Pages:
Author

Topic: Seed'i Bul, 500 Waves Kazan! (Waves Community Yarışması) - page 2. (Read 1106 times)

member
Activity: 168
Merit: 24
Waves hakkında bilgim olmadığı için soruyorum bu wallet işlerini https://beta.wavesplatform.com/ bu siteden mi deneyeceğiz?

ordan da olur, chrome eklentisi var o da olur. waves lite adı.
jr. member
Activity: 336
Merit: 2
Waves hakkında bilgim olmadığı için soruyorum bu wallet işlerini https://beta.wavesplatform.com/ bu siteden mi deneyeceğiz?
member
Code:
'seed12'=> array('review', 'now', 'try', 'post', 'month', 'story', 'just', 'runway', 'ahead')

kaldı 3
full member
Activity: 504
Merit: 120
4 duyuru kaldı. Şimdiye kadar yayınlanan duyuruların bazılarında kelimeler rahat eleniyor ama bazılarında da eleme yapmak kolay değil. Bu yarışmanın sonu nereye varacak harbiden merak ediyorum.
member
11. metin epey kalabalık oldu.

Code:
'seed11'=> array('just', 'vanish', 'when', 'you', 'know', 'there', 'help', 'find', 'about')
member
Az önce 4U bir makinayı(24 çekirdekli 4x xeon) bu işe ayırdım. Sadece meraktan, ölçme amaçlı.

4608000 olasılıklı haliyle DB oluşturmak;
"Process Time: 1686.5712971687 sec." sürdü. Yani yaklasık 28dk.

Bundan sonraki 5 kelimeyi, 5'er olasılıktan dersek;

5^5 *(4608000) = 3125*4608000 = 14,400,000,000 olasılık olur.

Basit orantı ile,
4608000 --> 28dk
14,400,000,000 --> x

x= 87500 dk =  1458,33 saat = 60 gün gibi bir süre yapıyor Smiley

Kıssadan hisse;
Riske girip, olasılıkları tahmini olarak düşüreceğiz.

ilgili arkadaşlara duyurulur.
Elle bulmak isteyenlere de selam olsun Smiley

member
Activity: 182
Merit: 10
Waves etkinlikleri & dağıtımları hız kesmiyor . Uyuyan dev uyanıyor sanırım sonunda .
Oldukça zorlu bir süreç . Hiç anlamadığım için bulaşmıyorum maalesef . İnşallah kazanan aramızdan çıkar ne diyelim.
jr. member
Activity: 378
Merit: 1
şu an 54 kelime var benim bulduğum.
bunu çözmek baya zaman alır.  Cheesy
newbie
Activity: 70
Merit: 0
Çok zor arkadaşlar ya. Var mı bişeyler yapabilen.Benim sınırlarımı aştı şahsen, daha da bulaşmam.
member
Hala kimse bulamadi mi? Vaktim olsa ugrasacagim ama bu aralarda is yogunlugu var. Biraz önce telegrama söyle bir baktim, kanimca su listeyi cikardim...

dogru yanlis bilemem...

Kelimelerin yarısından fazlası mnemonic dâhilinde değil.
Ayrıca şimdilik kimsenin bulması elbette söz konusu değil.

4,608,000 * (2048)^5 adet olasiligi hesap edebilecek bir işlemci gücüne 10 yıllar var maalesef.
full member
Activity: 504
Merit: 120
Hala kimse bulamadi mi? Vaktim olsa ugrasacagim ama bu aralarda is yogunlugu var. Biraz önce telegrama söyle bir baktim, kanimca su listeyi cikardim...

$day1 = ("january", "first", "business", "meetup", "everyone", "party", "more", "random");
$day2 = ("love", "twitter", "imagine", "people", "together", "about", "waves", "ecology");
$day3 = ("quick", "scam", "collaboration", "group", "suspicious", "social", "network", "report");
$day4 = ("waves", "platform", "tournament", "reward", "mobile", "game", "spoil", "instant");
$day5 = ("grid", "bot", "waves", "hello", "world", "read", "more");
$day6 = ("watch", "story", "waves", "platform", "unfold", "development", "smart", "know", "follow", "link", "take", "poll");
$day7 = ("waves", "platform", "team", "travel", "around", "globe", "some", "more", "recent", "world", "economic", "forum");
$day8 = ("waves", "weekly", "back", "renew", "bit", "subscribe", "channel", "backstage", "sneak");
$day9 = ("more", "today", "weekly", "liquid", "ready", "cram", "read", "more", "blog");

dogru yanlis bilemem...

Bunların bir kısmı listede olmadığından eleniyor direkt. Ama ne kadar elense de 13.kelime gelmeden bulunması zor. Manuel olarak zaten bulunamaz da belki botla denenirse 13.kelimeden sonra bulunur.
sr. member
Activity: 756
Merit: 290
global başlıklarda anons içindeki seedlerle ilgili bir teori falan ortaya atan var mı?
bu şekilde algoritma fonksiyon falan yazarak bulunabilecek bir oyun olmadığını düşünüyorum.
hero member
Activity: 1638
Merit: 686

$day1 = ("january", "first", "business", "meetup", "everyone", "party", "more", "random");
$day2 = ("love", "twitter", "imagine", "people", "together", "about", "waves", "ecology");
$day3 = ("quick", "scam", "collaboration", "group", "suspicious", "social", "network", "report");
$day4 = ("waves", "platform", "tournament", "reward", "mobile", "game", "spoil", "instant");
$day5 = ("grid", "bot", "waves", "hello", "world", "read", "more");
$day6 = ("watch", "story", "waves", "platform", "unfold", "development", "smart", "know", "follow", "link", "take", "poll");
$day7 = ("waves", "platform", "team", "travel", "around", "globe", "some", "more", "recent", "world", "economic", "forum");
$day8 = ("waves", "weekly", "back", "renew", "bit", "subscribe", "channel", "backstage", "sneak");
$day9 = ("more", "today", "weekly", "liquid", "ready", "cram", "read", "more", "blog");

dogru yanlis bilemem...
member
Activity: 182
Merit: 10
Bence kimse bulamayacak adamlar sırf reklam için böyle şeyler yapacağına kaliteli reklamlar yapsalar ne olur yani bu nedir böyle çocuk oyunu gibi inşallah aramızdan biri kazanır

Dağıtmamazlık yapmazlar . Zamanında wct hodl ' cularına bcc bile dağıtmıştı . Aşırı bir şekilde ilgi çekiyor reklam ağına ödese bu kadar ilgi çekmezdi benim düşüncem . Güzel ve eğlenceli düşünülmüş.
full member
Activity: 588
Merit: 125
Bence kimse bulamayacak adamlar sırf reklam için böyle şeyler yapacağına kaliteli reklamlar yapsalar ne olur yani bu nedir böyle çocuk oyunu gibi inşallah aramızdan biri kazanır
jr. member
Activity: 336
Merit: 2
Bu hızla giderse 2-3 güne biter gibi geliyor, uğraşmaktan vazgeçtim hepsinden birer kelime alıp tahmin etmeye çalışacağım artık tutarsa Cheesy
member
İyi haber, 9. ayağı tek geçiyoruz.

Code:
'seed9' => array('renew')

olasılık sayımız aynı kaldı.

Code:
'seed10' => array('more', 'today', 'liquid', 'ready', 'cram')

olasilik sayimiz = 5*921600 = 4,608,000
member
Code:
'seed8' => array('team', 'travel', 'all', 'around', 'globe', 'more', 'world', 'forum')

Olasilik sayimiz = 921600 oldu.
member
Activity: 210
Merit: 11
waves böyle şeyleri sürekli yapıyor waves'i duymayan yokken imza kampanyasıda düzenlemedimi bu adamlar, neden böyle şeylere ihtiyaç duyuyorlar anlamıyorum airdrop yapın bari mail kaydından haberlerini oraya gönderirsiniz.
full member
Activity: 252
Merit: 100
waves in seed sözlüğü kaç kelimeden oluşuyor? 13-14 kelimeyi aldıktan sonra sözlükteki bütün kelimeleri deneyerekte 15. kelimeyi almadan bulunabilir bot yardımıyla

Evet bulabilir. 2048 kelime var sözlükte. Süre epey artar hâliyle. 15. kelimeyi bulana kadar 15.mesaji atip atmamalari arasında bir durum.
2048 kelimeyse son 2 seed zor ama bence bir bot yardımıyla 14. kelimeden sonra bulunabilir sonuçta denemeyi sınırlayan birşey yok sitede bildiğim kadarıyla. tabi bu seedleri sıralı verceklerini düşünüyorum.
Pages:
Jump to: