Pages:
Author

Topic: Transfer edilemeyen Ethereum Tokenları için boşuna Gas ödememek için... - page 3. (Read 716 times)

member
Activity: 210
Merit: 11
♦ SIMDAQ ♦
Güzel bilgi elinize sağlık. Ben cüzdanımdaki tokenların haberlerini takip ettiğim için borsalara girmeden kolay kolay transfer etmiyorum edecek olursamda hareket var mı diye tokenin contratına bakıyorum bi ama bilmeyenler için iyi olmuş
member
Activity: 364
Merit: 10
GR
Bunun icin cok ugrastim bir airdroptan 150 dolar gelmisti denedim denedim gitmedi megerse kilitliymis.  Simdi fiyati 20 dolara dustu gondersem mi gondermesem mi bilemedim.
full member
Activity: 476
Merit: 100
Emeğinize sağlık hocam çok faydalı bir bilgi. Gasları boşa harcamamak gerekiyor kesinlikle. İlerde yetersiz bakiyeden elinizdeki miktarı bile satışa koyamayabilirsiniz.
member
Activity: 812
Merit: 14
FRX: Ferocious Alpha
Güzel paylaşım için teşekkürler. Bu paylaşımıni merit bağış alanında link bağlayarak paylaş. Efs ya da teramit görüp en az 5 merit alırsın. Teşekkürler
member
Activity: 291
Güzel ve yararlı bir bilgi olmuş eline ve emeğine sağlık.

Faydalı oldumsa ne mutlu bana. Sizlerin desteği ve teşviği sayesinde forumdaki iyi paylaşımların artması dileklerimle. Teşekkür ederim.
full member
Activity: 798
Merit: 106
👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc
Daha neler öğreneceğiz kim bilir. Elinize sağlık yeni bir bilgi daha öğrenmiş olduk sayenizde. Bazen de borsalardan o tokenin çıkıp çıkmadığını kontrol edin. Örnek hotbitten PCL withdraw edeyim falan demeyin. Adamlar hesaplarındaki tokenleri yedi mi ne yaptı. Hesaplarında token görünmüyor
jr. member
Activity: 252
Merit: 1
güzel bilgi. contrat adresindeki herhangi bir cüzdanda hareketlilik var mı yok mu? o nokta dediğiniz gibi kontrol edilir. 3-5 tane kenarda kalmış ve borsada para etmeyen tokenleri de hızlıca okutmanın kolay yolu olsa keşke.
full member
Activity: 784
Merit: 120
Güzel ve yararlı bir bilgi olmuş eline ve emeğine sağlık.
member
Güzel bilgilendirme keske daha fazla meritim olsaydı daha çok verebilseydim .

Güzel düşünceleriniz bizim güzel paylaşımlar yapmamıza sebep oluyor. Desteğiniz ve teşvikiniz için teşekkürler.
member
Activity: 532
Merit: 22
Dostum çok faydalı bir bilgi emeğine sağlık. Artık eskisi gibi tüm Ken gelmiyor maalesef kontrol edemiyorum. Boşu boşuna bir sürü fee vermişimdir.
full member
Activity: 350
Merit: 100
Swipe
Güzel bilgilendirme keske daha fazla meritim olsaydı daha çok verebilseydim .
member
Bounty veya Airdrop sonrası gelen token'ı transfer etmek istediğimizde ve transfer ettiğimi zannettiğimizde boşuna gas parası ödediğimiz olmuştur. Transfer TX 'i kontrol edildiğinde aşağıdaki resimde göreceğiniz gibi hata mesajları alırsınız.
Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için göndereceğiniz Token'ının sizden evvel transferinin yapılıp yapılmadığının kontrolü en basit yöntemdir. Etherscan üzerinden contract adresine gider ve kontrol ederiz.
(Örneğimiz APOD token ve örnek hazırlanırken kilitliydi).

https://etherscan.io/address/0x99bc08db67f52010f2d6017b7ad968808113db10

Eğer resimdeki gibi çoğu transferin başında kırmızı ünlem varsa transfer işlemleri gerçekleşmiyordur. Sizden evvel deneyenlerde başarısız olmuşlardır.

Birde gönderilmiş gibi görünüpte hata veren transferlerde olabilir. Bunu tx içerisine girerek görebilirsiniz.

Bu gibi durumlar tokenların kilitli veya dondurulmuş olduğu anlamına gelebilir. O yüzden telegram sayfalarından yada kontrat bilgilerinden bunları kontrol edebirisiniz. Yanlız her kontrat içeriğinde bu bilgiler bulunmayadabilir. Anahtar kelimeler "locked" "frozen"

Gelen tokenı cüzdanınız üzerinden transfer ederken aşağıdaki gibi bir uyarı mesajı verirse transferi başlatmamanızı, yukarıda anlattığım şelkilde bir kontrol etmenizi öneririm.
(Bazen bu uyarı mesajını verse bile başlatmak sizin elinizde olabiliyor.)

Bu gibi durumlarda küçük bir araştırma yaparak zararınızı engelleyebilirsiniz.
Bol kazançlar dilerim.

Pages:
Jump to: