Author

Topic: Poloniex- PUMP/DUMP Takip/Analiz - page 152. (Read 466906 times)

newbie
Activity: 27
Merit: 0
April 15, 2017, 06:38:38 AM
Teşekkürler arkadaşlar yorumlar olunca önümüzü görüyoruz çok teşekkürler.

Ltc ve Btc için öngörüleriniz varmı peki bu önümüzdeki iki hafta için mesela btc 1200 bandından 1500 bandına hareket edebilir diyenleri haklı çıkaracak bir gelişme varmı ?

Ltc diğer coinler gibi uçaçak beklentisi tüm herkeste var gibi ama sonanda supriz yapabilir diye düşünüorum.

LTC icin unutulmamasi gereken onemli seylerden birisi cogu kisinin elinde bulunduruyor olmasi ve ilk yukseliste herkesin elinden cikarma ihtimalinin yuksek olmasi
newbie
Activity: 56
April 15, 2017, 06:36:33 AM
Teşekkürler arkadaşlar yorumlar olunca önümüzü görüyoruz çok teşekkürler.

Ltc ve Btc için öngörüleriniz varmı peki bu önümüzdeki iki hafta için mesela btc 1200 bandından 1500 bandına hareket edebilir diyenleri haklı çıkaracak bir gelişme varmı ?

Ltc diğer coinler gibi uçaçak beklentisi tüm herkeste var gibi ama sonanda supriz yapabilir diye düşünüorum.
newbie
Activity: 27
April 15, 2017, 06:28:47 AM
newbie sorusu geliyor: poloda bir coinde accumulating olduğunu nasıl anlarım, eğer yanlış anlamadıysam balinalar pump yapmadan önce coini accumuate ederek ceplerini önceden dolduruyorlar

anlamak şöyle zor, çünkü bu adamların ne zaman accumulate etmeye başladıklarını tam olarak bilemezsin. iki sene önce de olabilir, 6 ay önce de olabilir.  ama pump'tan hemen once bunu yapmadıkları kesin.

belki şurdan anlayabiliriz. eğer bir altcoin aylarca fazla yükselmeden ve fazla da düşmeden belirli seviyelerde kalmayı başarabiliyorsa, birileri topluyor demektir.

mesela pivx, nisan 2016 ile ekim 2016 arasında 600 civarında fazla dalgalanmadan hareket etmeyi başarmış. ekimde kısa süreli bir hareketlenme olmuş, sonrasında da ocak 2017'ye kadar 1000'in altında devam etmiş.

yani birilerinin nisan 2016 ve ocak 2017 arasında azar azar pivx topladıklarını söyleyebiliriz.

bu arada balina dediğimiz kişilerin insider olma ihtimalleri çok yüksek. yani projenin içinde olup, proje ile ilgili başkalarının bilmedikleri şeyleri bilen ve bu bilgileri zamanı gelince piyasaya süren insanlar.

örneğin xrp için konuşursak, balina dediklerimiz büyük ihtimalle xrp yönetiminden sorumlu ripple şirketinin ta kendisi.

sağol hocam, fiyatı uzun süre stabil kalan koyinleri takip etmek lazım öyleyse

Bence Bakacagin tek sey o olmamak sartiyla evet takip etmelisin Smiley
newbie
Activity: 22
April 15, 2017, 06:21:54 AM
newbie sorusu geliyor: poloda bir coinde accumulating olduğunu nasıl anlarım, eğer yanlış anlamadıysam balinalar pump yapmadan önce coini accumuate ederek ceplerini önceden dolduruyorlar

anlamak şöyle zor, çünkü bu adamların ne zaman accumulate etmeye başladıklarını tam olarak bilemezsin. iki sene önce de olabilir, 6 ay önce de olabilir.  ama pump'tan hemen once bunu yapmadıkları kesin.

belki şurdan anlayabiliriz. eğer bir altcoin aylarca fazla yükselmeden ve fazla da düşmeden belirli seviyelerde kalmayı başarabiliyorsa, birileri topluyor demektir.

mesela pivx, nisan 2016 ile ekim 2016 arasında 600 civarında fazla dalgalanmadan hareket etmeyi başarmış. ekimde kısa süreli bir hareketlenme olmuş, sonrasında da ocak 2017'ye kadar 1000'in altında devam etmiş.

yani birilerinin nisan 2016 ve ocak 2017 arasında azar azar pivx topladıklarını söyleyebiliriz.

bu arada balina dediğimiz kişilerin insider olma ihtimalleri çok yüksek. yani projenin içinde olup, proje ile ilgili başkalarının bilmedikleri şeyleri bilen ve bu bilgileri zamanı gelince piyasaya süren insanlar.

örneğin xrp için konuşursak, balina dediklerimiz büyük ihtimalle xrp yönetiminden sorumlu ripple şirketinin ta kendisi.

sağol hocam, fiyatı uzun süre stabil kalan koyinleri takip etmek lazım öyleyse
newbie
April 15, 2017, 04:02:00 AM

accumulating nedir ?

toplama, biriktirme
hero member
Activity: 1655
Merit: 600
April 15, 2017, 02:49:10 AM
Arkadaşlar LTC de ki düşünceleriniz neler ? Btc nin düşmesindenmidir sewget gelişmesindenmidir emind egilim ama yükselecek beklentileri herkeste var ama bu ne kadar teknin analiz olarak tutar mantıklı mı degilmi varsa fikirleirnizi alayım Smiley

ltc için şu anda alın ya da satın demek çok zor. almak için geç, satmak için erken olabilir. ben şahsen elimdekilerin küçük bir kısımını fiyatlar yükselince sattım. geri kalanını ise henüz satmayı düşünmüyorum.

dün segwit.co/ltc sitesinde segwit lock-in oldu ve iki hafta sonra tamamen aktif olacak diye duyurulunca fiyatlar yükselişe geçti. gerçekte ise lock-in için iki hafta, aktivasyon için bir ay vardı. bu düzeltilince fiyatlar tekrar eski seviyesine dönmeye başladı. yani iki hafta sonra lock-in gerçekleştiğinde biraz yükseliş olabilir.

bu arada yarın coinbase duyurusu gelebilir diyorlar. belki o duyurudan sonra da hareketlilik olabilir.

şu anda ltc, segwit sayesinde bütün bitcoin yatırımcıları tarafından yakından takip ediliyor ve uzun bir süre böyle devam edecek gibi. ayrıca segwit sonrası yeni projeler duyurulmaya devam edecek.

buna rağmen fiyatların çok uçmasını beklemek doğru olmaz. çünkü bitcoinde en zengin 100 adres bütün bitcoinlerin %17'sine sahipken, litecoinde en zengin 100 adres %50'ye sahip. bu adamlar uzun zamandır bekliyorlar ve zamanı gelince satmaya başlayacaklar.
hero member
Activity: 1655
Merit: 600
April 15, 2017, 01:56:35 AM

sr. member
Activity: 1106
Merit: 273
April 14, 2017, 06:37:02 PM

Bi spor toto yapıyorum, spor toto yapacağım bi kaç coin buluyorum onları takip ediyorum hareketlerini izliyorum nereye kadar düşüyor nereye kadar çıkıyor, misal  en çok spor toto yaptığım coin pascaldı 12k sat düştü aldım 15k sat oldu sattım, yada 21k sat oldu sattım pascaldan güzel kâr ettim, yada pump lanan coin varsa  dalıyorum hemen alıyom satıyom zaten bu olay bi fırsattır cesaret eden girer kâr eder çıkar herkes yapamaz,  gelelim gelecek vaad eden coinlere, benim gözümde xrp gelecek vaad ediyor, al at kenarı unut 3 - 5 ay yada 5 - 10 ay.. Onun haricinde xmr daha da değerleneceğini düşünüyorum. Bunların haricinde forumları sürekli takip ediyorum misal belacam muhabbetinden dolayı belanın değerleneceği çok aşikardı ha elimde tuttum mu hayır aldım sattım kenarı çekildim... Bunun haricinde ltc den bahsedelim son günlerde segwit muhabbetinden dolayı yükseleceği tahmin ediliyordu nitekim 6 dolardan aldım az miktarda kârlı olarak sattım, sende takip et dedikodusunu duyduğun coini az incele araştır sonra makul bi fiyattan satın al bekle...

Bilgiler için teşekkürler peki takip ettigin forum sayfa site haber vs gurup whatsap vs neler var hocam ben bi bu forum var bir de coin turk sitesini takip ediyorum başkada bir haber vs yok bu konuda takip edebilecegimiz neler var ?

cointurk sitesi haberleri çok geç veriyor. benim tavsiyem coinlerin geliştiricilerinin ve coinlerin resmi twitter hesaplarını takip etmen.
newbie
April 14, 2017, 05:09:55 PM

Bi spor toto yapıyorum, spor toto yapacağım bi kaç coin buluyorum onları takip ediyorum hareketlerini izliyorum nereye kadar düşüyor nereye kadar çıkıyor, misal  en çok spor toto yaptığım coin pascaldı 12k sat düştü aldım 15k sat oldu sattım, yada 21k sat oldu sattım pascaldan güzel kâr ettim, yada pump lanan coin varsa  dalıyorum hemen alıyom satıyom zaten bu olay bi fırsattır cesaret eden girer kâr eder çıkar herkes yapamaz,  gelelim gelecek vaad eden coinlere, benim gözümde xrp gelecek vaad ediyor, al at kenarı unut 3 - 5 ay yada 5 - 10 ay.. Onun haricinde xmr daha da değerleneceğini düşünüyorum. Bunların haricinde forumları sürekli takip ediyorum misal belacam muhabbetinden dolayı belanın değerleneceği çok aşikardı ha elimde tuttum mu hayır aldım sattım kenarı çekildim... Bunun haricinde ltc den bahsedelim son günlerde segwit muhabbetinden dolayı yükseleceği tahmin ediliyordu nitekim 6 dolardan aldım az miktarda kârlı olarak sattım, sende takip et dedikodusunu duyduğun coini az incele araştır sonra makul bi fiyattan satın al bekle...

Bilgiler için teşekkürler peki takip ettigin forum sayfa site haber vs gurup whatsap vs neler var hocam ben bi bu forum var bir de coin turk sitesini takip ediyorum başkada bir haber vs yok bu konuda takip edebilecegimiz neler var ?
full member
Activity: 336
Merit: 154
April 14, 2017, 05:09:45 PM
Unutmayın bu bela 20 satoshiydi uzun süre toplandı altcoin alanında en fazla katlanan coin oldu 1000x olmuş projeymiş falan hikaye.
Almayın demiyorum ama sadece belaya yönelmeyin adı üstünde bela.
xrp de düne kadar 450 sat. idi ne oldu 7k sat oldu  neredeyse 15 kat değerlendi  şuan 2700 - 3000 sat arasında takılıyor...

Evet mesela bende 2k altına bir daha inmez diye tahmin ediyorum.Tabiki tahmin çünkü daha 2 hafta falan olmadı 770 di XRP.
sr. member
Activity: 322
Merit: 250
April 14, 2017, 05:07:27 PM
Teknik analiz yapan yokmu aranizda,nerde boga piyasasi vb.hisse oneren arkadaslar teknik verebilirlermi.
Kendimce yaptigim teknik analize gore.
Sbd su an bogada ve 5 gune kadar cikmasini bekliyorum,son 1 aylik agirlikli ortalamanin ustunde.4-5 gunun sonunda ya yukari yada asagi gidecek diye dusunuyorun.Uzundur bulundugu konumda ve 50 -30 cizgisi acilmaktadir
Kimse almasin bu coini 😨
sr. member
Activity: 448
Merit: 264
April 14, 2017, 04:29:10 PM
Unutmayın bu bela 20 satoshiydi uzun süre toplandı altcoin alanında en fazla katlanan coin oldu 1000x olmuş projeymiş falan hikaye.
xrp de düne kadar 450 sat. idi ne oldu 7k sat oldu  neredeyse 15 kat değerlendi  şuan 2700 - 3000 sat arasında takılıyor...
legendary
Activity: 1568
Merit: 1012
April 14, 2017, 04:21:56 PM
sr. member
Activity: 448
Merit: 264
April 14, 2017, 04:14:13 PM

member
Activity: 105
Merit: 10
April 14, 2017, 04:13:00 PM
BELA ne olur?sabah yükselmiş.keşke satış emri verseydim.

Dostum kimse pek yorum yazmıyor varsada kendilerine saklıyorlar Smiley

Bende de bela var 1260 tan aldım hala beklemedeyim

arkadaşlar. 2k sat. tan 15k sat. a çıkıp 11 - 12k sat arasına tıkanmış coine nasıl güvenip alıyorsunuz daha düne kadar 2k sat. seviyesindeydi.

Güzel abim peki sen coin alırken nelere dikkat ediyorsun hacimleri yüksek olanlaramı yoksa daha farklı kriterlerin mi var ?

Öğrenmek için didik didik bakınıp soruyoruz yanlış yapmıyalım diye ama sabahtandır iki üç kere yazdım pek kimse yorum yazmıyor bilgi de herhal zamanla oluşacak gibi ama varsa bu konuda bizi aydınlatırsan seviinirim Smiley

Hocam bu coin 3500-4000 seviyelerindeyken bir çok post atmıştım bu coin hakkında forumun bu bölümünü eşelerseniz bulabilirsiniz. Ancak coin hakkında ne zaman olumlu bir şey yazılsa birileri ağız birliği yapmış gibi olumsuz eleştirilerde bulundu. Bu yüzden bu coini takip eden pek çok arkadaş coin hakkında pek bir şey yazmaz oldu. Eğer ilgileniyorsanız

https://bitcointalksearch.org/topic/ann-bela-beta-belacam-cek-gonder-kazan-1820406

O değil de arkadaşlar btcye nasıl güveniyorsunuz düne kadar 0.1$ anca ediyodu
newbie
April 14, 2017, 04:09:44 PM
Teşekkür ederim güzel olmuş Smiley
sr. member
Activity: 994
Merit: 391
April 14, 2017, 04:00:05 PM

arkadaşlar. 2k sat. tan 15k sat. a çıkıp 11 - 12k sat arasına tıkanmış coine nasıl güvenip alıyorsunuz daha düne kadar 2k sat. seviyesindeydi.

Güzel abim peki sen coin alırken nelere dikkat ediyorsun hacimleri yüksek olanlaramı yoksa daha farklı kriterlerin mi var ?

Öğrenmek için didik didik bakınıp soruyoruz yanlış yapmıyalım diye ama sabahtandır iki üç kere yazdım pek kimse yorum yazmıyor bilgi de herhal zamanla oluşacak gibi ama varsa bu konuda bizi aydınlatırsan seviinirim Smiley

Hocam bu coin 3500-4000 seviyelerindeyken bir çok post atmıştım bu coin hakkında forumun bu bölümünü eşelerseniz bulabilirsiniz. Ancak coin hakkında ne zaman olumlu bir şey yazılsa birileri ağız birliği yapmış gibi olumsuz eleştirilerde bulundu. Bu yüzden bu coini takip eden pek çok arkadaş coin hakkında pek bir şey yazmaz oldu. Eğer ilgileniyorsanız

https://bitcointalksearch.org/topic/ann-bela-beta-belacam-cek-gonder-kazan-1820406

newbie
April 14, 2017, 03:55:53 PM

accumulating nedir ?
newbie
April 14, 2017, 03:49:06 PM
newbie
April 14, 2017, 03:46:17 PM

Jump to: