana). Po prvi put se desavalo da se dan zavrsi u minusu. Naravno da je krenulo drvlje i kamenje na programere i lagano je pocela da se javlja panika kod investitora i pad cene Drop tokena. Srecom, posle nekoliko dana su stvari dosle na svoje. Oscilacije su mnogo vece nego ranije i sada je bot cesto u crvenom, ali su i zarade, kada ih ima, mnogo vece, pa je na kraju ciklusa profit preko 5%.

Druga stvar je izmena nacina obracuna zarade. Secate li se onog saveta koji sam dao, da se Drop tokeni prebacuju Dex trejding botu kada im skoci cena, pa makar morali da prekinete postojeci ciklus i odreknete se dela zarade? E pa pokazalo se da ta rupa u sistemu ozbiljno ugrozava stabilnost i odrzivost celog sistema, jer je mnogi zloupotrebljavaju. Pored toga sto je to losa vest, ovo je i dobra vest Smiley Zbog ovoga su morali da promene nacin isplate i smanje zarade, sto na neki nacin pokazuje da Dropil nije ponzi sema i da vlasnici stvarno rade i ulazu trud u uspeh projekta. Po starom se vrednost tokena u Dexu obracunavala na pocetku svakog novog ciklusa, a sada ce se obracunati samo na pocetku prvog ciklusa. Ovim se osigurava stabilnost sistema. Jedini nacin da se uradi ponovni obracun je da se Drop povuce iz Dexa i saceka 90 dana. Za to vreme nema zarade, a ko zna i koja ce cena biti za 3 meseca. Zato se ljudima nece isplatiti da se igraju. Da bi se izbegle zloupotrebe sa sa razlicitim nalozima, osnovace novu firmu, preko koje ce se raditi KYC. Ceo sistem rada je prilicno komplikovan za objasnjavanje, pa mnogo detaljnije objasnjenje mozete naci ovde https://dropil.com/announcements-paradise-partnerships-roadmap-sustainability/

Najava novog obracuna i KCY verifikacije su uzrokovali pad cena, jer bi "zakljucavanjem" Drop tokena u Dexu po sadasnjoj ceni dovelo do toga da mnogima treba cela godina samo da se vrate na pocetno ulaganje. I onda su vlasnici napravili smekerski potez i objavili da ce presek stanja i ulazak u novi sistem obaviti po ceni od 0,005 USD za jedan Drop token, sto je u tom trenutku bilo oko 80% vise od trzisne cene.

Evo primera. Ukoliko imate 1M tokena, njihova trzisna vrednost pre par dana je bila oko 2800 USD. To znaci da bi onih 5% na svakih 15 dana donosilo Drop tokene u vrednosti od 140 USD. Zahvaljujuci ovom potezu vlasnika Dropila, tih istih 5% za istih 1M Drop tokena ce donosti Dropove u vrednosti od 250 USD.

Malo je reci da su investitori bili odusevljeni, pa je u poslednja dva dana cena tokena porasla za preko 20%, a verujem da ce nastaviti da raste, jer svaka kupovina ispod 0.005 USD predstavlja dobar posao.

Pored toga, najavili su Max wallet, koji zvuci obecavajuce, a o tome mozete procitati vise ovde https://dropil.com/say-hello-to-max/

Za pocetak sledece godine su najavili i pokretanje menjacnice, tako da za sada projekat ima zanimljivu buducnost. Naravno, i dalje postoji mogucnost da je prevara ili da propadnu zbog lose povucenih poslovnih poteza, pa je svako ulaganje na vlastitu odgovornost.
full member
Activity: 588
Merit: 103
June 26, 2018, 02:42:40 PM
#15
Nije tacna ta matematika. U Dexu ima oko 50M USD, ali dnevni profit je oko 0,2% a ne 6,67%, odnosno 100K USD, sto je mnogo manje od 3,1M USD. Bitna stvar je da Dex "vrti" coine, pa ako skoci cena Drops tokena verovatno je skocio i BTC i ETH, pa oni nisu u gubitku kad isplacuju vecu vrednost tokena. Mislim da oni vrte i svoje tokene, a ne samo one koje uloze drugi korisnici. U svakom slucaju, korisnik moze u bilo kom trenutku da povuce svoje Dropove i pretbori ih u BTC/ETH. Nisu "zakljucani" tokom ciklusa.
Ko zna, mozda se pokaze da je scam, mozda i puknu za par meseci, ali za sada stvar funkcionise i vidi se da rade na unapredjenju Dexa i razvijanju drugih proizvoda u okviru projekta.
full member
Activity: 327
Merit: 116
June 26, 2018, 01:40:03 PM
#14
Ako dobro shvaćam nije problem u tokenima koji se kupuju za ostvarenu dobit. Problem je nadoknaditi rast cijene osnovnih tokena, a tu su puno veći iznosi. Dex fond trenutno upravlja s 47M$ to je (100%/15=6,67%dnevno) 3,1M$ dnevno i ako taj iznos značajno poraste to su ogromni gubici.
Mislim da će prije ili kasnije morati krenuti s dolarskom klauzulom.
full member
Activity: 588
Merit: 103
June 25, 2018, 05:18:54 PM
#13
Taj deo maksimalnu konfuziju stvara svima, kao i pitanje do kad mogu isplacitavi bonuse u Drop tokenima kada se zna da je njihov broj konacan i definisan. Ne mogu reci da sam bas 100% razjasnio, ali evo kako stoje stvari.
Kad im ponestane Dropova za bonuse, kupovace ih na trzistu, kao i bilo koji kupac.

I ja sam se pitao "A sta ako u nekom trenutku niko ne bude prodavao, kako ce onda kupiti Dropove?". Onda sam se malo bacio u matematiku. Ako je prosecan profit 3% (nisu svi na Agresivnom rezimu), to znaci da na svakih 15 dana treba da isplate 3% Dropova, ali ne istice svima ciklus istog dana, pa im u proseku treba samo 0,2% ukupnog broja tokena, za bonuse, i to pod uslovom da je 100% tokena u Dexu, sto realno nikad nece biti slucaj. Verujem da ce uvek u ponudi biti vise od 0,2% tokena, tako da nece biti problem da ih otkupe, a i pomenuli su da ce ih "otkupljivati" kroz Premium usluge.

Evo sta tacno kazu:
"Buying back drops is funded by both the profits realized from Dropils portion of trading or profits from buying Drops at low prices and selling them higher. All Dropil products or services with premium features in the future will require Drops, which is another way Dropil will replenish stores of Drop tokens. Dropil will NOT be sending tokens from the Founder’s or Team supply of tokens to support the vault, any outstanding need for Drops will be bought from the market."
sr. member
Activity: 588
Merit: 256
June 25, 2018, 04:15:38 PM
#12
Pravilo za raspodelu tokena sam pokupio sa njihovog Telegram kanala. Tamo je bilo navedeno da promena cene utice samo na broj Drop tokena koji se dobijaju kao profit. Imaju veliki broj tokena koji su namenjeni samo za isplatu profita, pa verovatno (za sada) ne moraju da kupuju Drop, a kako vecina i onako reinvestira tokene samo im se racuna veca cifra u novom ciklusu.
Evo jednog korisnog saveta: Ako cena Dropa naglo skoci nakon malo sto ti je poceo ciklus, isplati se povuci sve iz Dexa i ponovo uloziti, ali sad po visem "kursu". Na ovaj nacin obezbedjujes sebi veci broj tokena na kraju ciklusa. Ja sam uradio par puta i dobio sam skoro 20% vise tokena. Ovo se isplati raditi samo na pocetku ciklusa.

Vidio sam i ja jedan video u kojem preporučuju da se izađe van ako naglo skoči cijena Dropila, samo ne znam koja je granica kad izaći na koji dan.

Znaš ovo da tokene za osnovni dio nadoknađuju iz neke rezerve mi se uopće ne sviđa. Što će biti kad nestane tokena u rezervi?
full member
Activity: 588
Merit: 103
June 24, 2018, 05:03:30 PM
#11
Pravilo za raspodelu tokena sam pokupio sa njihovog Telegram kanala. Tamo je bilo navedeno da promena cene utice samo na broj Drop tokena koji se dobijaju kao profit. Imaju veliki broj tokena koji su namenjeni samo za isplatu profita, pa verovatno (za sada) ne moraju da kupuju Drop, a kako vecina i onako reinvestira tokene samo im se racuna veca cifra u novom ciklusu.
Evo jednog korisnog saveta: Ako cena Dropa naglo skoci nakon malo sto ti je poceo ciklus, isplati se povuci sve iz Dexa i ponovo uloziti, ali sad po visem "kursu". Na ovaj nacin obezbedjujes sebi veci broj tokena na kraju ciklusa. Ja sam uradio par puta i dobio sam skoro 20% vise tokena. Ovo se isplati raditi samo na pocetku ciklusa.
sr. member
Activity: 588
Merit: 256
June 24, 2018, 07:51:47 AM
#10

Uhvatio sam vremena proučio i dao sam svoje Drop tokene na upravljanje Dex botu. U ovih par dana što DEX upravlja tokenima sve je ok.
Kako sam imao tokene moje razmišljanje je bilo da nemam što izgubiti jer ako je Dex bot prevara i onako će tokeni propasti kad se to otkrije, no vjerujem da nije.
No ima jedan problem/dilema ako je @Dzeronimo točno opisao moguće scenarije.
A krije se u trećem scenariju.
Quote
- Treci scenario: Ako na kraju ciklusa cena Dropa 1 Drop = 2 USD, vi cete dobiti 20 Dropova na vas racun i imacete ukupno 1020 (vrednosti 2040 USD)
Na početku ciklusa kad Dex uloži tokene u druge valute/tokene on u biti prodaje vaše Dropove po tečaju 1 Drop = 1 USD. I kreće ih okretati da bi zaradio 4% u jednom ciklusu, to je 1040$ na kraju ciklusa. Kako se za te novce može na kraju ciklusa kupiti 1020 Dropova koji sad vrijede 1 Drop = 2 USD?
full member
Activity: 588
Merit: 103
June 11, 2018, 02:18:53 PM
#9
Koga interesuje real-time statistika Dropila, moze da baci pogled OVDE. Prikazano je i koliko se zaradjuje u kom rezimu ulaganja.
Pages:
Jump to: