Pages:
Author

Topic: Tarih Tekerrür mü Edecek - 2021 Bitcoin Çöküşü ve Altcoin Rallisidan Sonra Ayı - page 5. (Read 1149 times)

hero member
Activity: 1582
Merit: 670
kapitülasyon oldu.
geçmiş olsun.

Yani şu durumda beni başka ne güldürürdü bilemiyorum.
Yazık oldu. Bu düzeltmeyse, Allah böyle düzeltmenin belasını versin. Tek söyleyeceğim bu.
Aylar içinde kazandığımızın çoğunu dakikalar içinde verdik.
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
vahh dolandırıldık la, kredi çekip tepeden serbest bir giriş yapmıştım. şaka bi yana maliyetlerim çok düşük ama öyle böyle bir zararım yok genede. Elimde malesef sadece %20 dolarla bekliyordum. elimde bulunan altcoinlerin üzerine basa basa yerin dibine soktu AYILAR.
sr. member
Activity: 1148
Merit: 367
Açıkcası tüm top alametleri çıkmıştı. Her şey güllük gülistanlıkken satış yapmak gerekiyor. Fakat boğa süresince neredeyse yaptığım tüm satışların daha üstünü gördüğüm için satış yapmak zor oluyordu.

Kademeli satarak iyi bir boğa sezonu geçirdim. En son %70 nakit %30 altcoin olarak bekliyordum. %30 olan altcoinlerim 3x eridi. Yinede altcoinlerdeki pozisyonumu bozmuyorum uzun vadeci olmakta sakınca görmüyorum.

Bu piyasa bağımlılık yapıyor ciddi kazanan arkadaşlar bile elinde sonunda kazançları ile piyasaya tekrar girip kazançlarını bırakabilirler.

Bu yüzden zamanında satmak marifet olduğu gibi bir diğer marifet ise bu realize edilmiş karları bir daha oyuna sokmamak.

Bu yüzden karda olanlarında adam akıllı yol haritalarını şimdiden yapmaları gerekir. Akışına bırakıldığında kumarhanede çip bitmesi gibi sürekli dışardan tazeleme ile kazançları uzun vadede bırakma riski oluşabilir.

İnşallah piyasa toplar, bu düşüşlerin daha büyük şeyler öncesindeki büyük silkeleme olmasını umut ediyorum.

member
Activity: 454
Merit: 37
intihar haberleri ınsallah gelmez ülkemizden. 30 k dan sekdı bakalım .
legendary
Activity: 1946
Merit: 1310
sezonun başından beri bu denli güzel girmedi vallahi izlerken keyif almaya baktım elime aldım kahvemi  çaresizliğimi izledim Cheesy

Şaka bi yana

Elimüze verdiler, elümüze verdiler.
sr. member
Activity: 2100
Merit: 418
kapitülasyon oldu.
geçmiş olsun.
full member
Activity: 497
Merit: 119
Resmen kamyon devrildi Smiley Zannetmiyorum ama inşallah Türkler ihtiyacı olan parayla girmemiştir kriptoya.
hero member
yanlız ayı cok fena bastırıyor 34 600 dolar. dayanır denılen bnb bile anasının a... gördü. bakalım kac ayd senede topluycaz bu sefer..bnb 100 dolara dussede alsak madem ayı tam ayı gelsın dımı Grin
Tamam 38K'cılar vardı ama sanırım bunu kimse beklemiyordu.
Piyasada kan gövdeyi götürüyor.
member
Activity: 454
Merit: 37
yanlız ayı cok fena bastırıyor 34 600 dolar. dayanır denılen bnb bile anasının a... gördü. bakalım kac ayd senede topluycaz bu sefer..bnb 100 dolara dussede alsak madem ayı tam ayı gelsın dımı Grin

32 000 oldu yazarken .noluyor amk bu ayıyıda gecıyor
full member
Activity: 348
Gerçekten çok merak ediyorum sadece batan ben miyim ? Sadece bütün emeklerimi kaybeden, ayların emğini bir anda yitiren ben miyim ? ben bu psikolojiyi nasıl düzeteceğim ?

Tek zarar eden sen değilsin. Bugün %99 zarar etti ve panik satış yapan yine  çok oldu. Alış fiyatının altına satmadıysan bir şey kaybettiğin yok.
Zararın çoksa ekranı kapatıp 1 ay bakmayacaksın , çok zarardayken  tüm gün ekranı izlemek sağlıklı değil. Hele ki kriptoya bağlanan bir hayat hiç sağlıklı değil.
member
Activity: 1008
Merit: 19
Backed.Finance
Gerçekten çok merak ediyorum sadece batan ben miyim ? Sadece bütün emeklerimi kaybeden, ayların emğini bir anda yitiren ben miyim ? ben bu psikolojiyi nasıl düzeteceğim ?
hero member
Polemik yaratmak değil amacım. Ama bir daha ayı gelmez diye düşüncesi çok yayılmaya başlamıştı. Hala da ayı gelmez diyenler var.
İşte beni korkutan bu. Büyük yatırımcı geldi deniyordu. Bir çok büyük yatırımcı 50k üstünden BTC aldı mesela. Hani, ne olacak şimdi o büyük yatırımcının parası? Satmadıkça kaybetmedi diyenler olcak şimdi.

Ayı geldi mi bilemem. Ama 4-5 yıl daha bir eziyet çekmemek için aç gözlü olmadan doğru yerde kaçmayı düşünün derim. Kar cebe yakışır. Sonra devam etmek için paranız varsa, ana paranızı çıktıysanız zaten sorun yok. 
sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
Bunun daha önce örneğini gördüğümüz için korktuğumu söyleyemem. Bitcoin fiyatında 38 bin dolara kadar bir gerileme gördük. Belki bir miktar daha aşağıları da görebiliriz. Ama ne olacağı hiç belli olmaz. Ayrıca eskisi kadar 10 bin dolarlara falan gelse bile bir süre sonra yeniden toparlanıp çok sağlam bir boğa dönemi daha görürüz. Bitcoin'in daha kıracağı çok rekorlar var önünde.  Grin
full member
Activity: 497
Nispeten daha çok genç olan kripto piyasasında ...
Ben de kullanıyorum genç sıfatını ama böyle diye diye kripto piyasası Genç Semih işine dönmese bari  Grin
member
Activity: 235
Merit: 75
Son bir kaç gündür sert düşüşe neden olan farklı olaylar yaşandı. Nispeten daha çok genç olan kripto piyasasında, bir kaç açıklamadan sonra böylesi sert düşüşler yaşanması, ilerde yaşanacak benzer durumlar için bağışıklık kazanmasına neden olacak. Tıpkı 3 yıl önce olduğu gibi, acemi yatırımcı kaçacak ve çok kişi para kaybedecek - ki bu zaten beklenen bir gelişmeydi.

Dediğim gibi, bir kaç gündür süren ve daha da süreceğe benzeyen düşüşe farklı dinamikler neden olsa da, düşüşü tetikleyen en büyük etken Elon Musk'ın tutarsız açıklamaları. Dünya genelinde kendisine olan sempatiyi bu piyasaya para yatıran bir çok yatırımcı nezdinde kaybetti. İlk açıklamalarından beri takip ediyorum, edindiğim kanaat şu; spekülatör olarak akla gelen ilk isimlerden olan John McAfee bile, bu Güney Afrikalı arkadaşın yanında melek gibi kalıyor.
legendary
Activity: 1246
Merit: 1198
Bence bundan sonra altcoinlerin tekrar yükselmesi zor ihtimal. Uzun vade spotcular için bir şey diyemem ama btc dominasyonu bu kadar düşmüşken sert bir yükseliş gelebilir.

Buradan BTC nin sağlam bir pumpundan sonra 200-250k arası bir fiyat düşünüyorum ondan sonra asıl altcoin rallisi gelecek ve altcoinlerin 2-3 ay sürede uçup kaçısını izleyeceğiz sonra piyasada düşüş bekliyorum.
member
Activity: 1008
Merit: 19
Backed.Finance
Bence bundan sonra altcoinlerin tekrar yükselmesi zor ihtimal. Uzun vade spotcular için bir şey diyemem ama btc dominasyonu bu kadar düşmüşken sert bir yükseliş gelebilir.
full member
Activity: 348
Aşırı satılmış durumda normali yukarı 50K üstü ,  ya da 30k ya doğru iyice indirebilirler.
Oyunu kuranlar ne istiyorsa o oluyor zaten  , ne yazsak boş.
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
Yalnız btc de yavaş yavaş aşağıya doğru iniyor. 42k da durması lazım diye düşünüyorduk 2-3 gündür tutundu gibi göründü ama sabah 38k ya kadar inmiş. Şimdi 39k üstünde tutunmalı deniliyor. Bakalım orada tutunacak mı?
Şuan altcoinler iyi duruyor gibi btc nin hareketine göre her an her şey olabilir. Biz beklemiyoruz belki ama adamlar piyasayı alt üst edebilir.
legendary
Activity: 1246
Merit: 1198
2017 deki büyük çöküşten önce devasa bir yükseliş olmuştu bitcoin fiyatında (oransal olarak). Fakat şu anda bitcoin in yükseldiği yer 2016-17 ye göre çok aşağıda. Hiç değilse 85000 dolar falan olmasını bekliyorum ben şahsen. O büyük zıplama sonrası altcoinler de zıplayacaktır ve de 1 ay içinde tüm piyasa gümleyip gidecektir benim düşüncem bu.

Aynen tarih bu şekilde tekerrür etmesi gerekiyor başlığı açan arkadaşın dediği şekilde bi tarih tekerrürü yok.
Buralarda düştüğü yere kadar düşecek burdan sonra artık nereye kadar çıkarsa bence 200-250k arası tepe gördükten sonra 2-3 ay altlar pumplanacak sonra piyasanın içinden geçicekler son 2 boğa sezonu bu şekilde oldu.
Pages:
Jump to: