Pages:
Author

Topic: Piyasayı Kim Yönlendiriyor? 🐳🙇 - page 2. (Read 1115 times)

newbie
Activity: 196
Merit: 0
piyasada daha büyük pay sahibi olanlar resmen bizimle oynuyor. Bazen alıp saklıyorlar bazen de piyasaya ne varsa bırakıyorlar sonra en ufak düşüşte bizim gibi insanlar ellerindekileri satıyorlar
full member
Activity: 476
Merit: 102
CAT.EX Exchange
Büyük yatırımcı yönlendiriyor, belki de fon yönetimleri bilemiyorum ama küçük yatırımcının yönlendirmediği kesin.
newbie
Activity: 44
Bence şüpheye yer bırakmayacak şekilde en önde borsalar geliyor. Yatırım yapmadan riske girmeden piyasanın her hareketinde inanılmaz paralar kazanıyorlar. Vadeli işlem kısmına hiç girmiyorum bile. Bu insanlar son 2 senedir kazanmaya başladı daha senelerce devam ederler kazanmaya. Bu piyasanın ölmeyeceğine güzel bir kanıt.
kesinlikle borsaların büyük payı var
jr. member
Activity: 546
Merit: 2
Bence şüpheye yer bırakmayacak şekilde en önde borsalar geliyor. Yatırım yapmadan riske girmeden piyasanın her hareketinde inanılmaz paralar kazanıyorlar. Vadeli işlem kısmına hiç girmiyorum bile. Bu insanlar son 2 senedir kazanmaya başladı daha senelerce devam ederler kazanmaya. Bu piyasanın ölmeyeceğine güzel bir kanıt.
member
Activity: 252
Merit: 10
bu durum meksika dalgası gibi büyük satışlar küçükleri harekete geçiyor sıraya piyasayı etkiliyor bu çok acık ve net buna karşı olunur mu olunamaz rüzgara karşı işemek gibi bir durum üstünü ıslatmayacağına güvenen deneyebilir  Smiley Wink Smiley
jr. member
Activity: 252
Merit: 1
Balina tabir edilen market makerlar. Piyasaya yön verir küçük yatırımcıda yönü teyit eder. Medya yönlendirmesini de unutmamak lazım.
full member
Activity: 378
Büyük abiler sadece tetikler sonra insanlar sel gibi domino etkisiyle satar veya alır buna katılıyorum, piyasa yükselirken sanılıyor mu ki 3-5 zengin çıkarıp milyar dolarlar koyuyorlar piyasaya yok öyle bişey, onlar tetikliyor asıl hareketi normal insanlar yapıyor çıkarken de düşerken de.
jr. member
Activity: 182
Merit: 1
Güzel bi yazı . Farklı bir bakış açısı. Fakat ortalama yatırımcıların aynı anda hareket etmesi zor. Gruplarda bu tarz işlemler yapılıyor.
full member
Activity: 630
Her ne kadar merkezsiz bir piyasa dense de kesinlikle büyük güçler böyle bir piyasayı babasız bırakmazlar. Şahsen ben bırakmazdım. Onlar da sahibi olmasalar bile yüklü alım satımlarla piyasaya yönlendiriyorlar. Aynı mantıga geliyor. Konuda yazanlar çok mantıklı
member
Activity: 336
Merit: 10
Tabiki de başta balinalar etkilidir başkada talep arz piyasası oldugu için develetlerin yasaklarına bağlı olarak artış ve düşüşler oluyor.Şu anda devletlerin piyadadan vergi alamamalarından dolayı yasalamalar oluyor milletin örkmesine neden oluyor ve bundan kaynaklı düşüşler oluyor diye düşünüyorum
sr. member
Activity: 616
Merit: 261
Eskiden balina derdik geçerdik, şimdi öyle değil maalesef. Exchangeler de artık bildiğimiz balina hareketlerini yapıyorlar , hatta öyle borsa lar var ki sırf balinacılık oynamak için borsa açıyorlar. lbank bence öyle bir borsa. Binance nin yaptığı hareketler gözden kaçmasın aman dikkat diyim, arada ezilmeyelim.
newbie
Activity: 238
balina diye tabir ettiğimiz kişi ve gruplar zaten piyasayı çok yakından ve 7-24 takip ediyorlar, zamanı gelince de işlemlerini yapıyorlar
jr. member
Activity: 280
Merit: 4
hocam elinize sağlık bu tip beyin fırtınaları zaten geliştiriyor insanı, yoksa hep aynı kalıplarla düşünmek faydasız oluyor
hero member
Activity: 840
Merit: 532
Piyasayı big data yönlendiriyor.

Google'deki aranma sayılar bile önceden bir analiz olarak kullanilabiliyor. Bu verilere anlik ulaşabilen şirketler piyasanin dusup dusmeyecegini onceden tahmin edebiliyor.
sr. member
Activity: 784
Merit: 259
balinaların etkisi sandığımızdan daha fazla. piyasaya giren yeni kullanıcılar bunlardan çok etkileniyor. kazanacaz sanıyorlar ama piyasa azcık düşüncede elinde avucunda ne varsa kaybediyorlar.
newbie
Activity: 182
Market makerların payı büyük, hacimli işlem yaptıkları için fiyat konusunda gerçekten belirleyici oluyorlar.
full member
Activity: 721
Merit: 100
BAlinalar diye bağırmak geldi içimden çünkü ne olursa olsun bazen aynı durumlardan farklı sonuçlar gösteriyor piyasa en net belirgin işarette bu geliyor bana balinalar varlar!
member
Activity: 462
Merit: 42
teşekkürler faydalı bir paylaşım olmuş bir solukta okunuyor bu noktadan yola çıkarak piyasa yönlendiricileri hakkında bilgi sahibi de oluyoruz veya dediğin gibi beyin fırtınası yapıyoruz herşey boğa için boğayı beklerken vakit geçirme evreleri aslında Cheesy
full member
Activity: 462
Merit: 100
Tüm piyasayı balinaların yönlendirmesi garip diyorsunuz da zaten bakınca bile btc ve altcoinler oran olarak en çok %2-%3 lük kesimin elinde bulunuyor hal böyle olunca o kadar da büyük olmayan bu piyasayı istedikleri yöne doğru çevirmeleri sizce de olası değil mi?
full member
Activity: 138
işin içinde finans kapital ve yatırım fonları var. büyük miktarda nakit sermayeye sahipler ve istedikleri alanda kullanmaya başladılar. Aralık ayında 700 milyon dolarlık tek kalemde Ripple alımı olmuştu 2018 de. sanrasında Ripple 3.5 usd olmuştu.
Pages:
Jump to: