Pages:
Author

Topic: Reddit’in kurucusu: ‘Hype’ kripto paraları terk etti - page 2. (Read 788 times)

jr. member
Activity: 123
Merit: 5
hype gitti çünkü btc fiyatı ath'den %80 düştü. 10k yı geçip 19k'ya tekrar yaklaşırsa bence daha büyük hype başlayacak.
Şu an bile dünyanın yarısından çoğu bitcoin'den habersiz , haberi olan kesiminde az bir kısmı bitcoin yatırımı yaptı.
member
Activity: 910
Merit: 10
Genel olarak olmasada bence kısmen doğru. Eskiden yeni çıkan bir proje hemen bir kaç x yapardı şimdi ise 8 10 x aşağıdan başlıyor. Ancak üst sıralardaki coinlerde hala coşku yüksek.
jr. member
Activity: 462
Merit: 2
altlarda büyük hareketler için daha almamız gereken epey bir yol var gibi görünüyor. insanlar genel olarak bnb ve btc ile ilgileniyor.
hero member
Activity: 1064
Merit: 522
Proof-of-Stake Blockchain Network
Son iki aydır gerek işlem sayısı gerek hacmi olarak kripto paralar demeyelim ama özellikle bitcoin ve ethereumda bir coşku mevcut ancak alt coinler heniz beklenen hızı yakalayamadı bitcoin 12 k usd görürse hareket bunlardada başlayabilir.
jr. member
sinsilik söylemi yanlış ama tecrübenin artmış olduğu neredeyse kesin. ha bir de yeni kullanıcı çekilmesi gerekiyor bir şekilde.
jr. member
Activity: 476
katılmıyorum ben bu görüşe kesinlikle. sinsilik ve tecrübe çok fazla arttı demek daha doğru olacaktır.
jr. member
özellikle 2018 yazında neredeyse buralar bile dutluk olmuştu. kısmen doğrulu var yani bu söylemin de.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
bitcoin'in hızlı 20k koşusunda doğal olarak bilinçsizce yaşanan bir yüklenme vardı. bu yüklenme dağılınca hype ortadan kalkmış oldu ancak kripto paraların ya da biıcoin'in ihtiyacı olan şeyin hype olduğunu düşünmüyorum.
jr. member
Activity: 546
hype gitti mi gitmedi mi bilmiyorum ama sırtlan sayısı ve bilgili yatırımcı sayısı arttı bunun da mutlak etkisi var.
hero member
Activity: 938
Merit: 501
Belli bir dönem için doğru bir şeyden bahsedilmiş. Şimdi genel anlamda piyasanın tümünde görülen bir hype yok fakat proje bazlı bireysel hypelar hala devam ediyor. Misal son zamanlardaki Binance Ieo’ları buna güzel bir örnek.
full member
Merit: 107
Bu durum o anki şartlarda olabilir ancak zaman zaman kripto pralarda coşku artmakta kimi zaman ise azalmakta ancak önümüzdeki yıllarda kripto paralara olan talep güçlü bir şekilde artacaktır.
jr. member
Merit: 1
Bence bu uzmanlar kurucular falan pek de bir şey bilmiyor. Adam bunu dedi 15 gün geçmeden piyasa coştu kendinden geçti.
jr. member
Activity: 322
heyecanın piyasayı tekrar etki altına alması çok da güç olmayacaktır. şu an bile medyada olumlu haberler geliyor.
jr. member
Activity: 481
Merit: 1
Uzun bir aranın ardından 3200'lerden 5000 seviyelerine gelmesi kriptoparalara yatırım yapılan insanları sevindirmiş olabilir. Hype durumu 19000 dolardayken doruk noktasına ulaşmıştı. Hala daha insanlar neyle karşı karşıya olduklarını bilmiyorlar, zamanla öğrenecekler ki piyasa hacmi artsın.
jr. member
3800'den 5 bin dolara geldi diye bayram sevinci yaşayan insanlar var. hype bana göre kesinlikle terk etmedi.
member
Activity: 630
Merit: 37
haberden bir ay sonra bitcoin fiyatı 5300 dolar geldi heheh ethereum fiyatı 80 dolardan 180 dolara çıktı
full member
Merit: 107
Aksine sayın reddit kurucusu çoşku heyecan emin ol daha başlamadı ileride bir boğa daha muhakkak gelecektir o zamana kadar evet çoşku azaldı ancak boğa geldiğinde heyecanda coşkuda çok güçlü olacaktır.
hero member
Activity: 1078
Merit: 696
Reddit oldukça sağlam ve çok beğendiğim bir mecra, bir ara orasıda bitcoin ve türevleri için spekülasyon manipulasyon alanı haline gelmişti ama sonradan düzeldi
copper member
Activity: 168
Merit: 0
Bende kısmen katılıyorum, ancak yeni bir boğa piyasasından sonra benzer şeyleri tekrar yaşayacağız. Bu hype döneminin blockchain ve kripto dünyasının bilinirliğinin, kullanım amaçlarının ve piyasa hareketlerinin daha çok insan tarafından anlaşıldığızaman biteceği düşüncesindeyim. Yoksa 3 günde yüzde yüz yapan coini gören genç tüm alacağı coinlerin 3 gün sonra uzaya gideceğini sanıyor Smiley
legendary
Activity: 1820
Merit: 1123
O bahsedilen coşku durumunun tekrar yükselmesi, Bitcoin'in 10,000 dolar olması bakar... Medya yine haberleri öne çıkartır. Anında verirler coşkuyu, ortalık şenlenir.
Şu da bir gerçek ki hype arttığında, spekülasyonlar da artıyor. Hemen bir sonraki aşamalar, fiyatlar dillendiriliyor. Bu da proje geliştiricilerde farklı bir FOMO etkisi yaratabiliyor.
Etraf sakinken, odaklanmak daha kolay sanırım.
Pages:
Jump to: