Pages:
Author

Topic: Slovenija (Slovenia) - page 18. (Read 1018071 times)

hero member
Activity: 806
Merit: 507
Trusted Campaign manager
June 28, 2017, 02:07:01 AM
ni postopka. Enostavno implementiraš možnost plačila z kriptovaluto ala BTC.
Na računu mora pisati EUR+  DDV ostalo pa je tvoj problem.
Na koncu davčno zanima samo če si plačal davek in to v EUR.
Dobro pa bi bilo, če si na račun sprogramiraš kako je bilo plačano in po kakšnem kursu si obračunalal, da ne bi še kak tržni kaj kompliciral..

newbie
Activity: 5
Merit: 0
June 28, 2017, 12:43:30 AM
Pozdrav vsem Wink

Zanima me kakšen je postopek, da naprimer "moja" trgovina uvede/omogoča plačilo z bitcoini.

LP,
newbie
Activity: 2
Merit: 0
June 25, 2017, 11:42:29 AM
a je tukaj kakšen pravnik, ki bi želel sodelovati pri  projektu v povezavi s kriptovalutami?

Če je kakšen interesent mi naj piše na ZS
Zk2
newbie
Activity: 12
Merit: 0
June 24, 2017, 01:33:29 PM

Zdravo Jaka

Na Petrolu je fiksna 6% provizija.

Bitnik ATM-i 4,99% - live fee rate lahko spremljaš na https://bitnik.eu/

BitIns ATM-u v GHU Buy: 7.6%, Sell: 9.5%

BitIns ATM Petrol LJ Buy: 10.6%, Sell: 9.5%

Imam ja jos dva pocetnicka pitanja

Koji je taj Petrol sa 6% ako nije ovaj BitIns Petrol?

I kak radi onaj u World Trade Centru? Coinatmradar kaze da ima 4.7% proviziju, jel isti kao ovi ostali? Mogu li si s Electrum walleta isplatiti na tom atmu?
hero member
Activity: 707
Merit: 501
June 16, 2017, 07:08:09 AM
Pri 50k te bodo 100% preverjali. Načeloma davka na trgovanje ni, vprašanje kako boš vse dokazal (če jim bojo izpiski iz borz ok).
Nekaj bi lahko dvignil tudi na bankomatu: https://bitnik.eu/#bitcoin-prodaja ne vem pa kako so založeni...
legendary
Activity: 2124
Merit: 1013
K-ing®
June 16, 2017, 06:52:30 AM
jaz premišljujem da bi odplačal kredit za hišo, okoli 50k.
50k bi si vplačal na račun in nevem kak to gleda davčna, furs.

Ali gre v dohodnino (baje davek na kapital ne gre od leta 2006), no procentualno ne vem.

Sem jim pisal pa so mi iz davčne poslali link na zakon?? (kje seveda to ne piše). Pisal sem tudi na Furs, mogoče bo
kakša informacija prišla.
hero member
Activity: 707
Merit: 501
June 16, 2017, 05:45:29 AM
Drugače tudi jaz nisem nikoli plačal davka (šlo samo za par jurjev).
sr. member
Activity: 532
Merit: 253
June 16, 2017, 03:25:19 AM
Baje se podatki med bankami samodejo izmenjujejo za depozite nad 25k €
legendary
Activity: 1274
Merit: 1006
June 16, 2017, 02:51:40 AM
pozdravljeni, mogoče kdo ve in ima iskušnje, če si z Bitstampa nakažem na TRR kakšni je davek (procentualno)?


Nikoli plačal nobenega davka (res pa, da je šlo za manjše zneske).
hero member
Activity: 560
Merit: 501
June 15, 2017, 02:48:03 PM
pozdravljeni, mogoče kdo ve in ima iskušnje, če si z Bitstampa nakažem na TRR kakšni je davek (procentualno)?


Zdi se mi, da je davek odvisen od tega, kako si prišel do teh Bitcoinov, ne pa od kje jih dvigneš (Bitstamp, Kraken, ...). Glede tega pa je malo nejasno, vendar se mi zdi, da v primeru da si dobil te Bitcoine s trgovanjem, je davek 0% v primeru rudarjenja, pa se plača davek (tega pa ne vem, kolikšen je).

Torej, v primeru da si trejdal altcoine in bitcoine in s tem pridelal dobiček, plačaš 0% davka.

(čeprav staro, še vedno aktualno. Če ni, naj kdo pove)
https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/ste-zasluzili-z-bitcoini-durs-vam-dobicka-se-ne-bo-pobral/327155
legendary
Activity: 2124
Merit: 1013
K-ing®
June 15, 2017, 01:20:47 PM
pozdravljeni, mogoče kdo ve in ima iskušnje, če si z Bitstampa nakažem na TRR kakšni je davek (procentualno)?
hero member
Activity: 1276
Merit: 622
June 15, 2017, 05:57:41 AM
Hvala za odgovor. Ja, seveda sem mislul eth valuto.

Ja, v jaxx denarnici sem iz bitcja pretvoril v eth valuto. Razn če je jaxx kaj drugega kot denarnica...ampak tako so mi rekli na nekem drugem forumu.

lp

Pri Jaxx imaš denarnice za različne valute. Ti pa nudijo menjavo BTC<>ETH in tu so v bistvu v funkciji menjalnice/borze. Oni ti za tvoje BTC dajo svoje ETH in obratno.
newbie
Activity: 4
Merit: 0
June 15, 2017, 05:27:18 AM
Hvala za odgovor. Ja, seveda sem mislul eth valuto.

Ja, v jaxx denarnici sem iz bitcja pretvoril v eth valuto. Razn če je jaxx kaj drugega kot denarnica...ampak tako so mi rekli na nekem drugem forumu.

lp
hero member
Activity: 1276
Merit: 622
June 15, 2017, 02:26:24 AM
Živjo

počasi začenjam spoznavati svet kriptovalut. Nekaj sem že prebrav, nekaj poskusil kupit na bitstampu, si poslati v denarnico, pretvorit bitcoine v etherone kar v denarnici... Ker me predvsem zanima etheron valuta sem si odpru na krakenu račun in si naložu že nekaj etheronov iz denarnice.

Sedaj me pa znanima kako prodati valuto na krakenu oz. kako dogo traja transakcija iz etherona v eur.

Šel sem na order, označil sell, število etheronov, ki bi jih želel pretvorit v eur, pri eur sta pa dve opciji MARKET in LIMIT...če prav razumem pri market prodaš pri trenutni ceni za limit pa nastaviš pri kakšni vrednosti se naj transakcija izvrši.

Uglavnem označil sem na market in ti pokaže koliko eur dobiš od prodaje, klikneš sell in zadeva gre v orders. No sedaj pa tisto kar me bega. Še vedno na računu vidim staro stanje valute. Ali nebi mogla valuta se zmanjšat za število prodanih etheronov v trenutku potrditve? Razumem, da se ne bodo takoj na računu pokazali evri. Ali sem kaj spregledal kar bi še moral narediti? Če se mora počakat pač nekaj časa ali bodo prodani po tečaju, ki sem ga potrdil kljub temu, da vmes vrednost etherona pade ali naraste?


hvala

lp

1. Pod denarnico najbrž misliš borzo, ane? Ker denarnica ne more pretvarjat med valutami...
2. Ether je token na Ethereum platformi. Etheron ne vem kaj je. Nočem te zafrkavat. Pri kripto valutah je zelo pomembno, da dobro ločiš med različnimi. Kloni se pojavljajo vsak dan.
3. Market order se izpolni nemudoma. Gre čez vse ponudbe in kupuje/prodaja od najbolj ugodne cene pa vse dokler naročilo ni izpolnjeno. Se pravi garantira takojšnjo prodajo ne pa cene. Če se slučajno ni (ponavadi zaradi hudih nihanj v času oddaje naročila) se lahko zgodi, da obstane. Prekliči in odpri novega.
4. Limit order je boljši (cenejši) in garantira ceno, ne pa takojšnje prodaje. Moraš čakat, da gre trg v tvojo smer.
member
Activity: 640
Merit: 56
minerstat
June 15, 2017, 12:51:23 AM
V istem trenutku ko nekdo kupi tvoj Ether, dobiš denar na Kraken.

Če tvoja ponudba ni konkurenčna, boš žal moral počakat.
newbie
Activity: 4
Merit: 0
June 14, 2017, 01:31:47 PM
Živjo

počasi začenjam spoznavati svet kriptovalut. Nekaj sem že prebrav, nekaj poskusil kupit na bitstampu, si poslati v denarnico, pretvorit bitcoine v etherone kar v denarnici... Ker me predvsem zanima etheron valuta sem si odpru na krakenu račun in si naložu že nekaj etheronov iz denarnice.

Sedaj me pa znanima kako prodati valuto na krakenu oz. kako dogo traja transakcija iz etherona v eur.

Šel sem na order, označil sell, število etheronov, ki bi jih želel pretvorit v eur, pri eur sta pa dve opciji MARKET in LIMIT...če prav razumem pri market prodaš pri trenutni ceni za limit pa nastaviš pri kakšni vrednosti se naj transakcija izvrši.

Uglavnem označil sem na market in ti pokaže koliko eur dobiš od prodaje, klikneš sell in zadeva gre v orders. No sedaj pa tisto kar me bega. Še vedno na računu vidim staro stanje valute. Ali nebi mogla valuta se zmanjšat za število prodanih etheronov v trenutku potrditve? Razumem, da se ne bodo takoj na računu pokazali evri. Ali sem kaj spregledal kar bi še moral narediti? Če se mora počakat pač nekaj časa ali bodo prodani po tečaju, ki sem ga potrdil kljub temu, da vmes vrednost etherona pade ali naraste?


hvala

lp
full member
Activity: 562
Merit: 100
☀ SunContract.org ☀
June 14, 2017, 08:24:47 AM
Živjo vsem,

Samo da vam na hitro sporočimo, na Šmartinski cesti že eno leto nastaja nov kripto projekt, SunContract. Gre se za platformo na Ethereum blockchainu za direktno kupovanje/prodajo elektrike, tako da ni middleman-a (ECE, GEN-I). Če vas več zanima, imamo BTC temo in Slack.

Če je kakšno vprašanje, pa kar na dan z njem  Smiley.

Lp vsem
SunContract

Lep pozdrav,
ja imam eno vprašanje, a je še kakšna možnost ali prosto mesto da se pridružim ICO signature campaingnu? se mi zdi zlo zanimiv projekt, le da mi ni ravno jasno kako poteka dostava elektrirke na dom, a smo že tolk povezani, da lahko pošlješ elektriko bilokam ali je to zmenjeno z proizvajalci elektrike v okolišu?

Signature campaign imamo žal že polno.

Dostava elektrike poteka na enak način, kot sedaj poteka pri drugih operaterjih. Koristi se javno omrežje, ki mora biti enako dostopno vsem. Na slacku se lahko pogovoriva v živo, da bo bolj enostavno za razumet  Smiley https://join.slack.com/suncontractteam/shared_invite/MTg4NTk0NDk5NzkzLTE0OTYwMTAwNzktNDJkYzIwMDZmZQ
full member
Activity: 453
Merit: 100
June 13, 2017, 08:43:51 AM
Živjo vsem,

Samo da vam na hitro sporočimo, na Šmartinski cesti že eno leto nastaja nov kripto projekt, SunContract. Gre se za platformo na Ethereum blockchainu za direktno kupovanje/prodajo elektrike, tako da ni middleman-a (ECE, GEN-I). Če vas več zanima, imamo BTC temo in Slack.

Če je kakšno vprašanje, pa kar na dan z njem  Smiley.

Lp vsem
SunContract

Lep pozdrav,
ja imam eno vprašanje, a je še kakšna možnost ali prosto mesto da se pridružim ICO signature campaingnu? se mi zdi zlo zanimiv projekt, le da mi ni ravno jasno kako poteka dostava elektrirke na dom, a smo že tolk povezani, da lahko pošlješ elektriko bilokam ali je to zmenjeno z proizvajalci elektrike v okolišu?
full member
Activity: 562
Merit: 100
☀ SunContract.org ☀
June 09, 2017, 06:28:09 AM
Živjo vsem,

Samo da vam na hitro sporočimo, na Šmartinski cesti že eno leto nastaja nov kripto projekt, SunContract. Gre se za platformo na Ethereum blockchainu za direktno kupovanje/prodajo elektrike, tako da ni middleman-a (ECE, GEN-I). Če vas več zanima, imamo BTC temo in Slack.

Če je kakšno vprašanje, pa kar na dan z njem  Smiley.

Lp vsem
SunContract
full member
Activity: 208
Merit: 100
June 08, 2017, 08:43:05 AM
Sem vesel za tiste, ki ste uspeli z monerom ampak osebno ne mislm, da je vreden takega denarja in še to samo zaradi anonimnosti (ring signatures). Bom pa poskusil ujeti kakšen panic dump za dodaten procent Smiley
Kar se pa tiče glede iconomi-ja se mi pa zdi, da bo vrednost na začetku trgovanja ICN padla pod ceno ico-ja, ker je že preveliko denarja vloženega, tako da bom raje počakal in kupil od tistih, ki ne bodo bili potrpežljivi.
Hah se nisem poslušal, tako da sem kupil malo nad ico ceno (0.1257$) še pred kolapsom do (0.1$). Danes je pa drugačen dan (šlo do 0.2$). Se pa raje ne igram s trgovanjem (+majhna likvidnost) in bom počakal na razvoj platforme in potem prodal. Upam na kakšna 2$, o čem večjem pa si niti ne upam sanjati  Grin
No pa je prišel na 2$ Grin (treba se je zavedat da je šlo vse v luft ampak vseeno)
Edit: Je ponovno treba nardit eno predikcijo - 4$ konec naslednjega mesca, ko bo šla platforma public  Smiley
Pages:
Jump to: