Pages:
Author

Topic: Prof. Dr. Aysan: Blockchain, bankacılık sektörünü tehlikeye soktu - page 3. (Read 398 times)

member
Activity: 224
Merit: 10
Ben eminim bir cok banka kripto piyasasi icin duzenlemeler yapacak ve tehlikeyi ortadan kaldiracaktir.
newbie
Activity: 182
Merit: 0
şimdi karar verelim. balon olan bankacılık sistemi mi yoksa kripto paralar mı? amerika karşılıksız dolar basınca bu balon olmuyor da tetherusd basıp bunu bitcoine gömünce mi balon oluyor. ikisi de aynı değil mi? blockchaine övgüler dizen kriptolara etmediği laf bırakmayan grup nedense hep bankacılardan.
hero member
Activity: 968
Merit: 624
Still a manic miner
Ahmet Faruk Aysan gelecekte içerisinde kayıtların birbirine kriptografik elementlerle bağlı olduğu sürekli büyüyen bir veritabanı olan blokzincir teknolojisi hayatımızın her alanını kayıt altına alacak.” demiş. Bu tam olarak blokzincir teknolojisinin varacağı nokta ve buna değinen uzman sayısı az. Böyle bir sonuç hayatımızı bir çok yönden kolaylaştıracağı gibi attığımız her adımın kayıt altına alınması ve veritabanında toplanacak olması kişisel özgürlükler bakımından nasıl sonuçlar doğuracak bilmek zor.
jr. member
Activity: 238
Merit: 3
Tehlikeye giren bir sektor yok bence simdilik. Ama piyasa hacmi biraz daha buyurse elbette adapte olmayan bankalar tehlikeye girmeye baslar.
member
Bankalar da bunun bilincinde ve bu yüzden kripto paraları kötüleyerek başladılar önlem almaya. Bakalım ilerleyen zamanlarda iş ciddileştikçe blockchain teknolojisi de ciddi anlamda karalayacaklardır.
member
Activity: 350
 şu anda bir tehlike yok ama yarını da bilemeyiz. aslında bankacılık sektörü belki de yavaş yavaş blok zincirine doğru kayacak. bankalar her ne kadar girmeseler de bu sistemin dışında da kalmazlar..
member
Activity: 462
Hepimizin söylediği ve birçok kripto para projesinin amaçladığı durumlardan bahsedilmiş.
Bunun dillendiriliyor hale gelmesi bile bankaları harekete geçirebilir, zaman her şeye gebe
full member
Activity: 434
Merit: 112
Bankalara karşı ciddi bir sarsıntı yaşattı ama buna karşı da bankalar ciddi çalışmalar yapıyor ki.  Şu anki piyasa durumunu ona yorumluyorum. Çok fazla felaket senaryosu gibi olabilir ama mantıklı.
newbie
Activity: 280
    Kayıt altına alınacak ve müdahale edemeyecek olmaları canlarını sıkmış anlaşılan torpil geçip rüşvet yiyemeyecekler sanırım bundan dolayı sıkıntıları dünya da düzeni sonunda teknoloji sağlayacak anlaşılan
full member
Activity: 224
Merit: 100
Bankacılık sektörünü bitiremeyebilir fakat banka sisteminin değişmesini ve daha az sömürüye dayalı bir sisteme dönüşmesini sağlayabilir. Bu nedenle Blockchain büyük bir teknolojiye sahip.
member
Niye negatif yönünden bakıyorlar sadece? blockchaine yatırım yaparak sistemlerini ona göre düzenleyerek kısaca bu teknolojisini kullanarak kendi işleri de hızlanacak, maliyet düşecek.

Teknoloji ortada anlatmaya gerek yok. uyum sağla faydalan. ne felaket tellalliği yapıyorsun.
full member
Activity: 854
Merit: 113
Bankacılık sektörünün bir şekilde blockchain teknolojisi ile bütünleşebileceğini düşünüyorum.Ama bunu nasıl yapacaklar inanın hiç bilemiyorum.Belki bu sorunun cevabını kendileride bilmediği için bitcoini geciktirmeye çalışıyorlar.
newbie
Zamanla bitcoin daha da buyuk bir piyasa hacmine ulasacak ve o zaman bankalarin yapacagi tek sey bu sisteme adapte olmak.
full member
Activity: 286
Merit: 100
Elinde sonunda bankacılık sektörü bitecek. Tabi bankalar kendini yeni sisteme adapte etmezse. Aracıların bitmesini isteyenlerdenim. Onları hiçbir sektörde sevmiyorum Smiley
newbie
Activity: 8
Bankalarin bir cogu bu yuzden kripto borsalarina para transferi yapan bircok hesabi kapatiyorlar. Tehlikeye sokacak kadar buyuyecegini sanmiyorum ama.

En cokta anlamadigim durum bu, gercekten, Turkiye'de de bankalar yasak uygulamaya basladi.
Kripto islemi yapan banka hesaplarinin sorun yasadigini duyuyorum, ama neden? Hani vergi vs. acisindan demiyorum.
Direk bankalar, neden boyle bir sey yapiyorlar?
jr. member
Activity: 252
Merit: 3
Bankalarin bir cogu bu yuzden kripto borsalarina para transferi yapan bircok hesabi kapatiyorlar. Tehlikeye sokacak kadar buyuyecegini sanmiyorum ama.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game
Yavaş yavaş yeni bir çağa doğru ilerliyoruz. Bankacılık sektörünün zamanla bitme tehlikesinin artacağı,Blockchain teknolojisi ve Bitcoin gibi kripto para birimlerinin tamamen ön planda olacağı bir çağa gidiyoruz. Bu her ne kadar kabul edilmek istenilmese de bir gerçek.
full member
Activity: 406
Merit: 189
bankacılık sektörünü tehlikeye sokmak ne demek,  tamamen bitirsin, bankacılık kadar boş ve yalan bir sektör yok. tamamen sistem insanların parasını almak üzerine kurulmuş. olmayan paradan para kazanıyorlar. sonrada bitcoine bok atıyorlar
hero member
Activity: 678
Merit: 1000
Zaten bundan dolayı bitcoin'in şu sıralar düştüğünü düşünüyorum.Bankalar blockchain ile birlikte gelen devrimin önüne geçmek istiyorlar.Ama ne yaparlarsa yapsınlar elbet bir gün günümüz bankacılık sistemi yıkılacak ve yerine blockchain teknolojisinin hakim olduğu bir düzen gelecek.
sr. member
Activity: 672
Merit: 273
-
Bence iyi anlamda kullana bildikleri sürece tehlikeye sokmaz ama her bir sistemin avantajı ve dezavantajı olabilir önemli olan dezavantajları avantaja çevirebilmektir.
Pages:
Jump to: