Pages:
Author

Topic: İsrail - Hamas savaşı başladı - page 6. (Read 1096 times)

legendary
Activity: 2072
Merit: 1138
October 07, 2023, 12:27:46 PM
yıllardır söylüyorum Filistinli örgütleri İsrail yönetiyor "ızzraail bu hareketiynen ceheennemin gapılarıni açtı" vırt zırt artistik sözleri ve saçma sapan saldırılarıyla İsrail'e hareket kabiliyeti-imkanı sağlıyorlar. olaylarda 1 israilli ölürse ya da yaralanırsa 100 Filistinli ölüyor. Hamas karakol almış yarına kalmaz ordan kaçarlar, İsrail de Filistin'de nereleri alır kim bilir hem de kalıcı olarak...
şincik
-sabahtan beri 2x fazla Filistinli öldü, 100'e 200 +1600'den fazla yaralı...
-abd 8 milyar dolar İsrail'e yardım ediyor
-Netanyahu'nun yolsuzluk felan askıya alındı, unutuldu.
-Filistin'in batıdaki imajı çöküşte, İsrail'e destek mesajları yağıyor
-İsrail Gazze'de 80 km² askeri güvenlik şeridi ilan etti
-İsrail'deki barış yanlısı kesimin sesi de kesildi, İsrail tek vücut oldu
ve bu sadece sabahtan beri olanlar...bunun devamı gelecek. kime yaradı?
legendary
Activity: 980
Merit: 1077
#SWGT CERTIK Audited
October 07, 2023, 09:24:44 AM
Gelen görüntüler gerçekten çok kötü, sivillerin kaçırılıp işkence edildiği ve öldürüldüğü görüntüler dolaşıyor. Olan her zamanki gibi sivillere oluyor. Her savaşta, her operasyonda maalesef siviller zarar görüyor. Geçmişte Filistinli masum halk, bugün bir başka halk.

Ama Hamas'ın bu kadar rahat, İsrail'in içine girip, bu tarz hareketleri bu kadar rahat bir şekilde yapabileceğini düşünmüyorum. Sanki bir miktar göz yumulmuş gibi hissettim.
legendary
Activity: 2072
Merit: 1138
October 07, 2023, 08:38:53 AM
yıllardır söylüyorum Filistinli örgütleri İsrail yönetiyor "ızzraail bu hareketiynen ceheennemin gapılarıni açtı" vırt zırt artistik sözleri ve saçma sapan saldırılarıyla İsrail'e hareket kabiliyeti-imkanı sağlıyorlar. olaylarda 1 israilli ölürse ya da yaralanırsa 100 Filistinli ölüyor. Hamas karakol almış yarına kalmaz ordan kaçarlar, İsrail de Filistin'de nereleri alır kim bilir hem de kalıcı olarak...
sr. member
Activity: 630
Merit: 463
October 07, 2023, 04:16:48 AM
Görüntüler fazla rahatsız edici. Acaba Elon Musk bunları engelleyecek mi yoksa gelişmeleri aktarılmasına izin verecek mi? Twitter’ın ne kadar kritik bir sosyal medya platformu olduğunu bir kere daha görmüş olduk. Bu savaşı kimse gidip oradan bu kadar yakından izleme veya aktarma şansına sahip olamazken, oradakiler bunları gerek video gerek fotoğraf olarak anlık aktarıyor.

Tel Aviv’in güney kısmı yoğun saldırılar altında olduğunu okudum. Sivillerin de katledildiği görülüyor. Şimdi İslamın neresine sığıyor bu ? Ben davasında haklı olanın islama uygun hareket etmesini beklerdim. Madem kendini haklı görüyorsun neden masum sivilleri öldürüyorsunuz? Ne farkınız kaldı eleştirdiğiniz İsrailli kişilerden? İslamiyet bu değil.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1069
October 07, 2023, 03:26:26 AM
Ortalık karışıyor. Görüntüler sürekli geliyor ve Hamas terör örgütü İsrail’e saldırarak kendini bitirecek, o bölgeyi de bitirecek. Muhtemelen artık Filistin diye bir devletten bahsetmek olanaksız olacak. Uç noktalarla sonuçlanabilecek bir savaş olacak bu. Aslında savaş demek doğru değil savaş ülkeler arasında olur. Bu bir terör saldırısıdır bu saldırıyı İsrail mutlaka püskürtecektir.

Evet hocam sanırım savaş yerine başka bir kelime daha uygun olabilir ama dikkat çeken bir şey olduğu için savaş kelimesini kullandım çünkü olayın gidişatı savaşa doğru dönecek ve bunun sonunda radikal sonuçlar doğacak Hamas Türkiye’de terör örgütü listesinde değil bildiğim kadarıyla bu konuda Türkiye’nin tutumunu merak ediyorum bakalım cumhurbaşkanı İsrail’le normalleşme aşamasında nasıl açıklamalarda bulunacak
hero member
Activity: 1036
Merit: 619
October 07, 2023, 03:07:24 AM
Ortalık karışıyor. Görüntüler sürekli geliyor ve Hamas terör örgütü İsrail’e saldırarak kendini bitirecek, o bölgeyi de bitirecek. Muhtemelen artık Filistin diye bir devletten bahsetmek olanaksız olacak. Uç noktalarla sonuçlanabilecek bir savaş olacak bu. Aslında savaş demek doğru değil savaş ülkeler arasında olur. Bu bir terör saldırısıdır bu saldırıyı İsrail mutlaka püskürtecektir.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1069
October 07, 2023, 02:59:59 AM
Bu sabah Hamasın İsrail’e sızmasından sonra şehirde bir savaş başladı İsrail ordusu savaş konumuna geçti Twitter’da çok kötü görüntüler var bu savaş kimin işine yarar İsrail’le savaşabilir mi Hamas elbette hayır artık kutsal mekanlar daha büyük tehdit altında umarım bu savaşı bir an önce bitirirler o bölge 3 büyük din için de kutsaliyete sahip Lübnan Hizbullah da İsrail’e gideceğini açıklamış olaylar daha da büyüyecek
Pages:
Jump to: