Pages:
Author

Topic: Tab Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ. Halka arz onaylandı #tabgd - page 6. (Read 997 times)

legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
@MK-74 kısa dönem için evet haklısınız. Sonuçta para nerede biz o tarafa dönüyoruz. Cheesy İşin tuafı bu furyanın devam edeceğine de inanıyorum %70i satıp %30u bile tutsa inanılmaz başarı sayılır sonuça 1 yıl önce 1 milyona vurmayan katılım 5 milyonu zorlayacak noktaya geldi. Dediğim gibi hala biraz daha pozitif haberler devam etsin ozaman daha fazlası gelecek.
legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
İsteyen istediği kadar hesapla girebilir sonuçta girdikleri hesapların hepsi bireysel yatırımcıların hesapları, yani burada multi demek tam olarak doğru değil.
Anamın Babamın adına yatırım yapıyoruz veya yapıyoruz, parayı koyan benim sadece, bunu da engelleyemezler bu kadar basit.

Ayrıca son dönemde en karlı yatırım aracı halka arzlar, buradan TL atıp TL kazandık hem de en iyi oranla yine buradan kazandık.
Dolarmış cartmış curtmuş onların hiç biri buradan aldığımız oranları kazandırmadı.(Büyük paralı adamlar varsa zaten halka arz kovalamaz.)

Tl bazlı kalan hiçbirşey doğru yatırım değil. Halka arzlardan biri geçen gördüm 2.5x yaptı diyorlardı kardeşim 2.5 tl bazlı yaptı girdiğinde dolar 20 idi şimdi 26 şimdi o artık 2.5 değil Cheesy

Malesef tl'yi bırak dolarda durmak bile zarar ettirdi.

Hocam sizin de zamanında şu sözünüz vardı ama şimdi Halka Arzlarda başlık açmaya başladınız demek ki kazandırıyor, 2.5 değil ama 2.3 Smiley
legendary
Hocam ben karımı alıp çıkıyorum onun haricinde yüzüne bakmam bak direk kendi nakitimi bile kullanmadığımı zaten söyledm yani beni kimse tl'de tutmuyor.  Yakın zamana kadar halka arzlarda farklı hesaplardakini bir hesaba bile toplayabiliyordunuz Cheesy sonradan millet bokunu çıkartıyor diye iptal ettiler. Birşey kanıtlamaya çalışmıyorum biste daha fazla yatırımcının girmesini istiyorlardı başardılar diyorum. Düşünki batık firmaların hisselerini almak için bile5-6 hesapla giriyoruz Smiley

Ne kadar çok yatırımcı girerse o kadar iyi önemli olan sayı. Zaten yabancı yatırımcı kuş kadar. Yabancılara bak burada bu kadar keriz pardon yatırımcı var gelin demeye çalışıyolar ama yemiyor geçen bir rapor açıklandı ülkelerin ne düşündüğüne dair onun çevirisini okumuştum adamlar hala çok erken muhabbeti yapıyorlar o yüzden biz  bir süre daha batık şirketleri kurtarmak için kendi içimizde çalıp oyanayacağız.

Yılların enerji şirketerinin yüzüne bakan yok ama adam bakıyorsun izenr çok ucuz diyor lan nasıl ucuz Smiley bak küçük yatırımcı tl'de kalıyor sözde ucuz. ATH yapıp tepede satmayan tanıklarım var üstüne üstlük 50+ fiyatlaran topluyorlardı. Hisse şuan 42 lira. Bence hala pahalı. Şirket zaten güncel fiyattan değerlenmiş durumda grafik oluşmamış birşey olmamış. Neye göre ucuz. Ucuz görünüyor çünki hype var.

Cuma günki düşüşte arkadaş ebebek hissesi düşmüyor. Bildiğin yerinden kıpırdamıyordu. Lan ne var sendede düşmüyorsun. Ne olacak yenş yatırımcı var. Smiley
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
Hala çoklu hesap. muhabbeti yapılıyor. Arkadaşlar halka arzların birkaç amacı var yoksa daha önceki yıllarda yapılan halka arzlar böyle kazandırmıyordu bir kısmı zarar bile yazıyordu.

öncelikli amaçları vatandaşları tl'de tutabilmek. Cidden başarılıyor bazı bankalarda halka arz'a katılmak için bile hesaplara en az 2000 tl atma şartı koşuyorlar. 100 tl lik alsan bile öyle.
diğer öncelik ise şirketler için bu faiz ortamında kim kredi çecekte şirket o faiz oranı üzerinden ticaret yapıp para kazanacak. Halka arzların şuanki amacı şirketlerin götünü kurtarmak. Adamlara bu dönemde faizi olmayan nakit para vermiş oluyorlar bu dönemde sırf şirket o parayla dolar alsa bile enflasyona karşı ezilmekten kurtulur.

halka arzlara katılım daha da artacak hala asgari ücretli kesimin çoğu halka arz'ın ne olduğunu bırak hisse'nin ne olduğunu bilmiyor hele onlarda öğrensin yakında 10 milyonları konuşur oluruz.

Çoklu kullanımı nasıl engelleyeceksin ki hadi diyelim soy adına göre bakacaksın kardeşim adamın babası ayrı birey annesi ayrı birey evli ise kendisi ve eşi ayrı bireyler hele 18 yaşı üstüne basmış çocuğu varsa da o da bir birey.

Diğer yandan halka arzlarda ne kadar çok kişiye paylaşılırsa hissenin fiyatı o kadar yukarı gidiyor. Tarkimi görmedinizmi 100 liralık şirket nerelere geldi. Yani çoklu hesap her tarafın işine geliyor.

Not: Son 1 aydır 6 hesaba kadar çıkarttım. Nakit paraya bile gerek duymuyorum ek hesap paraları yetiyor. 3 kuruş faiz ödüyorsun ama nakitte durmama gerek kalmıyor. Bankanın parası ile kısa sürede kar alıyorum.

Çoklu hesap muhabbeti yapana kadar gidin multi hesap yapın anne baba hala dede yenge boş bulduğunuzdan alın geçin fazla düşünmeyin.

Sizi de TL’de tutmayı başarabilmişler ozaman hocam 6 hesap ile halka arza katılıyorsanız Smiley
Ben tek hesapla devam.

Bireyler ayrı ise aynı soyadını taşıma zorunluluğu yok ve eski soyadına dönebiliyor. Bu yüzden neyi kanıtlamaya çalıştığınızı anlamadım ama ben bir örnek olarak söyledim. Bunu multilere ceza olsun diye bir örnek olarak koyulabileceğini söyledim sadece.

Ayrıca çoklu ve multi aynı şeye çıkıyor. Çoklu hesap derken sadece bir hesaptan katılım sağlanıyor mu zaten kişisel olarak.
legendary
Kendi açtığım bu konuyu baltalamak istemiyorum ama pandemide hatırlarmısınız bilmem şirketere iflas yasağı gibi birşey getirmişlerdi yada iflas tedbirleri diyelim hah bu şirketleri korumak için yapılan işlerden biri bu halka arzlar işte yoksa o şirketlerin çoğu bitik durumda. Adam tl ile ticaret yapıyor ama döviz borçlanıyor veya hammaddeyi dövizle alıyor bu şirketlerin batması birçok işsizlik sıkıntısına sebep olacak ancak kredi verecek adam bulamıyorsun sonuçta resmen bitti bitecek durumdalar eee buna nakit ihtiyacın var ne olacak nereden gelecek bu nakit tabiki halktan

Aslında şuan yapılan şey kendi batırdıkları şirketlerin götlerini vatandaşa bedavadan kurtarmalarını sağlıyorlar.  Acemi kesimde cebindeki 3 kuruşu diğer hisseleri aldırıp iyice yatırımcının tl'den başka birşey düşünmemesini istiyorlar.

Hadi krediyi verdiler abi %40-45 maliyeti olan kredi nasıl ödenecek şuan hangi esnaf bu şekilde kar ediyor? %1-2 kar marjı olan şirketler var lan.

İktidarı her ne kadar sevmesemde cidden halka arz ayağına ciddi akıllıca hareketler ediyorlar farkındamısınız bilmiyorum ama her geçen ay halka arz olan şirket sayısı anormal derecede artıyor. ADESE' gibi küçük şirketlerin acaba % kaçı iflas durumunda bellimi? 500'den fazla şirket var bunların tamamı kar mı ediyor? veya karını koruyabiliyormu?  Bu işin sonunda vatandaş cidden ciddi anlamda zarar edecek o gün gelene kadar devam. Sonuçta kriptodaki gibi bu şirketlerin bir kısmı illa batacak.

Hisselere dolar bazlı bakıyorum alınır duruyor alacaksın kurun nereye gideceği belli değil twitter'da bakıyorsun herkesin ağzında bist ve bes bunun yanında yok araç fiyatları düşüyor yok ev fiyatları düşüyor kardeşim döviz artarken ve sen para basmaya devam ederken millete düştüğüne dair ikna edip tlde tutup bist'in kazançlı bir yapı olduğunu gösterip milleti biste sokmaya çalışıyorlar ve cidden yaptıkları iş işe yarıyorda.

Balık zokayı yedi. Liseli gençleri bırak önüne giren halka arza katılıyor keşke bu dönemde 18 yaşında olsam bizim dönemimizde bist'dediğin şeyi tv de görürdük grafik mfrafik hak getire.
hero member
Activity: 882
Merit: 879
Hala çoklu hesap. muhabbeti yapılıyor. Arkadaşlar halka arzların birkaç amacı var yoksa daha önceki yıllarda yapılan halka arzlar böyle kazandırmıyordu bir kısmı zarar bile yazıyordu.

öncelikli amaçları vatandaşları tl'de tutabilmek. Cidden başarılıyor bazı bankalarda halka arz'a katılmak için bile hesaplara en az 2000 tl atma şartı koşuyorlar. 100 tl lik alsan bile öyle.
diğer öncelik ise şirketler için bu faiz ortamında kim kredi çecekte şirket o faiz oranı üzerinden ticaret yapıp para kazanacak. Halka arzların şuanki amacı şirketlerin götünü kurtarmak. Adamlara bu dönemde faizi olmayan nakit para vermiş oluyorlar bu dönemde sırf şirket o parayla dolar alsa bile enflasyona karşı ezilmekten kurtulur.

halka arzlara katılım daha da artacak hala asgari ücretli kesimin çoğu halka arz'ın ne olduğunu bırak hisse'nin ne olduğunu bilmiyor hele onlarda öğrensin yakında 10 milyonları konuşur oluruz.

Çoklu kullanımı nasıl engelleyeceksin ki hadi diyelim soy adına göre bakacaksın kardeşim adamın babası ayrı birey annesi ayrı birey evli ise kendisi ve eşi ayrı bireyler hele 18 yaşı üstüne basmış çocuğu varsa da o da bir birey.

Diğer yandan halka arzlarda ne kadar çok kişiye paylaşılırsa hissenin fiyatı o kadar yukarı gidiyor. Tarkimi görmedinizmi 100 liralık şirket nerelere geldi. Yani çoklu hesap her tarafın işine geliyor.

Not: Son 1 aydır 6 hesaba kadar çıkarttım. Nakit paraya bile gerek duymuyorum ek hesap paraları yetiyor. 3 kuruş faiz ödüyorsun ama nakitte durmama gerek kalmıyor. Bankanın parası ile kısa sürede kar alıyorum.

Çoklu hesap muhabbeti yapana kadar gidin multi hesap yapın anne baba hala dede yenge boş bulduğunuzdan alın geçin fazla düşünmeyin.

Bahsettiğin örnekler güzel örnekler mandown. Elbette şu an vatandaştan ziyade şirketlerin götü kurtarılıyor. Bunu açık açık nerede gördük biliyor musunuz? Demir gıda. Simit sarayı denilen şirketin geçmiş bilançosuna bakın berbat ötesi sürekli zarar yazan bir işletme. 750 milyon liradan fazla para toplanacaksa eğer şirket talep ederse kurumsala da satıyor ki %40 sanırım kurumsala satmışlardı veya %60 tam hatırlamıyorum bakmam lazım şimdi.

Şimdi bu firma gidip hangi bankadan 768 milyon lira kredi alabilir ? Aldı diyelim nasıl ödeyebilir? Büyük ihtimalle siyasi bağlantıları kullanarak şirketi batıştan kurtaran bir hamle karşılığında balinalara spek yeni bir hisse hediye edildi.
legendary

hero member
Activity: 882
Merit: 879
52 milyon lot olduğuna göre 3 milyon katılıma 17 lot düşer.
Arkadaş nasıl hesapladı bilmiyorum ama sitede 52 milyon lot olduğu yazıyor.

Lotların tamamı bireysele ayrılmış gibi hesap yapmışsınız. Halka arzlarda kurumsal yatırımcılara da satış yapılıyor.

TAB gıda zaten uzun süredir beklenen bir firmaydı. Uzun süreli yatırımcıları da olacaktır bu firmanın. Hemen satanlar da olacaktır tabii. Fakat uzun soluklu bir hisse olacak bence.

Çoklu hesap kullananları engellemenin bir yolu olsaydı bütün halk arzlar kazançlı olurdu. TAB gibi olmasalar da TAB'ı bu kadar ayrıcalıklı görmezdik. Bence diğer halka arzlar da düşük finansman değerlerine sahip değil. Çoklu hesap kullanımı çok yüksek olduğu için az kazançlı oluyorlar. Çoklu hesapları engelleyebilmenin bir yolu var mı sizce? Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Bence çoklu hesaplar problemi daha çok konuşulması gereken bir konu.
Eşit dağılım yazıyordu ve büyük ihtimalle direkt 52 milyonun bireysel katılımcılara dağıtılacak olması üzerinden hesap yaptım. Daha önceki birkaç halka arzda da aynı şekilde yazıyordu. Sonradan dağıtımın açıklanması tabiki katılım başına düşecek lot oranını azaltacaktır. Çoklu hesap kullanımını engellemek için tabiki bir yöntem var. Bunu yaş sınırı olabilir,aynı soyada sahip kişilerden maksimum katılım sınırı olabilir bir çok şekilde bulunabilir.

Birilerinin işine geldiği müddetçe neden bunu yapsınlar ki? Sonuçta halka arz edilen firma arzını tamamlayabiliyor mu evet. Eksik kalan bir nokta var mı hayır. Halka arzların şu an genel mantığı aylık masraf çıkarmak üzerine kurulmuş, 50-100 lira dağıtan hisselere bile girenler olacak ki en son halka arzda 85 lira dağıtım gördüm. Buna katılmanın ne esprisi var mesela? 85 lira %100 kazandırsa 85 lira kazandıracak ama TAB tamamına eşit yazıyordu 1000 lira üstü dağıtım kesin gibi.
legendary

Lotların tamamı bireysele ayrılmış gibi hesap yapmışsınız. Halka arzlarda kurumsal yatırımcılara da satış yapılıyor.

TAB gıda zaten uzun süredir beklenen bir firmaydı. Uzun süreli yatırımcıları da olacaktır bu firmanın. Hemen satanlar da olacaktır tabii. Fakat uzun soluklu bir hisse olacak bence.

Çoklu hesap kullananları engellemenin bir yolu olsaydı bütün halk arzlar kazançlı olurdu. TAB gibi olmasalar da TAB'ı bu kadar ayrıcalıklı görmezdik. Bence diğer halka arzlar da düşük finansman değerlerine sahip değil. Çoklu hesap kullanımı çok yüksek olduğu için az kazançlı oluyorlar. Çoklu hesapları engelleyebilmenin bir yolu var mı sizce? Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Bence çoklu hesaplar problemi daha çok konuşulması gereken bir konu.
Eşit dağılım yazıyordu ve büyük ihtimalle direkt 52 milyonun bireysel katılımcılara dağıtılacak olması üzerinden hesap yaptım. Daha önceki birkaç halka arzda da aynı şekilde yazıyordu. Sonradan dağıtımın açıklanması tabiki katılım başına düşecek lot oranını azaltacaktır. Çoklu hesap kullanımını engellemek için tabiki bir yöntem var. Bunu yaş sınırı olabilir,aynı soyada sahip kişilerden maksimum katılım sınırı olabilir bir çok şekilde bulunabilir.
sr. member
Activity: 588
Merit: 365
Life is so short but wonderful.

sr. member
Activity: 812
Merit: 293
Eloncoin.org - Mars, here we come!
insanlar tablolar yayınlamaya başladı. burada katılımcı sayısından ziyade ne katılımcıların ne kadar para vereceğine daha çok dikkat etmemiz gerekiyor. 4,5 milyon kişiden hepsinin maksimum tutarla yatırım yapacağını düşünmüyorum. @mandown haklı en az 2,5-3 bin lira olarak yatırımda bulunmak gerekiyor. ben de 5-6 bin lirayı basacağım. (iddaa gibi oldu artık.)

Hocam fazla değil üç beş ayda nurtopu gibi irili ufaklı gelir kapısı ortaya çıktı bu halka arzlar sayesinde, lotu 15 liralık olan da var 130 liralık olan da. Tek hesapla katılan da var, maaile katılan da, tablolar falan üzerine ciddi ciddi kafa yoran da var, alıp ufak ufak kazanırım diyen de, yani  tam sosyoloji tezi konusu yeminle. Çevremizde bulaşmayan yok neredeyse, ki bu kitlenin bence en fazla yüzde 10 u profesyonel yatırımcıdir, gerisi memleketin ekonomisinden muzdarip vatandaş.

Esnafı öğrencisi artık kimi görsem piyasanın içinde ve halka arzı takip ediyor. Profesyonel olarak bu işi yapanların sayısı bence dediğiniz kadar bile yoktur. Bu işi yapmak için profesyonel olmaya da gerek yok herkes cep harçlığını çıkardı ve çıkarmaya da devam ediyor. Tab gıdada da yine katılım yüksek olacaktır. Ekonomik anlamda zorlanan kişilere halka arzlar ilaç gibi geldi diyebilirim. Çok fazla kar elde edilemiyor ama yine de hiç yoktan iyidir.

2-3 bin lira ile girip beklemekten zarar gelmez. Dediğiniz gibi olay biraz iddaaya döndü.

Hocam birkaç hesapla girip aylık elektrik su faturası ödeyen var, haftalık mutfak masrafı çıkaran var, bildiğiniz sektör oldu halka arzlar. Yüzde 10 en fazla rakam bence de profesyonel olarak olayın içinde olanlar için. Ki uzun vadeli yatırım düşünen, konu ile ilgili teknik bilgileri de yeterli olan insanlar bunlar, mesela benim öyle bir amacım yok çoğunluk gibi ufak kazanarak yoluna devam edenlerdenim.
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
insanlar tablolar yayınlamaya başladı. burada katılımcı sayısından ziyade ne katılımcıların ne kadar para vereceğine daha çok dikkat etmemiz gerekiyor. 4,5 milyon kişiden hepsinin maksimum tutarla yatırım yapacağını düşünmüyorum. @mandown haklı en az 2,5-3 bin lira olarak yatırımda bulunmak gerekiyor. ben de 5-6 bin lirayı basacağım. (iddaa gibi oldu artık.)

En az 3000 liralık alım girmek mantıklı geliyor ayrıca TAB gıda Türkiye’de önemli firmaları bünyesinde barındıran kaliteli bir gıda şirketi.Halka arzı son senenin en sağlam halka arzlarından birisi olabilir.Elbette bu enerji şirketleri ile kıyaslanamaz bile ancak Gıda sektörü olarak bakarsak son senelerin önemli halka arzlarından birisi olacak.3000 liralık ben de alım gireceğim.Ne verirse kâr.
full member
Activity: 406
Merit: 188

Hocam fazla değil üç beş ayda nurtopu gibi irili ufaklı gelir kapısı ortaya çıktı bu halka arzlar sayesinde, lotu 15 liralık olan da var 130 liralık olan da. Tek hesapla katılan da var, maaile katılan da, tablolar falan üzerine ciddi ciddi kafa yoran da var, alıp ufak ufak kazanırım diyen de, yani  tam sosyoloji tezi konusu yeminle. Çevremizde bulaşmayan yok neredeyse, ki bu kitlenin bence en fazla yüzde 10 u profesyonel yatırımcıdir, gerisi memleketin ekonomisinden muzdarip vatandaş.

Esnafı öğrencisi artık kimi görsem piyasanın içinde ve halka arzı takip ediyor. Profesyonel olarak bu işi yapanların sayısı bence dediğiniz kadar bile yoktur. Bu işi yapmak için profesyonel olmaya da gerek yok herkes cep harçlığını çıkardı ve çıkarmaya da devam ediyor. Tab gıdada da yine katılım yüksek olacaktır. Ekonomik anlamda zorlanan kişilere halka arzlar ilaç gibi geldi diyebilirim. Çok fazla kar elde edilemiyor ama yine de hiç yoktan iyidir.

2-3 bin lira ile girip beklemekten zarar gelmez. Dediğiniz gibi olay biraz iddaaya döndü.
sr. member
Activity: 812
Merit: 293

Hocam fazla değil üç beş ayda nurtopu gibi irili ufaklı gelir kapısı ortaya çıktı bu halka arzlar sayesinde, lotu 15 liralık olan da var 130 liralık olan da. Tek hesapla katılan da var, maaile katılan da, tablolar falan üzerine ciddi ciddi kafa yoran da var, alıp ufak ufak kazanırım diyen de, yani  tam sosyoloji tezi konusu yeminle. Çevremizde bulaşmayan yok neredeyse, ki bu kitlenin bence en fazla yüzde 10 u profesyonel yatırımcıdir, gerisi memleketin ekonomisinden muzdarip vatandaş.
hero member
Activity: 1246
Merit: 883
@gospodin Hocam kesinlikle haklısın ben katılımcı mantığı ile böldüm çıkardım fakat dediğiniz gibi tutar olarak 10 lot bile girilse 1300 lira yapıyor, birden fazla hesap için katılanlar daha az miktar alım yollayabilir bir ihtimal var Smiley yine çok fazla ümitlenmeyin derim 15-16 lotu geçmez diye düşünüyorum ha paranız varsa fazla talep yollayın. Böylesi değerli halka arza hepsinden daha fazla katılım gelebilir.
legendary
Hocam aslında şöyle bir mantık var. Son halka arzlarda çok pay düşmediği için insanlar veya katılanlar diyelim multilemedi pek fazla. Şimdi ise lot olarak olmasa da lotun fiyatı fazla olduğu için kişi başı düşen miktar fazla olduğu için herkes daha önce katıldıkları halka arzlardan kâr alarak bu halka arza tam anlamıyla girecektir. Sosyal medyada bir çok borsa hesabı türedi ve bu hesaplar tam anlamıyla zaten almak için yönlendiriyor herkesi. Ben katılımın da fazlasıyla olacağını yani herkesin multilemeye çalışacağının yanı sıra herkesin tam alın girmesini bekliyorum. Böyle bir fırsat çünkü daha gelmeyebilir o yüzden insanlar sonuna kadar değerlendirmek isteyecektir.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
3 bin liralık alım gireceğim ben bu halka arza artık ne gelirse en az 1500 liralık hisse gelir gibi duruyor ama 1000 gelse bile iyi 3-4 gün tavan gitse öper başıma koyarım.
Güzel para kazandıracak bu TAB Gıda inşallah. En son İzdemir kazandırmıştı güzel para sonrası çay çorba parası verdi.
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
Millet alışmıştı 150-200 liralık halka arzlara girmeye. Şimdiki miktar oldukça yüksek olacak, aslında bu yüzden çok fazla para kazanmanın peşinde olmamak gerekiyor. Birçok kişi ikinci ya da üçüncü tavandan sonra bozmayı düşünebilir maalesef küçük yatırımcıların bu yönde hareket etmesi piyasayı zorlayabiliyor.
Bence uzun vadede tutulabilir bir hisse. Daha önce söylediğimiz gibi herkesin bildiği ve aşina olduğu bir firma olduğu için uzun vadede çok karlı olacaktır
legendary
Lotların dağılımı açıklanmış ve bu dağılıma göre 3 milyon katılıma 13 lot düşer fakat ben hala 4 milyona yakın katılım olacağını belki de geçeceğini düşünüyorum. Borsa istanbul tarihinin en büyük halka arzı olmayı hedefleyen bu hisse kesinlikle rekor katılımı hakediyor. 4 milyon katılım olsa 10 lot düşer bu da yaklaşık en az1300 TL’lik bir emir girilmesini gerektirir.
Açıkcası kurumsallara yüzde 20’lik bir pay ayrılması çok fazla tavan gitmeden bozacağını düşündürttü. Bunu daha önce yukarıda da belirtmiştim. TL olarak pay fazla düşecek ve uzun zaman sonra ilk kez bin küsür TL’lik lot düşeceği için 5-6 tavandan belki de daha önce bozanları göreceğiz. Uzun vade tutulması gereken bir hisse olabilir ve halen olabileceğini düşünüyorum fakat kurumsallara bu kadar ayrılması beni biraz ürküttürdü. 2x yapınca belki komple satıp çıkabilirim bunu henüz kararlaştırmadım.
Pages:
Jump to: