Pages:
Author

Topic: Slovenija (Slovenia) - page 16. (Read 1018071 times)

sr. member
Activity: 628
Merit: 276
BTC, ETH, XMR, LTC
September 16, 2017, 07:44:38 AM
pozdravljeni

sem nov v Kripto svetu in na tem forumu. Za Bitcoin sem prvic slisal pred kakimi 5- 6 leti, na nekem forumu, vendar se nisem zanimal takrat.
V bistvu sem mislil, da gre za kako Ponzi shemo, danse mi je tega zelo žal...ampak OK vsi imamo svoje slabe odločitve, svet gre naprej in mi z njim...

mislim, da nas tukaj ni ravno nekaj veliko in sem mnenja, da bi lahko malo delili izkušnje kam smo vložili, kako trgujemo...itak smo tako mala skupnost, da drug drugemu nismo konkurenca, prej obratno, skupaj lahko mogoče bolje trgujmo, vsaj nekaj ve in opazi....

dajte se malo razpisat....sam si trenutno ogledujem kakih 5 Alt coinov in jih bom verjetno kupil v kratkem nekaj....

pa vi? kaj imate, kako trgujete, kako je z davki...

lp
Zdravo!

Tudi jaz sem razmeroma nov v tem kripto svetu. (5 mesecev)
Če si na FB-ju se lahko pridružiš Kriptovalute - Slovenska Blockchain Skupnost - Bitcoin.si in še nekaj ''podskupin'' (ICO debate, vroče kripto novice...) mislim, da je tu zbrana večina aktivnih slovencev na tem področju. Seveda pa jih je večina pripravljena pomagati, če so vprašanja na mestu in ne le nasveti kako obogateti čez noč.

Najprej moraš poskrbeti za varnost, kar si verjetno že vsaj 10x slišal. Smiley Ampak res, 2FA na menjalnicah, kovanci, ki niso namenjeni trejdanju naj bodo spravljeni na varnem (v walletih v katerih veš privatni ključ).

Glede izbire altov pa dvomim da boš dobil kakšen konkreten nasvet. https://coinmarketcap.com/#EUR Mislim, da je najboljše da greš lepo po vrsti glede na market cap. Pogledaš ekipo, whitepapper, spletno stran, threade na tem forumu, pa seveda še vpišeš na google kjer hitro vidiš kakšno je splošno mnenje o kovancu. Pa previdno vstopaj v nove valute.

Imam pa še jaz vprašanje: Je kdo ki trguje z boti? Rad bi našel bota, ki bi omogočal trgovanje na dolgi rok. In bi deloval po principu cena pade za 1% bot malo kupi, cena naraste za 1% in bot malo proda? Kdo uporablja to taktiko? Trenutno to delam ročno z parom BTC/EUR in se obrestuje. Seveda pa bi bilo veliko bolj učinkovito če bi to delo opravljal bot.




newbie
Activity: 59
Merit: 0
September 15, 2017, 09:04:43 AM
pozdravljeni

sem nov v Kripto svetu in na tem forumu. Za Bitcoin sem prvic slisal pred kakimi 5- 6 leti, na nekem forumu, vendar se nisem zanimal takrat.
V bistvu sem mislil, da gre za kako Ponzi shemo, danse mi je tega zelo žal...ampak OK vsi imamo svoje slabe odločitve, svet gre naprej in mi z njim...

mislim, da nas tukaj ni ravno nekaj veliko in sem mnenja, da bi lahko malo delili izkušnje kam smo vložili, kako trgujemo...itak smo tako mala skupnost, da drug drugemu nismo konkurenca, prej obratno, skupaj lahko mogoče bolje trgujmo, vsaj nekaj ve in opazi....

dajte se malo razpisat....sam si trenutno ogledujem kakih 5 Alt coinov in jih bom verjetno kupil v kratkem nekaj....

pa vi? kaj imate, kako trgujete, kako je z davki...

lp
donator
Activity: 674
Merit: 522
September 07, 2017, 03:13:30 AM
Če koga zanima; danes ob 21:45 v oddaji 24ur zvečer bo govora o Viberate projektu.
Luskan prispevek je bil. Predvsem mi je bilo vsec, da ni bilo nekega nepotrebnega nabijanja ampak je vse teklo lepo v mejah realnega in moznega. In zacuda je vse skupaj izpadlo sprosceno - kot pravi pogovor med gostoma in voditeljem... ponavadi jim to ne uspe in vse zveni zelo zategnjeno (npr. ko je bilo govora na temo kripto v oddaji Polnocni Klub je bilo naravnost grozno).

Cestitke ekipi za ta dosezek, hudo!


Mimogrede: ce je na voljo ta prispevek na kaksnem YT ali kje drugje... se priporocam za lilnk!
legendary
Activity: 1274
Merit: 1006
September 06, 2017, 12:37:24 PM
Če koga zanima; danes ob 21:45 v oddaji 24ur zvečer bo govora o Viberate projektu.
hero member
Activity: 707
Merit: 501
September 01, 2017, 01:02:54 PM
Bitstamp, kraken.
newbie
Activity: 3
Merit: 0
September 01, 2017, 12:49:21 PM
Zdravo, rad bi investiral 1k € in kupil BTC, LTC ali pa ETH.

Zanima me kje je trenutno najbolša menjava iz € v coine, da bi čim več ostalo in bi menjalnica čim manj pojedla  Wink Cheesy

Hvala za vsak odgovor.

LP
full member
Activity: 1064
Merit: 101
August 27, 2017, 11:43:50 AM
Ja, itak prevajam (sicer je ta "kariera" še zelo sveža) zaradi nagrade (trenutno primanjkuje fiat-a za vlaganje), ne iz kakih plemenitih altruističnih nagnjenj, je pa bonus, če kdo kot posledica prevoda skoči na ICO vlak dotičnega projekta. Glede podlag, te so zelo redko (vsaj v časovnem okvirju zadnjega meseca) distribuirane s strani ekipe, tako da se prevajalci morajo znajti sami. Idealno bi bilo, če bi layout bil zacementiran, shranjene nastavitve o fontih ipd, tko da bi res sam prevajal in se ne zajebaval z editiranjem slik. Kakorkoli, hvala za input.
hero member
Activity: 707
Merit: 501
August 27, 2017, 10:44:53 AM
Za teh par ljudi se itak ne splaca prevajati v slovenscino... Razen pac kar dobis verjetno bonus. Za slike ti pa naj avtorji kovanca zrihtajo predlogo, ne bos se ti ukvarjal z urejanjem.
full member
Activity: 1064
Merit: 101
August 27, 2017, 10:06:09 AM
Pozdrav. Se tu mogoče nahajajo kaki nadobudni prevajalci ANN tem v Slovenščino? Ni mi povsem jasno, če projekti pričakujejo prevod teksta, ki se nahaja v slikovnem gradivu, ker redno zasledim, da nekateri prevajajo ta tekst, nekateri pa ne (brez očitnih posledic). Nemalo je tudi takih ANN objav, kjer je projekt v celoti predstavljen v slikah, tekst teh je seveda potrebno prevest, sprašujem za situacije, kjer je večino plain teksta in nekaj slik. Samo tako informativno, če je kako nepisano pravilo, ker je samostojno editiranje slikovnega materiala lahko zelo zamudno/mučno, še posebej pri xy ozadjih teksta ali kakih eksotičnih fontih teksta. LP
full member
Activity: 196
Merit: 100
August 23, 2017, 10:42:47 AM
živjo!

Sem Sašo in sem del teama, ki dela na projektu: Notary Platform - aplikacija s pomočjo katere lahko sklepate pogodbe kjerkoli, kadarkoli in brez notarja.
V primeru, da vas zanima naš projekt, se nam lahko pridružite v pogovoru na sledečem linku: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2105783.new;topicseen#new

Lp,
Sašo

Zdravo, zanimiva ideja, želim vam veliko uspehov!
 predvidevam pa da http://www.notary-platform.com/ ni vaša stran ali pač?



Živjo,

Hvala za lepe želje!

Spletna stran je naša. Zaradi presale-a, ki smo ga imeli v juniju so bile na njej še stare informacije. Danes je bila posodobljena in sedaj je v skladu s preostalim dizajnom Smiley

Lp,
Sašo
jr. member
Activity: 46
Merit: 1
August 21, 2017, 03:52:05 PM
živjo!

Sem Sašo in sem del teama, ki dela na projektu: Notary Platform - aplikacija s pomočjo katere lahko sklepate pogodbe kjerkoli, kadarkoli in brez notarja.
V primeru, da vas zanima naš projekt, se nam lahko pridružite v pogovoru na sledečem linku: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2105783.new;topicseen#new

Lp,
Sašo

Zdravo, zanimiva ideja, želim vam veliko uspehov!
 predvidevam pa da http://www.notary-platform.com/ ni vaša stran ali pač?

full member
Activity: 196
Merit: 100
August 21, 2017, 09:50:51 AM
živjo!

Sem Sašo in sem del teama, ki dela na projektu: Notary Platform - aplikacija s pomočjo katere lahko sklepate pogodbe kjerkoli, kadarkoli in brez notarja.
V primeru, da vas zanima naš projekt, se nam lahko pridružite v pogovoru na sledečem linku: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2105783.new;topicseen#new

Lp,
Sašo
member
Activity: 117
Merit: 10
August 21, 2017, 05:10:56 AM
Zdravo, ali kdo prodaja svoj account? Pišite mi ponudbe na ZS in pošljite link do accounta ki se prodaja ali vsaj podatke:
Posts:
Activity:
Position:
Date Registered:
jr. member
Activity: 46
Merit: 1
August 20, 2017, 09:12:33 AM
Zdravo, če koga zanima kakšen GPU miner vam lahko pomagam. Namreč nudimo prodajo ter pa gostovnje mining opreme.

Pa še link kako vse skupaj zgleda zaenkrat. https://www.youtube.com/watch?v=vIpEVhS51EE  Smiley
hero member
Activity: 707
Merit: 501
hero member
Activity: 806
Merit: 507
Trusted Campaign manager
August 18, 2017, 01:05:44 PM
Kolikor sem čekiral je 4.4% pri nakupu 5.7% pri prodaji (za ta dotični bankomat), verjetno se pa razlikuje od bankomata do bankomata (proizvajalca).


hmm tole bi moralo biti kje na spletu, da bi lahko preveril preden se odpraviš do bankomata in kupiš ali prodaš....

sicer pa za kak drobiž ni problem, za kaj večjega pa .. meni itak ni pomembno Smiley
hero member
Activity: 707
Merit: 501
August 18, 2017, 06:06:48 AM
Kolikor sem čekiral je 4.4% pri nakupu 5.7% pri prodaji (za ta dotični bankomat), verjetno se pa razlikuje od bankomata do bankomata (proizvajalca).
hero member
Activity: 806
Merit: 507
Trusted Campaign manager
August 18, 2017, 02:46:27 AM
kakšen je kurs na teh bankomatih  ? to se menda da preveriti nekje, ker imajo povzeto po nekom ??
ve kdo kje lahko to čekiraš ?



hero member
Activity: 707
Merit: 501
August 17, 2017, 01:49:26 AM
Sedaj tudi v MB bitcoin bankomat, ki omogoča nakup in prodajo btc/eth. Obstoječ od bitnika (prestavljen v tuš center) omogoča samo nakup btc.
Lokacija: https://coinatmradar.com/bitcoin_atm/2350/bitcoin-atm-general-bytes-maribor-pekarna-evropa/
newbie
Activity: 38
Merit: 0
July 31, 2017, 01:03:34 PM
Spoštovani!

Spodnja najava je prevod uradne objave WCX ekipe, ki jo najdete v tej temi.

---

[ANN][MENJALNICA] WCX - Cenovno ugodna menjalnica digitalnih valut, pripravlja jo Apple & Wall St team

Dragi prijatelji na Bitcointalku, pozdravljeni!

Z velikim veseljem vam predstavljamo WCX, novo spletno menjalnico digitalnih valut, ki bo svoje spletišče odprla 10.10.2017.

https://wcex.co

---

V čem se WCX razlikuje od drugih?

- Zelo nizke provizije. Tudi do desetkrat ceneje kot je na voljo zdaj. če si posrednik (nekdo, ki postavlja omejena naročila), si za svoja naročila, ko so izvršena, plačan namesto, da sam plačaš.
- Ekipa. Prihaja iz Appla, IBM in Deutsche Bank. Ima veliko izkušenj pri gradnji razširljivih rešitev.
- Varnost. 98% sredstev je na hladnem. Ločeni strežniki. Ekipa ima na področju varnosti poglobljeno znanje.
- Razširljivost. Menjalna platforma, ki so jo zgradili veterani Wall Streeta in je leta preizkušana. Sposobna je več kot milijon transakcij, brez posebnega pritiska.
- Globalno in anonimno. Menjalnica je na voljo za državljane vseh držav. Ni preverjanja osebnih podatkov.
- Še več na wcex.co.


---

Delitev prihodka z imetniki WCX žetonov

Z ICO, ki ga v WCX načrtujemo 09.09.2017, izdajamo WCX žetone. Zgodnjim uporabnikom bomo omogočili pridobitev deleža v začetnem uspehu platforme z dodelitvijo žetonov. Imetniki žetonov pridobijo delež dobička, ki ga WCX ustvari preko provizij. Delež dobička se izračuna glede na delež, ki ga ima vsak uporabnik glede na celotno količino žetonov.

Ker WCX pridobiva provizije in izplačuje imetnike žetonov v različnih digitalnih valutah, je lastništvo WCX žetonov podobno lastništvu portfelja različnih digitalnih valut.

Omejen čas lahko brezplačno pridobite WCX žetone na naslednje načine:

- registracija na wcex.co
- pridobivanje novih uporabnikov (referral) preko osebne povezave (povezava je vidna na strani, ko ste prijavljeni)
- sledenje WCX na Twitterju ((@wcxofficial) – izpolnite ta obrazec
- glasovanje v anketi o valutah, za katere želite, da se z njimi lahko menja na WCX – izpolnite ta obrazec

Naj poudarimo: WCX ni decentralizirana menjalnica. Decentralizacija uporabniških denarnic je sicer na seznamu možnosti. WCX žetoni so ERC20 žetoni (Ethereum blockchain).


---

Promocija za nove uporabnike

Časovno omejena promocija: brezplačno pridobi 50 WCX žetonov (~ $5), ko se prijaviš na https://wcex.co.


---

Promocija vsebine


Novo! Časovno omejeno - pridobi plačilo v WCX žetonih, ko objaviš visoko kvalitetno besedilo o WCX na svojem blogu, spletni strani, YouTube kanalu ali poštnem seznamu. Sprejemamo besedila v vseh jezikih.

Oglej si podrobnosti in izpolni ta obrazec.


---

Pretekle promocije

- Plačila za promocijo, ki se je zaključila 23.07.2017, so izvedena. Seznam je tu.



---

Prevodi

Prevajalci, rezervirajte si možnost prevoda v svoj jezik z odgovorom v tej temi. Na voljo: arabsko, grško.

nemško
špansko
portugalsko
filipinsko


Prihaja:

kitajsko
rusko
indonezijsko
vietnamsko
francosko
italijansko
poljsko
turško
hindu
nizozemsko
hrvaško


---

Odgovori na pogosta vprašanja

Na vprašanja, ki jih pogosto postavljata, smo odgovorili v tej temi v naslednjih odgovorih:

https://bitcointalksearch.org/topic/m.20340135
https://bitcointalksearch.org/topic/m.20362180
https://bitcointalksearch.org/topic/m.20385130


---

O pridobitvah s pomočjo neželenega oglaševanja (spam)

Prosimo, da upoštevate, da s pomočjo vaših osebih kod nadzorujemo vire pridobljenih novih uporabnikov. Če boste uporabljali načine, kot so oglaševalna programska oprema in reklamne strani, avtomatizacija in skripte, spam pošta, Twitter blast, neetično oglaševanje, in druge metode neželenega oglaševanja, bomo vaš uporabniški račun ukinili brez obvestila.


- Ekipa WCX
Pages:
Jump to: