Pages:
Author

Topic: taxe vamale s9 - page 3. (Read 3335 times)

legendary
Activity: 1161
Merit: 1001
Don`t invest more than you can afford to lose
October 18, 2017, 04:23:06 PM
#3
Salutare,
Am cumparat un S9 si o sa fie livrat in nov-dec prin UPS. Va rog sa-mi spuneti cum se calculeaza tva-ul in vama pt o plata in BCH. Din cate am citit bitmain pune o factura de 200$ sau declara pretul asta? A fost taxat cineva la intreaga valoare? Sau depinde doar de noroc? Daca vi se cere dovada platii ce ati trimis/aratat?

o sa ai de platit din pretul afisat la bitmain ca a fost atunci 1300$ de exemplu

1300 X 1.21% cam ala e scoru ca sunt tot felu de taxe in plus deci 21 % poti calcula minim.

bitmain nu declara niciodata subevalat coletul au fost cazuri cand au trecut si transportul pe factura si am platit tva si pentru ala Smiley)
newbie
Activity: 90
Merit: 0
October 17, 2017, 10:29:43 AM
#2
Din cate stiu, firma de curierat, o sa iti ceara factura, sau dovada platii, cand ai facut plata pe bitmain, trebuia sa faci un print la ce ai platit.
O sa se aplice TVA, 19% x valoarea facturii(1200$ parca e un S9), si o sa afli cat ai de platit.
newbie
Activity: 28
Merit: 0
October 16, 2017, 05:55:36 PM
#1
Salutare,
Am cumparat un S9 si o sa fie livrat in nov-dec prin UPS. Va rog sa-mi spuneti cum se calculeaza tva-ul in vama pt o plata in BCH. Din cate am citit bitmain pune o factura de 200$ sau declara pretul asta? A fost taxat cineva la intreaga valoare? Sau depinde doar de noroc? Daca vi se cere dovada platii ce ati trimis/aratat?
Pages:
Jump to: