Pages:
Author

Topic: Ranking zaufania Trust - jak działa? Czym jest DT i jak nim zostać. - page 2. (Read 860 times)

legendary
Activity: 1876
Merit: 3131
I jeszcze kwestia trust settings; ja go dodałem - czy zmienia coś to czy on mnie dodał czy nie?

Raczej nie ma to większego wpływu. Osoby, które dodadzą go do swojej trust listy, będą widzieć jego wpis na twoim profilu jako Trusted feedback. To samo będzie dotyczyło twoich wpisów na cudzych profilach, bo dla tych osób byłbyś DT2 (ze względu na to, że ufa ci osoba, którą mają dodaną na liście). Uważam, że do trust listy powinno się dodawać tylko osoby, którym bezgranicznie się ufa, a nie osoby, z którymi dokonało się drobnej transakcji.

Z tego, co się orientuję, to malevolent jest DT1, a ja DT2, czyli nasz feedback jest domyślnie widoczny jako Trusted.
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
Jak dla mnie ten system jest tak skomplikowany, że nie widzę specjalnego sensu w staraniu się o trust, np. teraz poprosiłem kontrahenta o wystawienie mi trustu, ale on nie ma jakiegoś zbyt aktywnego konta i się zastanawiam, czy ta cała operacja cokolwiek w ogóle sensownego przyniesie?
I jeszcze kwestia trust settings; ja go dodałem - czy zmienia coś to czy on mnie dodał czy nie?
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
Patrzycie też kogo macie na Trust listach i kogo mają te osoby na Waszych listach (przy głębokości '2')?

BTW, z tego co kojarze to system Trust ma/miał wbudowane jakieś ograniczenia jeśli chodzi o łatwe/abuzywne nabijanie punktów. Kwota ryzykowanych BTC też ma jakieś znaczenie o ile dobrze pamiętam.


Fakt! Notabene pomiędzy różnica pomiędzy 775 a 1030 nie jest mała!!! To w końcu 255 dni czyli ponad 8 miesięcy!!!

Biorąc pod uwagę, że forum istnieje już (prawie) od dekady to 8 miesięcy nie jest długim okresem.
Do niedawna liczyłem po cichu na wprowadzenie kolejnej rangi, z czasem ranga Legendary będzie ulegać dewaluacji, ale teraz po wprowadzeniu systemu merit już niekoniecznie.

hero member
Activity: 714
Merit: 611
...
BTW. Widać admin lubi takie smaczki chować w kodzie Smiley Sam fakt, że na rangę Legendary potrzebna jest losowa liczba activity (Random in the range 775-1030) jest świetnym dowodem na to.


Fakt! Notabene pomiędzy różnica pomiędzy 775 a 1030 nie jest mała!!! To w końcu 255 dni czyli ponad 8 miesięcy!!!


legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
Faktycznie. Dalej 0,a mamy już 3 maja. Miałeś rację. Cóż ... chyba nie dane jest nam poznanie prawdy. Algorytm jak sobie przypomni, to przeliczy i idzie dalej spać Smiley. Są to jednak niuanse, które nie są niezbędne do poznania, by skutecznie korzystać z systemu Trust.

BTW. Widać admin lubi takie smaczki chować w kodzie Smiley Sam fakt, że na rangę Legendary potrzebna jest losowa liczba activity (Random in the range 775-1030) jest świetnym dowodem na to.
hero member
Activity: 714
Merit: 611
Zwróć uwagę, że opinię ode mnie dostałeś 23.04, a wciąż masz u mnie trust=0. Wygląda na to, że to zaokrąglenie w górę, to nie do końca prawda. Tak jak pisałem od samego początku. W tym zaokrągleniu są nasze błędy w kalkulacji. Prawdopodobnie dopiero jutro twój trust się zwiększy. Oznaczałoby to wtedy, że zaokrąglenie w górę oznacza, że algorytm patrzy tylko na miesiąc, a nie na dzień i czy dostaniesz trust pierwszego, czy ostatniego dnia miesiąca, to urośnie on dopiero 1 dnia kolejnego miesiąca.
Jutro wszystko się rozstrzygnie.

Jak widzisz mamy już 02 maja a nic się nie zmieniło - kiedy przyglądałem się tematowi na przykładzie wwzsockiego zauważyłem, że zasada zaokrąglania w górę działa z tym że nie zgadzają się terminy dokonywania przeliczeń... Tak jakby system działał dokładnie tak jak powinien ale nie dzieje się to na bieżąco, tylko z opóźnieniem lub jest "odświeżany" co jakiś czas - jak wspominałem - poruszałem tą kwestię w głównym wątku dotyczącym trustu w sekcji Meta ale nikt nie był w stanie mi odpowiedzieć jak to dzieje się dokładnie...

legendary
Activity: 2156
Merit: 1622

Zwróć uwagę, że opinię ode mnie dostałeś 23.04, a wciąż masz u mnie trust=0. Wygląda na to, że to zaokrąglenie w górę, to nie do końca prawda. Tak jak pisałem od samego początku. W tym zaokrągleniu są nasze błędy w kalkulacji. Prawdopodobnie dopiero jutro twój trust się zwiększy. Oznaczałoby to wtedy, że zaokrąglenie w górę oznacza, że algorytm patrzy tylko na miesiąc, a nie na dzień i czy dostaniesz trust pierwszego, czy ostatniego dnia miesiąca, to urośnie on dopiero 1 dnia kolejnego miesiąca.
Jutro wszystko się rozstrzygnie.
hero member
Activity: 714
Merit: 611

Dzisiaj czyli 04.04.2019 trust wwzsockiego - mojego ulubionego królika doświadczalnego w zakresie rozkiminiania systemu trust podskoczył o kolejny punkt i aktualnie osiągnął 14: -0 / +5
Tym razem całkowicie mi się to zgadza, bo dokładnie miesiąc temu dostał ode mnie trusta więc rozpoczął się drugi miesiąc, w którym posiada ode mnie trusta i zgodnie z publikowanym wcześniej przeze mnie wzorem rozpoczęcie 2-go miesiąca posiadania trustu podniosło współczynnik z 1 na 2.
Ok. to się zgadza ale niestety padła moja koncepcja z poprzedniego akapitu w której sugerowałem, że trust nie jest przeliczany w sposób ciągły...

Podsumowując na dzisiaj jego punktacja mi się zgadza:
trzecia cyfra 5 - ok - dostał 5 pozytywnych feedbacków
pierwsza cyfra 14:
2 ode mnie - mój feedback otrzymał ponad miesiąc temu
1 od Tytanowego Janusza - feedback otrzymał miesiąc temu (więc jutro powinien się zmienić z 1 na 2)
5 od invasteco - feedback otrzymał ponad 4 miesiące temu
6 od cryptomania - feedback ponad 5 miesięcy temu

Czyli na dzień dzisiejszy wszystko się zgadza... Poczekam i będę dalej obserwować czy zmiany w jego truście będą pojawiały się w odpowiednich okresach czasowych (może te problemy z obliczaniem jakie zauważyliśmy z Tytanowym Januszem były po postu jakimś opóźnieniem w aktualizacji systemu, który już minął).

[edit]
Ale moment - skupiłem się na wwzsockim i jego trust mi se zgodził, ale nie zgadza się mój

U mnie przeliczenie jest mega proste - dostałem trusta tylko od Wwzsockiego i widzę 1: -0 / +1
Ale... dostałem trusta 2019-03-02 więc zgodnie z wzorem pierwsza cyfra powinna już się zwiększyć do 2 (bo dostałem trusta ponad miesiąc temu czyli powinno zacząć już zliczać drugi miesiąc).
Cholera... znowu nie nadążam....

hero member
Activity: 714
Merit: 611

Widzę że pomimo znajomości teorii nikt nie jest w stanie wytłumaczyć sposobu wyliczenia współczynnika trust na przykładzie wwzsockiego Wink  Ja też jeszcze do tego nie dotarłem nawet zwróciłem się do wyjadaczy z działu Meta z prośbą o rozjaśnienie tej kwestii, ale póki co żadem mądry się nie znalazł.
 
Dzisiaj natomiast zaobserwowałem ciekawe zjawisko - ni stąd ni zowąd trust score wwzsockiego podskoczył do wartości 13: -0 / +5 - a więc zgodny z moimi wyliczeniami. To powinno zamknąć temat, ale.... powstaje kolejne pytanie:  "Czemu stało się to akurat dzisiaj?". Dzisiejsza data w żaden sposób nie łączy się datą pozytywnych feedbacków otrzymanych przez wwzsockiego... Dlatego też pojawiła mi się w głowie nowa koncepcja (którą przedstawiłem również w dziale Meta ale jak dotąd nie została jeszcze potwierdzona ani odrzucona) mianowicie:

Być może punktacja trust nie jest przeliczana w sposób ciągły - to znaczy w momencie kiedy otrzymujesz pozytywny/negatywny feedback jest dokonywane przeliczanie, ale kiedy system nie otrzymuje impulsu (w postaci feedbacku) przeliczanie nie następuje w sposób ciągły tylko np w określonych momentach - np. na koniec miesiąca. Innymi słowy system nie pilnuje bieżąco daty każdego feedbacku i nie przelicza każdemu użytkownikowi aktualnej punktacji w odpowiednim dla niego czasie tylko co jakiś czas dokonuje przekalkulowania wszystkich użytkowników i wprowadza odpowiednie zmiany w tablicy trustu, z której dane są pobierane w momencie wyświetlania...

hero member
Activity: 714
Merit: 611
...
Faktycznie wszyscy inni nadal widzą mnie jako totalne zero gdy mają włączony "default trust" więc jaki sens tej modyfikacji?

Dla samego siebie? No bo przecież tylko ja widzę ten wysoki trust.

Nie tylko Ty bo ja na przykład widzę dokładnie to samo... tak jak powiedział @Tytanowy Janusz:

Sens jest taki, byś Ty widział poprawnie trust wszystkich innych. Jeżeli np. mnie ktoś oszuka i ja go negatywnie ocenię, to ty nie zobaczysz tej oceny i prawdopodobnie też dasz się oszukać. Jak dodasz mnie, to już zobaczysz go na czerwono i nie wykonasz transakcji. Chodzi o to, by jak najbardziej rozbudować swoją trust listę, by widzieć wszystkie przekręty innych użytkowników a jednocześnie nie mieć na liście byle kogo, by uniknąć opinii oszustów.

Innymi słowy w pierwszej wersji cały system opierał się na zaufaniu znajomych i krewnych królika... przepraszam theymosa - czyli żeby mieć jakiegokolwiek trusta musiałeś wpaść w interakcję z kimś, kto należał do jego sieci zaufania - taki trochę "podziemny krąg". Teraz różnica polega na tym, że oprócz tego "głównego klubu" każdy tworzy sobie własną sieć zaufania - czyli użytkownicy zupełnie nie związani z administratorem forum i jego zaufanymi również mają szanse budować sobie ranking zaufania w swoich "pomniejszych grupach".

Na przykład na jakimś lokalnym forum dajmy na to islandzkim, gdzie jest dużo użytkowników a mało kto szprecha po angielsku chłopaki mięli wcześniej niskie szanse na zbudowanie trusta. Ale z drugiej strony jeżeli chętnie handlują między sobą w ramach swojego lokala to tworzenie takich "wewnętrznych" trustlist może byś świetnym narzędziem, które może ich niejednokrotnie uchronić przed oszustwem, lub pomóc w wyborze kontrahenta z którym szanse na uczciwą transakcję są wyższe... Jeśli ja mam u siebie na liście wrzuconych Was i trafię na gościa któremu Wy już zaufaliście będę bardziej skłonny zrobić z nim jakiego deala niż z kimś innym...



Niemniej jednak cały czas nie mogę dojść do ładu z numerkami u wwzsockiego....

...
Jeśli natomiast pierwszy miesiąc musi był pełen by się liczył, to wtedy wychodzi idealnie 11, bo pierwsze 3 oceny wejdą dopiero za kilka dni.
...

Pierwszy miesiąc nie musi być pełen - zgodnie z wzorem jest zaokrąglony do góry czyli powinien liczyć się już od pierwszego dnia... i tak liczy bo Ty Janusz masz u mnie Trust:   2: -0 / +2

Kiedy ustawię swój trust depth na 0 to wwzsocki ma takiego samego trusta jak @Tytanowy Janusz czyli: 2: -0 / +2 i to jest logiczne - 1 sztuka za trusta ode mnie i drugi za trust od @Tytanowego Janusza.  "Problem" pojawia się kiedy zwiększam poziom z 0 na 1 - ponieważ wtedy dodatkowo "zbiera" zaufanie od znajomych wwzsockiego (bo też jest na mojej liście) i jego trut od razu skacze do góry na 12: -0 / +5 liczba 5 została już wyjaśniona przez Janusza więc do rozkminienia zostaje tylko ta 12. Wiadomo skąd wizięły się 2 więc pozostaje jeszcze dodatkowa 10...
Według mnie użytkownik sud nie ma wpływu na trust wwzsockiego (to znaczy na pierwszą jego część - liczbę 12), bo wwzsocki nie zaufał jemu, podobnie maremostro i polonez zostają więc tylko dwóch gości - investaco i crypto mania ale zgodnie z obliczeniami @Tytanowego Janusza powinno być za nich dodatkowe 11 a nie 10...

[edit: nadal tego nie mogę skumać więc zwróciłem się o pomoc do mądrzejszych]

https://bitcointalksearch.org/topic/m.50372958


legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
Sens jest taki, byś Ty widział poprawnie trust wszystkich innych. Jeżeli np. mnie ktoś oszuka i ja go negatywnie ocenię, to ty nie zobaczysz tej oceny i prawdopodobnie też dasz się oszukać. Jak dodasz mnie, to już zobaczysz go na czerwono i nie wykonasz transakcji. Chodzi o to, by jak najbardziej rozbudować swoją trust listę, by widzieć wszystkie przekręty innych użytkowników a jednocześnie nie mieć na liście byle kogo, by uniknąć opinii oszustów.

Jeśli nie wykonujesz żadnych czynności wymagających zaufania na BTT (kupno, sprzedaż, wymiana) i sam nie chcesz zostać DT1, to swoją listę trust możesz zostawić pustą, bo do niczego ci nie służy.
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Warto dodać, że to ocena, jaką tylko ty widzisz. Normalni ludzie, którzy nie grzebali w soim drzewku trust widzą wciąż 0: -0 / +0
https://bitcointalksearch.org/user/wwzsocki-131333

Faktycznie wszyscy inni nadal widzą mnie jako totalne zero gdy mają włączony "default trust" więc jaki sens tej modyfikacji?

Dla samego siebie? No bo przecież tylko ja widzę ten wysoki trust.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622

Chcę tylko dodać, że pobawiłem się trochę ustawieniami wczoraj i kiedy dodałem @TytanowyJanusz zamiast @Cryptovigi to mój trust spadł na 9 a gdy zamiast @Investaco to nawet na 7.

Bo mnie i tak masz w swoim drzewku czy mnie dodasz czy nie, bo jestem zaufanym cryptovigiego, a masz ustawione Trust depth na 2 wiec licza się dla ciebie również oceny zaufanych ludzi twoich zauchanych ludzi. Wiec jak dodawałeś mnie zamiast cryptovigiego to defakto jedyne co robiłeś to usuwałeś cryptovigiego. Czemu na 9? hmm musiałbym zobaczyć dokładnie jak wtedy wyglądało drzewko to może bym coś wymyślił. Dodanie mnie zamiast investaco natomiast powoduje spadek na 7 prawidłowo. Bo jego ocena waży za 5 według excela z mojego posta, a dodając mnie jak już mówiłem nic nie zyskujesz, bo i tak tam jestem.

Najgorzej było gdy chciałem dodać @Bitcryptex zamiast @Cryptovigi to mój trust spadł na 6 czy nawe 4 nie jestem dokładnie pewien ale różnica była duża.
Bitcryptex nie ocenił cię jeszcze, więc dodanie go do listy trust nie zwiększa twojego trust natomiast usuniecie Cryptovigiego usuwa jego ocenę oraz moją (bo masz mnie w drzewku tylko jako zaufanego cryptovigiego). Czemu aż tak srogo spadło to nie wiem Smiley

Warto dodać, że to ocena, jaką tylko ty widzisz. Normalni ludzie, którzy nie grzebali w soim drzewku trust widzą wciąż 0: -0 / +0
https://bitcointalksearch.org/user/wwzsocki-131333
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
... to wtedy wychodzi idealnie 11...



Jak widać powyżej mój trust zmienia się co chwilę i nie musieliśmy za długo czekać na kolejną zmianę, oto co widzę dzisiaj:



Chcę tylko dodać, że pobawiłem się trochę ustawieniami wczoraj i kiedy dodałem @TytanowyJanusz zamiast @Cryptovigi to mój trust spadł na 9 a gdy zamiast @Investaco to nawet na 7.

Najgorzej było gdy chciałem dodać @Bitcryptex zamiast @Cryptovigi to mój trust spadł na 6 czy nawe 4 nie jestem dokładnie pewien ale różnica była duża.

Czyli ciągle to tak do końca nie wiem o co chodzi z tym trustem   Smiley.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622

Zacznijmy od prostego. Ostatnia liczba (+5) bo masz 5 pozytywnych opinii od ludzi, których masz na swoim trust list.

Kalkulowany współczynnik wychodzi mi 14. Algorytm wygląda prosto, ale błąd mogę popełniać w ilości misięcy od oceny.

score += min(10, round_up(months since rating))

Zaokrąglij w górę ilość miesięcy. Czyli jak dostałeś ocenę wczoraj, to algorytm traktuje to jako pełen miesiąc i przyjmuje wartość 1? Jeśli tak i nie pomyliłem się z dalszymi pozycjami, to coś tu nie pasuje.
Jeśli natomiast pierwszy miesiąc musi był pełen by się liczył, to wtedy wychodzi idealnie 11, bo pierwsze 3 oceny wejdą dopiero za kilka dni. Chyba, że gdzieś indziej popełniam błąd. Dowiemy się, jak na początku kwietnia twój trust wzrośnie
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Jako szczór doświadczalny oddaję mój (po lekkiej dzisiejszej modyfikacji) dokładny trust do badań  Grin



Zapytania o próbki do kolejnych badań proszę wysyłać na PM  Grin Wink Grin

legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
...Powiedzmy, że to ma jakiś sens chociaż już trochę to zawiłe, ale z kolei kiedy podejrzałem tych dwóch gości o wyższych parametrach 5 i 6 zobaczyłem że oni mają tylko po jednym komentarzu - od wwzsockiego - więc czemu ja u nich widzę tak wysokie parametry trust?Huh Zbaraniałem...

Do tego momentu wszystko co napisałeś jest prawdą a to, że oni mają tak wysoki trust to może dla tego, że:

... " Older ratings count for more, so don't delete old ratings if you can avoid it."...

Przez co ty widzisz u @Investaco i @cryptomania wysoki trust. Tak myślę, dałem im dość dawno.

No a teraz najlepsze bo ja sam u siebie widzę:



A mam tylko dodanych do listy @Investaco i @cryptomania. Co oczywiście niedługo zmienię i dodam was  Wink.

...Sorry wwzsocki, że zrobiłem z Ciebie królika doświadczalnego Wink ale jesteś jedynym gościem, który ma u mnie trust wyższy niż 2 więc mogę poeksperymentować...

Oczywiście nie ma problemu, lubie jak się na mnie eksperymentuje  Wink Grin.
hero member
Activity: 1638
Merit: 756
Bobby Fischer was right
-snip-
Pozwoliłem sobie dodać twój post jako uzupełnienie do zasad nieoficjalnych forum w sekcji FAQsowej.
Meritów ci u mnie niedostatek więc dać nie mogę, przynajmniej na razie.  :-)
hero member
Activity: 714
Merit: 611

U mnie Wwzsocki ma 1: -0 / +1 a nie edytowałem swojej listy, wiec ufać mu musi ktoś z DT1 lub DT2. Wartość ta jest obliczana według jakiegoś algorytmu, do którego nie dotarłem. " calculated based on how consistently they've received positive feedback." oraz " Older ratings count for more, so don't delete old ratings if you can avoid it." tyle wynika z postu theymosa.

Edit: Nie sory, tu chodziło o mnie samego a nie o DT1/DT2 Smiley Ja mu wystawiłem pozytywną opinię, ą sam sobie ufam ... no przynajmniej na to wychodzi Smiley

Ok ja swoją edytowałem swoją i wrzuciłem was tam więc dlatego zbiera ale jak zmieniłem trust deep na 0 to wwzsocki ma 2: -0 / +2 - czyli 1 ode mnie a 1 od Ciebie (dlatego że wrzuciłem Ciebie na swoją listę sieci trust), ale już nie zbiera tych których ufa wwzsocki - czyli z drugiego (a właściwie poziomu 1).
Dobra do tego momentu wszystko mi się zgadza... ale kiedy zmieniam trust deep na 1 nie rozumiem dlaczego wwzsocki ma 11 a nie 4. Kiedy sprawdzam dalej kogo on ma w swojej (przez przestawienie przeze mnie deep trust na 1 również częściowo już naszej sieci trust) wyskakuje mi dwóch użytkowników z których jeden ma parametr trust równy 5 a drugi 6 - więc przez ich wysoki trust wzrasta również trust wwzsockiego, co by oznaczało że w zależności od głębokości deep trust przejmujesz trust tych, którzy zaufali tobie....
Powiedzmy, że to ma jakiś sens chociaż już trochę to zawiłe, ale z kolei kiedy podejrzałem tych dwóch gości o wyższych parametrach 5 i 6 zobaczyłem że oni mają tylko po jednym komentarzu - od wwzsockiego - więc czemu ja u nich widzę tak wysokie parametry trust?Huh Zbaraniałem


Sorry wwzsocki, że zrobiłem z Ciebie królika doświadczalnego Wink ale jesteś jedynym gościem, który ma u mnie trust wyższy niż 2 więc mogę poeksperymentować


[edit:]
Ok wyjaśniło mi się Wink znalazłem algorytm i zgodnie z nim score += min(10, round_up(months since rating) więc wwzsocki ma 1 trust ode mnie od 1 miesiąca więc jest to 1 punkt, 1 od Tytanowego Janusza też od miesiąca czyli 1 punkt, 1 od 4 miesięcy od innego ziomka więc kolejne 4 punkty (z uwagi na deep trust ustawiony przeze mnie na 1) i 1 trust od drugiego ziomka od 5 miesięcy czyli razem 11 punktów i stąd ta 11 u niego przy truście uffffffffff....

drugi przykład poptok1 - jego nie mam u siebie na liście ale przy jego truście wyświetla mi się 10 a kiedy sprawdzam kto mu zaufał widzę, że zrobił to LoyceV, który sam musi być DT więc poptok1 u każdego będzie się wyświetlał z zielonym trustem niezależnie czy jest na jego liście trustu

w końcu zajarzyłem!!!!!! (mam nadzieję)



Poniżej linkuję oryginalny algorytm wrzucony przez theymosa:

The trust score numbers are now slightly different:
- The first number is the trust score.
- The second number is the number of unique users who have given that person negative feedback.
- The third number is the number of unique users who have given that person positive feedback.
- The fourth number was removed.

I also completely changed the trust score algorithm to this:
Code:
if there are no negative ratings
score = 0
for each rating, oldest to newest
if this rater has already been counted
continue
score += min(10, round_up(months since rating))
else
score = unique_positive - 2^(unique_negative)
if score >= 0
start_time = time of first negative
score = unique_positive since start_time - unique_negative since start_time
if(score < 0)
return ??? (orange)

move score to range [-9999,9999]
return score

This algorithm is a little slower than the previous one. Post here if you think you see extra slowness due to this change. Maybe I need to add extra caching to compensate.

Also post here if someone has a trust score that seems wrong.

I was going to change it so that everyone with 0 trust had orange trust, but I decided that this looked bad and changed it back.

legendary
Activity: 2156
Merit: 1622

No ubiegłeś mnie bo właśnie sam chciałem zgłębić temat trusta i coś u nas naskrobać. Ale fajnie że to zrobiłeś bo mogę skorzystać gotowca. Ale jeszcze nie do końca dotarło do mnie jak liczone są punkty. Weźmy bliski nam przykład:

Ty masz dwa wpisy przy truście - od wwzsockiego i ode mnie i ja widzę przy Twoim truście czarną liczbę dwa - ok wszystko mi się zgadza,

Teraz wwzsocki - on ma w sumie siedem wpisów - ode mnie, od Ciebie i jeszcze dwóch dodatkowych użytkowników, których widzę od razu invasteco i crypto mania - ich widzę od razu a dodatkowo untrusted feedback jeszcze 3 użytkowników. Rozumiem że Ci 3 użytkownicy  nie mają wpływu na ranking trust wwzsockiego jaki ja widzę? Ale jeżeli tak to czemu widzę u niego 11: -0 / +4 czwórkę rozumiem - 4 użytkowników którzy należą w jakiś sposób do mojej sieci trust - Ty (bo należysz też do mojej sieci trust), ja (bo ja to ja?) i jeszcze dwóch użytkowników którym ufa wwzsocki któremu ufam ja.... uffff pokrętne ale dotąd jeszcze nadążam - tylko dla czego jego poziom trust to dla mnie 11?



U mnie Wwzsocki ma 1: -0 / +1 a nie edytowałem swojej listy, wiec ufać mu musi ktoś z DT1 lub DT2. Wartość ta jest obliczana według jakiegoś algorytmu, do którego nie dotarłem. " calculated based on how consistently they've received positive feedback." oraz " Older ratings count for more, so don't delete old ratings if you can avoid it." tyle wynika z postu theymosa.

Edit: Nie sory, tu chodziło o mnie samego a nie o DT1/DT2 Smiley Ja mu wystawiłem pozytywną opinię, ą sam sobie ufam ... no przynajmniej na to wychodzi Smiley
Pages:
Jump to: