Pages:
Author

Topic: Oo Beyler 10 Yıl Sabreden Malı götürür Bu Alemde - page 8. (Read 939 times)

full member
Activity: 938
Merit: 115
Herkes 10 yıla takılmış. Arkadaş bence 10 yıl derken uzun vadeyi kastedmiş. Eğer sabredersen bu piyasada her daim kazanırsın demek istemiş. Bence bunu yapabilmek için örneğin yatırdığınız paranın yarısını kısa vade yani al-sat ta, diğer yarısını da al unut tarzı uzun vadede tutabilirsiniz.

Diğer konuya gelince, yani geleceğin teknolojileri konusunda blockchain. Bence bu işe bizim memlekette çok önem verileceğini sanmıyorum. Bitcoini öcü, yasak bir şey, suç aracı olarak gören zihniyet, blockchain i de suç ortağı olarak görecektir.
jr. member
Activity: 532
Merit: 1
Bu piyasanın altın kuralı beklemek beklemek beklemek. Amaki bizde beklemeye ne o kadar çok para var nede sabır. Al-sat al-sat yaparak bir yere varamayız. Aldıkdan sonra hold yapmak lazım
member
Activity: 448
Merit: 33
Şimdilik Bounty ve airdroplara katılıyorum. Kazandığım coinlerden projelerine, ekiplerine, finanslarına güvendiğim coinleri uzun vadede tutmayı planlıyorum. Yatırım uzun soluklu bir iş. Günlük al satlarla çok kazanabilirsiniz çok zararda edebilirsiniz. Uzun vadeli yatırımları her zaman önemsiyor tavsiye ediyorum.
member
Activity: 546
Merit: 10
10 yıla kim öle kim kala. zengin olsaydım tamam saklayayım ama kılı kırk yararak 10 yıl dayanacak coin bulmak zor. bitcoin alırsın 10 yıl sonrasını hep iyiye yoruyoruz. 10 yıl saklamak kripto için uzun süre. hedef belirledin ani çok kötü gelişmeler oldu satmasını da bilmelisin.
sr. member
Activity: 968
Merit: 250
Ben bekleyemem . Bu parayı kazanıp iyi bir hayat yaşamak için uğraşıyorum . 10 sene sonra kim öle kim kala .
jr. member
Activity: 280
Merit: 4
ya şu dedem amcam muhabbeti türkiyede 50 senedir bitmedi, ama bir yandan da doğru yani türkiye gerçeğini yansıtıyor, bu açıdan olumlu
hero member
Activity: 1400
Merit: 569
Güvenli yatırım yapılırsa, kar etmemek mümkün değil. Bu coinler de; BTC, ETH, Litecoin gibi riski düşük olanlar olabilir. Bugün adını zor söylediğimiz, ilk defa duyduğumuz ama coinmarketcap'de top 50 de olduğuna şaşırdığımız birçok coin/token yok olacaktır.
newbie
Activity: 154
Merit: 0
Sadece bu piyasa için değil, bir çok piyasa için 10 yıl çok uzun bir süre. Emlak piyasası gibi düşünmemek lazım.
member
Activity: 490
Merit: 16
10 yıl sonra diyorsan eğer tek bitcoin tutmak mantıklı altlar erirse bile bitcoin 10 yıl kazıldıktan sonra kazılabilecek miktar da yine azalmalar görülecek zorluk katsayısı artacak ve bitcoin er yada geç dünyaya kendini kabullendirecek daha doğrusu Blockchain kabullenmek zorunda devletler ve bitcoin de bence blockchain ile yükselişe geçecek
member
Activity: 280
evet 2013 deki bazı yatırımlara bakıyorum adamlar demişki BTC şu an 900 dolar çok yükseldi, sattım demişler ama aradan 5 sene geçmiş 9000 dolar şu anda 1 btc
full member
Activity: 910
Merit: 105
Eğer kripto sektörüyle iç içeysen 10 yıl beklemek falan biraz zor gibi geliyor. Yeterli miktarı kazanan herkes 1 saniye bile beklemeden bozduracaktır.
Ripple'ın 2017 Ocak-Aralık arası olan yükselişe kim kayıtsız kalabilir var mı öyle bir babayiğit acaba. 2017 Ocak ayında sadece 1000 dolar yatıran birisi Aralık ayında en tepe noktadan çıktığını düşünürsek 640 bin dolar yaptı o parayı. Ben şahsen param Ripple'da olsaydı bırak 640 katını 10 katını gördüğünde büyük ihtimal çıkardım. Defalarca ne fırsatlar gördük ne yükselişler gördük her yükselişin bir de düşüşü var. 5 kat zarar ettiğimiz coinler olduğu için bu yükselişte daha fazlasını düşünmeden bir an önce satıp en azından coine güveniyorsam da düşüşü bekleyip alttan toplamaya çalışırdım. Piyasa ile ilgisiz ve kendi için önemsiz olan bir miktar yatırım düşünen biri için sanırım 10 sene beklenebilir ama her gün aktif olarak piyasayı takip eden kişiler ilk fırsatta satıp yeni fırsatları bekleyecektir.
jr. member
Activity: 252
10 yıl çok uzun bir süre, marketcap arttıkça çok farklı düzenlemeler ile karşı karşıya kalabiliriz.
member
Activity: 462
Merit: 42
10 yıl sabreden malı götürür diyorsun ama :d ben şahsen o kadar sabredecek kişiler tanımadım hiç Smiley sabır önemli bir mesele ya borsada özellikle bi laf varya borsa sabredenlerin sabırsızların parasını aldığı yerdir SmileySmiley
member
Activity: 406
10 yıla şu anda işlem gören birçok coin/token piyasadan temizlenecektir. İlk 20 yada 50 deki güvenilen coinlere yatırım yapılırsa 3-4 senede zengin edebilir.
full member
Activity: 546
Merit: 100
Ülkemiz için düşünecek olursak teknolojiyi üreten yerine ne yazık ki tüketen bir ülkeyiz. Hadi mikroçip üretecek teknolojimiz yok ama bunu programlayıp harikalar yapacak nitelikli bir iş gücüne neden sahip olmayalım? Piyasada Bilişimle alakalı Önlisans/Lisans/... düzeyinde bir çok mezun arkadaşlarımız var. Doğru bir yönlendirme ve istihdam ile bu teknolojik devrim fırsatı yakalanabilir. Umarım geç olmadan adım atılır
member
Activity: 302
Merit: 12
Götürür götürmeye de 10 yıl çok uzun bir süre kim öle kim kala.O nedenle daha kısa vadede iş yapacak projeler de bulmak lazım.
member
Activity: 364
10 yıl şuan için hepimize çok uzun bir süre gibi görünüyor fakat geriye dönüp baktığımızda 2013 senelerinde bitcoin'e 5-10 kuruş atsaydık şimdiye zengin olmuştuk. Umarım sabırsızlığa kapılıp hiç olmayacak yerlerde yanlış yola sapmayız.
newbie
Activity: 196
Merit: 0
10 yıl sonra şifresini unutur adam:D yatırıp yapıp unutup o kadar bekleyecek biri olur mu sanmıyorum günümüz toplumunda hepimiz aceleciyiz
newbie
Activity: 6
10 yıl sabredebilmek hiç kolay değil. Kişi bi alıp satmaya başladı mı, alım satım yapmadan duramıyor. Bu da bağımlılık yapıyor. 10 yıl uzun bir süre, ben sabredemem doğrusu.
full member
Activity: 420
Merit: 105
Bundan 2 sene önce çıkan coinlerin adlarına bakın çoğunun adı coinmarkette ilk 1000 de bile görünmüyor. Sadece ilk 10 daki coinlere yatırım yapacağım derseniz iş biraz değişir. Ama şunu da unutmayalım blockchain hala dünyada yasal bir zemine oturtulmuş değil. Yarın trump çıkar yasaklıyorum der . G20 de de bu yönde karar bildirir,aldırır her şey çöp olur bunu da düşünmek lazım.
Pages:
Jump to: