Pages:
Author

Topic: Propunere: Prima adunare generala! - page 3. (Read 58937 times)

newbie
Activity: 7
Merit: 0
June 28, 2014, 01:39:10 AM
#54
Cu siguranta vor creste si restul monedelor dupa aparitia acelor filme!

Iar ce tine de intalnire... Cand se organizeaza in Cluj puteti conta pe mine +1 prieten!
hero member
Activity: 1134
Merit: 500
May 19, 2014, 04:09:06 AM
#53
Salut,

Iasi aici. Rig nou doar de 3 zile. 2800kh/s.

Am constatat o megacoteala la romani cand vine vorba de cryptocurrency. Tipic romanesc, de parca daca nu suntem multi si puternici si uniti avem vreo sansa impotriva guvernelor si bancilor din lume care nu vor sta cu mainile in san la ce se intampla. Eu cred ca trebuie fiecare din noi sa invete pe cine este interesat si sa atragem cat mai multa lume in domeniu, atat mineri cat si oameni care poate ar vrea sa investeasca in monede pentru sansa de a se imbogati intr-o zi. Cred ca sunt multe moduri in care poti face bani cu crypto.



Nu avea nici o grije, The masses o să fie adunate ca turmele de oi începând cu 2nd half of 2014 și mai ales anul ce vine.

Media, guvernele, frica și lăcomia o să împingă pe toți in prăpastia BlockCHAIN.

Nu se știe de nimeni încă dar chiar acuma Hollywood filmează doua filme importante despre alt-coins.  O să iese la sfîrșitul anului [și la începutului anul ce vine, 2015] și eu predict că o să ajute să creeze un mass media frenzy pentru alt-coins. O înnebunie mult mai mare ca Noiembria trecută.

Cumpărați mai multe alt-coins care acuma sunt sub 1 cent USD. Toate o să sară în aer ca în Noiembrie dar data asta și mai mult și mai prolonged.  Și câteva alt coins specific o să sară peste 100-fold, 10.000%+.

Nu o sa fie LTC sau alts scumpe, cele mai mare profit o să fie la alt coins care acuma sunt foarte ieftini la care puțini se așteaptă.  Eu am ales iXcoin dar eu recomand ca să vă băgați in mai multe coins.  Diversify.

Good luck and Godspeed!
Daca se mai aude ceva despre adunarea aia si daca imi permiteti as da +1 ptr. Cluj ptr.ca este mai aproape de mine si ptr. ca este un oras frumos Tongue
PS: sper sa se adevereasca  previziunile tale.
legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
April 08, 2014, 03:47:32 AM
#52
Salut,

Iasi aici. Rig nou doar de 3 zile. 2800kh/s.

Am constatat o megacoteala la romani cand vine vorba de cryptocurrency. Tipic romanesc, de parca daca nu suntem multi si puternici si uniti avem vreo sansa impotriva guvernelor si bancilor din lume care nu vor sta cu mainile in san la ce se intampla. Eu cred ca trebuie fiecare din noi sa invete pe cine este interesat si sa atragem cat mai multa lume in domeniu, atat mineri cat si oameni care poate ar vrea sa investeasca in monede pentru sansa de a se imbogati intr-o zi. Cred ca sunt multe moduri in care poti face bani cu crypto.



Nu avea nici o grije, The masses o să fie adunate ca turmele de oi începând cu 2nd half of 2014 și mai ales anul ce vine.

Media, guvernele, frica și lăcomia o să împingă pe toți in prăpastia BlockCHAIN.

Nu se știe de nimeni încă dar chiar acuma Hollywood filmează doua filme importante despre alt-coins.  O să iese la sfîrșitul anului [și la începutului anul ce vine, 2015] și eu predict că o să ajute să creeze un mass media frenzy pentru alt-coins. O înnebunie mult mai mare ca Noiembria trecută.

Cumpărați mai multe alt-coins care acuma sunt sub 1 cent USD. Toate o să sară în aer ca în Noiembrie dar data asta și mai mult și mai prolonged.  Și câteva alt coins specific o să sară peste 100-fold, 10.000%+.

Nu o sa fie LTC sau alts scumpe, cele mai mare profit o să fie la alt coins care acuma sunt foarte ieftini la care puțini se așteaptă.  Eu am ales iXcoin dar eu recomand ca să vă băgați in mai multe coins.  Diversify.

Good luck and Godspeed!
member
Activity: 70
Merit: 10
April 08, 2014, 03:29:54 AM
#51
+10 Cluj - eu si prietenii mei suntem toti mineri sau investitori, insa doar eu si userul Profetu am scris pe forum. Pe cand facem adunarea aia?
newbie
Activity: 49
Merit: 0
March 03, 2014, 05:06:09 AM
#50
Salut, Iasi aici. Intrebare, cat te-a costat rig-ul si ce piese ai folosit/achizitionat, de unde. Ma intereseaza o investitie. Mersi.
Salut. Mai bine deschizi un thread separat daca ai nevoie de sfaturi.
Nu, doar ma interesa ce echipament foloseste el in mod specific, nu vreau sa deschid un thread pentru asta. Mersi pentru indrumare.
administrator
Activity: 3738
Merit: 2948
March 01, 2014, 10:46:20 PM
#49
Salut, Iasi aici. Intrebare, cat te-a costat rig-ul si ce piese ai folosit/achizitionat, de unde. Ma intereseaza o investitie. Mersi.
Salut. Mai bine deschizi un thread separat daca ai nevoie de sfaturi.
newbie
Activity: 49
Merit: 0
March 01, 2014, 10:43:12 PM
#48
Salut,

Iasi aici. Rig nou doar de 3 zile. 2800kh/s.

Am constatat o megacoteala la romani cand vine vorba de cryptocurrency. Tipic romanesc, de parca daca nu suntem multi si puternici si uniti avem vreo sansa impotriva guvernelor si bancilor din lume care nu vor sta cu mainile in san la ce se intampla. Eu cred ca trebuie fiecare din noi sa invete pe cine este interesat si sa atragem cat mai multa lume in domeniu, atat mineri cat si oameni care poate ar vrea sa investeasca in monede pentru sansa de a se imbogati intr-o zi. Cred ca sunt multe moduri in care poti face bani cu crypto.

Salut, Iasi aici. Intrebare, cat te-a costat rig-ul si ce piese ai folosit/achizitionat, de unde. Ma intereseaza o investitie. Mersi.
hero member
Activity: 762
Merit: 500
December 23, 2013, 08:17:13 AM
#47
+1 din Cluj:D
member
Activity: 94
Merit: 10
December 23, 2013, 02:23:05 AM
#46
Eu sunt din Cluj Smiley
administrator
Activity: 3738
Merit: 2948
December 22, 2013, 05:56:32 PM
#45
Cele mai bune sanse ai sa-i gasesti aici, fiind cam cea mai mare comunitate de romani interesati de bitcoin si cryptovalute.
newbie
Activity: 7
Merit: 0
December 22, 2013, 03:47:44 PM
#44
Suntem rasfirati in mai toate colturile tarii. Sunt cativa si prin Cluj Smiley.

Ii pot gasi pe acest forum sau in alta parte ?
administrator
Activity: 3738
Merit: 2948
December 22, 2013, 02:52:12 PM
#43
Suntem rasfirati in mai toate colturile tarii. Sunt cativa si prin Cluj Smiley.
newbie
Activity: 7
Merit: 0
December 22, 2013, 09:24:33 AM
#42
Buna tuturor. Sunt din Cluj si sunt nou pe acest forum. Mai sunt si alti din Cluj? Poate reusim sa ne intalnim la o "pizza" Smiley
legendary
Activity: 1397
Merit: 1016
November 20, 2013, 03:11:19 PM
#41
Daca se organizeaza in perioada 18 - 28 februarie 2014 o sa fiu prezent sigur... altfel mi'e imposibil sa ajung.
administrator
Activity: 3738
Merit: 2948
November 19, 2013, 05:21:48 AM
#40
Daca se afiseaza interes, organizam Smiley.
newbie
Activity: 10
Merit: 0
November 18, 2013, 07:10:31 PM
#39
OK...OK... Dar adunarea?
newbie
Activity: 14
Merit: 0
June 07, 2013, 05:37:50 PM
#38
La mare cu mare pacere!
legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
June 05, 2013, 04:40:43 PM
#37
Shocked Oo, deci la 4 ani injumatatirea?

Urmatoarea la intrarea in 2017?
Na, imi cer scuze colegului Vlad ca l-am speriat gratuit.

S-a schimbat la inceputul anului si din tzandurele de informatii am ramas cu impresia ca se face anual.

Cred ca merit o banare.  Cry

Lol, no problem, im pare bine ca o sa avem ceva timp sa mine bitcoins.  Merci, Zubilica, pentru clarificare.
hero member
Activity: 541
Merit: 500
June 05, 2013, 04:06:37 PM
#36
 Shocked Oo, deci la 4 ani injumatatirea?

Urmatoarea la intrarea in 2017?
Na, imi cer scuze colegului Vlad ca l-am speriat gratuit.

S-a schimbat la inceputul anului si din tzandurele de informatii am ramas cu impresia ca se face anual.

Cred ca merit o banare.  Cry
hero member
Activity: 837
Merit: 1000
June 05, 2013, 02:35:27 PM
#35
 Dar sper ca daca merge difficultatea sus Asa mult o sa mearga si pretu la bitcoin Mai ales daca de grandesti ca acuma maxim 1% din populatie este activ la cumparat sau minat coins.  Iti dai seama ce o sa fie daca intra 10% din populatie.  O sa fie madness.  De aia este bine sa cumperi cati coins se poate acuma.

 Grin Da, cand numarul de mineri o sa scada de la sute de mii/milioane(?) la cateva sute/mii de detinatori de ASIC sigur ca o sa fie "nebunie" si o sa cumpere "fara numar" BTC-uri ...deci ce crestere de pret o fie  Roll Eyes

Mentionez ca sunt ironic.
Evident si eu sunt curios cum o sa se regleze crypto atunci cand la "oala cu smantana" o sa aiba acces doar ..."unii".
Ba chiar si acesti "unii" trebuie sa tot investeasca (nu doar ce obtin dar si in plus) pentru a sta (cat de cat) in limita lui "sa merite".
Iar peste 6 luni: 12.5 BTC/block in loc de 25.  Grin

Sa vedem. Smiley


In 6 luni scads la jumate?  Man, am crezut ca Mai aveam vreo 2 Ani.  Oh, ce nasol.  Nu inteleg de ce se cumpara numai bitcoin cand nu are nici o valoare.  Aidica de exemplu, ixCoin Este identic to bitcoin numai ca toti 21 millioane coins o sa fie pe market pe 2015. De ce nu cumpara nimeni ixCoin?

In parerea mea guvernul American are o mana (pana la cot) bagata in bitcoin.  Eu si UE sunt disperati dupa un ban Nou si ce este Mai bun ca un ban digital Pentru maxim control peste populatie. Eu cred ca in 2-5 Ani nu o sa Mai fie bani reali.  O sa vedem.

2016 este urmatorul block halivng

Because there is a reward of brand new Bitcoins for solving each block, every block also contains a record of which Bitcoin address is entitled to receive the reward. This record is known as a generation transaction, or a coinbase transaction, and is always the first transaction appearing in every block. The number of Bitcoins generated per block starts at 50 and is halved every 210,000 blocks (about four years).

sursa :

http://en.wikipedia.org/wiki/Bitcoin
Pages:
Jump to: