Pages:
Author

Topic: orhan.turker ile alis veris yapan oldumu - page 3. (Read 7882 times)

legendary
Activity: 1596
Merit: 1014
October 28, 2015, 04:04:05 AM
 Gönderdiği blokeli para anlaşmazlık durumunda gelen kişiye geri iade oluyor mu yoksa sizin hesapta blokeli kalmaya devam ediyor mu?
legendary
Activity: 1064
Merit: 1013
Bitcoin Trader
October 28, 2015, 03:12:19 AM
ulen varya delleniyorum ben artik neyse anlayan birisi
var adam birde piskin piskin honder btcni bloke olursa haklisin diyor la olum uyanik senmisin bir gonderdigin para dakkasinda blokeli gordugum islemde ben sana niye hondereyim tabiki islemleri netlestirene kadar bi aure belledim subeyi musteri hizmetlerini arwdim ve arada gecen sure abartisiz 10 dk dir senin parani gondermenle benim sana hesabim siki tili demem bloke demem yazisma var

o kadar haklisinki dunde dedim vet beni mahkemeye dolabdirici olarak buyur yazistik aksam

sizki o kadar profesyonelsiniz sadece anlamadigim neden yapilredi bankasi hesabi olarak direttigin sadece calisyigimiz banka bu diye ne hikmetse 3 ayri hesap 3 ude sizin adiniza olan hesap drgil 3 ude blokeli hadi biz gondermedik uyabiklik ettik btc gonderen kisininkine neden bloke koydunuz

hadi gectim bangir bandir hesap sahibi diye arayan kisi bagirip cagieiyordu parayi gondereim ben odur budur gonderin btcyi diye sube de ki personelle neden konusmasjni duydukdan sonra bizim hata duyip bankaya giditorunm cozuyorum duyorduda subedeyken aradim cozuluor diyorduda sonra butun telefoblari kapali

bu kadar dogrucusunuda ben dolandiriciyi.m verin bilgilerinizi paranizi elden teslim edicem diyorum simdide siz dogru ben yanlisim hadi buyrun
full member
Activity: 160
Merit: 100
October 28, 2015, 02:51:24 AM
Şu anda yargılı infaz yapıyorum. Söylediklerin çok ta mantıklı değil. Tanımadığın birine hiçbir aracı kullanmadan 12-13 k gönderiyorsun. Neye güvenerek gönderiyorsun ? Adam saniyesinde o parayı çekebilirdi. Demekki sen baştan blokeli göndermişsin. Satıcı Bitcoini gönderince parayı geri alacaktın sanırım.

Olcaytu tamamen boyle oldu olay, iphoneda ekrana mesaj geliyo garanti app'den hesabiniza sukadar para geldi diye onu gorup gonderseydim btcleri dolandirilmis olucaktim, kafadan para gondermesi ve bana fazla gonderdi zaten dursun gene alisveris yapariz dedi bunun ustune seytan bir durttu internet bankaciligina girip bakmak istedim ama internet bankaciligin bloke oldugunu gordum, onun uzerine subemi aradim olay cikti ortaya zaten. Ofisd gecim skype konusmasini gondericem zaten. Orda bile anlasiliyor ne kadar aceleyle btc gonderme islemini yapmami istedigi. Bu arada sahsa sirket adresimi ve sirket telefonumu verdim kapim acik buyursun avukatini alsin gelsin.
legendary
Activity: 1470
Merit: 1024
October 28, 2015, 12:25:11 AM
Şu anda yargılı infaz yapıyorum. Söylediklerin çok ta mantıklı değil. Tanımadığın birine hiçbir aracı kullanmadan 12-13 k gönderiyorsun. Neye güvenerek gönderiyorsun ? Adam saniyesinde o parayı çekebilirdi. Demekki sen baştan blokeli göndermişsin. Satıcı Bitcoini gönderince parayı geri alacaktın sanırım.
newbie
Activity: 9
Merit: 0
October 27, 2015, 09:45:22 PM
Arkadaşlar öncelikle merhaba,bu 2 tane vasıfsız ve türkçe konuşmaktan aciz ergen aradaşın kendileri ile alakalı öz güven sorunları yüzünden . Bugün 2 ayrı hesap içinde bloke ettirme zorunda kaldı. arkadaşlar ne güzel kendi taraflarından anlatmışlar ama hiç biri demiyorki  satın almak isteyen kişi 12 -13k TL para yollamış ilk önce bu adamın bir korkusu olabilirmi. Ticaret nasıl yapılır sen aldığın ödemenin karşılığını yaparsın. eğer bir sorun yaşarsan mahkemede kanıt gösterirsin ben bu paranın karşılığında bunu ödedim ama bu  vatandaş paramı bloke etti vs. Siz iki ergen arkadaş çam şeytanlığı yapmaya çalışan vasıfsız ticaret erbabısınız. Ödeme gönderin hemen btc tarafına gönderilir  şeklinde anlaşmaya başlanıp ödemenizi hesabınızda gördükden sonra." yok btc şuanda yok ben tüm btc cemi bankaya çektim " vs gibi oyalayıcı ve ufak esnaf şekli ticaret yapabilirsiniz. benim göndediğim para ile btcturk'den btc alıp onu bana göndermek çocukluk.. Konuşma özetlerinde eğer hesabnızda btc yok ise. dilediğiniz kadar rezerv var demek yalancılık ve ticari mantık dışı. Bu iki sözde BTC satıcısı saçma sapan nedenlerden dolayı taahhüt ettikleri şekilde aldıkları paranın karşılığını ödemedikleri için bloke işlemi tarafımızdan uygulanmış ve şüpheli işlem gerekçesi ile banka tarafından tatbikat başlatılmıştır. Teşekkürler. Saygılarımızla

Not : Harici olarak siz yargısız infaz yapan forum üyeleri. Burada 0.001 BTC için akıl oyunları yapacağnız yerde, Biraz ticari mantıkla düşünüp mantıklı yorum yapabilecek olmanızı arzu ederim. Ama .. Nothing is inside,
legendary
Bitcoin Trader
October 27, 2015, 02:49:21 PM
maliye felan degil tamamen organize edilen bir durum kisi parayi digrr kisinin hesabina gonderiyor satan kiside parayi goruyor ve aliciya btcyi transfer ediyor alici btc yi aliyor ama bankayi arada aramayi unutmuyor ve diyprki bu para transferi fraud aupheli islem diyor bankada hemen. paranin gonderildigi hesaba blokeyi koyduruyor

olay bu
legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
October 27, 2015, 02:40:11 PM
magduriyetin sebebi nedir konuyu biraz aydinlatsaniz , tecrube olur bizler icinde..

mağduriyet, arkadaşların hesapları bloke olmuş, bitcoini göndermiş olsalardı ekonomik kayıplarıda olacaktı, hesabı aktifleştirmek için harcayacakları zamanda cabası

ben ve bir arkadasin nakit kaybi suanda yok ama
baska bir arkadasin nakit kaybi var sadece isminin gecmesini istemiyor bende bildirmiyorim kendisi isterse bildirir

olusan magduriyet , tc yasalari geregi transferin belirli bir rakamin uzerinde oldugundan dolayi mi oldu, yoksa baska bir neden mi var acaba?

durum maliyenin hesabi durdurmasi ve inceleme baslatmasi mi, yoksa bir dolandiricilik durumu mu var ?
legendary
Bitcoin Trader
October 27, 2015, 02:33:57 PM
magduriyetin sebebi nedir konuyu biraz aydinlatsaniz , tecrube olur bizler icinde..

mağduriyet, arkadaşların hesapları bloke olmuş, bitcoini göndermiş olsalardı ekonomik kayıplarıda olacaktı, hesabı aktifleştirmek için harcayacakları zamanda cabası

ben ve bir arkadasin nakit kaybi suanda yok ama
baska bir arkadasin nakit kaybi var sadece isminin gecmesini istemiyor bende bildirmiyorim kendisi isterse bildirir
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
October 27, 2015, 02:18:42 PM

legendary
October 27, 2015, 02:18:36 PM
bu başlığı gördükten sonra, zaten forum içi satış pek yapmıyordum, iyice soğudum, üç beş kıdemli tanıdığım üye dışında asla alış veriş yapmam.
buda hepimize ders olsun

hocam, forum ici satisa ve ozellikle de borc isteyenlere en basta en cok ses benden cikiyor zaten. ancak ben ses edince, millette gereksiz yere tepki gosteriyor..

insanlara bu guvenli degil diyorsun, millet sana saldiriyor..

halbuki insanlarin sunu bir sormasi lazim kendilerine: yuksek faizli borc alacaginiza , neden kredi cekmiyorsun? ya da cok acilse kredi kartindan nakit cek.

soru 2: btc almak istiyorsan, yada satmak istiyorsan, neden borsalari kullanmiyorsun?
legendary
October 27, 2015, 02:14:56 PM
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
October 27, 2015, 02:14:46 PM
bu başlığı gördükten sonra, zaten forum içi satış pek yapmıyordum, iyice soğudum, üç beş kıdemli tanıdığım üye dışında asla alış veriş yapmam.
buda hepimize ders olsun
legendary
Bitcoin Trader
October 27, 2015, 01:47:51 PM
ismini vermeyecegim bir arkadas
daha magdur olmus yeni ogrendim simdi umarim sorunu cozulur
full member
Activity: 182
October 27, 2015, 01:19:34 PM
Mağdur olan arkadaşlara geçmiş olsun umarım en kısa sürede hesaptaki blokeyi kaldırabilirsiniz.
legendary
Activity: 1274
Merit: 1000
★ BitClave ICO: 15/09/17 ★
October 27, 2015, 01:01:22 PM
o zaman bu olay localbitcoins i de bitirir , ordaki işlemlerin de hiç güvenliği kalmaz.bir de escrow a para gönderince  ona gönderme , onun da satıcıya para göndermesi derken havale/eft masrafı fiyatı fazla artırmıyacak mı?canlı escrow güvenilir ama ben havale masrafı kısmını düşünüyorum.
Escrow sadece Bitcoin'i tuttuğu sürece havale eft masrafı önemli değil. Escrow'a nakiti yollamazsınız olur biter. Sadece 0.0001 btc işlem masrafını öder escrow.
hero member
Activity: 784
Merit: 500
October 27, 2015, 12:57:28 PM
o zaman bu olay localbitcoins i de bitirir , ordaki işlemlerin de hiç güvenliği kalmaz.bir de escrow a para gönderince  ona gönderme , onun da satıcıya para göndermesi derken havale/eft masrafı fiyatı fazla artırmıyacak mı?canlı escrow güvenilir ama ben havale masrafı kısmını düşünüyorum.
legendary
Bitcoin Trader
October 27, 2015, 12:56:15 PM
buradaki bloke tutari banka hesabiniZdaki paraya gore en yuksek
mebla olarak belirler bende ilk etapda acaba sirketimden dolayi vergi borcu odur budur diye dusunup muhasebecilmi bile aradim ama yok bisi dedi ama en son bankadan yapilan aciklama en son gelen eft fraud olarak bildirilmis ve bu yuzden bloke konulmus diyince aha dedim basladik ise Smiley) ama ne yazikki ben degil onlar ugrasacak ozellikle skypede yaziyorum kendisine  beni sikayet edin parami vermiyor diye elimde deliller var diyince telefon konusmasi var diyorum adam konusma delil sayilmaz solayetci olunacak dedi ama 1 kisinin kacirdigi nokta su ben konismayi banka subesinde yaptim 2 bu parayi bana btc olarak yapmadiniz gonderirken aciklama elden alinan borc olarak bildirdiniz kusura bakmayin ben bisi kaybetmem siz kaybedersiniz

birde bir arkadas her eft olayinda bu durumla karsilasilmasi durumunu soylemis normalde evet hakli ama fiziki bir urun varsa ortada delil kolay ama diget turlu islemlerler
btc konusunda biraz sikintili bana gore
full member
Activity: 160
October 27, 2015, 12:43:56 PM
Ne kadarlık bir gönderim yapıldı ki 500.000 TL bloke konuyor? Şahsın bilgilerini buraya yazarsanız arama motorlarında ismi çıkar, herkes bilgilenmiş olur.

Konulan bloke tutari ile yapilcak islem arasinda cok cok buyuk fark ama bankada gozuken rakam bu, genel bir bloke tutari opabilir.
full member
Activity: 294
October 27, 2015, 12:41:38 PM
Bi nevi paypaldaki chargeback gibi olmuş yani
sr. member
Activity: 448
Merit: 250
October 27, 2015, 12:39:58 PM
Ne kadarlık bir gönderim yapıldı ki 500.000 TL bloke konuyor? Şahsın bilgilerini buraya yazarsanız arama motorlarında ismi çıkar, herkes bilgilenmiş olur.
Pages:
Jump to: