Pages:
Author

Topic: Steemit.com: Η συγγραφή Μπλόγκ είναι ο νέος τρόπος Εξόρυξης - page 4. (Read 6322 times)

legendary
Activity: 1064
Merit: 1003
thanks. τωρα το wif δουλεψε και με αφησε να βαλω νεο μαστερ πας  Wink
αυτο το steem dollar SBD γιατι ραλαρε τοσο πολυ?
καταφερα να κανω και αρμπιτραζ χτες μεταξυ bittrεχ - polo μεχρι να κολισει μια συναλλαγη και να παω κουβα  Sad
legendary
Activity: 910
Merit: 1000
το στιμ μπηκε στο πολο.
ομως εχει ακομα πολλα προβληματα.
το μαστερ πας και το owner wif δεν μου δουλευουν πια και δεν μπορω να κανω login  Cry

https://steemit.com/steemit/@steemit3/third-update-to-july-14th-security-announcement-account-recovery-begins
full member
Activity: 140
Merit: 100
legendary
Activity: 1064
Merit: 1003
το στιμ μπηκε στο πολο.
ομως εχει ακομα πολλα προβληματα.
το μαστερ πας και το owner wif δεν μου δουλευουν πια και δεν μπορω να κανω login  Cry
full member
Activity: 140
Merit: 100
Πιο πολύ με medium και reddit έχει ομοιότητες νομίζω παρά σε facebook

simfwnw me ayto apolita ayta me ligi prospatheia mporei na ta kseperasei

Συμφωνω κι εγω.
Εναι μιντιουμ+ρεδδιτ+νομισμα και εχει και χρηματιστηριο!
Εψαξα γκουγκλ και το ρεδδιτ εχει αξια 10δισ.Το μιντιουμ 1.
Τα νομισματα εχουν 13 δισ και συνεχεια ανεβαινουν.
Συνολο 24 χωρις το χρηματιστηριο.100 φορες πανω απ'οτι ειναι τωρα.
Λιγο δυσκολο να τα σβησει ολα βεβαια(ειδικα το ρεδδιτ)
legendary
Activity: 910
Merit: 1000
Πιο πολύ με medium και reddit έχει ομοιότητες νομίζω παρά σε facebook

[edit] Για την ώρα τουλάχιστον  Smiley
legendary
Activity: 1666
Merit: 1007
Professional Native Greek Translator (2000+ done)
σκεφτητε τι εχει να γινει αν ενσωματωθει στο FB ή γινει το ιδιο ενα νεο FB  Shocked

den to blepw na ftanei toso psila
legendary
Activity: 1064
Merit: 1003
σκεφτητε τι εχει να γινει αν ενσωματωθει στο FB ή γινει το ιδιο ενα νεο FB  Shocked
legendary
Activity: 910
Merit: 1000
πάλι down μετά από νέο κενό ασφαλείας..

https://twitter.com/WhalePanda/status/754320542778421249

Lol

GUI bug λέγεται και όχι "κενό ασφαλείας", ο καραγκιόζης που το έβαλε στο reddit τυγχάνει να είναι r/btc moderator τρομάρα του  https://www.reddit.com/r/btc/comments/4t4c2l/giving_unlimited_amount_of_steem_to_users_without/

όσο για τον WhalePanda μου αρέσει που γράφει στο προφίλ του "Bitcoin expert with plenty of experience"  lol Cheesy

Να και κάτι ευχάριστο... FANTASTIC με κεφαλαία γράμματα
https://twitter.com/maxkeiser/status/754110399666987009

legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
legendary
Activity: 910
Merit: 1000
παρόλο που βασίζεται σε παλίοτερη τεχνολογια το γενικό πλάνο του νομίσματος είναι καινούργιο και ενα μεγάλο κομμάτι του κώδικα. οτι προβλήματα υπάρξουν θα διορθωθουν όμως γιατι είναι πολλά σοβαρά άτομα πίσω απο το στιμ και δεν θα το αφησουν έτσι.

WHAT ? ? ? ? ? ? ? ? ?

Μια μικρή διόρθωση....  βασίζεται σε STATE OF THE ART τεχνολογία! (Graphene, όπως λέμε Bitshares  Smiley)

Τα όποια προβλήματα έχουν να κάνουν με το site steemit.com που είναι κάτι αντίστοιχο με το blockchain.info και καμία σχέση δεν έχουν με το STEEM.
legendary
Activity: 910
Merit: 1000
το μπαρουφα παει στα 2 προηγουμενα, δηλαδη το loginname επρεπε να ειναι κατι κρυφο απο τον εξω κοσμο
οπως επισης και το χρημα που διακηνει ο καθενας. αυτο περι διαφανειας δεν το πιανω, απο τη στιγμη που δινεις και το
πραγματικο σου FB, η ανωνυμια παει περιπατο!
ειναι σαν να δινω τους τραπεζικους μου λογαριασμους και την φορολογικη μου δηλωση φορα παρτιδα σε ολους!
ή ακομα και ολες τις BTC διευθυνσεις μου!

Όποιος θέλει ανωνυμία είτε κάνει mining o ίδιος τον λογαριασμό του είτε βρίσκει άλλους τρόπους απο το να χρησιμοποιήσει facebook ή reddit (π.χ o smooth στο bct forum πρόσφερε να δημιουργήσει λογαριασμούς) το ότι υπάρχει η επιλογή να χρησιμοποιήσεις reddit ή facebook δεν σημαίνει ότι είσαι και υποχρεωμένος να τη χρησιμοποιήσεις.

Τώρα αν ο λογαριασμός x3dr5sg52 έχει το 1% του STEEM και κάνει τις χ ψ συναλλαγές την ημέρα που είναι το άσχημο? (Οκ 1/1000 του πληθυσμού δεν το θέλει ούτε αυτό, το υπόλοιπο 999/1000 όμως γράφει την ιστορία της ζωής του στο FB!)

Όσον αφορά το login name δεν νομίζω ότι μπορεί να κρυφτεί επειδή είναι κάτι αντίστοιχο με public key(όταν στέλνεις STEEM τα στέλνεις π.χ σε "zoro" και "chryspano" και όχι σε κάποιο αλφαριθμητικό σιδηρόδρομο στυλ btc)  γιαυτό και η απαίτηση για ελάχιστο password 16 χαρακτήρων.
legendary
Activity: 1666
Merit: 1007
Professional Native Greek Translator (2000+ done)
παρόλο που βασίζεται σε παλίοτερη τεχνολογια το γενικό πλάνο του νομίσματος είναι καινούργιο και ενα μεγάλο κομμάτι του κώδικα. οτι προβλήματα υπάρξουν θα διορθωθουν όμως γιατι είναι πολλά σοβαρά άτομα πίσω απο το στιμ και δεν θα το αφησουν έτσι.
hero member
Activity: 812
Merit: 1000
το μπαρουφα παει στα 2 προηγουμενα, δηλαδη το loginname επρεπε να ειναι κατι κρυφο απο τον εξω κοσμο
οπως επισης και το χρημα που διακηνει ο καθενας. αυτο περι διαφανειας δεν το πιανω, απο τη στιγμη που δινεις και το
πραγματικο σου FB, η ανωνυμια παει περιπατο!
ειναι σαν να δινω τους τραπεζικους μου λογαριασμους και την φορολογικη μου δηλωση φορα παρτιδα σε ολους!
ή ακομα και ολες τις BTC διευθυνσεις μου!
legendary
Activity: 910
Merit: 1000
το προβλημα ηταν οτι γνωριζοντας το Login name εψαχναν για "αδυναμα" passwords?

Κάτι με το site παίχτηκε(steemit.com) αυτό που λες μπορεί να γίνει αλλά με 16 χαρακτήρες υποχρεωτικού password θέλει πολύ "προσπάθεια" απο μέρους σου να καταφέρεις να σου το σπάσουν.  Cheesy


ή καποιο exploit του ιδιου του νομισματος?

Kαμία σχέση, πέρα απο αυτό, το STEEM χρησιμοποιεί την ίδια τεχνολογία με τις Βitshares(Graphene) και δείχνει δοκιμασμένο, δε νομίζω να υπάρξει ούτε μελλοντικά τέτοιο θέμα. 


παντως γενικα ειναι πολυ κακο να ειναι δημοσιο το login name σε οτιδηποτε!
και οχι μονο αυτο, εβλεπες και ποιοι λογαριασμοι ειχαν το χρημα!

Θα διαφωνήσω εδώ, με ισχυρό κωδικό είσαι οκ,(16ψηφια+) τώρα όσο για το ότι βλέπεις ποιος έχει τι δε βλέπω που είναι το άσχημο, πλήρης διαφάνεια! τουλάχιστον για την ώρα γιατί έχουμε πολλούς καχύποπτους και δίκαια θα έλεγα.


μεγαλη μπαρουφα το συστημα!

Αυτό θα ήθελα να το αιτιολογήσεις λίγο...



hero member
Activity: 812
Merit: 1000
οντως! πολυ της μοδας το hard fork!  Tongue
"chryspano"
ωπα!
το προβλημα ηταν οτι γνωριζοντας το Login name εψαχναν για "αδυναμα" passwords?
ή καποιο exploit του ιδιου του νομισματος?
παντως γενικα ειναι πολυ κακο να ειναι δημοσιο το login name σε οτιδηποτε!
και οχι μονο αυτο, εβλεπες και ποιοι λογαριασμοι ειχαν το χρημα!
μεγαλη μπαρουφα το συστημα!
full member
Activity: 140
Merit: 100
Εδω εχει λιστα με τους λογαριασμους που μπορει να χακαρε ο χακερ
https://github.com/steemit/steem/commit/54337e4eae639aaf1150611923ea1e04693905e6
Βλεπω καποια ελληνικα ονοματα οποτε μπορει να σας ενδιαφερει.
Παντως ολοι θα παρουν τα λεφτα τους με ΧΑΡΝΤ ΦΟΡΚ
που μαλλον ειναι η λυση για τα παντα χαχαχααχ
(ζηλεψαν απο το ΑΙΘ οι φιλοι του Στιμιτ)
full member
Activity: 140
Merit: 100
Καινουρια ανακοινωση
https://steemit.com/steemit/@steemit3/first-update-to-july-14-security-announcement-from-steemit-ceo-ned-scott
ΑΛΛΑΞΤΕ ΤΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΣΑΣ.Καλο ειναι να μπαινουμε με τον
κωδικο POST απο δω και μπρος για τα απλα (ψηφο,σχολιο..)
Pages:
Jump to: