Pages:
Author

Topic: Transfer edilemeyen Ethereum Tokenları için boşuna Gas ödememek için... - page 2. (Read 716 times)

member
Activity: 378
Merit: 14
Bundan ziyade şu Ethereum'da aynı kişiye ait cüzdanları bir tek gibi düşünebileceğimiz bir platform olsa. Yani mesela 3 farklı cüzdan var ve kendi arasında transferi ücretsiz olsa. Bu yolla tanımlama yapıp işe yarayan yaramayan diye ayırarak farklı cüzdanlarda takip edebilirdik.
copper member
Activity: 54
Merit: 1
PhD
Çok güzel bir yazı, teşekkürler

Bounty veya Airdrop sonrası gelen token'ı transfer etmek istediğimizde ve transfer ettiğimi zannettiğimizde boşuna gas parası ödediğimiz olmuştur. Transfer TX 'i kontrol edildiğinde aşağıdaki resimde göreceğiniz gibi hata mesajları alırsınız.
Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için göndereceğiniz Token'ının sizden evvel transferinin yapılıp yapılmadığının kontrolü en basit yöntemdir. Etherscan üzerinden contract adresine gider ve kontrol ederiz.
(Örneğimiz APOD token ve örnek hazırlanırken kilitliydi).

https://etherscan.io/address/0x99bc08db67f52010f2d6017b7ad968808113db10

Eğer resimdeki gibi çoğu transferin başında kırmızı ünlem varsa transfer işlemleri gerçekleşmiyordur. Sizden evvel deneyenlerde başarısız olmuşlardır.

Birde gönderilmiş gibi görünüpte hata veren transferlerde olabilir. Bunu tx içerisine girerek görebilirsiniz.

Bu gibi durumlar tokenların kilitli veya dondurulmuş olduğu anlamına gelebilir. O yüzden telegram sayfalarından yada kontrat bilgilerinden bunları kontrol edebirisiniz. Yanlız her kontrat içeriğinde bu bilgiler bulunmayadabilir. Anahtar kelimeler "locked" "frozen"

Gelen tokenı cüzdanınız üzerinden transfer ederken aşağıdaki gibi bir uyarı mesajı verirse transferi başlatmamanızı, yukarıda anlattığım şelkilde bir kontrol etmenizi öneririm.
(Bazen bu uyarı mesajını verse bile başlatmak sizin elinizde olabiliyor.)

Bu gibi durumlarda küçük bir araştırma yaparak zararınızı engelleyebilirsiniz.
Bol kazançlar dilerim.

member
Activity: 291
Merit: 11
Kesinlikle çok faydalı bir paylaşım olmuş, bir de ekleme yapayım transfer gerçekleşmezse kesebileceği en yüksek ücreti kesiyor fee için, her türlü zararınız artıyor.

Buda pek bilinmeyen önemli ayrıntılardan birisi. Bilgilendirmeniz için teşekkürler.
legendary
Activity: 1456
Merit: 1005
evet bilgilendirme yararlı oldu faydalanmak isteyen arkadaşlar okusun transfer edilemeyen Ethereum tabanlı tokenlere boşuna gas ödemeyin konuya açıklık getiren açıklamaları okuyun
sr. member
Activity: 980
Merit: 257
Kesinlikle çok faydalı bir paylaşım olmuş, bir de ekleme yapayım transfer gerçekleşmezse kesebileceği en yüksek ücreti kesiyor fee için, her türlü zararınız artıyor.
member
Activity: 518
Merit: 15
Bilgilendirme için çok teşekkürler. Gereksiz GAS parası ödememizi önleyecek faydalı bir yazı olmuş. Merit sisteminin faydaları.
member
Activity: 574
Merit: 55
Bilgilendirme için teşekkürler. Benim de başıma çok kez geldi. Artık gelmesin diye telegram gruplarında acaba kilit var mıdır diye arayıp duruyordum. Etherscan üzerinden kontrol etmek hiç aklıma gelmemişti. Meritim olsaydı sizdeydi şu an. =(
newbie
Activity: 14
Merit: 0
Benimde gönderilmeyen transfer için defalarca deneme yapmışlığım vardır. Halbuki bir kez gitmedimi dediğiniz yöntemle kontrol et bak. Çok pratikmiş emeğinize sağlık.
jr. member
Activity: 80
Merit: 1
AI,BIGDATA, IOT, ICO, TOKENSALE
ben de rastladım bu duruma, token 3 ay kilitli gönderilmiş, boşuna gas ödemişim,  Undecided
artık boşa gas ödemiyecez gazlar yanmasın  Grin
full member
Activity: 602
Merit: 100
Eline sağlık hocam bazen söylediğiniz hataları yapabiliyoruz, bir uyarı da ben yapmak isterim; ETHgasstation dan anlık mininmum gönderim için gerekli olan miktarı görebiliyoruz. Bazen az gwei ile geç olsa gitsin modunda oluyoruz ama sizin de paylaştığınız gibi hatalar alıp boş yere gas gitmiş oluyor. Bu yüzden minimum miktardan 1 ya da 2 adet daha fazla gas kullanıp göndermekte fayda var.
member
Activity: 291
Çok basit ama bir o kadar da pek dikkat edilmeyen bir konuya açıklık getirmişsiniz.

Şu zamana kadar birçok transfer gerçekleştirdim, ancak bilmediğim ve merak ettiğim bir konu idi.

Nacizane 2 Merit gönderebiliyorum, emeğiniz için teşekkürler.

Desteğiniz ve teşviğiniz için çok teşekkürler. Herkese faydalı olması dileklerimle. Meritler içinde ayrıca teşekkür ederim.
full member
Activity: 532
Merit: 151
Güzel anlatmışsın hocam ethereumun çok kullanılan fakat herkes tarafından bilinmeyen özelliklerinden genelde telegram gruplarında sorunca yanıtlıyorlar böyle soruları ama ne gerek var en iyisi kendimiz araştırıp bulmak.
member
Activity: 448
Merit: 15
Çok basit ama bir o kadar da pek dikkat edilmeyen bir konuya açıklık getirmişsiniz.

Şu zamana kadar birçok transfer gerçekleştirdim, ancak bilmediğim ve merak ettiğim bir konu idi.

Nacizane 2 Merit gönderebiliyorum, emeğiniz için teşekkürler.
member
Activity: 504
Aydınlatıcı yazınız için ben de teşekkür ederim.
Özellikle kilitli tokenları transfer etmeye çalışmak havaya gas ödemekten başka bir şey değildi. Niye zorladıysak. Sürekli hata aldığımda ağ kaynaklı sorun diyor sonra tekrar deniyordum. Şimdi sorunun neden kaynaklandığını daha net anladım. Artık belirttiğiniz kısımları kontrol ettikten sonra gönderim yapacağım. Tekrar saolun.
jr. member
Activity: 322
Merit: 2
Keşke bu işlevsiz coinlerin swap artıklarının da yok olacağı yakılabileceği bir yöntem olsa gas ödemeden. Çöplüğe dönüyor cüzdan.
newbie
Activity: 14
Merit: 0
gerçekten güzel bilgilendirici bir post olmuş. umarım merit veren olur. bu tarz paylaşımlarınızın artması dileğiyle
member
Activity: 378
Güzel bir bilgi olmuş eline saglık evet bazen dediginiz gibi şeylerle karşılaşıyordum ve hiç aklıma gelmedi başkalarının transferlerini kontrol etmek. Gerçi ne airdrop ne bounty alıyoruz oda ayrı mesele.
member
Activity: 420
DAO Maker
jr. member
Activity: 322
Merit: 2
Yararlı bir paylaşım olmuş ben hiç yapmadım ama bir arkadaş dünya kadar gas ödemişti kilitli olduğunu bilmediği için. Teşekkürler.
member
Activity: 392
Merit: 10
Edemiyorsan etme neden boşuna gas harcıyosun para la ol hava gazı harcamıyon bırak kalsın ben etmiyorum zaten para etmiyor cüzdanımdakiler ondan karışmıyorum duuruyorlar öyle sessiz sessiz
Pages:
Jump to: