Pages:
Author

Topic: Prof. Dr. Aysan: Blockchain, bankacılık sektörünü tehlikeye soktu - page 4. (Read 398 times)

newbie
Activity: 8
Merit: 0
kripto paralarının tamamı merkeziyetçiliği kaldırmıyor. bunu sağlayan ve sağlamayan var. blockchain kripto piyasasını tehlikeye attığı yok. blockchain teknoloji. onu alıp seçim içinde kullanan var kripto parasını çıkartan da. bitcoinin değil, bankacılık sisteminin balon olduğunu söyleyen de. kripto paralar bankacılık sektörünü tehlikeye soktu doğru haber başlığı bu olmalıydı.

Hocam farkındaysanız, haber başlığı benim koyduğum bir başlık değil.
Kişinin konuşmasından yapılan bir alıntı.
jr. member
Activity: 252
Merit: 1
kripto paralarının tamamı merkeziyetçiliği kaldırmıyor. bunu sağlayan ve sağlamayan var. blockchain kripto piyasasını tehlikeye attığı yok. blockchain teknoloji. onu alıp seçim içinde kullanan var kripto parasını çıkartan da. bitcoinin değil, bankacılık sisteminin balon olduğunu söyleyen de. kripto paralar bankacılık sektörünü tehlikeye soktu doğru haber başlığı bu olmalıydı.
newbie
Activity: 8
Merit: 0
İstanbul’da bir üniversitenin düzenlediği panele katılan Prof. Dr. Ahmet Faruk Aysan, Blockchain teknolojisinin bankacılık sektörünü tehlikeye soktuğunu söyledi.

Son dönemde, tüm dünyada popüler hale gelen kripto paralar, İstanbul Medipol Üniversitesinde düzenlenen Sanalla Gerçek Arasında Kripto Para Paneli‘nde tartışıldı. Panelde, Blockchain teknolojisinin ortaya çıkışı, çalışma mantığı, kripto paraların işleyişi, güvenilirliği ve geleceğinden bahsedildi.

Panel, İstanbul Medipol Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi tarafından düzenlendi. Panelin oturum başkanlığını Ekonomi ve Finans Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hatice Karahan yaptı. Panele, Şehir Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Faruk Aysan, FED Eski Araştırma Direktörü Erkin Şahinöz ile Medipol’den Prof. Dr. Gökhan Silahtaroğlu ile Doç. Dr. Murat Volkan Dülger katıldı.

Aysan: Hayatımızın her alanı kayıt altına alınacak
Prof. Dr. Ahmet Faruk Aysan, kripto para birimi sayısının 1300’ü aştığını söyledi. Aysan, Blockchain teknolojisinin merkeziyetçiliği kaldırırken aracıları da azaltacağını belirtti. Aysan konuşmasında: “Bitcoin veya diğer coinler batabilir ama blok zincir teknolojisinin hayatımızın her alanına gireceğini düşünüyorum. Bankacılık ve sigorta gibi aracılığın yüksek olduğu sektörler özellikle blok zincir teknolojisinden en fazla etkilenecek sektörler. Gelecekte içerisinde kayıtların birbirine kriptografik elementlerle bağlı olduğu sürekli büyüyen bir veritabanı olan blok zincir teknolojisi hayatımızın her alanını kayıt altına alacak.” dedi.

Kaynak: https://bitradar.net/prof-dr-aysan-blockchain-teknolojisi-bankacilik-sektorunu-tehlikeye-soktu/
Pages:
Jump to: