Pages:
Author

Topic: İstanbul Havalimanı dünyanın en yoğun ikinci havalimanı oldu - page 2. (Read 265 times)

member
Activity: 406
Merit: 47
İstanbul Havalimanı'nın yapılma amaçlarından birisi de aslında yurtdışı geliş gidişleri içindi. Dış hatlar için çok daha fazla kullanılan bir havalimanı konumunda şu an. Mimarisi, göze hoş görünürlüğü vs. ile de daha çok kullanıldığını düşünüyorum. Tabi mimari dedikten sonra çöken o kargo bölümü de aklıma geliyor da neyse.  Grin  En başta zaten Turkish Airlines sayesinde havacılık yönünden tanınırlık bir hayli artmıştı. Yeni havalimanı da ilgiyi daha da artıracak gibi duruyor. Daha fazla turist çekilebilirse 1. sıra da olur.
legendary
Activity: 2072
Merit: 1138
Sabiha Gökçen de kapanırsa birinci olur Smiley
Bak bu konuda haklısınız Smiley Birinci olabilmeniz için daha çok turist çekmeniz gerekiyor cazibe merkezi haline gelmesi şart. Turistler ülkemize geliyorsa bunun başlıca sebebi ekonomik olarak daha fazla alım gücüne sahip olmaları. Aslında bu istatistik çalışmasında bu yoğunluğun ne kadarı yerli yolcu olduğunu görebilseydik aslında bu bize çok fazla şey açıklamış olabilirdi.
Hayır yani yoğun olunca noliyy
İşletme açısından iyi gibi ama ya yolcu?
mesela avm'ye haftasonu gidin tıklım tıklım, bi dondurma almak için yarım saat beklersin, hafta içi missss
Mantıklı olan yoğunluğu dağıtmaktır
Belediye otobüsü bugün çok yoğun-tikis tikis diye sevinen görmedim  Cheesy
Ayrıca yoğunluk güvenlik zaafiyetidir
sr. member
Activity: 714
Merit: 335
Sonuncu sıradaki cancun dikkatimi çekti neresi diye araştırdım ve karşıma Meksika çıktı. meksikaya bu kadar çok uçuş gerçekleştiğini bilmiyordum. türkiyenin bu listede üst sıralarda olmasının bir sebebi daha var pandemi dolayısıyla büyük havalimanları kapatmışken, türkiyedeki havalimanları açıktı. bir çok sefer türkiye üzerinden rota buldu. bu da mutlaka etki etmiştir.
hero member
Activity: 1036
Merit: 619
Bak bu konuda haklısınız Smiley Birinci olabilmeniz için daha çok turist çekmeniz gerekiyor cazibe merkezi haline gelmesi şart. Turistler ülkemize geliyorsa bunun başlıca sebebi ekonomik olarak daha fazla alım gücüne sahip olmaları. Aslında bu istatistik çalışmasında bu yoğunluğun ne kadarı yerli yolcu olduğunu görebilseydik aslında bu bize çok fazla şey açıklamış olabilirdi.
Bence genellikle yerli turistleri de ağırlıyor genel olarak. Bu sebepten ötürü daha fazla yerli turiste hizmet veren bir havalimanı olduk. Bazı yakın uçuşlar da iptal edilip İstanbul kalkışlı-inişli olarak tekrar düzenlendiğini duydum. Bir de aktarmalı gidecekler için genellikle İstanbul tercih ediliyormuş. Avrupa’ya gidecekler için de böyle. Bu yüzden yolcu sayısı oldukça fazla görünüyor ki bu çok normal.
hero member
Activity: 1246
Merit: 883
Eloncoin.org - Mars, here we come!
legendary
Activity: 2072
Merit: 1138
member
Activity: 157
Merit: 99
Life is my only chance. Thanks God.
Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI World) tarafından açıklanan 2021'nin "Dünyanın En Yoğun 10 Havalimanı" ve "Uluslararası Yolcu Trafiği" verilerine göre, İstanbul Havalimanı, uluslararası yolcu trafiği alanında 26,5 milyon yolcuyla dünyanın en yoğun ikinci havalimanı oldu.
https://www.aa.com.tr/tr/ekonomi/istanbul-havalimani-uluslararasi-yolcu-trafiginde-ikinci-siraya-yukseldi/2561733

Pandemi bittikten sonra birinci sıraya da çıkarız umarım. Havacılığın her sektörünü kişisel olarak önemsiyorum. Kargo, askeri ve sivil taşımacılık fark etmiyor. İstikbal göklerdedir sözünün temsil bulduğu bir alan.
Pages:
Jump to: