Pages:
Author

Topic: SCAM upozorenja Zbirni topic - page 36. (Read 13137 times)

legendary
Activity: 2436
Merit: 1215
November 02, 2019, 04:50:51 PM
#83
Ja ovo stvarno, ali stvarno nikad neću razumjeti. Pa da mi dođe sam CZ (CEO Binancea) i uživo (ne preko YT ili nekog drugog kanala) kaže da će mi dati 1 BTC ako mu pošaljem 0.1 BTC, ne bi vjerovao. Pa kako ljudi mogu biti toliko naivni??? Stvarno ne žalim takve ljude... Žalim ljude koji padnu na sofisticirane hackove ali na ovako nešto... Ne vjerujem... Uostalom, svaka škola košta. Mene koštalo $150 u RVN (sad bi to vrijedilo barem dva puta više) kad mi je netko hakirao komp i maznuo RVN sa walleta. A sve što sam napravio je da sam instalirao jedan program s crackom...
legendary
Activity: 2226
Merit: 1571
'Bitcoins are like gold bars with wings' - T.W.
November 02, 2019, 09:39:20 AM
#81
Jesam li šupak što mi stvarno ne smeta to što netko popuši 5 LTC-a na 'pošalji mi 5, ja tebi vratim 50 nazad' foru? Ono, stvarno mi nije jasno kako padneš na to.

Zapravo se divim ovima koji na tome zarađuju.
legendary
Activity: 2212
Merit: 7064
Cashback 15%
November 02, 2019, 09:15:49 AM
#80
Prevaranti non-stop misle kako prevariti ljude i ukrasti im crypto.
Na nekoliko Live Youtube stranica se može naći SCAM giveaway uživo x10.
Brdo ljudi to gleda i šalje im crypto  Roll Eyes

https://bitcointalksearch.org/topic/scam-youtube-live-giveaways-litecoin-coinbase-ripple-binance-eth-btc-5197873
legendary
Activity: 1722
Merit: 5937
November 02, 2019, 04:57:07 AM
#79
U pitanju su samo email adrese drugih korisnika a ne i odgovarajuće lozinke tih email-ova kako piše u tom saopštenju.
Osim ako ne žele da stvaraju paniku. Da li neko ima više informacija o ovome i da li su i lozinke ugrožene?

Koliko sam ja skuzio samo je email adresa u pitanju, pa Binance mozda malo i pretjeruje, ali i to zna biti zajebano. Ne bi bas volio da mi se leaka glavni email, pa da mi pocne dolaziti svakojaki spam na dnevnoj bazi. A i neoprezniji  korisnici bi mogli pokupiti svasta i kompromitirati racune.
legendary
Activity: 2226
Merit: 1571
'Bitcoins are like gold bars with wings' - T.W.
November 01, 2019, 04:57:59 PM
#78
Trebalo bi biti... Jer tome 2FA i služi. Ali (uvijek postoji ali) 2FA štiti samo od toga da ti netko tko sazna šifru može ući u račun. Postoji hrpa drugih načina poput DNS hacka ili kad netko napravi identičnu kopiju stranice, stavi na sličnu domenu  i ti pišeš podatke, a bot se onda ulogira u pravu account i pokupi pare.

A dobro, na taj dio pak dosta pazim. Nemam ni one 2FA recoveryje na kompu, to je sve offline. Ako je 2FA sam po sebi siguran ako pristupaš na pravi način, onda sam i ja. Ako nije, password mi može pogoditi vjerojatno i dijete od 6 godina jer mi se jednostavno ne da imati one komplicirane passworde koji ništa ne znače.
legendary
Activity: 2436
Merit: 1215
November 01, 2019, 03:22:15 PM
#77
Meni je par tih passworda stvarno isto i zaista nije teško za pogodit za neki password generator, ali sve je povezano na 2FA. To bi trebalo biti sigurno, zar ne?

Trebalo bi biti... Jer tome 2FA i služi. Ali (uvijek postoji ali) 2FA štiti samo od toga da ti netko tko sazna šifru može ući u račun. Postoji hrpa drugih načina poput DNS hacka ili kad netko napravi identičnu kopiju stranice, stavi na sličnu domenu  i ti pišeš podatke, a bot se onda ulogira u pravu account i pokupi pare.
legendary
Activity: 2226
Merit: 1571
'Bitcoins are like gold bars with wings' - T.W.
November 01, 2019, 01:05:12 PM
#76
Meni je par tih passworda stvarno isto i zaista nije teško za pogodit za neki password generator, ali sve je povezano na 2FA. To bi trebalo biti sigurno, zar ne?
legendary
Activity: 2436
Merit: 1215
November 01, 2019, 11:19:21 AM
#75
Nadam se da ne korisitite isti 'password' za sve.
Iznenadim se kad čujem da veliki broj ljudi to radi.

To the iznenađuje? Mene pak iznenađuje koliko ljudi još uvijek kao lozinku koristi datum rođenja ili Username123. Ali najbolje mi je kad se čude što im uz tu lozinku netko "hakira" račun. Namjerno sam hakira stavio u navodnike jer ne trebaš biti haker da pogodiše takvu lozinku.
legendary
Activity: 2212
Merit: 7064
Cashback 15%
November 01, 2019, 11:01:44 AM
#74
U pitanju su samo email adrese drugih korisnika a ne i odgovarajuće lozinke tih email-ova kako piše u tom saopštenju.
Osim ako ne žele da stvaraju paniku. Da li neko ima više informacija o ovome i da li su i lozinke ugrožene?

Hakovan im je i Bitmex Twitter nalog...
https://cointelegraph.com/news/hackers-take-over-bitmex-twitter-but-customer-funds-reportedly-safe?utm_source=Telegram&utm_medium=social

Moze svako za sebe (u stvari za svaku email adresu) pogledati na: https://haveibeenpwned.com


Ovo je dobar website za proveriti sopstvenu email adresu.
Nadam se da ne korisitite isti 'password' za sve.
Iznenadim se kad čujem da veliki broj ljudi to radi.

Ima i alternativa:
https://haveibeensold.app/
https://monitor.firefox.com/
https://www.dehashed.com/
legendary
Activity: 2730
Merit: 1192
I don't believe in denial.
November 01, 2019, 07:33:48 AM
#73
U pitanju su samo email adrese drugih korisnika a ne i odgovarajuće lozinke tih email-ova kako piše u tom saopštenju.
Osim ako ne žele da stvaraju paniku. Da li neko ima više informacija o ovome i da li su i lozinke ugrožene?

Moze svako za sebe (u stvari za svaku email adresu) pogledati na: https://haveibeenpwned.com
legendary
Activity: 2730
Merit: 7065
Farewell, Leo. You will be missed!
November 01, 2019, 06:06:56 AM
#72
U pitanju su samo email adrese drugih korisnika a ne i odgovarajuće lozinke tih email-ova kako piše u tom saopštenju.
Osim ako ne žele da stvaraju paniku. Da li neko ima više informacija o ovome i da li su i lozinke ugrožene?
legendary
Activity: 1722
Merit: 5937
November 01, 2019, 05:07:24 AM
#71
Nije scam ali je upozorenje, nisam znao gdje da ovo podijelim. Bas vidio  binance tweet da je izgleda bitmex imao problem sa leakanim email adresama




A evo i bitmexove izjave oko leaka

https://blog.bitmex.com/statement-on-email-privacy-issue-impacting-our-users/
legendary
Activity: 2212
Merit: 7064
Cashback 15%
October 23, 2019, 07:24:19 PM
#70
Evo mali update i za scam exposing sekciju

Lažni Chainlink website - Phishing scam
chianlink.io
https://bitcointalksearch.org/topic/chainlink-phishing-scam-chianlinkio-5195454
hero member
Activity: 1106
Merit: 534
October 18, 2019, 07:13:55 AM
#69
Meni su jos bolji oni kad ti dodje na poslovni email da su te snimili preko kamere na kompu da se igras sa sobom i da treba uplatiti lovu ili salju slike sefu  Shocked Bas me znaju dobro nasmijati.
Prije nekih 10tak godina sam pokupio onaj paysafecard trojan, "PU" me tražila da uplatim nekih petstotinjak kuna ako se ne varam. Gluposti, morao sam formatirati hard jer ga nisam uspio maknuti.

 Nego, čitao sam da ti trojanci osim što blokiraju komp znaju i imati pristup kameri pa ljudi osim poruke da uplate lovu dobiju u poruci i svoj "real time video". Sad zamisli da se "igraš sa sobom" i dobiješ poruku i video  Grin


Evo ti pogledaj si to!
https://www.imdb.com/title/tt5709230/?ref_=ttep_ep3

legendary
Activity: 2730
Merit: 1192
I don't believe in denial.
October 18, 2019, 03:40:41 AM
#68
[...] Misliš da ljudi "padaju" na te stvari kao što je iznuda BTC-a? Nekako mislim da "obična" osoba koja će iz neznanja kliknuti na link nema pojma kako kupiti i poslati BTC. Ne znam koliko to onda ima smisla. Ali opet, ako ima toliko takvih kripto locker virusa, očito donosi zaradu.

Ali nije ni skroz bez rizika za "hakere" dan danas; stavio sam haker u zagradima jer su vise "script kiddies" koji se s'ovim bave... ali ... U Nizozemskoj je neki radnik iz IT-a policije otvorio instance na virtualnu masinu pa se pravio da je upravo takva prosecna osoba i da nema pojma kako da to (sa BTC-om) uradi.... gnjavio kretena sve dok mu nije predlozio da onda "Screen share" pa da mu on pokaze kako da to uradi. Onda je umesto screen share otvorio honey-pot i cim je kreten usao ga back-trace. Onda mu lepo odgovorio: "hvala na IP-adresu! Kolege ce uskoro da pozvone na vrata...". Samo da je jos imao dostup do njegovoj web-kameri da napravi screenshot od njegovog lica kada je to procitao...  Grin
legendary
Activity: 2226
Merit: 1571
'Bitcoins are like gold bars with wings' - T.W.
October 18, 2019, 01:25:13 AM
#67
Misliš da ljudi "padaju" na te stvari kao što je iznuda BTC-a? Nekako mislim da "obična" osoba koja će iz neznanja kliknuti na link nema pojma kako kupiti i poslati BTC. Ne znam koliko to onda ima smisla. Ali opet, ako ima toliko takvih kripto locker virusa, očito donosi zaradu.

Mislio sam da ne. Ali na toj adresi na koju sam ja trebao uplatiti je već bilo nekih 0.3 BTC-a kad sam išao pogledati.

Nego, čitao sam da ti trojanci osim što blokiraju komp znaju i imati pristup kameri pa ljudi osim poruke da uplate lovu dobiju u poruci i svoj "real time video". Sad zamisli da se "igraš sa sobom" i dobiješ poruku i video  Grin

Ma ok, vjerojatno i je moguće. Al većina ljudi nema kamere na kompu a oni koji ne cijene kvalitetu uratka i to obavljaju na laptopu i zaslužuju platiti kaznu Grin
legendary
Activity: 2212
Merit: 7064
Cashback 15%
October 17, 2019, 06:38:20 PM
#66
Kad ovako nešto objavite... uradite i screenshoot i postavite zajedno sa tekstom Wink

Opasan je i onaj Ransomware... a za svaki od njih moramo klinknuti 'DA', za download/install
legendary
Activity: 1932
Merit: 2270
October 17, 2019, 05:17:49 PM
#65
Meni su jos bolji oni kad ti dodje na poslovni email da su te snimili preko kamere na kompu da se igras sa sobom i da treba uplatiti lovu ili salju slike sefu  Shocked Bas me znaju dobro nasmijati.
Prije nekih 10tak godina sam pokupio onaj paysafecard trojan, "PU" me tražila da uplatim nekih petstotinjak kuna ako se ne varam. Gluposti, morao sam formatirati hard jer ga nisam uspio maknuti.

 Nego, čitao sam da ti trojanci osim što blokiraju komp znaju i imati pristup kameri pa ljudi osim poruke da uplate lovu dobiju u poruci i svoj "real time video". Sad zamisli da se "igraš sa sobom" i dobiješ poruku i video  Grin
legendary
Activity: 2436
Merit: 1215
October 17, 2019, 03:22:56 PM
#64
Meni su jos bolji oni kad ti dodje na poslovni email da su te snimili preko kamere na kompu da se igras sa sobom i da treba uplatiti lovu ili salju slike sefu  Shocked Bas me znaju dobro nasmijati.

Da, dobio sam i taj. 'I have your passwords'.
Frend im je odgovorio 'upravo sam se izdrkao na ovaj vaš mail' Grin Grin

Žalosna stvar? Sljedeći put kad dobiješ to, dobiti ćeš i BTC adresu za uplatu. Šibni ju u Explorer..

Misliš da ljudi "padaju" na te stvari kao što je iznuda BTC-a? Nekako mislim da "obična" osoba koja će iz neznanja kliknuti na link nema pojma kako kupiti i poslati BTC. Ne znam koliko to onda ima smisla. Ali opet, ako ima toliko takvih kripto locker virusa, očito donosi zaradu.
Pages:
Jump to: