Pages:
Author

Topic: Reeder Teknoloji Halka Arz (REEDR) - page 3. (Read 588 times)

legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
September 13, 2023, 03:23:22 AM
halka arz bugün başlıyor. ben ortalama 3 milyon kişinin katılacağını düşünerek 700 tl civarı bir şey fişekleyeceğim. 700*2 olarak bana maliyeti 1.400 tl olacak.
2 tane destekleyici kamera olayı ise tam anlamıyla rezillik. ülkemiz sadece sınırları başıboş değil genel anlamda her yeri bu şekilde. kullanıcıların, devletin vs herkesin sırf bu olay için dava açması gerekir ama nerede!

Annemde ve babama bu telefonlardan almıştım bir avukata danışacağım sonuçta nitelikli dolandırıcılık mevcut bakalım ne diyecek burada durumu güncellerim.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
September 13, 2023, 02:44:57 AM
halka arz bugün başlıyor. ben ortalama 3 milyon kişinin katılacağını düşünerek 700 tl civarı bir şey fişekleyeceğim. 700*2 olarak bana maliyeti 1.400 tl olacak.
2 tane destekleyici kamera olayı ise tam anlamıyla rezillik. ülkemiz sadece sınırları başıboş değil genel anlamda her yeri bu şekilde. kullanıcıların, devletin vs herkesin sırf bu olay için dava açması gerekir ama nerede!
legendary
September 11, 2023, 04:37:09 PM
Bugün sitelerinde kendilerinin de kabullenmiş olduğu 3 arka kamera koyup ikisinin sahte olması muhabbetinden sonra ticari hayatlarına nasıl devam edeceklerini merak ediyorum. Tamam kimse çok kaliteli cihazlar ürettiklerini düşünmüyordu ama bu en iyi adlandırmayla bile sahtecilik. Müşteri güveni bir kez kırıldı mı toparlamak çok zor.

SPK'nın pek umursadığını düşünmüyorum yeterki borsaya yeni kullanıcılar giriş yapsın diye düşünüyorlar. Sadece yeterli hacimi sağladın sen borsaya girmeye hak kazandın demek saçmalık olacaktır. Bu kamera işi cidden leş bir durum aklı başında yöneticilerin olduğu bir ülke olsaydı sağlam bir ceza yemişlerdi ve o telefonu satın alan kişilere sağlam tazminatlar ödemek zorunda kalırlardı. Bizde ise bu videoyu kim yaydıysa onu içeri alacaklar bir süre sonra salıp markaya zarar verdin bile diyeceklerdir Cheesy
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
September 11, 2023, 04:12:43 PM
Şu halka arzda katılımı merak ediyorum.Yaklaşık 3 milyon katılıma sanırım kişi başı 650-750 TL'lik bir lot düşecek gibi gözüküyor.Eğer bu katılım 4 milyona yaklaşırsa maksimum 450-500 TL gibi bir lot düşecek galiba.Reeder'in halka arz fiyatının çok düşük olması daha fazla tavan gitmesine sebep olacaktır.Bundan önce yapılan son 5-6 halka arzlara baktığımızda genelde 20 küsür ve 40 küsür TL ile başlıyordu.Fakat şimdi ise 9 küsür tl olduğu için bu hissenin sürekli tavan yapması daha olası gibi geliyor.Tabiki bu katılıma ve parayı nereye harcayacaklarına da bakıyor azıcık da olsa.Açıkcası ben bu hisseyi 100 TL olmasını bekleyebilirim fakat emin değilim.

Katılım buna da yüksek olacaktır o yüzden en düşük lot beklentisinde olurum büyük ihtimal. Bundaki fiyatın düşük olması beklentiyi daha da artırıyor. 100'e kadar beklemem ama yine de bir süre izlemeyi düşünüyorum. Genel aralıktan dışında bir fiyat belirlenmiş ve 9.3 tl'nin artışı da iyi olur. Bir yerde patlayacak şu iş ama gittiği yere kadar gidelim.

Reeder daha yeni yeni açmıştı mağazasını sürekli gittiğim bir avm'de. Fakat konu teknoloji olunca yarışın içinde kimler ne kadar kalacak tahmin etmesi oldukça güç. O yüzden ufak da olsa karı alıp devamını izlemek iyi olacaktır tüm buna benzer arzlarda. 13 Eylül'de unutmayalım.
Katılımın yüksek olup olmayacağı konusunda emin değilim.Sosyal medyadaki borsa hesapları reeder'in yapacağı halka arzla ilgili dalga geçmeye başladı.Açıkcası iyi bir telefon firması olmayabilirler ama halka arzlar belli bir bütçe toplamak için olduğu ve kendilerini daha iyi geliştirmek için yapıldığını biliyoruz.Tabiki bu toplanan parayla kendilerini nasıl bir geliştirme ve yol haritası çizecekler bunu bilemiyoruz.İnsanları bu halka arzdan soğutmak için sosyal medyada reeder'in yaptığı ve ürettiği telefonları paylaşıyorlar ve dalga geçiyorlar.Açıkcası şuanda halka arzlarda hype varken ve kişi başı düşen lot sayısına baktığımızda bizi üzmeyecek meblağlar olduğu için ben katılmaya devam edeceğim.
legendary
Activity: 2240
Merit: 2584
Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks
September 11, 2023, 04:07:16 PM
Bugün sitelerinde kendilerinin de kabullenmiş olduğu 3 arka kamera koyup ikisinin sahte olması muhabbetinden sonra ticari hayatlarına nasıl devam edeceklerini merak ediyorum. Tamam kimse çok kaliteli cihazlar ürettiklerini düşünmüyordu ama bu en iyi adlandırmayla bile sahtecilik. Müşteri güveni bir kez kırıldı mı toparlamak çok zor.
full member
Activity: 406
Merit: 188
September 11, 2023, 07:51:03 AM
Şu halka arzda katılımı merak ediyorum.Yaklaşık 3 milyon katılıma sanırım kişi başı 650-750 TL'lik bir lot düşecek gibi gözüküyor.Eğer bu katılım 4 milyona yaklaşırsa maksimum 450-500 TL gibi bir lot düşecek galiba.Reeder'in halka arz fiyatının çok düşük olması daha fazla tavan gitmesine sebep olacaktır.Bundan önce yapılan son 5-6 halka arzlara baktığımızda genelde 20 küsür ve 40 küsür TL ile başlıyordu.Fakat şimdi ise 9 küsür tl olduğu için bu hissenin sürekli tavan yapması daha olası gibi geliyor.Tabiki bu katılıma ve parayı nereye harcayacaklarına da bakıyor azıcık da olsa.Açıkcası ben bu hisseyi 100 TL olmasını bekleyebilirim fakat emin değilim.

Katılım buna da yüksek olacaktır o yüzden en düşük lot beklentisinde olurum büyük ihtimal. Bundaki fiyatın düşük olması beklentiyi daha da artırıyor. 100'e kadar beklemem ama yine de bir süre izlemeyi düşünüyorum. Genel aralıktan dışında bir fiyat belirlenmiş ve 9.3 tl'nin artışı da iyi olur. Bir yerde patlayacak şu iş ama gittiği yere kadar gidelim.

Reeder daha yeni yeni açmıştı mağazasını sürekli gittiğim bir avm'de. Fakat konu teknoloji olunca yarışın içinde kimler ne kadar kalacak tahmin etmesi oldukça güç. O yüzden ufak da olsa karı alıp devamını izlemek iyi olacaktır tüm buna benzer arzlarda. 13 Eylül'de unutmayalım.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
September 11, 2023, 06:29:46 AM
legendary
Activity: 1246
Merit: 1198
September 11, 2023, 06:29:33 AM
Reeder Teknoloji de katılıma göre düşecek lot sayıları aşağıdaki gibi, tahminen buradan ne kadarlık katılım sağlayacağınızı çıkarabilirsiniz.

Ben 1000 lira atarım buna, belki gelir ama geleceğini sanmıyorum katılımlar bu kadar çoşmuşken.

2.300.000 Katılıma 80 Lot (744 TL)

2.600.000 Katılıma 71 Lot (661 TL)

3.000.000 Katılıma 61 Lot (568 TL)

3.400.000 Katılıma 54 Lot (503 TL)

3.800.000 Katılıma 49 Lot (456 TL)

Bol kazançlar şimdiden.
member
Activity: 1011
Merit: 65
September 11, 2023, 01:48:28 AM
Gençler  kriptodan kaybede kaybede borsaya geçti galiba. Her yerde borsacı görüyorum artık forumu bile borsa başlıkları işgal etmiş maşallah
sr. member
Activity: 1358
Merit: 374
September 10, 2023, 11:48:23 PM
Twitter(X)’da böyle bir bilgi gördüm, hani ileriye dönük tutmak isteyenlere yarayabilir.

- Reeder’in 2023 yıl sonu favök ve net kâr tutarı ile ve 2024 favök tutarını yakalayamaması,
- Hisselerin halka arz sırasında alınmış olması,
- Halka arz sırasında alınan hisselerin kesintisiz hesapta tutulması, :
- Verilecek ilave hisseler, halka arz sırasında alınan hisse miktarının %50’sini geçmeyecek..

Kaynak.
https://x.com/zeynepxaktas/status/1700779477947625795?s=46&t=ggXW7cn1VXT34gnXNu0Nvg

İnsanların hisseyi satmamaları için bir motivasyon kaynağı olarak görmelerine yarayacak bir karar bu, Reeder olaya biraz farklı yaklaşıyor galiba, e bebekle birlikte motivasyon kaynakları farklılaşmaya başladı herhalde, en az 4 milyon civarı başvuru olur bana kalırsa,
hero member
Activity: 1036
Merit: 619
September 10, 2023, 01:00:46 PM
Twitter(X)’da böyle bir bilgi gördüm, hani ileriye dönük tutmak isteyenlere yarayabilir.

1⃣ Reeder’in 2023 yıl sonu favök ve net kâr tutarı ile ve 2024 favök tutarını yakalayamaması,
2⃣ Hisselerin halka arz sırasında alınmış olması,
3⃣ Halka arz sırasında alınan hisselerin kesintisiz hesapta tutulması, :
4⃣ Verilecek ilave hisseler, halka arz sırasında alınan hisse miktarının %50’sini geçmeyecek..

Kaynak.
https://x.com/zeynepxaktas/status/1700779477947625795?s=46&t=ggXW7cn1VXT34gnXNu0Nvg

Uzun vadede ederi ne olur ki? Şöyle kısaca bir hesap yapalım mı beraber ?

Fiyat 9.30 TL. Dağıtılacak lot sayısı 215 milyon. Ortalama 4 milyon kişinin katılımını sağlamış olsun. Ortalama 53-54 lot dağıtacak. 53 lotu 9.30 lira ile çarpalım adam başı 492 liralık hisse verecek.

Ben 2024 kâr açıklamasına kadar Reeder’i elimde tutarsam, ortalama 15 gün tavan yapsa ilk 15 günde muhtemelen 1000 lira civarı kârda olacağım, tutarları sallamasyon söylüyorum. 2024 kârına kadar hype biter ve lotun değeri 13-14 lira olursa ve hedef fiyatı gerçekleştiremezse %50 lot verecek. Yani 54 lotuma 27 lot ekleyecek. 14 lira olursa 27 lot 378 liralık lot ekleyecek. Bana göre mantıklı değil. Yine ilk gördüğü hypeda satacağım.
legendary
September 10, 2023, 09:42:04 AM

- Reeder’in 2023 yıl sonu favök ve net kâr tutarı ile ve 2024 favök tutarını yakalayamaması,
- Hisselerin halka arz sırasında alınmış olması,
- Halka arz sırasında alınan hisselerin kesintisiz hesapta tutulması, :
- Verilecek ilave hisseler, halka arz sırasında alınan hisse miktarının %50’sini geçmeyecek..

Kaynak.
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
September 10, 2023, 09:00:37 AM
Hikayeden hisseler bir tanesi de Reeder Teknoloji. Bu firmanın ürünlerini daha önce görmüştüm hiç kullanma deneyimim olmadı da yorumlara bakılırsa epeyce dandik. Firma kendini ar-ge, inavasyon konusunda geliştirirse hazır ürünler yerine kendi üretimine başlarsa borsa da değer kazanabilir fakat firmanın hitap ettiği kesim belli olduğu için talep bitene kadar bu doğrultuda gideceklerdir. Alıp-satmak için katılabilirsiniz, bütün arzlarda saçma karlar oluyor nede olsa.

Bir ara NFT ve DeFi teknolojisi için alınan tüm kripto paraların yükselmesi gibi, her halka arz deli gibi kazandırıyor.Hatırlar mısınız bilmiyorum Coinlist satışlarında inanılmaz başvuru olup her arzda bilmem kaç katından piyasaya çıkıyordu kripto paralar.Şimdi ki sistemde de böyle işte.Her halka arz %10-10 gidip minimum 2x kazandırıyor.
Her halka arz dönemlerinde hangi borsa olursa olsun ister kripto marketi yada Türkiye borsası yada daha ileride kriptoda farklı teknolojiler her şeyin hype olduğu bir dönem oluyor hocam o hype takip edildiği sürece karlılık oluyor. Kişilerin yatırımcıların yatırım deneyimleri gelişiyor daha fazla işleme maruz kalınıyor her seferinde daha farklı stratejiler uyguluyoruz.
legendary
September 09, 2023, 07:30:50 PM
Vallaha ne ürettiği gram umurumda değil, şuradaki hypetan faydalanarak ne kazanacağıma bakıyorum ben.

En azından bu adamlar gayrimenkul firmalarından iyiler, gayrimenkul firmaları borçlarını ödemek için halka arz olurken bunlar kendilerini geliştirmek için kullanacaklar paralarının çoğunu.

Ayrıca bu telefonları alanlarda biliyorlar bu telefonların kaliteli bir şey olmadığını, ucuza satılıyor ne bekliyorsun yani 5-10 yıl kullanmayı mı.
legendary
September 09, 2023, 11:23:34 AM
https://www.sikayetvar.com/reeder/reeder-3-kamera-diye-alinmisti-video

buyrun bildiğin sözde üç kameralı telefonun içerisinde sadece 1 tane gerçek kamera mevcut. Bu adamlar borsaya girip halka arz ediliyor. Halka arzların aslında ne kadar tehlikeli olabileceğinin göstergesi. Milleti avukat yolu ile tehditlerle videoları kaldırmak istiyorlar.

https://forum.donanimhaber.com/reeder-telefonlardaki-kamera-sayisi-celiskisi--156105603
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
September 09, 2023, 10:55:41 AM
Bu elemanlar 3 kamerası var hesabı telefon satıp sadece 1 tane gerçek kamerası olan telefonu millete iteliyorlar anneme ve babama bunların telefonunu aldım 1. telefon 1. yılı doldurmadan bataryayı şişirdi 2. telefonunda ekranında renk tonları bozuldu bu kadar dandik bir ürün üreten marka yok. Bakma ucuz diye uğraşmıyoruz yoksa uğraş dur. Bu denli katliteli bir ürün satarlar. Katılım endeksini kafaya takan varmı bimiyorum ama uygun değil.

Ucuz etin yahnisi de yavan olur.1 sene kullan at tarzı telefon olarak düşünür ve böyle kullanacak kadar zenginseniz elbette sizin bileceğiniz iş.Fiyat konusunda bilgim yok 3-4 bin liraya telefonları varsa sıfır telefonları, 1 sene için verilebilir bir tutar.Bundan fazlasıysa mantıklı değil.3 kamera iddiasıyla girip 1 kamerası varsa dolandırıcılık bu.Bu düşünceyle borsaya giren bir firma gelişmeden yoksun olur.
legendary
September 09, 2023, 10:35:57 AM
Bu elemanlar 3 kamerası var hesabı telefon satıp sadece 1 tane gerçek kamerası olan telefonu millete iteliyorlar anneme ve babama bunların telefonunu aldım 1. telefon 1. yılı doldurmadan bataryayı şişirdi 2. telefonunda ekranında renk tonları bozuldu bu kadar dandik bir ürün üreten marka yok. Bakma ucuz diye uğraşmıyoruz yoksa uğraş dur. Bu denli katliteli bir ürün satarlar. Katılım endeksini kafaya takan varmı bimiyorum ama uygun değil.
sr. member
Activity: 630
Merit: 463
September 09, 2023, 06:54:47 AM
Hikayeden hisseler bir tanesi de Reeder Teknoloji. Bu firmanın ürünlerini daha önce görmüştüm hiç kullanma deneyimim olmadı da yorumlara bakılırsa epeyce dandik. Firma kendini ar-ge, inavasyon konusunda geliştirirse hazır ürünler yerine kendi üretimine başlarsa borsa da değer kazanabilir fakat firmanın hitap ettiği kesim belli olduğu için talep bitene kadar bu doğrultuda gideceklerdir. Alıp-satmak için katılabilirsiniz, bütün arzlarda saçma karlar oluyor nede olsa.

Reeder sadece fiziksel telefon üretiyor diye bilindik bir marka. Bu da üç harfli bazı marketlerde satışlarından kaynaklanıyor. Üç harfli marketler bu telefonları getirmeselerdi belki bundan bile haberimiz olmayacak, ismi bilinmedik telefon markalarından birisi olarak kalacaklardı. Biraz da reklamını onlara borçlular. Alsat yapmak için her halka arz şirketi gibi fırsat ancak uzun vadede pek parlak görmüyorum ben.
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
September 09, 2023, 06:11:00 AM

Bir ara NFT ve DeFi teknolojisi için alınan tüm kripto paraların yükselmesi gibi, her halka arz deli gibi kazandırıyor.Hatırlar mısınız bilmiyorum Coinlist satışlarında inanılmaz başvuru olup her arzda bilmem kaç katından piyasaya çıkıyordu kripto paralar.Şimdi ki sistemde de böyle işte.Her halka arz %10-10 gidip minimum 2x kazandırıyor.
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
September 09, 2023, 05:49:25 AM
Pages:
Jump to: