Pages:
Author

Topic: Tarihin İlk Blockchain Tabanlı Başkanlık Seçimi Yapıldı - page 3. (Read 405 times)

member
Activity: 322
Merit: 12
Harika bir sistem bence. Bircok kullanim alani var. Bu teknolojiyi her ulke kullanmali ozellikle secimler icin oldukca guvenli bir sistem.
sr. member
Activity: 617
Merit: 250
Blockchain teknolojisi ile başkanlık seçimi yapmak her ülkeye nasip olmaz. Ben de bu seçimin deneme amaçlı yapıldığını düşünüyorum. Seçim güvenliği için yaygınlaşsa ve tüm dünyada kullanılsa çok iyi olurdu, daha demokratik seçimler yapklabilirdi.
hero member
Activity: 894
Merit: 501
Deney olarak kullanmışlar herifleri ki bence de seçim sistemlerinin bir an önce merkezsiz sistemlere entegre edilmesi gerekiyor, seçsiste defalarca sorun çıktığını gördük.
sr. member
Activity: 746
Merit: 251
Sierre Lione şu an blokzincir için kobay devlet olarak kullanılıyor herhalde yoksa Sierra Lione'nin blokzincir teknolojisinden haberdar olduğunu düşünmüyorum.. Umarım Türkiye'de hatta tüm dünya ülkelerinde seçim sistemi daha güvenli bir hal alır, seçim sistemi bu şekilde kapalı kapılar ardında yapıldığı sürece her türlü hile dönecektir.
member
Activity: 266
Merit: 10
bitcoinin gölgesinde kaldığı için blockchaindeki gelişmeler çok az gündeme geliyor. Daha başka birçok alanda blockchain teknolojisi deneniyor ve denenmeye devam ediyor. Seçimlerde kullanılması da ayrı bir güzellik olmuş.
member
Activity: 182
blockchain teknolojisi kullanılarak bir çok iş daha kolay bir halde halledilebiliyor zaten bu piyasaya ilk girdiğim de ben de ilk başta seçimlerin de bu sistemle yapılabileceğini duymuştum bugün bu haberi okumak bana mutluluk verdi
newbie
Merit: 0
Blockchain bitcoin kadar kendini ön plana çıkartamadı ama onu fark edenler ona yatırım yapmaya başladılar. Yakın geleceğimizin en sağlam ve güvenilir teknolojisi olacak blockchain.
newbie
Activity: 154
başkanlar resmen geleceğin kripto para tiranları olacaklar desenize, her başkanın bir koini olacak yani, oylamasına bile geçilmiş,
full member
Activity: 406
Merit: 104
Bu oldukça güzel bir uygulama olmuş, blok zincirin güvenliği zaten dillere destan bir şey, bu yüzden oy kullanmada bu işe yaraması oldukça faydalı,
jr. member
Activity: 252
Merit: 5
Belki cok uzun zaman sonra hatta bircogumuz belki gormeyiz bile bu zamanlari bu teknoloji oldukca yayginlasir hatta butun ulkelerin baskanlik secimleri bu sistemle yapilir. Tabi bu durum cok cok yillar sonra olacak bir durum.
jr. member
Activity: 252
Merit: 3
Keske belli basli buyuk ulkelerde ornek olarak baslasa ve daha sonra da butun ulkelere kadar yayilsa. Cunku en guvenilir yol bu.
full member
Activity: 196
Merit: 102
“RepuX - Enterprise Blockchain Protocol”
Açıkcası bugüne kadar ne bahsedilen ülkenin adını duydum ne de bir seçime hile karışmadan yapıldığını! Ama blockchain gibi bir zeka ürününün Afrika'da adı sanı duyulmamış bir ülke tarafından kullanılıpta kendi ülkemde adının bile geçmemesini sindiremiyorum. Söyleyeceklerim bu kadardır. Tüm oy (Ç)alanlara en okkalısından selam olsun.
full member
Activity: 840
Merit: 103
Semux benzer bir sistemi mining icin kullaniyor bu onun herkese 1 tane coin verilmis ve mining yapilmayan sekli gibi.
member
Activity: 308
kripto paraları eleştirenleri az çok anlıyorum da peki bu işin arkasındaki blockchain teknolojisi için ne düşünüyor eleştirmenler. blockchain hızla yayılmaya başladı. işte bir alanda daha denenmiş.
full member
Merit: 100
Başarılı bir girişim seçimlerde blockchain tabanlı sistemin kullanılması vatandaşlara iyi izah edilince kabul etmeyen desteklemeyen olmaz. Demokrasi dünyada az bulunur oldu nadir bir kaç ülkede var, dünya çok uluslu şirketlerin pervasızca politikaları yüzünden uçuruma yuvarlanıyor. Her şeyi düzeltmek zaman alacak.
member
Activity: 490
bizim ülkedeki seçimlerde blockchain tabanlı seçim sistemi şart desene  Grin ülkemizde de uygulansa da her seçim de yok çuval çalındı, pusula fazla çıktı, mührü bastılar bilmem ne sıkıntıları yaşamaktan kurtulsak

Bu ülkede herşey olacağına inanırımda senin dediğin gibi şeffaf bir seçim olacağına malesef inanamıyorum Smiley yedirmezler hocam bize
full member
Merit: 100
Mükemmel bir haber umarım bütün devletlere örnek olur. Gerçi bu kadar kirli siyasetin döndüğü dünyada bu biraz zor. Fakat bizim ülke de böyle bir şey yapsak Blockchain'i çalarlar ya da madenci havuzuna kedi girer  Grin olmaz demeyin biz yaparsak olur  Wink
member
One Token to Move Anything Anywhere
kocaman tebrikler blockchain'in girmediği tek  sektörmü diyeyim ne diyeyim bilemedim ama umarım güvenilir bir seçim türü olur ve bizde bu güzel şeylerden (teknolojilerden) yararlanırız.
newbie
Activity: 88
Güzel fikirmiş helal olsun. Hem bu teknolojinin kullanım çeşitliliğini gösterebilmek açısından hem de farklı durumlarda nasıl geliştirilebileceğini anlatmak açısından çok güzel bir çalışma. Ve bunun kazandıracağı deneyim çok önemli
member
Activity: 448
Merit: 12
Bunu hayata geçirebilmek muhtemelen büyük bir uğraş ve zaman gerektirmiştir. Mutlaka emeklerin karşılık verdiği bir seçim dönemi olmuştur ve bundan sonra da böyle devam edecektir.
Pages:
Jump to: