Pages:
Author

Topic: Serie A 21/22 Sezonu - page 7. (Read 1036 times)

full member
Activity: 854
Merit: 113
September 28, 2021, 03:22:56 PM
Napoli mükemmel formunu sürdürüyor. Çıktıkları 6 maçın hepsini kazandılar. Bunlardan birisi de Juventus'a karşı evindeydi. Napoli'yi bu sene çok beğeniyorum ve genç forvetleri Osimhen de harika bir iş yapıyor. 22 yaşındaki futbolcu, şu ana kadar çıktığı 5 maçta 4 gol attı. Haftaya da Fiorentina deplasmanına gidecekler ve zor bir maç olacak. Fiorentina deplasmanı zor olacak olsa da Napoli bence galibiyet serisini sürdürür.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
September 28, 2021, 03:16:05 PM
Juventusun bu sene şampiyon olma ihtimali düşük bu sene ağır favoriler bana göre napoli ve inter ikisi arasında büyük bir şampiyonluk yarışı olacağı kanaatindeyim.Özellikle interin napoliye göre bir adım önde olduğunu düşünüyorum.İnterin kadrosunu napoliye göre daha iyi buluyorum.
sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
September 27, 2021, 03:11:24 PM
Juventus, Ronaldo gittikten sonra dağılmış durumda, lig'de lider ile arasında 10 puan fark var, gerçi İtalyanın eski favori takımlarıda eski hallerine döndüler ve Liderlikte boy göstermeye başladılar.
Eski Milan ve İnter'i izliyoruz nerdeyse.

Juventus berbat bir başlangıç yaptıktan sonra nihayet Spezia deplasmanında zor da olsa 3-2 galip gelmişti. Bu galibiyet özgüvenlerini artırmış olsa gerek ki Sampdoria'ya karşı da 3-2'lik bir galibiyet almayı başararak güzel bir form tutturdu. Oyuncuların kendine güveni iyice yerine gelmiştir artık. Bence önümüzdeki haftalarda Juventus da yukarı sıralara doğru yol almaya başlar. Ama gerçek şu ki, bu sezon şampiyon olmaları için çok formda olan Napoli, Inter ve Milan'ın tökezlemeleri için dua etmeleri lazım. Napoli şu an en sağlam oynayan takım. 6'da 6 yaptılar. Aynı şekilde dediğiniz gibi Milan ve Inter de harika performanslar gösteriyorlar. İtalya Ligi'nde görmek istediğimiz rekabeti iki sezondur elde etmeye başladık.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
September 27, 2021, 06:14:26 AM
Juventus, Ronaldo gittikten sonra dağılmış durumda, lig'de lider ile arasında 10 puan fark var, gerçi İtalyanın eski favori takımlarıda eski hallerine döndüler ve Liderlikte boy göstermeye başladılar.

aynı şey kısmen barcelona için de geçerli hocam. kulübe ağırlığını koymuş isimler ekipten ayrılınca takımda moral ve motivasyon anlamında da bir takım düşüşler gözlemleniyor. gerçeği juventus yine de arayı kapatıp, durumu toparlayacak seviyede bulunuyor.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1040
September 27, 2021, 03:42:45 AM

Eski Milan eski inter en güzel zamanlarını 2000-2007 yılları arasında parça parça yaşıyorlardı son zamanlarda Milan Milan değildi inter geçen sene yine kazandı şampiyonluğu juventus dağılmış durumda bence de işleri çok zor
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
September 27, 2021, 03:37:11 AM
Serie -A bu yıl çok iddialı geçecek gibi. 5-6 takım birbirine denk halde. Juventus de eski Juventus değil. Napoli şimdilik lider konumda eğer geniş kadrosu varsa belki Maradona'dan sonraki ilk şampiyonluk bu yıl gelebilir.
Ben şahsen Napoli'yi daha çok beğeniyorum. Çünkü İtalya'nın fakir semtlerini temsil ediyor. ( Ya da bende öyle bir izlenimi var)
legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
September 26, 2021, 05:27:32 PM
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
September 26, 2021, 10:43:16 AM
Biten maçlarda Juventus, Sampdoria’yı 3-2 mağlup etti, fiorentina udinese karşısında 1-0 önde ve son 10 dakika oynanıyor, empoli bologna maçı bol gollü, empoli 3-2 önde götürüyor, puan durumunda ise 1 maç fazlası ile Milan lider durumda, napoli kazanırsa yeni lider olacak,
legendary
Activity: 1722
Merit: 1630
September 25, 2021, 04:35:20 AM
Bu maç haftasında 2 tane büyük maç olduğunu gözlemledim. Bunlardan birisi bu akşam 19.00'da oynanacak olan Inter - Atalanta karşılaşması. Inter şampiyon olduktan sonra da sezona çok iyi bir başlangıç yaptı. 5 maçın 4'ünü kazanıp birinde berabere kaldılar ve lider Napoli'nin 2 puan gerisinde 2. sıradalar. Atalanta da sadece 3 puan gerisinden onları takip ediyor. Atalanta 2014 yılından beri bu sahada Inter'e karşı galibiyet alamıyor. Bu kadar güçlü bir Inter karşısında yine en iyi ihtimalle 1 puana razı olacaklar gibi hissediyorum. Yine de ben Inter'in direkt olarak maçı kazanmasını bekliyorum.

Bir diğer büyük maç ise yarın 19.00'da oynanacak olan Lazio - Roma. Bu ikiliden lige sağlam başlayan taraf Roma. Çıktıkları 5 maçın 4'ünü kazanıp birini kaybettiler. Lazio ise lige 2 galibiyetle başladıktan sonra çöküşe geçti ve 3 maçtır kazanamıyor. İkili arasındaki maçları incelersek, ilginçtir ki Roma da Lazio'ya karşı bu sahada 5 yıldır galip gelemiyor. Ama bu sefer dengeler değişebilir gibi geliyor bana. Mourinholu Roma oynadığı futbolla göz dolduruyor ve bu maçtaki favorim aynı zamanda da.
legendary
September 25, 2021, 03:34:46 AM
lazio ve roma arasında yarın saat 19:00'da gerçekleşecek olan derbi mücadelesi de bu haftanın en çok dikkat çeken maçlarından biri olabilir. lazio'yu temsilcimiz gs karşısında bir miktar izleme fırsatı bulmuştum, bence kaliteli isimlerden oluşuyorlar ama iyi bir takım değiller. bu sezon verona maçı dışında mağlubiyet yüzü görmeyen mourunhio'lu roma galibiyete yakın olan taraf gibi gözüküyor. derbi derbidir, güzel bir maç olabilir.
full member
Activity: 854
Merit: 113
September 24, 2021, 04:38:37 PM

İşte maç diye buna derim.  Grin  6. haftanın en dikkat çeken maçlardan birinin Inter - Atalanta olduğunu düşünüyorum. Inter şu ana kadar aldığı 4 galibiyet ve 1 beraberlik ile 13 puana sahip ve 2. sırada yer alıyor. Atalanta ise kötü başlasa da toparlanmaya başladı. 10 puanla 5. sırada yer alıyorlar ve son 2 maçlarını kazandılar. Inter zaten geçen sezonun şampiyonu. Conte takımdan bu sezon ayrıldı ve yerine Simone Inzaghi getirildi. Herkes ne yapacak acaba diye merak ederken Inter lige harika başladı. Atalanta ise geçen sezonu Milan'ın sadece 1 puan gerisinde olarak 3. tamamlamıştı. Bu sezon da ciddi bir rekabet ortamı oluşturabilirler gibi gözüküyor.

Bu zorlu maçta Inter'i yine de favori olarak görüyorum. Giuseppe Meazza'daki son Atalanta maçını 1-0 kazandılar. Tekrar bir galibiyet alabilirler. Ama bu sefer karşılıklı goller bekliyorum ve skor tahminim de 2-1.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
September 24, 2021, 03:00:09 PM
Serie A da ilk haftalarda pek de sürpriz bir şey yaşamadık diyebiliriz.Ronaldonun juventustan ayrılması juventusa yaramamış gibi duruyor şimdilik toplayabilecekler mi belli değil.Onun dışında napoli ve inter kaldığı yerden efsane devam ediyor iki takımın da kadro kalitesi tartışılmaz güçlü.Şampiyonluk yarışı ikisi arasında geçicek gibi duruyor.
legendary
Activity: 1722
Merit: 1630
September 23, 2021, 05:20:03 AM
Serie A'da dün en çok keyif aldığım maç Spezia - Juventus maçıydı. Çok büyük bir çekişme izledik ve iki taraf da maç sırasında öne geçmeyi başardı. İlk golü Juventus bulsa da Spezia muhteşem bir geri dönüş gerçekleştirdi. Sıkıntılı dakikaların kendisini beklediği Juventus yine de çok iyi bir geri dönüş gerçekleştirdi ve bu sefer rakibine şans vermeyerek maçı 3-2 kazanmayı bildi. Ligin en zayıf halkalarından birine karşı bile bu kadar zorlanmaları akıllarda soru işareti bıraksa da daha sezonun başlarında olduğumuz için bekleyelim görelim derim. Çünkü hatırlarsanız, geçen sezon İngiltere Premier Ligi'nde Manchester City kötü bir başlangıç yapsa da bir süre sonra toparlanıp açık ara şampiyon olmayı bile başardı. Juventus bunu başarabilir mi, bekleyip göreceğiz.
legendary
September 23, 2021, 05:12:35 AM
Juventus geçen senelere göre performans olarak çok uzak spezia gibi bir takımı bile zorlukla yenebildiler az kala onlara da puan kaybedeceklerdi bu sene şampiyonluk şanslarını oldukça zayıf görüyorum yine inter veya formda olan Milan bu seneyi şampiyonlukla kapatabilir bence
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
September 22, 2021, 07:07:52 PM
5. haftanın maçları çoktan başladı bile. Ligin büyük takımlarından Inter, Milan ve Juventus maçlarını oynadılar ve 3'ü de galibiyetle ayrılmayı başardı.

Juventus Spezia deplasmanındaydı. Lige oldukça kötü bir başlangıç yaptılar ve en son Milan'ı yenmeye yaklaşırken son kısımlarda golü yedikten sonra 1-1'lik beraberliğe razı oldular. 5. haftaya kadar galibiyetsiz gelen Juventus için bu altın bir fırsattı. Fakat Spezia gibi zayıf bir takıma karşı bile zorluk çektiler. Klasik olarak yine ilk gol Juventus'tan geldi fakat Spezia harika bir iş ile maçı çevirip 2-1 öne geçti. Acaba bir puan kaybı daha mı geliyor derken Juventus bir şekilde yeniden maçı çevirip 3-2 yapmayı başardı ve nihayet sezonun ilk galibiyetini de almış oldu. Ancak hala alarm veriyorlar ve zor bir sezon onları bekliyor gibi görünüyor.

Fiorentina - Inter maçı oldukça zevkliydi. İlk yarıda Fiorentina üstün oynayarak izleyenleri çok şaşırttı. Geçen sezona kıyasla çok daha istekli bir Fiorentina izliyoruz bu sezon. Yarıyı da 1-0 önde kapattılar. Fakat Inter'in pest etmeye hiç niyeti yoktu ve 2. yarıya bambaşka başladılar. Daha ilk 10 dakikasında çevirip 2-1 yaptılar. Fiorentina zaten karşılık vermekte sıkıntı yaşarken bir de kırmızı kart görünce moraller düştü. Inter'de Perisic noktayı koydu ve maçı da 3-1 kazandılar.

Milan ise Venezia gibi bir rakibe karşı kolay bir maç oynadı. Bitiricilik açısından birtakım sıkıntılar yaşasalar da maçı 2-0 kazanmayı başardılar. Şu an Inter ile aynı puanı paylaşarak 2. sıradalar. Tabi Napoli'nin yarın Sampdoria'ya karşı alacağı sonuç dengeleri değiştirebilir lig tablosunda.
legendary
September 22, 2021, 12:49:16 AM
İnter 3-1 kazandı Hakan çalhanoğlu 1 gole asist yaptı atalanta sassuoloyu 2-1 yendi bologna maçı beraber bitti bugün diğer maçlarla devam edecek lig serie a da puan durumları birbirine yakın gidiyor juventus akşam maçı alabilecek mi
sr. member
Activity: 714
Merit: 335
September 21, 2021, 02:07:17 PM
Merih demiral ne dirsek yemiş ya vallaha üzüldüm çocuğa maçta. kaşının üzeri patlamış, yüzü gözü hep kan içinde kalmıştı. üstelik pozisyondan sonra itiraz sebebiyle bir sarı kartta gördü. 75. dakikada zapatanın attığı golle kazandılar. 3 puan atalanta için çok önemliydi.

valla tam olarak aynı şeyi yazmak için konuya geldim hocam. adam sol dirseği kroşe gibi yemiş; ne yapsın, ayağa kalkıp kem küm mü etsin, tabii ki itiraz edecek. yediği yumruk nedeniyle yüzü kanayan adama "neden sakin değilsin" demek (sarı kart göstermek) nedir? bence artık hakemlere fiziksel temas gerçekleştirilmedikçe ya da aleni küfürler edilmedikçe itirazdan dolayı kart verilmemeli. tamam, anormal davranışlar sergileyen futbolcular hakemin otoritesini sarsıyor ama bu pozisyon da (https://youtu.be/_5a83HAcN3E ); ne bileyim... merih boşu boşuna agresyona da girmemiştir, maç içinde kim bilir kaç tane darbe yemiştir, kim bilir durumu hakeme kaç kere belirtmiştir.

Adi herif bilerek ve isteyerek dirsek atmış hatta ileriye elini çekerek güç alıp öyle merihe patlatmış. hakem kırmızı kart göstermek yerine merihe de sarı kart gösterdi. akılsız herif maç yönetmeyi bilmiyor daha. birkaç hafta maç vermezler inşallah bu gerizekalı hakeme.
hero member
Activity: 2002
Merit: 670
September 20, 2021, 09:09:30 AM
Verona kendi sahasında Romayı ağırladı maçın sonucunda, Verona 3-2 kazanmayı başardı. Aşırı sağnak yağışa rağmen üst düzey tempo sergiledi her iki takım oyuncularıda. Roma kaptanı Pelegrinin golü gerçekten muthişti, sezonun en iyi golleri arasında olabilir. Veronanın son golüde çok iyidi, Faraoni ceza sahası dışından çok etkili bir şutla golü buldu ve takımının kazanmasını sağladı.

Juventus maça hızlı bir açılış yaptı. Kontra atakla Moratanın golüyle başladı. Juventus ikinci golü bulmak için çok ugraşada bu golü bulamadı. Milan dakika 75'de köşe vuruşundan Rebic'in kafa vuruşuyla golü buldu, temiz bir gol oldu. Juventus için işler hiç iyi görünmüyor.
legendary
September 20, 2021, 03:43:11 AM
Merih demiral ne dirsek yemiş ya vallaha üzüldüm çocuğa maçta. kaşının üzeri patlamış, yüzü gözü hep kan içinde kalmıştı. üstelik pozisyondan sonra itiraz sebebiyle bir sarı kartta gördü. 75. dakikada zapatanın attığı golle kazandılar. 3 puan atalanta için çok önemliydi.

valla tam olarak aynı şeyi yazmak için konuya geldim hocam. adam sol dirseği kroşe gibi yemiş; ne yapsın, ayağa kalkıp kem küm mü etsin, tabii ki itiraz edecek. yediği yumruk nedeniyle yüzü kanayan adama "neden sakin değilsin" demek (sarı kart göstermek) nedir? bence artık hakemlere fiziksel temas gerçekleştirilmedikçe ya da aleni küfürler edilmedikçe itirazdan dolayı kart verilmemeli. tamam, anormal davranışlar sergileyen futbolcular hakemin otoritesini sarsıyor ama bu pozisyon da (https://youtu.be/_5a83HAcN3E ); ne bileyim... merih boşu boşuna agresyona da girmemiştir, maç içinde kim bilir kaç tane darbe yemiştir, kim bilir durumu hakeme kaç kere belirtmiştir.
full member
Activity: 1400
Merit: 161
September 19, 2021, 04:23:11 AM
Bugün Juventus ile Milan arasında Turin'de oynanacak çok sağlam bir maç var.

Juventus ligin şu ana kadar kaybedenlerinden birisi. Çıktıkları 3 maçta henüz bir galibiyetleri bulunmuyor. Milan ise 3'te 3 ile harika bir başlangıç yaptı. Juventus geçtiğimiz hafta ligin güçlü takımlarından Napoli'ye 2-1 yenilmişti. Fakat sonrasında Şampiyonlar Ligi maçlarında Malmö'yü 3-0 ile geçtiler ve moral buldular. Bakalım aynı performansı bu maça da yansıtmayı başarabilecekler mi. Milan ise Şampiyonlar Ligi'ndeki maçında Liverpool'a karşı dişli bir mücadele verdi ve sahadan 3-2 yenik ayrıldı. Ama zaten formda olan bir takımlar ve bu maçta bence bir adım öne çıkıyorlar. İddaa oranlarına göre Juventus favori gösterilse de Milan galibiyet bile alırsa şaşırmam. Bence ilk golü Juventus bulur sonrasında Milan maçı çevirip 2-1 veya 3-1 kazanır.
Pages:
Jump to: