Pages:
Author

Topic: Tab Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ. Halka arz onaylandı #tabgd - page 2. (Read 997 times)

sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
180 liradan biraz alacaktım ama elimde tl olmadığı için uzak durdum daha doğrusu dolar bozdurup almak pek mantıklı gelmedi. arkadaş çevremden bu şekilde bir miktar elindeki lot sayısını artıran oldu. halka arza girenlerin ise alayı sattı. tavandaki lot sayısı az olduğu için bugün ya da ertesi gün bozacağı kesindi. bakalım ileriki günler ne gösterecek.

Hocam halka arzlarda her zaman kazanıyoruz şu an ama ne zaman batarız bilmiyorum, her zaman büyük kazançlar olmaz, mutlaka bir yerde bu düzen terse gider, tab hepi topu 3-4 tavan yaptı ama arz o kadar büyük ki kârı biraz gören küçük yatırımcı eldeki hisseleri bıraktı, tarkim gibi verseydi tutulabilirdi ancak kurumsallarda çok fazla lot olduğu için bekletmek mantıklı olmayabilir, almamakla iyi yapmış olabilirsiniz,
hero member
Activity: 1246
Merit: 883
Eloncoin.org - Mars, here we come!
Tab Gıda günü 5.37 trilyon lira işlem hacmi ile kapattı. Yarın eğer ki kurumsal satıcılar satmaya başlarsa tabana yapıştırabilirler. Lot fiyatı 25-30 TL bandında olsaydı kesinlikle satmaz daha çok beklerdim ama lot fiyatının yüksek olması ve hisse fiyatının da yüksekliği sebebiyle hacimli bir hisse oldu yani kurumsal birileri toplayıp pump yapmaları hayli zor.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
180 liradan biraz alacaktım ama elimde tl olmadığı için uzak durdum daha doğrusu dolar bozdurup almak pek mantıklı gelmedi. arkadaş çevremden bu şekilde bir miktar elindeki lot sayısını artıran oldu. halka arza girenlerin ise alayı sattı. tavandaki lot sayısı az olduğu için bugün ya da ertesi gün bozacağı kesindi. bakalım ileriki günler ne gösterecek.
sr. member
Activity: 630
Merit: 463
Normal şartlar altında TAB Gıda'nın daha çok değer kazanmasını beklerdim, ama savaş ortamında momentum sürekli devre kesicilerle kösteklendiği için biraz riskli bir durum oluştu bütün hisseler için,

ben de çoğunu sattım eldekilerin, Halka arz fiyatına yaklaşırsa yeniden girmeyi düşünüyorum.

El değiştirme %59 oranına kısa sürede geldi. 3 günlük sonuca göre %59 el değiştirme çok kötü. Geleceği çok parlak değil klasik halka arzlarda ki bugün de devre kesiciler devreye girdi. Bugünü tavan kapattı ama yarın tavan olmayabilir. Tavan olmazsa taban gidebilir. Elbette fiyat olarak alınan yere geri gelirse belki yavaştan toplanabilir.
legendary
Activity: 2016
Merit: 1598
Normal şartlar altında TAB Gıda'nın daha çok değer kazanmasını beklerdim, ama savaş ortamında momentum sürekli devre kesicilerle kösteklendiği için biraz riskli bir durum oluştu bütün hisseler için,

ben de çoğunu sattım eldekilerin, Halka arz fiyatına yaklaşırsa yeniden girmeyi düşünüyorum.
hero member
Activity: 1246
Merit: 883
Hisse sayısı ve hissenin fiyatı oldukça yüksek bu nedenle çok fazla tavan yapması zor görünüyor 4. Tavan gününde tavan bozdu ve devre kesici uygulandı. Bu gün daha öğlen olmadan işlem hacmi 4.4 trilyon oldu oldukça yüksek bir hacim muhtemelen kurumsal satıcılardan satış geldiğini düşünüyorum.
legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
İlk tavan bozuşunu gerçekleştirdi bugün, bi ara devre kesici uygulandı şimdi tekrar tavana gitti, belki 1-2 gün daha gider ondan sonra yolumuza bakmamız gerekir çünkü verdiği para birileri için çok para ondan dolayı bir yığılma olduğunda satmak isteyen çok zor satar.
sr. member
Activity: 812
Merit: 293
Bu arzlarda kişisel olarak hareket tarzım kafamda bir bekleme süresi ve muhtemel getiri miktarı belirliyorum, diyelim bin liralık lot düştü dağıtımdan, tavan falan çok anlamadığımdan 😅 bir hafta sürede ve 500 liralik getirinin yeterli olduğunu düşünüyorum genelde ve hemen hemen hep benzer şekilde hareket ediyorum, sattıktan sonra yükselen hisselere de üzülmüyorum çünkü bin lirayla milyoner olacak halimiz yok, küçük küçük kazanmak süreklilik arz ettiği sürece iyidir😅
hocam telegramda @halkaarzanaliz diye bir kanal var. orada halka arz olan firmaların günlük olarak tavandaki lot sayıları paylaşılıyor. ben satış zamanını oradaki verilere göre ayarlıyorum ya da bu bilgileri arkadaşımdan istiyorum.
midas'ın uygulamasında da fiyatları 15 dakikalık gecikmeli olarak değil anlık olarak takip edebiliyorsunuz.

Hocam o işi sevdiğim bir kardeşim var o hallediyor, zaten bu piyasada neye bulastiysam onun sayesinde bulastim kulakları çınlasın😅 iş yerinde bazen gün boyu başka hiçbir şeye ayıracak zamanımız olmayabiliyor o yüzden sürekli takip etmek yerine hedefime göre hareket ediyorum, ama tavsiyeniz için teşekkürler, bundan sonra kendi işimizi kendimiz halledelim.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
el değiştirme oranı çok hızlı yükseliyor, bu kesin bir fikir vermez ama hisseleri toplayan biri ya da birileri varsa satışları ile yönü belirleyebilir. bist'e yeni girenler biraz aceleci davranıyor ya da daha önceki satışlarda gördükleri karları gördükleri için hemen satıyorlar, bilmiyorum, görüntü iç açıcı değil ama tavanda bekleyen emiler yarın ve öteki günü de gösterir gibi gözüküyor.

ben birazı için yarın emir verip kalanı için ertesi günü bekleyeceğim, daha çok giderse de fark etmez canı sağ olsun, alan hayranı görsün, biz zaten spor olsun diye takılıyoruz burada...
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
Hisselerin alındıktan sonra derinlikli bist verilerine eğer ulaşabiliyorsanız aslında rüyaya yatıp kalkıp al yada sat yapmak yerine buradaki alım yada satım için yığılan lotların kaç tl de beklediğini görebilirsiniz. Bu bilgi elinizde var ise al sata karar vermek daha kolay.

Hocam böyle diyorsunuz ama oraya da çok güven olmuyor maalesef, örnek tavanda bekleyen lot sayısı 5 milyon adet diyelim bir anda tabana gidebiliyor, yani burada da piyasa yapıcılar(balinalar) istedikleri gibi oynuyorlar.
İstediğiniz kadar bilgi olsun yine adamların eline kalmış oluyor o hisse.
Ben almıştım parasını verip bu bilgileri 1 aylığına, izledim bir müddet olan şeyler bunlardı. Ayrıca dünyanın en saçma şeyi verileri görmek için para vermek, kriptoda krallar gibi istediğin veriye ulaşabiliyorsun ücretsiz.

Grin Grin Grin Grin
@MK-74 hocam ben sadece karar verebilirsiniz dedim. Adamların bizlere ne tür tuzaklar kurduğunu gösterme şansı yok. Dediğiniz çok doğru. Adamlarda mal çok yarısını tepeden satış kalanını da dipten satıp, dipten yeniden toplayıp  tepeden satma kapasiteleri çok yüksek. Bu da bu işin acı tarafı. Bizim şirketlerin bir çoğu çöp durumunda olan coinler kadar güce sahip bile değiller.
legendary
Cashback 15%
bu siteden hisselerin derinliklerine ücretsiz olarak ulaşabiliyorsunuz diyorlar: https://hissederinlik.com galiba en fazla 6 ekrana izin veriyor.

tab konusunda ilginç bir şekilde tavanda biriken lot sayısı çok az. sanki çok kısa bir süre içinde bozulacak gibi duruyor. ulan daha 4-5 günde bizi yolda bırakma lan.

legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
Dün dediğim gibi ilk defa bir halka arzı 3. gün satmış oldum 2 gün tavan gidip bozmuş olsa çok bir kaybım olmaz biste artık güvenmiyorum bu hisseyede hacminden dolayı güvenmiyorum.
legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
Hisselerin alındıktan sonra derinlikli bist verilerine eğer ulaşabiliyorsanız aslında rüyaya yatıp kalkıp al yada sat yapmak yerine buradaki alım yada satım için yığılan lotların kaç tl de beklediğini görebilirsiniz. Bu bilgi elinizde var ise al sata karar vermek daha kolay.

Hocam böyle diyorsunuz ama oraya da çok güven olmuyor maalesef, örnek tavanda bekleyen lot sayısı 5 milyon adet diyelim bir anda tabana gidebiliyor, yani burada da piyasa yapıcılar(balinalar) istedikleri gibi oynuyorlar.
İstediğiniz kadar bilgi olsun yine adamların eline kalmış oluyor o hisse.
Ben almıştım parasını verip bu bilgileri 1 aylığına, izledim bir müddet olan şeyler bunlardı. Ayrıca dünyanın en saçma şeyi verileri görmek için para vermek, kriptoda krallar gibi istediğin veriye ulaşabiliyorsun ücretsiz.
legendary
Activity: 2016
Merit: 1598
Ya aslında bu 10%'luk devre kesici çok ilkel bir borsa yöntemi, bu eskiden 20%'ydi COVID sebebiyle daha da kısıtlanmıştı, ki modern borsalarda bu da yok sadece endeks bazında devre kesici (circuit breaker) var, ve bazı özel durumlarda devreye giren kurallar var,

15-20% günlük bir hisse oynayabilir ne var bunda hele Halka Arzlarda bu çok doğal bir olay, organik borsa hareketlerini kısıtlayan bir uygulama 10%...

Modern bir borsanın tek seans olması, kapanış sonrası da işlemlerin birkaç saat devam edebilmesi, ve devre kesicilerin en fazla birkaç saat aktif olması ve çok daha esnek olması gerekiyor...
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
legendary
Cashback 15%
Bu arzlarda kişisel olarak hareket tarzım kafamda bir bekleme süresi ve muhtemel getiri miktarı belirliyorum, diyelim bin liralık lot düştü dağıtımdan, tavan falan çok anlamadığımdan 😅 bir hafta sürede ve 500 liralik getirinin yeterli olduğunu düşünüyorum genelde ve hemen hemen hep benzer şekilde hareket ediyorum, sattıktan sonra yükselen hisselere de üzülmüyorum çünkü bin lirayla milyoner olacak halimiz yok, küçük küçük kazanmak süreklilik arz ettiği sürece iyidir😅
hocam telegramda @halkaarzanaliz diye bir kanal var. orada halka arz olan firmaların günlük olarak tavandaki lot sayıları paylaşılıyor. ben satış zamanını oradaki verilere göre ayarlıyorum ya da bu bilgileri arkadaşımdan istiyorum.
midas'ın uygulamasında da fiyatları 15 dakikalık gecikmeli olarak değil anlık olarak takip edebiliyorsunuz.
sr. member
Activity: 812
Merit: 293
full member
Activity: 406
Merit: 188
pazartesi sabah direk satacağım isterse tavan olsun farketmez bukadar hisseyi tavan tavan götürecek pozisyon şuanlık yok bana pazartesi günü seçimden son 3 günü hatırlatacak pozisyon yapacak gibi geliyor artık resmi olarak savaşın bir tarafıyız.  Bu tavanlardan birinde hisseyi bırakmayan bir gün sonraki %10 düşüşte ne var ne yok karı götürecektir. Ben bu hissenin halka arz fiyatının da altına inceğine inanıyorum.

O kadar çok düşer mi bilmem ama yine de söylediğiniz doğru olabilir. Borsada gidişatı çoğu zaman anlayamıyorum o yüzden yazılanları dikkatle okuyorum. Elbet bir tavanda hisseyle vedalaşmak gerekiyor sonuna kadar gidilecek hisselerde olacak ama şu ortamda iyi bir süzgeçten geçirmek gerekiyor.

Kar az da olsa çok da olsa kardır ve alıp önümüze bakmak gerekir. Hiçbir hisseyle bağ kurmaya gerek yok. Bundan önceki birçok hissede bunu yaptım. Genelde sattıktan sonra artmaya devam etti ama bu işin doğası böyle yapacak bir şey yok.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
pazartesi sabah direk satacağım isterse tavan olsun farketmez bukadar hisseyi tavan tavan götürecek pozisyon şuanlık yok bana pazartesi günü seçimden son 3 günü hatırlatacak pozisyon yapacak gibi geliyor artık resmi olarak savaşın bir tarafıyız.  Bu tavanlardan birinde hisseyi bırakmayan bir gün sonraki %10 düşüşte ne var ne yok karı götürecektir. Ben bu hissenin halka arz fiyatının da altına inceğine inanıyorum.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
2 gün tavan gitti ve hafta sonuna girdik. Ne kadar daha tavan gider meçhul ama ben belirli bir yerde kar alabilirim. Şöyle ki son yılların en büyük ve en fazla katılımcıya sahip halka arzı olduğu için manipüle edilmesi de kolay bir şekilde olabilecektir. Özellikle büyük yatırımcıların ellerindeki malları çıkarıp çıkarmadığına dikkat etmek gerekir. Şöyle 3-4 gün daha tavan gitse belki elimden çıkarırım hızlı bir şekilde.
Aksine hisse adedi ve hisse fiyatı düşünüldüğünde manipüle edilmesi daha zor bir hisse. Hisse fiyatının yüksek olması ve kurumsal yatırımcıyada hisse verilmiş olması dolayısıyla çok fazla tavan gitmesi zor gibi duruyor. İlk gün tavanda 3-4 milyon lot 2. Günde 3-5 milyon lot arası bekleyen emir vardı bence tavanda bekleyen lot sayısı oldukça az enerji şirketlerinde 80-100 milyon lot tavanda emir beklediği oluyordu. İşlem hacmini takip edip ona göre pozisyon almak gerekir yoksa tavan sonrası taban yaparsa -%20 demek.
Çoğu insanın sosyal medyadan duyup halka arzlara katıldığını söyleyebilirim. Bu hesaplar birden sattırmaya kalktığında taban taban gideceğini görebiliriz.  Hisse fiyatının yüksek olmasını ve hisse fiyatı düşünüldüğünde manipüle edilebilir olmasını kabul etmiyorsunuz bu sizin aslında çeliştiğinizi gösterir.enerji hisseleri ile bu hissenin fiyatı arasında yaklaşık 3-4x’lik fark var.
Pages:
Jump to: