Pages:
Author

Topic: Tarihin İlk Blockchain Tabanlı Başkanlık Seçimi Yapıldı - page 2. (Read 405 times)

member
Activity: 196
Merit: 10
Olağanüstü bir haber umarım en kısa zamanda da bizde böyle bir gelişme olur diyeceğim ama olsa bile bir şekilde engellenir.
jr. member
Activity: 146
Merit: 1
Bir sonraki seçimde bizim ülkemiz de kullanır inşallah sanmasam da umut ediyorum .
jr. member
Activity: 252
Merit: 1
blok zincir teknolojisiyle yapılan her türlü çalışmayı ben ilgiyle takip ediyorum, bence blok zincir geleceğimizi değiştirecek
sr. member
Activity: 729
Merit: 251
Sierra Liena’da tarihin ilk blockchain tabanlı Başkanlık seçiminin denemesi yapılmış. Seçim sonuçları memnuniyet yaratmış mıdır bilemeyiz fakat Dünyanın bir çok güçlü ülkesi bu seçimi dikkatle inceleyecektir fakat kendileri bu teknolojiyi kendi ülkelerinin seçimlerinde kullanmayacaktır. Henüz o kadar adil ve medeni bir Dünya’da yaşamıyoruz.
sr. member
Activity: 746
Merit: 251
Blokzincirin bir çok kamu kurulusunda kullanılacağı bilindiği gibi seçim sistemlerinde de kullanılacağı bir gerçek.. umarım daha adil ve şeffaf seçimler ile karşı karşıya kalırız.
member
Activity: 170
Merit: 11
hadi hayırlı olsun darısı diğer seçimlerin başına
newbie
Activity: 266
Merit: 0
valla blok zincir teknolojisi bu açıdan oldukça iyi, ben bu teknolojiyi güncel hayatta kullandıkça seviniyorum ne yalan söyleyim, yani bu benim bir hobim gibi, günlük takip ediyorum
newbie
Activity: 140
Blockcahin sağlıktan turizme finans sektöründen yiyecek içecek sektörüne kadar hemen hemen her alana girdi. Şimdi de siyaset alanına girmiş çok doğru bir alan da denenmiş.
newbie
Activity: 280
     Teknoloji bu kadar ilerlemişken kullanmamak mantıksız olurdu Blockchain i kullanarak güvenli bir şekilde hatasız hilesiz işlemleri yapabilirler bunun yanında oy pusulalarının maliyetinden ve insan çalıştırmadan kurtularak maliyetleri düşürerek seçimi yapmak daha mantıklı olduğu gibi örnek olarak diğer ülkelerinde kullanmaya başlaması olası gözüküyor
member
Activity: 294
Hocam uygulamada şu anda reklam var mı ya da ileride reklam olacağını düşünüyor musunuz? nasıl gelir elde etmeyi planlıyorsunuz
full member
Activity: 308
Merit: 100
Demokrasi ve teknoloji adına güzel bir girişim Sierra Leone'den. Aynı sistemin ülkemizdeki seçimlerde de kullanıldığını görmeyi çok isterim açıkçası. Seçimler daha güvenli ve doğru bir şekilde gerçekleştirilebilir böylece.
full member
Activity: 238
Merit: 105
Hazır seçim dönemi yaklaşıyorken bizde blockchain ile seçim yapsak keşke. Çuval çalındı mühür yok sıkıntılarından kurtulsak. Bu seferde genel bütün cihazların elektriğini kesebilirler veya internet gidebilir ama çözümü yine var Grin
full member
Activity: 210
Merit: 100
Çağ dışı işleyişin aksine böyle bir uygulamada bulunulması Sierra Leone'nin demokratik gelişimi açısından çok önemli.
Dilerim zamanla daha yoğun nüfuslu ülkelerde de bu uygulama kullanılır.
hepimizin temennisi o yön de fakat toplumun çoğu tarafından kolay göreceğe benzemiyor blockchain teknolojisiyle seçimlerin yapılması
newbie
Activity: 168
Böyle bir alanda kullanılması ilgi çekici çok güzel bir gelişme olmuş
member
Activity: 268
Merit: 12
Blockchain teknolojisini kullanarak birçok konu da kolaylıklar sağlanabilir. Bu da güzel bir örnek olmuş. Bizim ülkemizde de bu tarz şeylere önem verilmesi ve bu teknolojinin kullanılması dileğiyle
full member
Activity: 434
Merit: 112
Abi neymiş bu böyle. Blockchain dediğin kripto paralar için kullanılan bir teknojiydi ( benim bildigim ) ama şimdi o kadar çok kullanılıyor ki yakında kripto paralar değil de blockchain konuşulacak
newbie
Activity: 700
İlerde tüm her şey dijital parayla olacak.
member
Activity: 224
bizim ülkemizde olmaz. sözde demokrasi olan hiç bir ülkede de yapılamaz bu. Düşünsenize ilk defa bir seçimde sahtesini geçtim oy pusulası yok. sandıklar yok. elektrik kesintileri sayımların aksaması yok. işte ozaman gerçekten kim ne kadar oy almış görebiliriz.
member
Activity: 532
Merit: 18
caga ayak uyduranlar nasilda yasantimizda kullanmaya baslamis blockchaini. yakinda cok daha guzel haberler duyacagimiza inaniyorum.
jr. member
Activity: 98
Merit: 2
kripto para piyasası için güzel bir haber.
Pages:
Jump to: