Pages:
Author

Topic: Sur Tatil Evleri GYO Halka Arz (SURGY) - page 4. (Read 491 times)

hero member
Activity: 1218
Merit: 877
Eloncoin.org - Mars, here we come!
December 05, 2023, 06:01:25 AM
Halka arzdan gelen paranın %10-15' i işletme sermayesine, %85-90'ı ise Sur evlerinin yapımına kullanılmayıp tam tersi bir kullanım şekli olsaydı mantığım biraz olsun alırdı ama geberik üç beş halka arzda da gördüğümüz gibi burada da yemeği yemişler, hesabı millete ödetecekler havası var, zombi şirketlerin birebir aynısı değil ama benzer yönü fazla bir şirket, çok kar ettirir mi emin değilim ama yine de girecek arkadaşlar varsa umarım beklentilerini karşılayacak bir halka arz olur.
Hocam %10-15 yerine %85-90 işletme sermayesi olarak kullansa ne değişecek ki sonuç olarak bu parayı yeni bir yatırım yada şirketi büyütmek için kullanılmayacak işletme sermayesi dediğide yine borç ödeme yada malzeme satın alınması için kullanılabilir bence halka arz edilmemesi gereken bir şirket benim için bir müteahhit şirketi gibi bir şey yani. Kısa sürede kurulup halka arz onayı aldıysa vardır bir tanıdığı başka bir şey düşünmüyorum.
sr. member
Activity: 812
Merit: 293
December 05, 2023, 04:04:59 AM
Halka arzdan gelen paranın %10-15' i işletme sermayesine, %85-90'ı ise Sur evlerinin yapımına kullanılmayıp tam tersi bir kullanım şekli olsaydı mantığım biraz olsun alırdı ama geberik üç beş halka arzda da gördüğümüz gibi burada da yemeği yemişler, hesabı millete ödetecekler havası var, zombi şirketlerin birebir aynısı değil ama benzer yönü fazla bir şirket, çok kar ettirir mi emin değilim ama yine de girecek arkadaşlar varsa umarım beklentilerini karşılayacak bir halka arz olur.
hero member
December 04, 2023, 03:31:34 PM
Sur Tatil Evleri GYO Sur Yapım İnşaatın kısmi bölünmesiyle 2022 yılında kurulmuş yeni bir şirket ve bu kadar kısa zamanda halka arz için onay alabiliyor (neyse oralara girmeyeyim Smiley) Özetle Sur Tatil Evleri GYO devremülk satan bir şirket daha öncede dediğim gibi çok fazla bir beklentim yok.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
December 04, 2023, 12:40:06 PM
şimdi emin değilim ama hatırladığı kadarıyla spk bu sene için onayalacak olan halka arzların sayısının 50 civarında olacağını açıklamıştı. yine emin değilim ama hatırladığım kadarıyla sayı 50'yi birazcık geçiyor. yani, bence belli bir doygunluk seviyesindeyiz bu yıl için...

ancak, el değiştirme oranlarını ve tavanda bekleyen alım emirlerini takip etme imkanı oldukça her halka arza katılabilirim ve istisnasız olarak hemen hemen hepsinde aynı amacı güderek işlem yaparım.

bu yüzden, sur tatil evleri veya başka bir firma benim için fark etmez. yumurta mı tavuktan yoksa tavuk mu yumurtadan çıkıyor bununla ilgilenmem.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
December 02, 2023, 09:49:37 AM
Sur Yapı yaptıkları her evde yangın çıkan firma değil mi? Yazın her ay birkaç yangın haberi gördüğümüzü hatırlıyorum. Son dönemde iyice zenginleşmişlerdi, devremülkün adını değiştirip millete iteliyorlardı Cheesy
dış cepheden kaynaklı bir yangın olmuştu ama yanlış hatırlamıyorsam o inşaatı yapan firma ile alakalı bir durum değildi.
halka arz olan firma da "tatil evleri" ahaha oğlum bu ne lan? yakında adamlar kantinleri için de bir halka arz yaparlar ki gidişat harbiden bu şekilde. şu ana kadar gyo olarak arzlarda iyi bir performans ortaya koyan görmedim. birkaç tavandan sonra satılıp yolumuza bakarız. tahminim maksimum 4 ya da 5 gün tavan göreceği şeklinde. tavuk dönerden bir paket sigara parasına düştük artık.
legendary
Activity: 2562
Merit: 1481
December 02, 2023, 06:27:07 AM
Sur Yapı yaptıkları her evde yangın çıkan firma değil mi? Yazın her ay birkaç yangın haberi gördüğümüzü hatırlıyorum. Son dönemde iyice zenginleşmişlerdi, devremülkün adını değiştirip millete iteliyorlardı Cheesy
Halka arzından da pek bir şey çıkacağını düşünmüyorum, kesinlikle uzun süre kalmayı düşünmüyorum. Parayı atarız bir haftaya kalmadan geri çıkarız. Zaten bu aralar çok halka arz işi kar ettirmeyecek gibi görünüyor Smiley
hero member
December 02, 2023, 03:26:47 AM
Toplam Arz miktarı 45 milyon lot

Bireysel Yatırımcıya %80  36 milyon lot verilecek
Yurtiçi Kurumsal Yatırımcıya 9 milyon lot verilecek

Halka arzdan gelen finansmanı %10-15 işletme sermayesi %85-90'ı ise Sur evlerinin yapımına kullanılacak.
Çok iç açıcı bir halka arz değil çok fazla tavan gideceğini sanmıyorum.
legendary
Merit: 1176
December 01, 2023, 10:56:13 PM
Merhabalar,

Sur GYO halka arz tarihleri şuan açıklanmadı, açıklandığında ben veya takip eden arkadaşlar paylaşır burada.

Sur GYO 49,18 TL'den halka arz olacak.
Bireysele eşit dağıtım olacak.
Halka arz büyüklüğü 2,2 Milyar TL, 45 Milyon Lot satılacak

Halka arzdan gelecek paranın kullanılacağı alanlar;
%10-15 İşletme Sermayesi
%85-90 Sur Tatil Evleri Antalya Projesinin finansmanı

Adamlar buradan gelecek parayı direk yatırıma çevirecekler, ceplerinden 1 kuruş harcamadan Smiley
Pages:
Jump to: