Author

Topic: Poloniex- PUMP/DUMP Takip/Analiz - page 136. (Read 466906 times)

sr. member
Activity: 387
Merit: 252
May 05, 2017, 08:19:07 AM
...
2013 kasımdan berı btc hacmi coın pıyasasında %93 den %60 a gerılemıs,anlaşılıyor kı onumuzden 10 yıl ıcınde en az 5+6 adet btc gibi altcoın olacak

Şu durumda çıkası da şart zaten, yarın öbür gün lokantada hesabı btc ile ödediğimi şahsen şuan düşünemiyorum bile, n'apıcaz yani 1 onay alana kadar oturup çay mı içeceğiz. Altındır canımızdır ama ana fikir insan hayatını kolaylaştırmaksa önümüzdeki süreçte hızlı, güvenli ve sorunsuz her alternatif (en iyisi kabul görene kadar) bu yarıştan kazançlı çıkacak diyebiliriz.
sr. member
Activity: 826
Merit: 296
May 05, 2017, 08:11:10 AM
Ripple bugün BTC'nin sistemini reel ticari hayatta gerçeğe dönüştürüyor.
Ripple bunu başarır mı başaramaz mı kuşku içinde olanlarda kendilerince haklı sebepleri vardır.
Başarırsa bugünkü değerinin kat ve kat üstünde olacağı muhakkak.
Projeleri, hedefleri ve gördüğü güven satın alınma pozisyonları şu anda iyi gözüküyor.
sr. member
Activity: 322
Merit: 250
May 05, 2017, 07:48:32 AM
tepelerı gordukce aha burdan dumlarlar dedıkce butun fırsatları kaçırdık,su yukselen pıyasada zarar ettım ya artık kesın beddua aldıgıma ınanıyorum
trst bagladık kaldık orda çıkamadık,gun geçtıkce zarar buyudu,kurtaraz dedıkce dahada yırtık açıldı
eskıden btc dekı para altcoıne oradan btc ye gırerdı,sımdı hepsine gırıyor para
2013 kasımdan berı btc hacmi coın pıyasasında %93 den %60 a gerılemıs,anlaşılıyor kı onumuzden 10 yıl ıcınde en az 5+6 adet btc gibi altcoın olacak
sr. member
Activity: 1302
Merit: 264
May 05, 2017, 07:46:33 AM
Nav segwit yüzde altmış. Olmuş. Alınır mı sizce?
sr. member
May 05, 2017, 07:36:07 AM
Ripple 5900 biraz aldım.6350 şu anda.7000'e doğru son sürat gidiyor.Ripple'nin bu çıkışı arz talep piyasasında bankalarla ön anlaşma yapması.Bankaların rippleye yatırımı bizim için büyük bankalar için küçük meblağlar fiyatı yukarıya yöneltiğini düşünüyorum.
Stellar'da büyük bir artış yaptı.
Pink'den bir artış bekliyorum.Bu sadece bir öngörü.Pink 935'leri gördü 2 gün önce.Ufak miktarda üzmeyecek bir yatırım yapılabilir.
Herkese bol kazançlar
Yatırım tavsiyesi değildir.

sr. member
Activity: 2142
Merit: 418
May 05, 2017, 07:28:21 AM
XRP'ye şu anda ya da gelecekte kesinlikle yatırım yapmayı düşünmüyorum.

XRP Ripple tarafından 100% pre-mine olarak üretilmiş centralized bir cryptocurrency.

toplam 100 milyar XRP mevcut. bunun sadece 38 milyarı piyasada. geri kalan 62 milyar XRP'ye ise Ripple denen şirket sahip. XRP'nin değeri pump hareketleri ile arttıkça, bu şirketin değeri de milyarca dolar artıyor.

premine koin ile koinin değerinin arasında bir baglantı yoktur.
tamamı premine yapılmış olsa bile duzgun şekilde dagıtılırsa o koin değerli olabilir.
koinin değerini belirleyen koini dunyanın onunla ne yapacagıdır.
su an ripple kadar cok kullanım yeri olan ve olacak diğer bir yatırım aracı yok.
daha bankalar ripple alımına baslamadı.başlayınca o zaman gorucez şenliği.
ileride torunlarınıza bir ripple 0.10 dolardı diyebiliriz yani rahatlıkla.
bu arad saka maka 0.10 usd oldu 1 ripple Huh
sr. member
May 05, 2017, 04:16:06 AM

XRP Ripple tarafından 100% pre-mine olarak üretilmiş centralized bir cryptocurrency.

toplam 100 milyar XRP mevcut. bunun sadece 38 milyarı piyasada. geri kalan 62 milyar XRP'ye ise Ripple denen şirket sahip. XRP'nin değeri pump hareketleri ile arttıkça, bu şirketin değeri de milyarca dolar artıyor.

Uzun vadede haklısınız Ripple'ye girilmez.Kısa vadede girilir düşüncesindeyim.Sizi üzmeyen bir miktarla.Dün 5000'den girdim 5500'den çıktım.Kısa anlık al-sat'da alım gücü yüksek bir coin düşme zor oluyor.Yatırım tavsiyesi değildir
hero member
Activity: 1655
Merit: 600
May 05, 2017, 03:55:40 AM

hero member
Activity: 980
Merit: 500
FREE $50 BONUS - STAKE - [click signature]
May 05, 2017, 03:40:37 AM
str'nin hacmi oldu monero kadar şaka gibi .dün 400 lerdeydi bugun 500 leri gördü sanirim. ripple desen uctu gitti bence artik insanlar btc'nin fiyatı kırılacagini düşünüp altcoinlere doğru geçiş yapiyorlar. ama etc 1o dolari görür fikrine bende katiliyorum. eth 90 dolari geçti etc de cikacaktir. ripple 7k beklentim var. edg ve taas tan da 1 aylık bir beklentim var. özellikle taas 11'inden sonra bi sicrama yapacaktir.
sr. member
Activity: 594
May 04, 2017, 05:40:37 PM
Tamam balinalar yapıyodur onu anlarızda 2016 ortalarında marketcap 25milyardolar seviyelerindeyken şuan 43milyardolara gelmiş. Balinalar oynama yapsada markete canlı nakit girişi yapılmış. yanlışmıyım

Bence doğrusunuz tabii. Vaktiyle poloniexde BTC $500 iken ethereum 100K hacimle ralli yapardı şimdi BTC $1600 iken ethereum 50K - 70K hacim yapıyor ve 1K BTC üstü hacimdeki coinlerden aynı anda toplamda 250K hacimle koşan altcoin kümesi görüyoruz poloniexde. Yani yanlışımız yoksa marketcap dolar bazında hacimlere yansımış, açıklanabilir bir yükselen doğru orantı görünüyor. Ama işte asıl mesele bu derenin suyu nereden geliyor. Nereden geldiğini bilemeyince nereye gideceği hakkında da fikir yürütemiyoruz. Sayın hunterwolf son cümlesinde bunu çok güzel ifade etmiş.

Spekülasyon-manipülasyon zaten bu piyasada eksik olmayan bir şey tabii ki. ancak hiç bu kadar kör parmağım gözüne şekilde yapıldığını hatırlamıyorum önceden.

Yani demek istediğim coinin şu teknolojisi var, bilmem şurası eklemiş, burası kullanacakmış diye saçma sapan artan coinlere gözü kapalı yatırım yapmayın dikkatli olun. hepsinin pul olması, bir anda o desteklerin çekilmesine bakar.
BKT
newbie
Activity: 23
Merit: 0
May 04, 2017, 05:34:38 PM
Piyasa da olup bitenleri anlamak ve takip edebilmek gerçekten şuan çok zor. Tabi balinalar bunu yapıyor demek de olayları basite indirgemek olur. Ama bu piyasadaki para 100 milyar dolar a doğru yaklaştığın da ciddi anlamda değişimler ve devrimler olması gerektiği. Ufak tefek emareler var yok değil. Japonya'nın resmi ödeme aracı olarak Bitcoini kabul etmesi banka ve forex firmalarının ripple'la anlaşmaya başlamaları. Dünya ekonomisinin büyük babalarının bu piyasa el atmaya başladıklarının ve burada da oyun kuran olma istekleri gibi geliyor bana. Çin ise bunun başını çekiyor. 2017 sonu kripto para dünyası evrim geçirmeye gebe gibi.
sr. member
Activity: 448
May 04, 2017, 04:54:43 PM
Tamam balinalar yapıyodur onu anlarızda 2016 ortalarında marketcap 25milyardolar seviyelerindeyken şuan 43milyardolara gelmiş. Balinalar oynama yapsada markete canlı nakit girişi yapılmış. yanlışmıyım
sr. member
Activity: 594
May 04, 2017, 04:48:17 PM
Altcoinler artık öyle bir hal aldı ki  hepsi çok aşırı fiyatlarda. Yeni yatırımla falan açıklanacak gibi değil bence.

BTC olmuş nerdeyse 1600 dolar. hala hepsi %20-25 artış gösteriyor. Eskiden beri ticaret yapanlar ne demek istediğimi anlıyordur.
misal BTC 500-600 dolarken 500-600 sat olan XRP 4850 sat olmuş, 0.025-0.03 olan ETH 0.057 olmuş, 400-500sat olan BTS 1150sat olmuş vs. vs.

bunların hepsi yatırım aldı diye açıklanamaz. hepsi değerlerinin çok üstünde. polo da bir kaç tane balina var belki polonun kendisidir bilemem. hepsinde spekülasyon yapıyorlar, 5-10K btc wall koyuyorlar. millet de takip ediyor mecburen. Bu şekilde nereye kadar gider bilemem. ancak bildiğim tek şey bunun normal olmadığı.

Spekülasyon-manipülasyon zaten bu piyasada eksik olmayan bir şey tabii ki. ancak hiç bu kadar kör parmağım gözüne şekilde yapıldığını hatırlamıyorum önceden.

Yani demek istediğim coinin şu teknolojisi var, bilmem şurası eklemiş, burası kullanacakmış diye saçma sapan artan coinlere gözü kapalı yatırım yapmayın dikkatli olun. hepsinin pul olması, bir anda o desteklerin çekilmesine bakar.

Tam benim düşüncelerime harfiyyen tercüman olmuşsunuz değerli üstadım aklınıza yüreğinize sağlık sizin. Kaç gündür sabah akşam "çoğunluğun algılarında durum sanal para dünyasına yeni yatırımlar geliyor diye şekillenmiş kalmış ama yok bu vaziyet yeni yatırımla falan açıklanamaz" diyip diyip duruyorum ben bu grafikleri sindiremiyorum. Eski kurtlardansınız siz. Evet altcoin tarihinde böyle bir şey görülmedi. Daha demin foruma özellikle bu sayfaya, bu konuya acaba tam böyle bir fikri anlatan, yazan biri var mıdır diye girdim önüme mesajınız geldi. Daha da diyecek kelime bulamıyorum bu kadar olur. Tesadüf değilse işarettir.
hero member
Activity: 756
Merit: 541
May 04, 2017, 04:31:44 PM
Altcoinler artık öyle bir hal aldı ki  hepsi çok aşırı fiyatlarda. Yeni yatırımla falan açıklanacak gibi değil bence.

BTC olmuş nerdeyse 1600 dolar. hala hepsi %20-25 artış gösteriyor. Eskiden beri ticaret yapanlar ne demek istediğimi anlıyordur.
misal BTC 500-600 dolarken 500-600 sat olan XRP 4850 sat olmuş, 0.025-0.03 olan ETH 0.057 olmuş, 400-500sat olan BTS 1150sat olmuş vs. vs.

bunların hepsi yatırım aldı diye açıklanamaz. hepsi değerlerinin çok üstünde. polo da bir kaç tane balina var belki polonun kendisidir bilemem. hepsinde spekülasyon yapıyorlar, 5-10K btc wall koyuyorlar. millet de takip ediyor mecburen. Bu şekilde nereye kadar gider bilemem. ancak bildiğim tek şey bunun normal olmadığı.

Merhaba;

Tamamen katılıyorum. Çoğunlukla sizlerin yorumlarından, kendi deneme ve bol bol yanılmalarımla edinmiş olduğum tecrübelerimden şaunki alt coin piyasasının yükselişini bir mantığa bağlayamıyorum...suni olması hariç. Gerçekten prim yapması gereken takip ettiğim bir kaç proje hariç anlamsız bir şekilde diğerleri sürekli, yükseliyor. Doğrusu huzursuz da ediyor.

İyi dileklerimle
sr. member
Activity: 448
May 04, 2017, 04:28:20 PM
ETC yakın zamanda 10$ seviyelerini rahatça geçeceğini belirtmek isterim. O gün yazımı alıntı yapabilirsiniz
hero member
Activity: 714
Merit: 500
May 04, 2017, 04:25:40 PM
Her çıkışın bir inişi olduğunu unutmamak gerek ; tabi tam tersi de geçerli. Dalgayı takip et kaybolma Smiley
newbie
Activity: 56
Merit: 0
May 04, 2017, 04:03:34 PM
Altcoinler artık öyle bir hal aldı ki  hepsi çok aşırı fiyatlarda. Yeni yatırımla falan açıklanacak gibi değil bence.

Ustat çok güzel tespitler yalnız bu piyasada yükselmeyen kalmadı gibi bişey almadığımız birşey kalmadı hepsi aynı trenin vagonları gbi hepsi bir odada dolayısıyla en sağlamı bitcoin bile rekor üstüne rekor kırıyor dolayısıyla belklde göz göre göre dump piyasalarına doğru gidiyoruz vede haberimiz ya var ya yok acı acı bir son yoktur inşallah bu işin içerisinde.
sr. member
May 04, 2017, 02:08:00 PM
Ripple 2 gün önce 2500 civarı idi şimdi 5130...İkiye katladı ve artışı devam ediyor.Normal zamanda artmayan ripple BTC'nin artmasıyla arttı.Bir işler dönüyor ama hayırlısı.
Dikkatli olmakta fayda var.
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
May 04, 2017, 01:50:42 PM
herşey yukseliyor bendeki repler demirkazık. oynamıyor

sen repten iyi gol yedin. gno ayağına artacak artacak dedin, tutmadı Cheesy
hero member
Activity: 742
Merit: 501
May 04, 2017, 01:43:34 PM
herşey yukseliyor bendeki repler demirkazık. oynamıyor