Author

Topic: Poloniex- PUMP/DUMP Takip/Analiz - page 133. (Read 466906 times)

sr. member
Activity: 574
Merit: 250
May 08, 2017, 05:55:47 AM
ulen etc ye gırdık düştü
dg ye girdik oda düştü,
bunlara gırmeden once vrc den çıktım o yukseldı
bu gaspetlik sizlerdede bu şekilde oluyormu

olmuyor. çünkü yalnızca str ve xrp alıyorum ve Smiley
sr. member
Activity: 322
Merit: 250
May 08, 2017, 05:53:54 AM
ulen etc ye gırdık düştü
dg ye girdik oda düştü,
bunlara gırmeden once vrc den çıktım o yukseldı
bu gaspetlik sizlerdede bu şekilde oluyormu
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
May 08, 2017, 04:43:42 AM
100 milyar üretilecek bir ripple denen coinin 1 hatta 10 dolar olacagini dusunen insanlar var. 3-5 banka ripple kullanacakmista falanmis. Kendinize gelin bir kahve icin. Bitcoin trenini kacırıp burada ripple yukselcek o olacak bu olacak diyenlerede bakmayın çarpılırsınız.
Ripple 100 $ olacak Cheesy
hero member
Activity: 644
Merit: 504
May 08, 2017, 04:37:57 AM
100 milyar üretilecek bir ripple denen coinin 1 hatta 10 dolar olacagini dusunen insanlar var. 3-5 banka ripple kullanacakmista falanmis. Kendinize gelin bir kahve icin. Bitcoin trenini kacırıp burada ripple yukselcek o olacak bu olacak diyenlerede bakmayın çarpılırsınız.
sr. member
Activity: 2142
Merit: 418
May 08, 2017, 04:36:36 AM
birbirinizi gazlamayın beyler bi sorun yok herşey aynen devam.
str düştü 4-5 puan su an hemen toparladı eski haline geldi şu anda.
tarihinin en yogun gununu yaşadı poloniex olacak boyle ufak olaylar.
ripple 20 sent bandına yaklaştı bu arada.ay sonu 25 sent diyorduk ama sanırım cok daha erken oturacak 25 sente.
legendary
just in case
May 08, 2017, 04:34:05 AM
kendileri pump layip kendileri dumplarken yalandan DDOS varda diyebilirler. çok zor değil kendi server larini yavaşlatmalari ve ddos varmiş gibi göstermeleri.

İnanmak istemiyordum ama bu pump & dump hareketlerinde Poloniex'in bir rolü olduğuna emin oldum artık.

xrp ve str işlem hacminin yaklaşık %80'i Polo üzerinden gerçekleşiyor. Margin Trading yapanların kaç parayla hangi altcoine yatırım yaptıklarını görebiliyorlar. Buna göre farklı senaryolara göre kaç kişinin ne kadar bitcoinini patlatabileceklerini hesaplayabiliyorlar.

Ayrıca 2 gün öncede çok yoğun bir işlem hareketi vardı, ama Polo'da DDOS ya da herhangi bir yavaşlama olmamıştı.

İşte hep bundan bahsediyorum bende , aynen öyle.
sr. member
Activity: 364
Merit: 253
May 08, 2017, 04:28:12 AM
ETC sizce şimdi yatırımlık mı? baya düştü.
newbie
Activity: 4
Merit: 0
May 07, 2017, 09:00:00 PM
Bugün aynı naneyi stellar da yediler. Ben artık poloniex in ortak olduğundan şüphelenmeye başladım açıkçası.

Hiburak a kulak vermenizi, XRP hakkındaki uyarılarını dikkate almanızı tavsiye ederim. Hiburak ı istemeden yanlış anladınız gerçekten kaçan bir trende olamadık, kimse de o trende gitmesin diye bir niyet yok ortada. Ripple görüp görebileceğiniz en kaybettirici en tehlikeli coinlerden biri. Herşeyi geçin sadece Hiburak ın şu son mesajında çok güzel bir şekilde açıkladığı rakamlara göre durumu aklınızda tekrar değerlendirin anlayabilene o yeter.

Benimse bu para birimine ne ilgim, alakam, beklentim yok. Sadece geçen aylarda 500-600 lerden biraz alıp, biraz kar edip çıkmışlığım vardır. Güvenilmez bir para olduğunu düşündüğüm için çok yüz göz olmam yani şimdi 1 dolar da olsa 10 dolarda olsa benim için farketmez çünkü dediğim gibi ilgilenmiyorum. Yani böyle bir kişi olarak yapıyorum bu yorumu arkadaşlar. Çünkü Ripple'ın ne volatilitesine can dayanır ne oyunlarına o sebeple uzak dururuz.

Geçenki poloniexde gerçekleşen Ripple soygunundan haberiniz yok sanırım. Poloniex kilitlendi, buna müteakip ripple aşırı yükseğe hemen akabinde aşırı dibe vurma hareketiyle margindeki hem alıcı hem satıcıların pozisyonlarını patlatıp resmen bir katliam yaptılar. Hiçkimse pozisyonlarından çıkamadı. İddia edilene göre aynı vakitlerde hem bittrex hem bitstamps da kilitlenmiş. O gün yatırımcıların çok büyük boyutlarda zararlar etmesine sebep oldular. Hiburak ın da dediği gibi karşınızda hiç sağlam pabuç olmayan insanlar var. İyi niyetle yapmış olduğu bir uyarı olduğundan şüphe etmeyin.

Görün bakın zararın boyutlarını ve kendiniz için iyi düşünün. Gerçekten çok yazık o kayıplara. İnanın Ripple çok insanı ağlattı bu güne kadar. Sizin de paranıza yazık edemesinler bilin ve uyanık olun tek istediğimiz o. Eğer birtakım dengeleri, grafiklerdeki o hareketlerin, hacimlerin kaynağını ve mahiyetini çözemezseniz, bilemezseniz, sadece kendi aklınızda anlamlandırdığınız şekilde değerlendirip hareket ederseniz canınız çok yanar. Tercih sizin.

https://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/631syu/poloniex_what_a_strange_day/

https://www.reddit.com/r/Ripple/comments/630w1g/ripple_crashed_poloniex/

http://www.newsbtc.com/2017/04/03/poloniex-issues-caused-significant-panic-losses-cryptocurrency-traders/
hero member
Activity: 1655
Merit: 600
May 07, 2017, 08:48:00 PM
kendileri pump layip kendileri dumplarken yalandan DDOS varda diyebilirler. çok zor değil kendi server larini yavaşlatmalari ve ddos varmiş gibi göstermeleri.

İnanmak istemiyordum ama bu pump & dump hareketlerinde Poloniex'in bir rolü olduğuna emin oldum artık.

xrp ve str işlem hacminin yaklaşık %80'i Polo üzerinden gerçekleşiyor. Margin Trading yapanların kaç parayla hangi altcoine yatırım yaptıklarını görebiliyorlar. Buna göre farklı senaryolara göre kaç kişinin ne kadar bitcoinini patlatabileceklerini hesaplayabiliyorlar.

Ayrıca 2 gün öncede çok yoğun bir işlem hareketi vardı, ama Polo'da DDOS ya da herhangi bir yavaşlama olmamıştı.
newbie
Activity: 56
May 07, 2017, 07:55:34 PM
neyse 2800 den tekrar gırdık bakalım:D belli bir merkezı olan serverları olan bir site ddos saldırılarını engelleyemez Smiley öyle bir server yok Cheesy

Normalde bu str topuna girmem ama alım için güzel rakam 28 den bende aldım ufak tutarsa 33 ile 35 arası beklentim var bakalım
hero member
Activity: 1288
Merit: 645
May 07, 2017, 07:23:57 PM
neyse 2800 den tekrar gırdık bakalım:D belli bir merkezı olan serverları olan bir site ddos saldırılarını engelleyemez Smiley öyle bir server yok Cheesy
legendary
just in case
May 07, 2017, 07:19:15 PM
full member
Activity: 142
Merit: 100
May 07, 2017, 07:18:12 PM
Merhaba;

Sadece bendedir umarım bu hata.

Klasik Pool scamı. STR 4900'den 2300e kadar dumpladılar. Büyük dump ve pumplarda kimse işlem yapamıyor. Ama ne hikmetse botlar tıkır tıkır alıyor ve satıyor.
Bot derken balinaların işlemlerini kastediyorum, normal apiside yanıt vermiyor. ama o ara markete bakarsanız canavar gibi al-sat işlemlerinin gerçekleştiğini görebiliyorsunuz.
Trollbox da onlarca kişi banlandı aynı anda, scammerlar paramızı verin diye yazan:)
Milyon dolarlar oynuyor bu iş içinde. Amerikada FBI nasıl olurda bu adamları izlemez? Ya da izliyorlar mı acaba? Sonuçta manipülasyon çok büyük suç. Az da değil 200 milyon dolar oynattılar.

Gelmiş geçmiş olsun. Stop-Loss koyanlar emirleri çalışmıştır herhalde. Polo bunlara bir çözüm bulması gerek.
hero member
newbie
Activity: 56
May 07, 2017, 07:09:13 PM
işte bu sebeblerden dolayı wave uçaçak Cheesy

Wave nedir ?
hero member
May 07, 2017, 07:02:21 PM
işte bu sebeblerden dolayı wave uçaçak Cheesy
member
Activity: 70
Merit: 10
May 07, 2017, 06:59:29 PM
Merhaba;

Klasik Pool scamı. STR 4900'den 2300e kadar dumpladılar. Büyük dump ve pumplarda kimse işlem yapamıyor. Ama ne hikmetse botlar tıkır tıkır alıyor ve satıyor.
Bot derken balinaların işlemlerini kastediyorum, normal apiside yanıt vermiyor. ama o ara markete bakarsanız canavar gibi al-sat işlemlerinin gerçekleştiğini görebiliyorsunuz.
Trollbox da onlarca kişi banlandı aynı anda, scammerlar paramızı verin diye yazan:)
Milyon dolarlar oynuyor bu iş içinde. Amerikada FBI nasıl olurda bu adamları izlemez? Ya da izliyorlar mı acaba? Sonuçta manipülasyon çok büyük suç. Az da değil 200 milyon dolar oynattılar.
hero member
May 07, 2017, 06:58:01 PM
Merhaba;

iyi ziktiler yine. 1 ay once xrp de yaptıkları gıbı. neysekı bu sefer yırttık 3100 den alıp 4400 e satıs koymustum 4700 de dumplamaya basladılar Cheesy

kraken e de ddos saldırısı varmıs sımdı tweet attılar. adamlar cok organıze calısıyor valla. polonun yada krakenın yapabılecegı hıc bırsey yok ddos a karsı Cheesy
legendary
Activity: 1108
Merit: 1002
May 07, 2017, 06:53:23 PM
Merhaba;

member
Activity: 309
Merit: 15
May 07, 2017, 05:51:51 PM
3 saniyede bir sayfa yenileme gibi bir huyun var. ben de o yüzden oluyor diye düşünüyorum.
Jump to: