Pages:
Author

Topic: Piyasayı Kim Yönlendiriyor? 🐳🙇 - page 3. (Read 1115 times)

newbie
Activity: 96
Merit: 0
Kimin yönlendirdiğini bilmiyorum ama Allah var yönlendiren kişinin beli çok kuvvetli, 6 aydır günlük olarak piyasaya yapmaya devam ediyor ve daha da yapacak gibi...
member
Activity: 378
Merit: 11
Muhtemelen bu piyasayı yok edecekler, ne kadar olumlu haber olsada piyasaya yansımıyor ve satan bir daha girmemek üzere çıkıyor. Yakında bende sanıyorum elimdekilerin %85-90 kadarını satıp çıkacağım gerçi birşeyde kalmadı ama ne kurtarsam kardır diye bakıyorum artık
member
Activity: 714
Merit: 82
klasik olacak ama bence kriptoplar balon Cheesy 2020'ye kadar bu işin gideceği yol belli olacak. ya yok olur yada tam tutar.
newbie
Activity: 75
Ya bu piyasa çok deneysel bir piyasa o yüzden çok kolay manipüle edilebiliyor , ondan oluyor bunlar  zamanla her şey herkes akıllanıcak alışıcaklar bu iniş çıkışlara .
legendary
Activity: 2072
Merit: 1138
Vee sorunun nihai cevabı bence bu:

https://www.youtube.com/watch?v=dLP8A3tlmQU

algoritmalar

Şu belgeseli izleyin mutlaka, çıkan sonuç bu: quantum mu yoksa süper computer mı nedir kesin böyle birşey var, veriyorlar yemini suyunu (big data+kapital), alıcı ve satıcıların psikolojik durumundan tut da Dünya'daki siyasi-sosyal hatta yerel meteorolojik duruma kadar tüm herşeyi hesaba katıyor. Sonra da çıkan sonuca göre işlemler yapılıyor. Böyle bir teknolojik ve finansal altyapı için balina kelimesi hafif kalır. Piyasanın bizatihi kendisi bile diyebiliriz, birebir modelleme yapıp real time operational intelligence (rtoi- gerçek zamanlı operasyonel zeka) ile hayata geçiriliyor. Başka da bir açıklaması yok bence!
full member
Activity: 378
Merit: 102
Zenginler, haberciler televizyonlar normal hayatta herşeyi kimler yönetiyorsa burda da aynı kişiler yönetiyor, bizim gibi küçük yatırımcılar da büyükler tepinirken altta ezilmemeye çalışıyoruz.
jr. member
Activity: 182
Merit: 1
piyasadaki destek-direnç seviyeleri yüksek hacimli coinleri eş zamanlı takip ederseniz birbiri ile uyumlu sayılır. coinlerin bu seviyelere gelmesini özenle istiyorlar ki oradan hamle yapsınlar. işin teknik tarafı böyle işlerken balinaların dikkate aldığı her şey fiyatın belirlenmesini sağlar.
member
Activity: 238
Merit: 14
Parası olup kullanmayı bilen godamanlar tarafından yönlendirilen bir piyasadayız. Bunlara eller boğa ve ayı diyor. Boğaları gördüyseniz peşine takılın ve onlarla birlikte hızlı hareket edin. Ancak ayıların gölgesini bile gördüyseniz onlardan hızlı olmalı ve onlar ine dönmeden siz tası tarağı toplayıp eve dönmelisiniz. Kısacası eğer trader olacaksanız çok hızlı hareket kabiliyetine sahip olmalısınız.
member
Activity: 532
Merit: 29
Piyasayı kimlerin yönlendirdiğini az çok biliyoruz; ama önemli olan analiz yeteneği ve öngörü sahibi olup doğru adımları atabilmek diye düşünüyorum.

Sonuçta doğru adımları attığımız takdirde, pastadaki paydan balinalara göre çok çok ufak bir yüzde de alacak olsak bu gayet tatmin edici olacaktır. Bu nedenle analiz ve piyasa takibi açısından kendimizi geliştirmeliyiz.
full member
Activity: 420
Merit: 125
LIVENpay.io
piyasayı yönlendiren balina diye anılan çok zengin kişi ve gruplar. kimisi finans sermayesinden kimisi büyük borsa sahipleri. manipülasyon yapmaya ve küçük yatırımcıları satışa zorlamaya veya alıma teşvik etmeye sahip kanalları var.
jr. member
Activity: 196
Bu kadar tartisiyorsunuz da eminim aranizda son dususte panikle 100 kisiden 90i satti.  Alltan alirim diyerekten.  Siz boyle yaptikca piyasa nasil yukselsin.  Piyasa duserken yeni yatirimci girmez,  sizdeelinizdekileri satip alttan alacagim derkende piyasa yukselmez.  Kendi kendinizi kandiriyorsunuz balina diye. 

20.000 den  17.000 den 12.000 den 10.000 den panik satışı yapanların hepsi hawai de malibularını yudumluyordur. Keşke bizde panik satışı yapsak.  Cheesy
member
Activity: 364
Merit: 10
GR
June 19, 2018, 05:50:57 PM
Bu kadar tartisiyorsunuz da eminim aranizda son dususte panikle 100 kisiden 90i satti.  Alltan alirim diyerekten.  Siz boyle yaptikca piyasa nasil yukselsin.  Piyasa duserken yeni yatirimci girmez,  sizdeelinizdekileri satip alttan alacagim derkende piyasa yukselmez.  Kendi kendinizi kandiriyorsunuz balina diye. 
jr. member
Activity: 252
June 19, 2018, 04:39:43 PM
Bu balinaların sadece alım yapıp hacim kazandırıp coinlere dikkat çektiğini düşünmeyin, bu işlerde haber, sosyal medya, dedikodu işini de profesyonel bir şekilde yapıyorlar.
jr. member
Activity: 182
June 19, 2018, 04:35:58 PM
Sanırım biraz da medya sahipleri yönlendiriyor artık haberlerde hiç mi hiç göremiyoruz.
member
Activity: 294
June 19, 2018, 02:02:56 PM
balina bugün canım sıkıldı hadi pump yapalım dediği hacimini ele geçirdiği tokenler. oralardan paraları kırıyor ve büyük coinlerdeki yönetime el atıyor. irili, ufaklı bir sürü balina. ama şu da var. ortada belirsiz, puslu hava varsa fiyatları uçurmuyorlar. dump onlar için daha uygun. çeşitli medya haberlerinden etkileniyorlar, ülkelerden gelen gelişmeler. kısacası tek başlarına karar vermiyorlar.

evet hocam balinalar resmen bu sektörü bitirdiler, kamyon kamyon para kazanıyorlar
jr. member
Activity: 266
Merit: 2
June 19, 2018, 01:26:46 PM
balina bugün canım sıkıldı hadi pump yapalım dediği hacimini ele geçirdiği tokenler. oralardan paraları kırıyor ve büyük coinlerdeki yönetime el atıyor. irili, ufaklı bir sürü balina. ama şu da var. ortada belirsiz, puslu hava varsa fiyatları uçurmuyorlar. dump onlar için daha uygun. çeşitli medya haberlerinden etkileniyorlar, ülkelerden gelen gelişmeler. kısacası tek başlarına karar vermiyorlar.
member
Activity: 283
June 19, 2018, 11:19:48 AM
denetlenmeyen ve 24 saat açık olan bir piyasada balinalar istediğini yapabilir. bu piyasa yeni yatırımcıları avlamak için oldukça iyi bir yer.
newbie
Activity: 168
June 19, 2018, 11:17:55 AM
ne yalan söyleyeyim bu balina tabiri ayı, boğa piyasını duyan biri olarak bu forumda okudum. bunlara kısaca spekülatör demiyor muyduk. parayı pompalayan bir de paranın akışını yönetenler yani temel analize konu olan çeşitli haber, açıklamalar.
member
Activity: 504
June 19, 2018, 09:43:48 AM
Medya yönlendiriyor şu sıralar, bir kaç olumsuz haber ile istediklerini yapabilirler. Bir ara çok iyi hatırlıyorum sec toplantısı var dite dump dalgası başlatıldı ve sallama bir sitenin haberiydi. Sec sayfasına girdim baktım öyle bir toplantı planı yoktu, tam fud yaptılar adamlar
full member
Activity: 686
Merit: 111
June 19, 2018, 09:41:00 AM
piyasayı bence yönlendiren bankalar ve bankalara sahip olan ülkeler. yaptıkları en ufak bir haberde çok fazla etki yaratan bu adamlar olmasa eminim çok daha iyi yerlere gelinebilir.
Pages:
Jump to: