Pages:
Author

Topic: Reeder Teknoloji Halka Arz (REEDR) - page 2. (Read 588 times)

legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
September 29, 2023, 09:48:52 AM
Açıkcası reeder’in 3 haneleri görebileceğini düşünüyorum önümüzdeki süreçte. Ben bu halka arzda 9.30 tl’ye almanın verdiği kolaylıkla sonuna kadar taşıyacağım. İlk satış hedefim 100 türk lirası veya yakın bir fiyat olacak. Çünkü bu tarz potansiyelli firmaların bu kadar ucuza kalacağını sanmıyorum ilerleyen zamanlarda. Özellikle firma teknoloji firması olunca insan bi heyecanlanmıyor değil.
legendary
Activity: 1246
Merit: 1198
September 29, 2023, 04:07:54 AM
Reeder ile yollarımız ayrıldı bugün itibariyle, 17,66 TL'den satışımı sundum, hala tavan yapamadı, %8-9 oranlarında yükselişte şuanda, düşer mi çıkar mı bilemem.
Buradan sonra yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim.
hero member
Merit: 883
Eloncoin.org - Mars, here we come!
September 28, 2023, 03:12:35 AM
Dün kapanışta yaklaşık 20 milyon lot tavanda emir vardı bu sabah ise 6 milyon lot tavanda bekleyen emir var giderek azalıyor. Tavan bozacağını düşünerek tavandan emir yolladım ama tamda seans açılmasıyla tavan bozduğunu gördüm 🙂 gün içinde toparlayacak gibi görünsede kapanışta tavanda tutunamayacak gibi görünüyor. Kısa süreli tavan bozulsada gelen alımlar ile tekrar tavana ulaştı ben tavandan sattım fiyat düşerse 12-12,50 lira civarına gelirse tekrar alım yapacağım.
legendary
September 24, 2023, 08:19:35 AM
Güzel gidiyor mübarek, alımlarda ilk gün rekor bir talep vardı, umarım böyle gitmeye devam eder çünkü TL olarak yüksek meblağ vermişti, yüksek meblağ verenler dişe dokunur para kazandırıyor diğerleri çorba parasını anca çıkartıyor son halka arzlar, örnek GIPTA, 100 küsür lira aldık çıktık şaka gibi Cheesy

Sayın @MK-74 hocam sizi GIPTA ile izliyorum. Gerçekten yüklü kaldırmışsınız. Ben satmadım bakalım benim GIPTAM ne olacak. Benim işyerinde bir arkadaş bu hisseye çok güveniyor. İlla satma dedi. Bir yiğit kaç yılda yetişir satmıyacam dedim. Ondan dolayı satanları GIPTA ile izliyorum. Sattığım zaman buraya yeniden yazacağım. Güle güle harcayın. Smiley)

Hocam arada yapıyoruz böyle yüklü kaldırmalar napalım huyumuz bu, size işin püf noktalarını anlatmak isterdim ama neden anlatayım diyorum kendime ve anlatmıyorum, yani bencilim birazcık belki zamanı gelince anlatırım.
Beni GIPTA ile izlemeye devam edin. 😂😂😂
legendary
Activity: 2114
Merit: 1042
September 23, 2023, 04:47:04 AM
Reeder’a da katılmıştım artık halka arzlar sembolik kazandırıyor sayılır çünkü artık o kadar çok katılan var ki verdiği lot sayısı 100-200 liralık kadar oluyor reeder 100 liralık hisseden ne kadar kazanmayı bekliyoruz ki bu yüzden artık kabak tadı verse de bazı hisselerin arzına özellikle katılıyorum
sr. member
Activity: 504
Merit: 324
September 23, 2023, 04:13:28 AM
dağıtılan lot sayısı fazla olduğu için borsada herhangi bir sarsıntı yaşanmazsa 10 gün tavan gider bu arkadaş. bari bu tip hisselerde en kötü 700-800 liralık verse de faturalarımızı çıkarsak arkadaş. adam 10 gün tavan yapıyor eline geçen para 150 lira. sıçayım böyle işe lan:) döner bile alamıyorsun bu paraya.
Döner alırsın da yanına içeceği alamazsın hocam. Komik tarafı artık hisselere katılım anormal olduğu halde ölücüler piyasadan sıyrılmıyor. Bakın simit dünyası 140 liralık lot vermiş ve 10 gün tavan gitse 150 lira kar verecek hepi topu ki simit dünyası kurumsallara inanılmaz bir oran ayırmış. Tokatlanmaz inşallah yüklü giren insanlar.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
September 23, 2023, 04:11:00 AM
dağıtılan lot sayısı fazla olduğu için borsada herhangi bir sarsıntı yaşanmazsa 10 gün tavan gider bu arkadaş. bari bu tip hisselerde en kötü 700-800 liralık verse de faturalarımızı çıkarsak arkadaş. adam 10 gün tavan yapıyor eline geçen para 150 lira. sıçayım böyle işe lan:) döner bile alamıyorsun bu paraya.
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
September 23, 2023, 03:23:41 AM
Güzel gidiyor mübarek, alımlarda ilk gün rekor bir talep vardı, umarım böyle gitmeye devam eder çünkü TL olarak yüksek meblağ vermişti, yüksek meblağ verenler dişe dokunur para kazandırıyor diğerleri çorba parasını anca çıkartıyor son halka arzlar, örnek GIPTA, 100 küsür lira aldık çıktık şaka gibi Cheesy

Sayın @MK-74 hocam sizi GIPTA ile izliyorum. Gerçekten yüklü kaldırmışsınız. Ben satmadım bakalım benim GIPTAM ne olacak. Benim işyerinde bir arkadaş bu hisseye çok güveniyor. İlla satma dedi. Bir yiğit kaç yılda yetişir satmıyacam dedim. Ondan dolayı satanları GIPTA ile izliyorum. Sattığım zaman buraya yeniden yazacağım. Güle güle harcayın. Smiley)
legendary
September 22, 2023, 07:39:40 PM
hero member
September 20, 2023, 01:07:28 PM
Bugün sitelerinde kendilerinin de kabullenmiş olduğu 3 arka kamera koyup ikisinin sahte olması muhabbetinden sonra ticari hayatlarına nasıl devam edeceklerini merak ediyorum. Tamam kimse çok kaliteli cihazlar ürettiklerini düşünmüyordu ama bu en iyi adlandırmayla bile sahtecilik. Müşteri güveni bir kez kırıldı mı toparlamak çok zor.
Bu olayları duymamıştım ama böyle bir durum dediğiniz gibi sahtekarlık ve bu durumu kullanıcılar tepki gösterecektir. Bu halka arz ile kendilerine düzgün bir rota oluşturmazlar ise şirketin iyi bir geleceği olmayacağını düşünüyorum. Piyasadaki rakiplerine göre daha kaliteli ve uygun ürünler çıkartabilirlerse fiyat performans olarak işlerini büyütebilirler. Müşteri memnuniyetini ön planda tutarlarsa müşteri sayısınıda arttırmış olurlar.

Yarın yıldız pazarda işleme başlıyor bol tavan olsun diyelim Smiley
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
September 20, 2023, 09:19:37 AM
Halka arzlara katılımın giderek artması hiç iyi bir durum değil özellikle bist hisseler için.Bunun yüzünden borsa birkaç gündür düzeltme içerisinde.Yakın zamanda BIST100 endeksinde yukarı doğru bir yükseliş gelmesi gerekiyor.Tabiki bu halka arza fazla kişi katılmasının başlıca nedenlerinden neredeyse her yerde reklamı yapılmasından kaynaklı olabilir.Reeder kendisini halka arz olduğunu sanırım reklamla tanıttı ve insanlar bu ne diye katılmaya başladı.Ben kendime belli başlı hedefler koyarak satış yapacağım kaç gün tavan yaptığının önemi yok benim için.

Kaç gün tavan yaptığının aslında dolaylı yönden bir önemi var.Eğer bir hisse ilk gün veya ikinci gün taban yiyorsa kurumsallar direkt karı alıp çıkma derdine düşmüştür demektir.Reeder’da da hisseyi koruma yönlü hareketler izleyebiliriz.Eğer hisseyi korumaya karar verdiyseler eğer arz fiyatının altına düşerse alım yaparım.
hero member
September 20, 2023, 09:05:52 AM
Son dönemlerde katıldığım pek çok halka arz sonrası 1 veya 2 tavan bozmada satış verdi. Halen tavan durumu devam ederken erken davranınca sonrada uzun süren hisseleri ellerinden erken çıkaran arkadaşlardan çıkışın devamı daha sürecek diyerek yeniden ve fazla alım yapanlar bu sefer tavan bozma durumunda halka arzın da getirdiği getiriden olmaya başladılar. Kar devam ettiği sürece sistemde sabır ile dur. Bozulma başladı piyasa iyi bir gün daha bekle. Yok piyasa iyi değil aynı gün sat yoksa sonraki gün.
legendary
September 18, 2023, 02:13:58 PM
Halka arzlara katılımın giderek artması hiç iyi bir durum değil özellikle bist hisseler için.Bunun yüzünden borsa birkaç gündür düzeltme içerisinde.Yakın zamanda BIST100 endeksinde yukarı doğru bir yükseliş gelmesi gerekiyor.Tabiki bu halka arza fazla kişi katılmasının başlıca nedenlerinden neredeyse her yerde reklamı yapılmasından kaynaklı olabilir.Reeder kendisini halka arz olduğunu sanırım reklamla tanıttı ve insanlar bu ne diye katılmaya başladı.Ben kendime belli başlı hedefler koyarak satış yapacağım kaç gün tavan yaptığının önemi yok benim için.
hero member
Activity: 1036
Merit: 619
September 18, 2023, 12:19:51 PM
Reeder Teknoloji halka arzına rekor seviyede 4.262.914 kişi katılmış. Reeder Teknoloji şirketine bu kadar yoğun bir katılım beklemiyordum açıkçası. 215 milyon lot hisse dağıtılacak ve toplam talep miktarı 878.216.796 adet 3,95 kat talep gelmiş durumda. Kişi başı 44-46 adet hisse düşmüş ben 90 adet istemiştim bu kadar yoğun talep olmasaydı 70-100 arası bir dağıtım olurdu diye düşünüyorum.

Bende 80-100 arası düşünüyordum ona göre de 100 lot girdim belki fazla alırız diye ama millet çullanmış bu halka arza, olsun diğerlerinden daha güzel paralar kazandıracağını düşünüyorum ben.

Bakalım kaç gün tavan gidecek ben en az 7 bekliyorum Reeder'dan.
7 tavan iyidir hocam. 7 gün üst üste tavan yapınca kümülatif toplanıp neredeyse %100 artış yaşatıyor. Halka arzlarda da bu rağbet ve talep devam ettiği müddetçe 7 tavanı rahatlıkla gösterir. Rekor katılım olmuş Reeder’a. E bebek halka arzını geçmiş. Herhalde ufak bir marka değeri olduğu için herkes girmiş arza.
legendary
September 18, 2023, 08:34:48 AM
Reeder Teknoloji halka arzına rekor seviyede 4.262.914 kişi katılmış. Reeder Teknoloji şirketine bu kadar yoğun bir katılım beklemiyordum açıkçası. 215 milyon lot hisse dağıtılacak ve toplam talep miktarı 878.216.796 adet 3,95 kat talep gelmiş durumda. Kişi başı 44-46 adet hisse düşmüş ben 90 adet istemiştim bu kadar yoğun talep olmasaydı 70-100 arası bir dağıtım olurdu diye düşünüyorum.

Bende 80-100 arası düşünüyordum ona göre de 100 lot girdim belki fazla alırız diye ama millet çullanmış bu halka arza, olsun diğerlerinden daha güzel paralar kazandıracağını düşünüyorum ben.

Bakalım kaç gün tavan gidecek ben en az 7 bekliyorum Reeder'dan.
hero member
September 18, 2023, 06:24:39 AM
hero member
September 14, 2023, 02:44:23 AM
Tabiki bu halka arza da katılacağız kaç gün elimizde tutarız bilemiyorum. Arkadaşımın çocuğuna almış olduğu reeder tablet şarj yuvası kırılmasından dolayı yaptırmaktan usandı yenisini aldı. Kalite yer ile yeksan.  Dün Ankara Cepa Avm de Reeder  kendi mağazasını açmak için bir dükkan tutmuş bu gün yarın açılacak. Açılsın bakalım ürünlerin kalitesi ne kadar. Sadece bu tür firmalar gerçekten bir teknoloji transferine yardımcı olur diye hep düşünmğüşümdür ama sonuç olarak ürün toplamadan başka bir yapı oluşturamıyorlar. Gerçekten şu tasarım ve üretim yerli olacak günleri görmeyi çok arzuluyorum. Tabiki çipin de yerli olduğu bir ürün ile.
legendary
September 13, 2023, 05:39:39 PM
Sabah saatlerinde 100 adetlik lot girdim, gelir gelmez sıkıntı yok nasıl olsa para iade olucak, en fazla 1 hafta param kilitli kalır.
Her neyse toplam fiyat olarak diğerlerinden yüksek bir miktar verecektir ve diğerlerinden fazla kazandıracağını düşünüyorum.
hero member
September 13, 2023, 05:40:29 AM
90 adet olarak bu gün halka arz başvurusunu gönderdim, Twitterda borsa hesaplarından biri 90 adetlik yeterli olur yazmışlar bakalım başvuru sayısı ne kadar olacak merak ediyorum. Sanırım rekor ebebekte şimdilik Smiley ilerleyen dönemlerde güzel bir şirket gelirse rekorları alt üst edebilir. Önceki halka arzların taban gidişi başvuruları bir miktar olumsuz etkileyebilir.
legendary
September 13, 2023, 04:52:59 AM
Ben de alım emri girdim bugün itibariyle.Erkenden yerimizi alalım sonra unutuyorum çıkıyor aklımdan.
BIST100 Endeksin 13bin küsürlere çıkmasına kadar bunları elimde tutacağım.XU100 USD endeksi şuanda 340 dolar küsür seviyelerini denemek isteyecektir ve bu da halka arzlara ve hisselere olumlu yansır.XU100 USD'nin 500'lere geldiğinde ise komple çıkmayı düşünüyorum.Daha fazla boğa yaşanmasını açıkcası beklemiyorum.340'lara geldiğinde yine bir ara düzeltme yaşanması olası gibi duruyor emin değilim.
Pages:
Jump to: