Pages:
Author

Topic: Tureks Madencilik halka arzı onaylandı - page 2. (Read 368 times)

sr. member
Activity: 812
Merit: 293
Eloncoin.org - Mars, here we come!
November 09, 2023, 10:45:11 AM
tureks madencilik ilk günü tavan ile kapattı. halka arz güzel bir şekilde dağıtıldığı için son dönemdeki arzlara göre daha fazla tavan yapacağı belli. isim benzerliğine sahip diğer şirket tureks turizm bugün %2 artış göstermiş. ben yine bir tavan yapar diye bekliyordum.
Ne yalan söyliyeyim belki yine tavan yapar ümidim vardı hatta dün biraz alım yapmayı dahi düşündüm ama sonra unutmuşum Smiley İlk gün tavan kapattı ve 26 milyon lot tavanda bekleyen lot vardı, eşit dağıtımlı olması daha çok tavan göreceğimiz anlamına geliyor. Küçük yatırımcı satmazsa 10 tavan bile görülebilir, 3-5 tavandan önce düşüş olmaz ama olursa ilave alım yaparım kesinlikle.

Küçük rakamlı arzlarin en güzel tarafı bu, mesela burada 22 lot dagitildi, yaklaşık 250 lira diyelim, piyasa açıldıktan sonra duruma göre 750 lira daha bağlayıp kenarda tutmaktan zarar gelmez. Benim çok tarzım değil ben kafamdaki rakamı bulunca tuyerim ama işin yatirimcilik boyutunda olanlar için akarı kokari olmayan bir yol.
hero member
Activity: 1246
Merit: 883
November 08, 2023, 12:53:02 PM
tureks madencilik ilk günü tavan ile kapattı. halka arz güzel bir şekilde dağıtıldığı için son dönemdeki arzlara göre daha fazla tavan yapacağı belli. isim benzerliğine sahip diğer şirket tureks turizm bugün %2 artış göstermiş. ben yine bir tavan yapar diye bekliyordum.
Ne yalan söyliyeyim belki yine tavan yapar ümidim vardı hatta dün biraz alım yapmayı dahi düşündüm ama sonra unutmuşum Smiley İlk gün tavan kapattı ve 26 milyon lot tavanda bekleyen lot vardı, eşit dağıtımlı olması daha çok tavan göreceğimiz anlamına geliyor. Küçük yatırımcı satmazsa 10 tavan bile görülebilir, 3-5 tavandan önce düşüş olmaz ama olursa ilave alım yaparım kesinlikle.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
November 08, 2023, 12:24:18 PM
hero member
November 07, 2023, 02:30:29 PM
Tureks Madencilik "Marbl" yarın borsada işlem görmeye başlayacak, eşit dağıtım olması sebebiyle en az 5 tavan çok rahat gideceğini düşünüyorum, kurumsal yatırımcılara fazladan hisse dağıtılmadığı için blok hisse satışı olmayacağı için tavan bozması öyle kolay olmayacaktır.

İlk işlem günü olması sebebiyle daha önceki halka arz olan Turex hissesinde yarın bir artış olabilir mi? Bu gün biraz alsam diye düşündüm Smiley
hero member
November 06, 2023, 02:02:20 PM
Tavan bozmalar başladı diye katılımın azalması ilginç. En kötü haliyle 2 gün tavan yapsa zaten %20 yapar. Ortaya konan para iskender parası bile değil, muhtemelen insanlar taş atıp kolunu yormak istemiyor. Zaten katılan kişi sayısında düşme yok, katılan hesap sayısında düşme var bence. Eşinin dostunun arkadaşının internet bankacılığına girip 20-30 lira kazanmak istemeyenler multi hesap yapmaktan vazgeçmiş olabilir Cheesy
Bence durum biraz farklı olabilir nasıl mı? Eşit dağıtım olan halka arzlar belirli saat aralığında (10.30-13.00) emir gönderilmek durumunda kalındığı için multi hesaplardan bu zaman diliminde emir gönderemeye bilir, bir diğer husus ise önceki halka arzların çabuk tavan bozması olduğunu düşünüyorum.

legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
November 06, 2023, 11:24:02 AM
Tavan bozmalar başladı diye katılımın azalması ilginç. En kötü haliyle 2 gün tavan yapsa zaten %20 yapar. Ortaya konan para iskender parası bile değil, muhtemelen insanlar taş atıp kolunu yormak istemiyor. Zaten katılan kişi sayısında düşme yok, katılan hesap sayısında düşme var bence. Eşinin dostunun arkadaşının internet bankacılığına girip 20-30 lira kazanmak istemeyenler multi hesap yapmaktan vazgeçmiş olabilir Cheesy
hero member
November 06, 2023, 11:10:32 AM
Eşit dağıtım yapılan arzlardan korkmamak lazım. Bence bu kadar çok dağıtım yapılmazdı ama son zamanlarda bazı hisselerin 2-3 günde tavan bozması sebebiyle bazı kişilerin halka arza katılmadığını düşünüyorum bazı yatırımcılarda kısıtlı zaman dilimini unuttuklarını varsayarsak toplam başvuru sayısının az olmasını bu sebeplere bağlıyorum. Uygun fiyattan alınabilirse ilave yapılabilir uzun vadede kazanç bırakır diye düşünüyorum (YTD)
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
November 06, 2023, 08:30:05 AM
Bunun başvurusu yapııldığında müsait vaktim yoktu gelişi güzel başvurdum 22 tane gelmiş. Bu gibi eşit dağıtım olan hisseleri sonuna kadar tutmaya karar verdim bunlar çılgın artışlar sergileyebiliyor.
hero member
Activity: 1036
Merit: 619
November 06, 2023, 01:33:53 AM
son arzlar patlayınca piyasada arzlara karşı biraz endişe oluşmuş sanki... ben bu kadar çok lot düşmesini beklemiyordum, çok önemsemediğim için de dağıtılandan daha az talep oluşturdum, hakkımı kim aldıysa helal olsun Smiley, aynı taktikle oynayacağım, el değiştirme oranları belirli bir seviyenin üzerine çıktığı anda vedalaşırım, ki genelde tab'a kadar bu durum 2x'ten önce bozulmuyordu, böyle bir denge vardı, aynı dengenin devam edeceğini düşünüyorum.
Tab’ın çok büyük arz olduğunu düşünürsek el değiştirmenin kısa sürede değişmesi aslında normaldi hocam. Biz bu detayı atlayarak her arz gibi en az 2x olur zannettik ve düşündüğümüz gibi olmadı. Halka arzların artık eskisi gibi bir olayı kalmadığı için deneme amaçlı girenlerin bir çoğu yavaş yavaş normal düzenine geçiyor. Zamanla borsa kullanıcı sayısı yine aşağıya doğru kaykılmaya başlar.
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
November 05, 2023, 02:11:06 PM
Evet bu haftaya temiz bir sayfa açarak giriyoruz. Tabi bu kendi adıma. Elimdeki eski ne var ise bu hafta temizledim. Yeni kağıtlara yer açtım. 30 Adet MARBL istedim 22 adet gelmiş. Bu 22 kaç gün tavan gider ve ilk tavan bozma ne kadar düşme ile olur. Ona göre bu kağıdın da ipini çekerim. Sonra satma konusunda sıkıntı oluyor.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
November 03, 2023, 07:41:45 PM
son arzlar patlayınca piyasada arzlara karşı biraz endişe oluşmuş sanki... ben bu kadar çok lot düşmesini beklemiyordum, çok önemsemediğim için de dağıtılandan daha az talep oluşturdum, hakkımı kim aldıysa helal olsun :), aynı taktikle oynayacağım, el değiştirme oranları belirli bir seviyenin üzerine çıktığı anda vedalaşırım, ki genelde tab'a kadar bu durum 2x'ten önce bozulmuyordu, böyle bir denge vardı, aynı dengenin devam edeceğini düşünüyorum.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
November 03, 2023, 07:21:02 PM
20 lot emir girmiştim 20 gelmiş. Daha fazla girsem de 2 lot için zaten değmiyor çok da önemli değil. Bu ve benzeri halka arzlarda 7-10 gün tavan gitmesi lazım ki kayda değer bir gelir bıraksın diğer türlü beklemenin hiçbir anlamı yok bu tarz hisselerde. Ne kadar gider bilinmez çünkü bazen hiç beklemediğiniz hisse alıyor gidiyor kendi başına ama bunu da maksimum 6-7 tavandan sonra tabanlarlar gibi.
legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
November 03, 2023, 06:27:20 PM
22 Lot gelmiş, bakalım kaç tavan gidecek, 200 küsür gibi bir şey işte, 7 gün giderse iyi olur para lazım faturalar için Cheesy

Millet neyi aldığını bilmiyor ki, maksat almak olsun, isim benzerliğini artık kovalamak lazım bence, halka arzların isimlerini dikkatli takip etmek lazım belki borsa da benzer isimli bir firma vardır oradan bi %10 para kazanma denenir gibi.
sr. member
Activity: 812
Merit: 293
November 03, 2023, 03:16:14 PM
Arkadaş bist yatırımcısı cidden çok komik. Millet halka arza katılacağım diye halka arz diye turex diye bir hisseyi satın alıp dün tavana yollamışla Cheesy aslında bu kadar çok hisse glmesinin sebebi bu arkadaşların hatası.
Sanırım yapılan hatanın farkına vardılar bu gün gördüğümde Turex  hissesi bu gün günü -%7,66 da kapattı. Sanırım benzerlik yüzünden bilerek ve bilmeyerek alanlar olmuştur diye düşünüyorum. Dün tavan bu gün neredeyse taban olması sanki bu duruma işaret ediyor gibi.

Hocam ne diyoruz bir süredir, halka arz a katılan kitlenin en az yarısının mevzuyla organik bir bağı yok, ekonomik okur yazarlığı düşük  sadece halka arza katılıp bir süre sonra kar ederek aldiklariyla vedalaşan insanlar bunlar. Da ne kadar mevzuya Fransız olsa da insan sırf isim benzerligi var diye başka bir hisseyi alır mı allasen😅
hero member
November 03, 2023, 01:41:47 PM
Arkadaş bist yatırımcısı cidden çok komik. Millet halka arza katılacağım diye halka arz diye turex diye bir hisseyi satın alıp dün tavana yollamışla Cheesy aslında bu kadar çok hisse glmesinin sebebi bu arkadaşların hatası.
Sanırım yapılan hatanın farkına vardılar bu gün gördüğümde Turex  hissesi bu gün günü -%7,66 da kapattı. Sanırım benzerlik yüzünden bilerek ve bilmeyerek alanlar olmuştur diye düşünüyorum. Dün tavan bu gün neredeyse taban olması sanki bu duruma işaret ediyor gibi.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
November 03, 2023, 01:10:32 PM
hero member
November 03, 2023, 01:00:37 PM
Ben 30 adet göndermiştim zaten 30 adet bile vermiş olsa 330 lira gibi çok az bir tutar yapıyordu o yüzden ne olur ne olmaz diyerek 30 adet emir yolladım. Halka arz büyüklüğü 646.9 milyon lira yani çok büyük hacimli değil bu nedenle fazlaca tavan görmek istediğim bir şirket umarım diğer küçük yatırımcılarda hemen satmak yolunu seçmezler.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
November 03, 2023, 12:12:55 PM
ben de hesaplarıma 200 liralık gelecek şekilde alım yapmıştım. tahminim 150 lira civarı geleceği şeklindeydi ama demek ki son 2 halka arzdan sonra insanların hücum etmesi azalmış. geçtiğimiz aylarda da böyle durumlar yaşanmış ve halka arza katılım azalmıştı. aslında güzel bir olay en azından bizim dönerin yanına ekleyeceğimiz patates kızartması için para gelmiş olur.

not: kelle başı 22 lot.
hero member
November 03, 2023, 11:39:40 AM
Tureks Madencilik halka arz sonuçları açıklandı kişi başı 22  lot dağıtım yapılmış durumda açıkçası bu kadar fazla lot dağıtım yapılacağını düşünmüyordum 2,7 milyon kişi katılabildi. Son zamanlarda halka arzların çok fazla tavan gitmemesinden kaynaklı talep azalmış olabilir birde borsadan satış yöntemiyle kısıtlı sürede işlem yapamayanlar olmuş olabilir. 5 ve üzeri tavan bekliyorum herkese eşit dağıtım oldu kimse satmazsa çok tavan yapacaktır.
hero member
November 03, 2023, 03:15:26 AM
Ayrıntılar geldiğinde konuyu güncelleyeceğim.
Konu açılıyor ama güncellemeler eklenmiyor bu konuda daha hassas olmak ve konuyu hızlıca güncellemek gerekir diye düşünüyorum. Detay bilgiler en başta olduğu zaman daha kolay erişim oluyor takip etmek isteyen arkadaşlar rahatlıkla ulaşabilirler.

Tamamı eşit dağıtım olan halka arzları seviyorum rahatlıkla 5 ve üzeri tavan yapacağını düşünüyorum ve çok az hisse alacağımız kesin gibi tahminim 12-15 lot arası

2.1 milyon katılım olursa yaklaşık 28 lot (307 TL)
2.5 milyon katılım olursa yaklaşık 24 lot (263 TL)
2.9 milyon katılım olursa yaklaşık 21 lot (230 TL)
3.3 milyon katılım olursa yaklaşık 18 lot (197 TL)
3.7 milyon katılım olursa yaklaşık 16 lot (175 TL)
4.1 milyon katılım olursa yaklaşık 15 lot (164 TL)
4.5 milyon katılım olursa yaklaşık 13 lot (142 TL)

Pages:
Jump to: