Pages:
Author

Topic: Primul exchange adevarat din Romania? - page 3. (Read 3467 times)

sr. member
Activity: 458
Merit: 250
beast at work
December 28, 2013, 08:40:51 PM
#13
am retras eu (ca un destetpt) vineri dupa ora 16... deci mai dureaza ceva pana aflu ce si cum
legendary
Activity: 1974
Merit: 1003
December 28, 2013, 07:28:02 PM
#12
OFFTOPIC .. am uitat sa retrag .. iar ...  Cheesy Cheesy Cheesy
legendary
Activity: 1442
Merit: 1000
December 28, 2013, 07:22:29 PM
#11
Am uitat sa mentionez ca am testat si sunt multumit de functionarea exchange-ului.

Salut !

Cam deruteaza preturile in LEI in loc de USD afisate pe siteul respectiv, mai ales ca nu este precizat vreun curs valutar USD/RON

Dupa parerea mea preturile per BTC sunt chiar mai mari decat la exchangerii cunoscuti.

Este o piata libera (pretul este obtinut de liber acord), cand preturile in USD se schimba pe alte exchange-uri, si pe acesta vor fi actiuni de arbitraj si pretul se va schimba proportional.

Pretul care il vezi tu, este stabilit in lei si nu dolari. Daca in parerea ta pretul in lei este prea mare la vanzare, cumpara din alta parte si vinde aici!

O sa faci o tona de profit, nu?
hero member
Activity: 826
Merit: 1000
'All that glitters is not gold'
December 28, 2013, 06:03:26 PM
#10
Salut !

Cam deruteaza preturile in LEI in loc de USD afisate pe siteul respectiv, mai ales ca nu este precizat vreun curs valutar USD/RON

Dupa parerea mea preturile per BTC sunt chiar mai mari decat la exchangerii cunoscuti.




full member
Activity: 208
Merit: 100
December 23, 2013, 09:03:11 AM
#9
E limpede ca omul a avut o firma mai veche pe care a redenumit-o si i-a schimbat codul CAEN. Problema mea este  cu raspunderea limitata la capitalul social de 200 lei.


Are capital social de 200 de lei ca sa evite taxele uriase pe care statul (nesimtit) roman i le-ar percepe. E o practica normala la noi iar eu sunt 100% de acord cu ea.

Tot o practica normala e si sa-ti bagi firma in insolventa ca sa scapi de creditori si sa nu pierzi nimic altceva decat capitalul social. In legatura cu taxele uriase , nu au nicio legatura cu capitalul social. Sunt aceleasi.
Eu nu o sa mai scriu nimic despre acest subiect, sunt sigur ca omul e bine intentionat,nu cred ca autoritatile o sa se dea batute foarte usor ca nu degeaba societatile de leasing , casele de schimb valutar, ori alte institutii financiare nu sunt srl-uri cu 200 lei capital social, ii doresc succes, probabil ca daca va avea succes vor aparea case de schimb de Bucuresti cu rechini mari in spate, o sa fie bine ca o sa avem de unde alege, bla,bla,bla...plec dupa brad.
legendary
Activity: 1442
Merit: 1000
December 23, 2013, 06:44:54 AM
#8
E limpede ca omul a avut o firma mai veche pe care a redenumit-o si i-a schimbat codul CAEN. Problema mea este  cu raspunderea limitata la capitalul social de 200 lei.


Are capital social de 200 de lei ca sa evite taxele uriase pe care statul (nesimtit) roman i le-ar percepe. E o practica normala la noi iar eu sunt 100% de acord cu ea.
Nu stiu ce sa zic, si eu mi-as pune minimul. Pana la urma nu conteaza cat de mare e, intotdeauna va fi prea mic decat ar trebui in anumite circumstante.
legendary
Activity: 1974
Merit: 1003
December 23, 2013, 06:23:32 AM
#7
E limpede ca omul a avut o firma mai veche pe care a redenumit-o si i-a schimbat codul CAEN. Problema mea este  cu raspunderea limitata la capitalul social de 200 lei.


Are capital social de 200 de lei ca sa evite taxele uriase pe care statul (nesimtit) roman i le-ar percepe. E o practica normala la noi iar eu sunt 100% de acord cu ea.
full member
Activity: 208
Merit: 100
December 23, 2013, 04:12:40 AM
#6
E limpede ca omul a avut o firma mai veche pe care a redenumit-o si i-a schimbat codul CAEN. Problema mea este  cu raspunderea limitata la capitalul social de 200 lei.
legendary
Activity: 1442
Merit: 1000
December 22, 2013, 05:44:30 PM
#5
Te referi la asta http://www.listafirme.ro/btc-change-srl-18581542/ ?

Poate exista o explicatie pentru 2012. Oricum mi se pare hilar ca se cenzureaza cifrele alea din tabel, da in grafic iti arata cu virgula precisa  Roll Eyes
full member
Activity: 208
Merit: 100
December 22, 2013, 04:11:58 PM
#4
https://www.btcxchange.ro/about

S.C. BTC X CHANGE S.R.L.
Sediul social:

România
Judeţul Bihor
Municipul Oradea
Strada Iuliu Maniu, Camera 3, nr. 7, Apartament 1

http://i.imgur.com/nb8DoXu.png

Felicitari!

Pune te rog o poza si cu situatia financiara pe anul 2012.
Stiind ca e o firma care are cifra de afaceri de 3 milioane de euro anual am fost putin surprins de rezultatele din 2012. Asa cum stim, un SRL raspunde doar in limita capitalului social,respectiv 200 lei. Ca sa faci o amarata de casa de schimb valutar ai nevoie de o suma serioasa de bani ca sa obtii autorizatie. Ca sa schimbi btc oare chiar sunt suficienti 200 lei?
Nu vreau sa para ca sunt carcotas si ii doresc mult succes domnului respectiv dar trebuie sa priveasca cu multa seriozitate acest biznis si sa incerce sa rezolve cu anticipatie multele probleme posibil sa se iveasca, de la  prelucrarea datelor cu caracter personal pana la garantarea sumelor de bani depozitate de useri , care pot ajunge la sume considerabile. Chiar daca a inceput ca o afacere de familie eu o vad totusi ca pe o institutie financiara. Nu degeaba in spatele bitcoin.de sta o banca.
legendary
Activity: 1974
Merit: 1003
December 22, 2013, 11:15:32 AM
#3
maine am sa fac prima retragere de la ei, va tin la curent Smiley
member
Activity: 77
Merit: 10
December 22, 2013, 07:40:58 AM
#2
L-am vazut si eu azi, pe twitter.com/BTCNews247

botcoin moving fwd.
legendary
Activity: 1442
Merit: 1000
December 22, 2013, 07:12:41 AM
#1
https://www.btcxchange.ro/about

S.C. BTC X CHANGE S.R.L.
Sediul social:

România
Judeţul Bihor
Municipul Oradea
Strada Iuliu Maniu, Camera 3, nr. 7, Apartament 1

http://i.imgur.com/nb8DoXu.png

Felicitari!
Pages:
Jump to: