Pages:
Author

Topic: sprzedajesz BTC, jak rozliczyć się z fiskusem? - page 3. (Read 558 times)

jr. member
Activity: 36
Merit: 1
Nie trzeba się rozliczać .

No jak najbardziej przyznaję racje, nie trzeba Smiley o ile jest się gotowym na 75% karnego podatku od nieujawnionych dochodów...  Roll Eyes


a powiedz mi jak skarbowka sie dowie ze wyplacasz pieniadze ? jezeli nie sprzedasz sie ze swojego adresu portfela to raczej zostaje to anonimowe albo ktos cie nie sprzeda
jr. member
Activity: 70
Merit: 2
Nie trzeba się rozliczać .

No jak najbardziej przyznaję racje, nie trzeba Smiley o ile jest się gotowym na 75% karnego podatku od nieujawnionych dochodów...  Roll Eyes
newbie
Activity: 92
Merit: 0
Nie trzeba się rozliczać .
full member
Activity: 518
Merit: 106
Witam,
rzeczą dość prostą do odnalezienia w sieci jest kwestia, jak rozliczyć się z fiskusem. W skrócie, wszędzie piszą że muszę rozliczyć się w zeznaniu rocznym PIT-36 za 2018 r. składanym do końca kwietnia 2019 r. przychód ze sprzedaży Bitcoinów będzie musiał wpisać w rubryce 74 (prawa autorskie i inne prawa, o których mowa w art. 18 ustawy), rubryka 75 (koszty uzyskania przychodów) pozostanie pusta, ponieważ Wnioskodawca nie jest w stanie udokumentować kosztów zakupu Bitcoinów.

Ja mam jednak jedno pytanie,
A co z PITem 37 który był pisany do tej pory?
Czy rozliczam się na picie 37 z pracy na etacie tak jak to robiłem do tej pory i dodatkowo PIT 36 za dochody z BTC?

Jest ktoś kto mi do wyjaśni?
 
Pages:
Jump to: